Építésügyi bírság, fennmaradási engedély


makkosman # 2017.05.17. 17:07

Megint jövök egy érdekességgel.Építéshatósági szemle meg volt. Az illetékes szakember adott mit tudom én hány napot arra, hogy a szomszéd terepszinten az esőviz elvezetését megoldják. A terepszint megemeléséről, ami jócskán eltér a miénktől szó nem volt. Legyetek szívesek megírni nekem, hogy most mit csináljak? Igen polg.hivatal építéshatósági csoporttól történt a látogatás, és a 21. hónapban vagyunk holmiféle levelezgetéssel. Az ég világon semmit nem csinálnak.

earthback # 2017.05.17. 08:22

Én is ettől tartok.

MajorDomus # 2017.05.16. 19:46

Bonyodalom inkább!

nanemaaa # 2017.05.16. 05:28

Ebből egyszerű bejelentés már nem lesz.

earthback # 2017.05.16. 05:27

Nem volt még használatban egyáltalán. 2005-ben elkezdték az építkezést aztán 2006-ban abba is hagyták mert elváltak. Az építési napló utolsó bejegyzése 2006 júniusi. Jövő hét végén haza utazunk és elmegyünk a hivatalba. Majd le írom hogy mire jutottunk, hátha valakinek hasznos lesz a jövőben!

nonolet # 2017.05.15. 22:31

Úgy gondolom, hogy
ezt végig vinni legegyszerűbben
a korábbi lista alapján lehet.

(lakó épület esetén)

  • új terv (felmérés, módosítások, új doksi garnitúra)
  • egyszerű bejelentés
  • befejezés
  • hatósági bizonyítvány kérés, ha kész
  • feltüntetés

Mivel még nincs készen, így terv a fennmaradáshoz is kéne, hogy aztán engedély/bejelentés nélkül tovább építhesd.

(a 10 éves móka szerintem nem játszik, mert
nem volt még használatban 10 évig, gondolom)

...és akkor már egyszerűbb az

  • az "Egyszerű bejelentés"-es építés

mint

  • a "Fennmaradási és továbbépítési" engedélyes
MajorDomus # 2017.05.15. 22:14

Engedély már nem kell!

earthback # 2017.05.15. 09:33

A falak állnak, a tető is kész. Nem hiszem hogy lenne bármi ami engedély köteles a hiányzó munkákból.

nonolet # 2017.05.15. 08:03

HA még vannak bejelentés/engedély köteles munkálatok
és a MOST érvényes szabályoknak az épület

  • megfelel

vagy

  • megfelelővé tehető

AKKOR (lakó épület esetén)

  • új terv (felmérés, módosítások)
  • egyszerű bejelentés (netán engedély, ha olyan eset)
  • befejezés
  • hatósági bizonyítvány, ha kész
  • feltüntetés

Szerintem, mivel...

Az engedély lejárta után senkit nem érdekel, hogy
már van a telken egy félbehagyott építés, az adottság.

Ugyanis már (2017.04.27-től) lehet egyszerű bejelentéssel kb. bármit építeni, bővíteni alakítani magán lakóépület esetén.

A meglévő építmény a telken adottság.
Amit majd a tervező figyelembe vesz és dönt

  • a felhasználásáról, ha lehetséges

vagy

  • az elbontásáról, ha nem lehetséges
earthback # 2017.05.15. 07:23

Hát kíváncsi leszek mit mondanak a hivatalban.

nonolet # 2017.05.15. 07:08

MajorDomus

http://kormanyablak.hu/…9/JEGYZ00024

Építésügyi hatósági engedélyek hatályának meghosszabbítása iránti kérelem

"Az építtető az építésügyi hatósági engedély

hatályának lejárta előtt

kérheti a jogerős építési engedély, elvi építési keretengedély, telepítési engedély, bontási engedély hatályának meghosszabbítását."

