Ingatlanügyek


lajcsó # 2012.03.21. 20:37

secreth!

Az ingatlan már akkor is a nevedre kerülhet, ha még egy forintot sem fizettél a vételárból. A tulajdonjog bejegyzése és a vételár teljesítése időben eltérhet egymástól.

Ádee # 2012.03.21. 18:55

secreth

Sztem ez fölösleges bonyolítás,ha lefoglalóztad minek 2
részletben még utalgatni?Akkor legyen a foglaló összege magasabb,a határidőig meg kifizeted a többit.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.21. 12:06

Én ilyen esetekre a vételár és a hozzájáruló nyilatkozat kölcsönös letétbe helyezését szoktam javasolni. De legalább a hozzájáruló nyilatkozatét, különben a vevő nincs biztonságban.
Ja, és azonnal benyújtom a bejegyzési kérelmet függőben tartással.

wers # 2012.03.21. 09:23

Az adás-vételi szerződést aláírtátok?

secreth # 2012.03.21. 08:18

De most még csak a felét fizetem ki, ilyen esetben még nem kerülhet a nevemre, nem?

lajcsó # 2012.03.21. 08:09

Ragaszkodj hozzá, hogy - a vételár kifizetésétől függetlenül - az ingatlan kerüljön a nevedre!

secreth # 2012.03.21. 07:36

Nem tudom, jól helyen érdeklődök-e, de megpróbálom:)
Kertes házat szeretnénk venni, csütörtökön megyünk az ügyvédhez. Egy millió Ft-ot készpénzben fizetünk, foglalóként. 10,5 millió Ft-ba kerül a ház. Csütörtökön 4,5 millió Ft-ot kell majd átutalni a tulajnak, május végén, amikor költözhetünk, akkor pedig 5 millió Ft-ot.

Kérdésem az, hogy ilyenkor nem ügyvédi letétbe kellene fizetni a 4,5 milliót? Rögtön a tulajnak? És ha május végéig történik valami, akkor elvesztem a 4,5 milliómat?
Az ingatlanos telefonon azt mondta, hogy ne aggályoskodjak, nyugodjak meg, ez így szokás, beszélt az ügyvéddel is.

Mit tehetnék, fogadjam el, vagy ne?
Köszönöm előre is a választ!

Ádee # 2012.03.19. 11:04

Gabicsek"

Azt már megoldom. :-)

Gabicsek # 2012.03.19. 10:22

Hát, ha belemegy, írjátok bele.

Ádee # 2012.03.19. 10:15

Gabicsek"

Az óraolvasás meglesz,nekünk viszont kell kb 2-3 nap a költözésre,tehát a kulcsokat utólag kapja meg.

Gabicsek # 2012.03.19. 08:58

De akkor addigra ürítsétek is ki a lakást, olvassátok le az órákat közösen, és add is át a kulcsokat.

Ádee # 2012.03.19. 07:41

Gabicsek"

Akkor csak az a legegyszerűbb ha adásvételibe beleíratjuk,hogy a birtokba adás az adásvétel napján megtörtént.

Gabicsek # 2012.03.18. 22:06

Elvileg az adásvételi szerződés szokta tartalmazni, hogy mikor adja birtokba eladó a vevőnek az ingatlant. Viszont a földhivatal nem kéri a birtokbaadásról az iratot a bejegyzéshez.

ObudaFan # 2012.03.18. 22:03

Számomra az is kérdés, hogy így a tulajdonjog bejegyezhető-e , a tulajdonszerzéshez ugyanis birtokba adás is szükséges.

Gabicsek # 2012.03.18. 19:57

Amikor kiüríted, odahívod, birtokbaadod jegyzőkönyvileg, órák leolvasásával, kulcsok átadásával és kész, ha a vételár ki van fizetve. Onnantól már az ő gondja és az ő dolga, hogy mikor költözik be.

Ádee # 2012.03.18. 13:17

"Nem tudod addig használni, vagy hasznosítani (pl. bérbe adni) az ingatlant?"

Igazából nem is akarom,máshová költözünk.
A vevő elég problémás eset,semmi kedvem még 2 hónapig neki egy univerzális csicskát játszani.Azt szerette volna,ha még nyárig itt lakunk(burkoltan persze azért,hogy xy dolgokat még én intézzek el..stb neki)
mi viszont a nem túl happy szomszédi viszony miatt is
mihamarabb pakolunk az adásvétel után.
Ezért kérdeztem,hogy a birtokba adásnak mit célszerű írni ilyen esetben.

