Társasházak jogásza!


Elemér77 # 2018.05.11. 10:07

Kedves Jogászok!

A következő a kérdésem. Egy kis létszámú társasházban lakunk, ahol egy erős beázás érinti a földszinti lakásokat, de csak azokat. A szigetelés költsége elég jelentős, több milliós tétel, ezért a többiek nem szavazzák meg a javítást. Náluk semmilyen probléma nincsen.

A közgyűlésen a munka megrendelését konkrétan leszavazzák (nem támogatják).

Azt olvastuk, hogy a határozatot érvénytelenné lehet nyilvánítani bíróságon, de ez azt is jelenti, hogy a bíróság megfordítja a határozatot? Mert ha a leszavazó határozatot érvénytelenítik, azzal nem jutunk előrébb, mert megint ugyanezt fogják csinálni a következő közgyűlésen is.

Mi a javaslatotok? Előre is köszönöm.

drbjozsef # 2018.05.11. 06:10

Ha meg mégis azok lennének, akkor is csak egyenlők az esélyek...

Szomorú örökös # 2018.05.11. 05:19

F.Laca

Óó, hát persze!

Ne vedd a lakótársaidat fél vállról!
A bíróságon még a végén kiderülhet, hogy annyira nem is „rém ostobák”. ;-)

Szomorú örökös # 2018.05.11. 04:29

F.Laca

"a java még csak ezután jön...Ami ezeddig volt, az csupán a kóstoló...

Az tuti, de készülj fel rá, hogy magánvádas eljárásban is eléggé meg tudnak téged bélyegezni. ;-)

MajorDomus # 2018.05.10. 21:52

Lázadni lehet,de nem mindig érdemes.

,,a lázadásra csak egy mentség van ha a lázadó győz..
(Andzsin szan -Sogun)

Szomorú örökös # 2018.05.10. 05:43

F. Laca

Ez egyáltalán nem gondolatolvasás, hanem simán LOGIKA!

Ez nálad nem igazán létezik, max. elméleti szinten. Ugyanis ha tudnád alkalmazni is, akkor nem lázadoznál annyit széllel szemben a házatokban. ;-)

MajorDomus # 2018.05.09. 17:36

Itt vannak balra!

egyesu # 2018.05.09. 05:51

Tisztelt fórumtagok,

Társasházi határozat megtámadásához keresek ügyvédet, sajnos utolsó pillanatban nem fértem már be ahhoz az ügyvédi irodához, akikkel dolgozni szoktam, ezért keresnék valakit aki tudja vállalni az ügyet.

pitt[kukac]jss.hu

Udv,
Peter

MajorDomus # 2018.04.17. 18:32

Nem dijazzák a házon belüli botrányokat.

mondjuk egy rtl klub riport.

drbjozsef # 2018.04.17. 05:43

Tényleg! Mekkora ötlet!!4! Nyilván ez eszükbe se jutott, nekem se.

MajorDomus # 2018.04.16. 19:20

De van,megkeresni személyesen a tulajdonost.
Ezt követően a polgármestert!

drbjozsef # 2018.04.16. 10:04

A gyakorlatban erre nincs más : megszoksz vagy megszöksz.

leslieh # 2018.04.16. 09:36

@drbjozsef

Sajnos csak egy helyben tudok toporogni. Nem rövid távú lakáskiadásról lehet szó, mert szerintem a tulajtól egy cég vagy egy munkaerő közvetítő cég bérli hosszú távra a lakást és a bérlő cég cserélgeti a benne lakókat. Én azt vettem észre, hogy a bérlő cég szerintem átmeneti szállásként használhatja ezt a lakást. Pl.: Külföldről idecsábított munkaerőnek ad egy-két hét próbaidőt és ha beválik, akkor mehet a cég végleges szállására vagy elküldi a munkaerőt, így a lakásból is, tehát mindenképpen kiköltöznek az ott lakók 1-2 hét alatt és jön az újabb turnus. Gondolhatod milyen emberek ezek, ha nekik megéri Romániából/Ukrajnából eljönni ide és minimálbérért műszakba dolgozni egy gyárban.

drbjozsef # 2018.04.16. 09:02

leslie,

Sajnos érvényesen nem. Megszavazhattok bármit, de sajnos nem korlátozhatjátok a tulajdonost. Egyet tehettek : megtiltjátok az SZMSZ-ben a rövid távú lakáskiadást, de ha nem tartja be a tulajdonos, akkor is legfeljebb bírósághoz fordulhat a társasház, saját hatáskörben természetesen nem szabhat ki bírságot. A közös költséget elvileg meg lehet határozni a lakásban lakók száma szerint is, de ugye elég nyilvánvaló, hogy ezek a "lakók" nincsenek bejelentve sehova.

leslieh # 2018.04.16. 07:58

@nonolet
Ezek közül egyik sem járható út.

