zártkerti ingatlan adásvétele


Kisfiatal # 2015.09.12. 17:54

Na itt is megkérdezem, hátha tudtok tanácsot :)
Szóval, még aug lefoglalóztam egy zártkertet, rajta egy nyaralóval, ami nincs a tuli lapon. Az előszerződésben a tulaj vállalta h az épületet feltünteti, és a művelésből kivonja a kertet. Volt/van neki vmi intézője a Földhivatalnál, aki csak arra hivatkozik, hogy nincs meg a végrehajtási rendelet a zártkertek kivonásáról, így széttárja kezeit, és azt tanácsolja függesszük ki. Ezt viszont szeretném elkerülni. 1.5 hónap után semmi nem történt. Most állítólag elindították a feltüntést, de pár helyen olvastam, hogy eleve ez is a kivonás feltétele, h legyen a telken épület. Jó, de ezzel sokkal nem leszünk előrébb a kivonással kapcsolatban, ha tényleg nem lehet a rendelet nélkül megoldani. Ez egy 818 m2es telek. Meg vmi olyasmit mondott az intéző, hogy a ház területét ki lehet vonni a művelésből. Nem tudom ezzel mennyire lennénk előrébb.
Szóval mi lenne a célszerű ? Kifüggeszteni és várni, vagy esetleg várni 1-2 hónapot, hátha lesz rendelet ? Vagy egyéb ? Egyébként a tulajok elvben beleegyeztek, hogy ügyvédi letéttel birtokba vegyük az ingatlant.

MajorDomus # 2015.09.12. 21:48

Rendelet vagy lesz vagy nem.
Amelyik eljárás gyorsabb eredményt hoz, azt kell választani.

Kisfiatal # 2015.09.13. 14:38

Ma voltunk a tulajoknál "megbeszélésen", most azzal jött, hogy fizessek ki neki 3 millát, a maradékot(2.4mill) pedig letétbe, ha be akarok költözni..
Ezt nyilván nem kéne..

Kisfiatal # 2015.09.13. 19:29

Közben átgondolva, előleg címén végülis ki lehetne neki fizetni. De már adtunk 5% foglalót egy előszerződéssel. De ha kifüggesztéses lesz, úgyis új szerződés kell. De foglaló nem lehet 50% azért.. a 3 milla kb annyi lenne. VAgy lehet ilyen hogy foglaló után előleg is ? :) Vagy csak előleg legyen azt kész.

MajorDomus # 2015.09.13. 21:14

A kettő nem mindegy.

valentinzon # 2015.09.22. 11:17

Tiszteletem!
A zártkertem melletti szomszédos ingatlant (szintén zártkert) szeretném megvenni.
20 km-en belül lakom, viszont NEM VAGYOK FÖLDMŰVES - kérdés, hogy így is van "20 km-en belül lakó szomszédként" elővásárlási jogom, vagy ez csak földműveseke vonatkozik?

Bea1 # 2015.09.22. 16:25

nincs elővásárlási joga sajnos. de ettől még megveheti, lehet az öné, beszéljen a tulajjal.

valentinzon # 2015.09.22. 17:23

Köszönöm, már beszéltem a tulajjal (alapvetően minden rendben van), csak nem tudtam, hogy a szomszédnak földművesnek kell lennie (valahol írják - valahol nem...)

MajorDomus # 2015.09.22. 18:09

Művelik a zártkertet?

Bea1 # 2015.09.23. 06:05

földműves, állattenyésztő, őstermelő...

Kisfiatal # 2015.09.23. 10:23

Megint kérdeznék.
Az eladó ügyintézője szerint így is ki lehet függeszteni a kertet, hogy folyamatban van az épületfeltüntetés. Ez igaz ?
Tehát most az van(állítólag), hogy az épület alatti területet előbb ki kell vonni a művelésből, utána lehet feltüntetni. De ez mehet a kifüggesztéssel párhuzamosan ? Nekem fura lenne, hogy kifüggesztjük mint kert, aztán kert+egyéb építmény lesz. Meg egy 800+ m2es kertért sok is a vételár sztem :)
Másik: gondolom a kifüggesztéssel pérhuzamosan a kivonás sem mehet :) (ha esetleg meglenne közben a rendelet). Vagy, ha esetleg vmiért vmelyik hivatal visszadobja a kifüggesztést, és mondjuk addigra lesz rendelet, akkor el lehet felejteni az újbóli kifüggesztést ?

valentinzon # 2015.09.23. 18:12

Nem művelik (a környéken senki semmit), ez egy kis Dunakanyari "nyaraló", mindössze 200 m2 a telek területe... - Ezek szerint csak FÖLDMŰVESNEK van elővásárlási joga (az hogy szomszéd vagyok nem számít)?

MajorDomus # 2015.09.23. 22:17

De

Riki50 # 2015.10.04. 08:54

Augusztusban vásároltam egy zártkerti ingatlant amit október 20-ig kell kifizetnem. Időközben kiderült, hogy a szomszéd zártkertre is adásvételi szerződést kötöttek kb augusztusban. A kérdésem a következő mivel szeretném megvásárolni azt a telket is mikortól élhetek az elővásárlási jogommal?

Bea1 # 2015.10.04. 10:26

csak akkor, ha földműves, állattenyésztő, vagy őstermelő.

sima, nem földműves szomszédnak nincs elővásárlási joga.

Riki50 # 2015.10.04. 10:55

De igen, mert osztatlan közös tulajdon. Ha nem lehetne akkor minek a kifüggesztés 60 napra???