ObudaFan # 2012.03.18. 12:43

Nem tudod addig használni, vagy hasznosítani (pl. bérbe adni) az ingatlant? Mert egyébként tiszta haszon, ha a vevő fizet, de még egy darabig be sem akar költözni.

Ádee # 2012.03.18. 08:31

Én arra gondoltam,hogy az adásvétel napjába foglaljuk a birtokba adást is,a kulcsokat meg vagy leadom az ügyvédnél,vagy egy tértis levélben elküldöm neki.
(mivel jelenleg 150km-re lakik)

Ádee # 2012.03.18. 08:24

A vevő szerdán fogja kifizetni a teljes vételárat,a közüzemi átírással kapcs.nyomtatványokat is lerendezzük.Mi kb 2-3 nap és költözünk,viszont ő csak kb jún.ban szeretne idepakolni.Az adásvétel után semmi kedvem és időm ideszaladgálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.18. 08:18

Általában eltér. Van jelentősége.
Mi a konkrét kérdés?

Ádee # 2012.03.18. 07:47

Amennyiben egy ingatlan adásvételnél az adásvétel napja
és a birtokba adás napja eltér,annak van vmi jelentősége?

Wentzl # 2012.03.13. 06:53

Immaculata!

Kikértem ismerősök véleményét, azt mondták egytől-egyig, hogy nem fog lépni a szomszéd.

Mivel zavar a birtoklásban, ezért muszáj megbízni egy ügyvédet, hogy rendezze vele a vitát. Sajnos nekem erre se időm, se energiám nincsen.


Glaube an Wunder, Liebe und Glück, schaue nach vorne und niemals zurück, tu was du willst und stehe dazu, denn dieses Leben lebst nur du!!!

tanácstalan72 # 2012.03.13. 05:25

Hozzáértőktől kérdezném!
AZ ingatlanomat eladtam,már csak az utolsó bankkölcsön átutalásra várok.A vevőknek ez év június 15 -ig kellene ezt az összeget kiegyenlíteni utolsó határidőként.Lehet hogy ez előbb is menni fog,ami nem lenne probléma a számomra csak kérdés merült fel az ügyben hogy nekem mikor is kellene akkor kiköltöznöm az ingatlanomból.A vevő szerint-szó szerint- az átutalás utáni 1-2 napom van hogy eltakarodjak az ő ingatlanából.Sajnos az ügyvéd nem írta bele a szerződésbe hogy a kifizetések után (legyen az előbb vagy a határidő pontos teljesítésekor) hány napom van az ingatlan elhagyására.Igaz szóban meg egyeztünk a 2hétben de ezt most a vevő tagadja és kilakoltatással fenyeget,vagy hogy " majd én kiköltöztetlek címszóvalˇ".Holott még el sem jutottunk odáig hogy itt lenne a pénz,és ha meg is érkezik még mindig a nevemen lesz az ingatlan úgy tudom míg nem adok törlési engedélyről nyilatkozatot.Van e valami jogszabály ami engem is véd hogy kitudjak pakolni rendesen(családi ház).Vagy tényleg megtehetik hogy másnap kilakoltat,vagy bejöhet az ingatlanomba,rám törheti az ajtót?Azt hozzáfűzöm hogy nem akarok természetesen egy nappal sem tovább az ingatlanban maradni mint amennyit az elpakolás igényel(már most is csomagolgatok előre) csak annyit kérek amiben meggyeztünk-igaz sajnos nem írta bele az ügyvéd ezt a papírokba.Mivel véd a jog mivel tudom védeni magam az ilyen erkölcstelen vevőkkel szemben???Sürgős lenne a válasz!Előre is köszönöm!

Wentzl # 2012.03.12. 20:38

Immaculata!

Köszönöm szépen a megnyugtató sorokat és azt, hogy időt szánt a válaszra!


Glaube an Wunder, Liebe und Glück, schaue nach vorne und niemals zurück, tu was du willst und stehe dazu, denn dieses Leben lebst nur du!!!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.03.12. 17:10

Chapel

Én sem engedném, vannak közös területek, folyosók, külső falak, aminek a mentén szintén fel lehetne vezetni ezeket a vezetékeket.