@drbjozsef
Köszi a praktikus tanácsokat.
Ha összefog a lakógyűlés egy emberként, akkor arra az egy lakásra megszavazhatók olyan dolgok, amik számára kedvezőtlenek?

drbjozsef # 2018.04.16. 07:26

leslieh,

a hivatalos út a helyi jegyzőhöz beadott birtokvédelem. De ez bürökratikus szarság, erre a problémára megoldást nem fog hozni.

Ha egységes a ház, akkor keressétek meg a tulajdonost, hogy intézze úgy, hogy normálisan viseldjenek a lakói, vagy Ti sem fogtok normálisan viselkedni.

Lehet közgyűlésen mindenféle szabályt hozni, amivel megpróbálhatjátok szívatni az ilyen tulajt. Mondjuk 10x közös költség. De ha megtámadja bíróságon, a nagyon aránytalant úgyis megsemmisítik.

Én spec. összefognék a többi lakóval, és rendszeresen, módszeresen zaklatnám a lakókat, videófelvétellel, szép szóval. Ha nem használ, akkor behegeszteném a gecibe a lakásajtót amikor nincs otthon senki. Először. Másodszor már betörnék, természetesen tanúkkal, hogy beázás van, és a lakók nyitvahagyták a csapot biztos, vagy ilyesmi.

Szóval ha nem használ a szép szó, én harcolnék.

nonolet # 2018.04.16. 07:14

Pedig ez az egyik valós megoldás...
A másik, hogy elköltözöl onnan.
A harmadik, hogy bérbe veszitek

- -

Persze szaladgálhatsz a jegyzőhöz is, hogy birtokháborítás ér...

leslieh # 2018.04.16. 06:03

Kovács_Béla_Sándor
Esetleg más életszerűbb jogi megoldás létezik?

drbjozsef # 2018.04.16. 05:52

Tehát a fórumozóknak mostmár gondolatolvasó szerepét is be kell tölteni. :-D

Van aki esetén ez fogalmilag kizárt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.15. 22:02

Vegyétek meg a lakást.

leslieh # 2018.04.15. 20:23

Tisztelt Fórumozók, Szakértők!
Elmondom rövid történetem: Édesanyám 4 emeletes, 10 lakásos társasházban lakik. A társasházban jól szituált, normál körülmények között élő tanárok, orvos és egyéb normál foglalkozású, kulturált emberek laknak évtizedek óta. Kb fél éve a felette lévő lakást megvette valaki, aki éppen a helyi önkormányzat egyik képviselője, így tudjuk kiről van szó. Néhány hónapja azt vettük észre, hogy 1-2 hetes váltásban új, külföldi lakók váltják egymást. Kiderült, hogy egy helyi cég alkalmazza őket munkásként és román, ukrán származású, többségében roma származású emberekről van szó, akik kevésbé kulturált szociális környezetből érkeztek. 1-2 hetente változik a lakásban lakó emberek száma és összetétele. Zajonganak, hangosan beszélnek, mosógépet késő este/kora reggel járatják. A lakás teljesen üresnek hangzik, mert minden léptet, zajt hallani lehet eggyel lejjebb. Gondolom, munkásszállóként üzemel, ezért nem fektetnek túl nagy hangsúlyt a berendezésre. Anyukám már szólt minden "turnusnak" a zajok miatt, a házirendet is átadta mindig, de sokra nem mentünk, mert ezek az emberek nem értenek magyarul. A türelem kezd elfogyni, mert hetente lefutni ugyanazokat a körök minden "turnussal" eléggé emberpróbáló. Tudom, hogy jogilag ez nem értékelhető, de ezek az emberek külsőre és viselkedésre sem illenek bele a magyar átlag polgár normái közé... (finoman fogalmaztam), így a lakókban bizalmatlanságot, félelmet kelthetnek. A tulajdonos nem foglalkozik a lakással, azt tudjuk, hogy befektetési céllal vásárolta a lakást, tehát őt nem nagyon érdekli a lakás mindennapi állapota, ügyei. Azt gondoljuk, hogy a tulaj és a vendégmunkások között áll még valaki. Mit tudunk tenni, hogy megszüntessük ezt az állapotot?

Szomorú örökös # 2018.04.13. 05:52

F.Laca

Erre értettem én azt, hogy az sosem a lakás-albetét része

Tehát a fórumozóknak mostmár gondolatolvasó szerepét is be kell tölteni. :-D

wers # 2018.04.13. 05:18

:) oligaliga, vedd azért figyelembe a következőket:
Esős, borongós reggelre ébredtünk. Kettős fronthatás van, pémtek 13. Ne még a Hold is elfogyott. Ha kihagytam volna valamit, lásd fönt.

oligaliga # 2018.04.13. 04:25

F.Laca

A hozzászólásodnak annyi köze se volt a kérdéshez, mint egyébként szokott lenni.

MajorDomus # 2018.04.12. 21:33

Még lakások is vannak benne sok helyen...