Immaculata # 2015.10.04. 11:18

Riki50

Ha be vagy jegyezve az ingatlan-nyilvántartásba.

roland33 # 2015.10.24. 04:12

Jó reggelt kivánok mindenkinek. 1 kis segitségre lenne szükségem. Szeretnék vásárolni őrbottyánban egy zártkertet amin van 1 ingatlan, de az nem szerepel a tulajdoni lapon. A telek szőlősnek van nyilvánitva. A tulaj elmondása alapján fennmaradási engedély kérhető rá, mint gazdasági épület, miután ki lett vonva a müvelés alól. Ezt a mostani tulaj nem akarja megtenni, ert nem lakik ott és nem is nagyon érdekli ez a része. Az volna kérdésem, hogy ha én kiskoru nevére vásárolnám meg, és maradna minden igy, de életvitelszerüen benne laknánk mi lehet a hátulütője? értem ez alatt, hogy: büntetés, esetleg elbontatás stb? egyébként a kert 700négyszögöl az ingatlan pedig 40nm. Vagy ha esetleg én meteszem a fent leirtakat, akkor ennek mi a költsége és az utánna járása lépésről lépésre? Ja igen vácon megpróbált a tulaj bejelentkezni(jelenleg nem ez a bejelentett lakcime), de ott még az utcát sem találták meg, őrbottyánba visszaküldték, ott állitólag lehetséges. Én felhivtam az őrbottyáni önkormányzatot és ők viszont azt mondták, hogy nem lehet bejelentkezni. Válaszokat előre is köszönöm és kérem csak azok szóljanak hozá akik ténylegesen tudhatják a válaszokat, mert az egész életünk múlhat szó szerint rajta. köszön9m szépen.

roland33 # 2015.10.24. 17:07

üdv. nem tudom, hogy beérkezett e a reggeli kérdésem ezért feltszem még 1x. ha netán 2x ment volna elnézést.

Üdv mindenkinek. 1 kis segitségre lenne szükségem. Szeretnék vásárolni őrbottyánban egy zártkertet amin van 1 ingatlan, de az nem szerepel a tulajdoni lapon. A telek szőlősnek van nyilvánitva. A tulaj elmondása alapján fennmaradási engedély kérhető rá, mint gazdasági épület, miután ki lett vonva a müvelés alól. Ezt a mostani tulaj nem akarja megtenni, ert nem lakik ott és nem is nagyon érdekli ez a része. Az volna kérdésem, hogy ha én kiskoru nevére vásárolnám meg, és maradna minden igy, de életvitelszerüen benne laknánk mi lehet a hátulütője? értem ez alatt, hogy: büntetés, esetleg elbontatás stb? egyébként a kert 700négyszögöl az ingatlan pedig 40nm. Vagy ha esetleg én meteszem a fent leirtakat, akkor ennek mi a költsége és az utánna járása lépésről lépésre? Ja igen vácon megpróbált a tulaj bejelentkezni(jelenleg nem ez a bejelentett lakcime), de ott még az utcát sem találták meg, őrbottyánba visszaküldték, ott állitólag lehetséges. Én felhivtam az őrbottyáni önkormányzatot és ők viszont azt mondták, hogy nem lehet bejelentkezni. Válaszokat előre is köszönöm és kérem csak azok szóljanak hozá akik ténylegesen tudhatják a válaszokat, mert az egész életünk múlhat szó szerint rajta. köszön9m szépen.

MajorDomus # 2015.10.26. 22:24

Saját érdekedben felejtsd el az ingatlant.

Nem kapsz rá használatbavételi engedély - t.

Bea1 # 2015.10.27. 05:27

csak olyan termőföldet lehet kivonatni a művelés alól, amin van a földhivatalnál bejegyzett épület.

Ezen nincs.

Ezért nem tudja elintézni a tulaj.

így viszont ki kell függeszteni: 8-10-12 hónap

roland33 # 2015.10.27. 06:40

Köszőnöm a válaszokat. Tehát akkor ha ezt nem lehet kivonatni(ès biztos,hogy sehogyan sem?), ès igy beleköltöznènk akkor lebontatnák? Vagy megbüntetnènek? Azt is mondta a tulaj, hogy összeszedi az aláirásokat, hogy 10èvnèl règebbi az èpület. Ezzel sem megyek semmire?

Bea1 # 2015.10.27. 10:23

Ki lehet vonatni, ha van rajta feltüntetett épület. Fel kellrá tüntetni, és utánna kivonatni.Ha tíz évnél régebbi, elvileg kaphatsz rá fennmaradásit.

Senki nem bontattata le azépületet eddig. Ezután sem nagy a valószínűsége. Csak ha valaki feljelent, de ha a tulaj garantálja, hogy 10 évnél régebbi, akkor nem valószínű.

Nállunk még postacím is van, szemétszállítás is, és be lehet jelentkezni állandóra is, de ez csak sima zártkert, nem szöllő, mert az valami hegyközséghez is tartozik, bonyolultabb.

roland33 # 2015.10.27. 10:47

Èrtem. Ès a feltüntetèsnek mi a módja, illetve költsège ès persze mennyi idő? Sajnos semmien papir nem áll rendelkezèsre az èpitett ingatlanból, tehát mindent a 0-rol kellene kezdeni.

Immaculata # 2015.10.27. 11:13

Ha nincs használatbavételi engedélyed, az épület nem tüntethető fel.
Földmérőt kell megbíznod, aki az épületet feltünteti.

kb. 70 eFt