zártkerti ingatlan adásvétele


ymola # 2020.08.06. 07:06

Köszönöm igy már értem.

drbjozsef # 2020.08.06. 05:32

ymola,

Nem értetted az ügyvéd úr kiemelését, és még mindig rosszul kérdezel.

Akkor nem kell meg várni a hatósági jóváhagyást

Nem, KELLENI nem kell. Vagyis LEHET fizetni. Akár költözni is.

Csak ha valami gikszer támad, a kifüggesztés után megtámadja valaki a határozatot, mert nem volt szabályos valami, akkor esetleg ki kell költöznötök, és vissza kell szerezni a pénzt az eladótól. Ami nem feltétlenül egyszerű.

Saját kockázatra beköltözhetsz, ha az eladó engedi, saját kockázatra fizethetsz is neki, ha akarsz. Nem tilos. Nem kifejezetten ajánlott, bár nem ismerjük a körülményeket.

ymola # 2020.08.05. 22:03

Akkor nem kell meg várni a hatósági jóváhagyást ami lehet 6 honap is, csak a kifüggesztést es ha az rendben van lehet fizetni és költözni?

MajorDomus # 2020.08.05. 20:29

Amikor megvan rá a pénz!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.05. 18:36

Bármikor lehet.

ymola # 2020.08.05. 13:33

Üdvözlöm!
Vettünk egy zártkerti ingatlant és nem értem hogy pontosan mikor lehet a vétel árát kifizetni a 60 nap kifüggesztés után már ki lehet és lehet is koltozni ha nem élnek az elővásárlási jogukkal. Vagy csak ha a határozat meg jön ? A másik kérdésem hogy az kb mennyi idö?

MajorDomus # 2020.07.15. 18:19

Főleg az adásvétel előtt ne.
A procedura marad.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.14. 16:33

Nem is művelném,
Ezt olyan nagyon ne hangoztasd.

naes # 2020.07.14. 14:34

Kedves uram!

Szeretnék egy külterületen lévő elhanyagolt zártkerti ingatlant megvásárolni. Nem lett művelés alól kivonatva sajnos, ezért földként nyilvántartott. Nem is művelném, mert egy dzsungel. Azt szeretném megérdeklődni, hogy az adásvétel folyamatát nem gyorsíthatná esetleg fel a végleges más célú hasznosítási engedély beszerzése? Mindenképpen kell a kifüggesztéssel járó procedúra és az azzal kapcsolatos rízikó?

köszönöm a választ.

drbjozsef # 2020.06.30. 10:44

drótszamár,

A "művelési ág/kivett megnevezés" a rubrika neve. Alatta a rubrika tartalma van :

Ha nem kivett, akkor itt szántó, legelő, halastó, kert, gyümölcsös, satöbbi szerepel, a művelési ág.

Ha kivett, akkor itt a kivett megnevezés : lakóház, gazdasági épület, út, stb.

drótszamár # 2020.06.30. 08:04

köszönöm.

Akkor ebben az esetben mit jelöl az alábbi részlet?
Azaz mit takar a "kivett megnevezés"

művelési ág/kivett megnevezés/
. kert

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.29. 20:16

De. Ami nem "kivett", az mind a földforgalmi törvény hatálya alá tartozik.

MajorDomus # 2020.06.29. 18:34

Kbs az illetékes,de szerintem ez nem tartozik a földtörvény hatálya alá és nem kell kifüggeszteni.
Adásvételi és pont.
Szerintem....

drótszamár # 2020.06.29. 17:52

Tisztelt Szakértők!

A következő kérdés merült fel egy telek vásárlása kapcsán

A tulajdoni lapon az alábbi információ olvasható

Külterület xyzxyz helyrajzi szám

1. Az ingatlan adatai:
alrészlet adatok
művelési ág/kivett megnevezés/
. kert

Ilyen estben szükséges-e a kifüggesztés avagy sem?
Amennyiben nem , akkor körülbelül mennyi időt vesz majd igénybe az adásvétel lebonyolítása? (banki hitel nem szükségeS)

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.29. 13:46

(A földműves tesz egy nyilatkozatot, megígér egy-két dolgot, és akkor ~mentes a szerzése.)

Csuklósbusz # 2020.06.29. 13:12

Földművesként ha zártkertet veszek akkor nem kell vagyonszerzési illetéket fizetnem?

Akkor már megéri az aranykalászos elvégzése ha elég drága az az ingatlan..

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.29. 12:45

(De ha esetleg földműves lenne a vevő, akkor mentesülhet.)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.29. 12:44

Igen.

Target # 2020.06.29. 10:02

Köszönöm ! Az a 4% , a 6.5 millió Ft-nak a 4%-a lesz ugye ?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.29. 08:51

Azért 8 hónapig nem tart.

Lesz még 4% vagyonszerzési illeték.

Target # 2020.06.29. 08:48

Tiszteletem !

Zártkerti ingatlan szeretnék vásárolni, nem lett kivonatva , amikor lehetett. Egy lakóház van rajta, nagy telekkel. Állandó lakhatásra szeretnék , majd lakcímmel bejelentkezni. Voltam a földhivatalban, 60 napos kifüggesztés és 8 hónap kb. az eljárás. Úgy állapodtunk meg az eladóval, hogy a teljes vétel ár 6.5 millió Ft. Ügyvédnél előlegbe adnék 500 ezer Ft. Ha letelik a kifüggesztés (60 nap), akkor pedig a maradék 6 millió Ft-ot és pár hónap múlva az én nevemre kerülne a zártkert. Azt viszont nem tudom, hogy a 60 nap után, van e bármilyen rejtett költség a földhivatal részéről? 6.600 Ft-ot lesz majd , mind költség. De ezen felül kell e számolnom még plussz pénzel ? Adóhatóság felé bejelentés itt is kell? Az állandó lakcímet, pedig az önkormányzatnál kell igényelni, ha már a nevemen a birtok. Remélem, nem hagytam ki semmit.. köszönöm előre is !

Csuklósbusz # 2020.05.04. 13:24

Beszéltem a földhivatallal.. nem lehet már a földforgalmi alól kivonatni zártkertet. Csak akkor ha beruházni akarok pl építeni, és mikor megvalósult ( felépült) akkor vonódik csak ki a földtörvény alól.

Lagopagosz # 2020.04.27. 11:02

Pontosan, nem egyenesági így a földtörvényes volta miatt bukó.

Nade ha több az átminősítés pár tízezer forintnál akkor sem foglalkozunk vele.

De viszont nem lehetne csak a gazdasági épületre x %-os haszonélvezetet rakatni?

A tulajdoni külön írja függetlenül attól hogy az egész zártkert.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.27. 10:34

Talán mert nem egyenesági rokon lenne a haszonélvező, sőt nem is házastárs.

nanemaaa # 2020.04.27. 10:28

Csuklósbusz

Miért kellene? Mi köze egyiknek a másikhoz?