Hmmm?

nanemaaa # 2017.05.15. 05:38

earthback
Elvileg nem kellene újabb építési engedély, viszont ha nincs, akkor használatbavételi engedély, vagy bejelentés tudomásulvétele se lesz, és a nélkül nem fogod tudni feltüntettetni a földhivatalban az épületet. Érdekes lenne produkálni valami engedély köteles építési munkát és megkérni az engedélyt a már megkezdett építési munka befejezésére.

nanemaaa # 2017.05.15. 05:34

makkosman
A járásszékhely települési jegyzőnek erre nincs hatásköre. Keresd a járási építésügyi hatóságot a kormányhivatalban.
Ha megyei jogú városban vagy, akkor lesz ott kormányhivatal is.

MajorDomus # 2017.05.14. 21:20

Az épitési hatóság dönt!

nonolet # 2017.05.14. 18:56

"Azt hittem azt csak a lejárati idő előtt lehet kérni."

Jól hiszed...

earthback # 2017.05.14. 04:39

Be fogok menni mindenképpen legközelebb mikor haza utazom. Azért egy Ügyfélkaput is csinálok majd, biztos ami biztos. Csak addig is gondoltam érdeklődök hogy tudjam mire számítsak! Köszönöm a válaszokat!!!

eszmilan # 2017.05.13. 22:19

Szigorúan ügyfél fogadási időben.

MajorDomus # 2017.05.13. 21:25

Vagy akár be is lehet ballagni a hivatalba,ez a legjobb!

eszmilan # 2017.05.13. 20:33

earthback

Az építésüggyel étdr-en lehet kommunikálni, építési hatósági szolgáltatás segítségével. Ügyfélkapu kell hozzá. Ott leírod pontosan mi a kérdés, fűzhetsz hozzá rajzokat is, arra 15 napon belül ugyanott válaszolnak pdf-ben. Amit leírnak az hivatalos és köti a hatóságot. Legjobb lenne ezt megpróbálni.

makkosman:
"A veszély az állékonyságot és a vagyonbiztonságot veszélyezteti."
Ezt a kijelentést ugye arra alapozod, hogy birtokában vagy egy olyan szakvéleménynek, amit egy tartószerkezeti vagy geotechnikai szakértői jogosultsággal rendelkező mérnök készített. Mert ha ilyen nincs, akkor mondhatsz te meg a hatóság bármit. A szomszéd kér egyet, amiben kimondják, hogy minden rendben, nincs veszély és vége a dolognak.

earthback # 2017.05.12. 22:07

Azt hittem azt csak a lejárati idő előtt lehet kérni.

MajorDomus # 2017.05.12. 21:10

Eh igaz is,de nem a hivatalban.

Kérdd az engedély meghosszabbitását.

earthback # 2017.05.12. 18:16

Hello mindenki! Tavaly nyáron vásároltunk egy szerkezetkész családi házat aminek lejárt az építési engedélye. A fennmaradó munkák egyike sem engedélyköteles. Ettől függetlenül kelle e fennmaradási vagy továbbépítési engedély? Az építési osztálynak írtam de annyit válaszoltak hogy csak postán vagy személyesen tartanak kapcsolatot. Jelenleg külföldön élek szóval gondoltam azért van az internet hogy le egyszerűsítse a kommunikációt. Hát tévedtem!

makkosman # 2017.05.12. 06:57

Igen, több ízben is szerettem volna ügyvédhez fordulni. Itt a közelemben nem találtunk ügyvédet, aki építésjogokban nagyon ott van agyilag. Akit ajánlottak, annyira drága, hogy esély sincs kifizetni. Ugye milyen borzasztó? Egy ... hatóság nem tudja elintézni az állampolgári ügyeket, ami jár mellesleg. Na mit csináljak?

MajorDomus # 2017.05.11. 21:47

Konzultáció helyi ügyvéddel.

makkosman # 2017.05.11. 09:26

Köszönöm a választ! ...jogú város jegyzője, mint építésügyi hatóság-tól jönnek-mennek a levelek. Hatásköre csak van, ha küldi??? Nem tiszta nekem, hogy mi az, hogy illetékes járási építési hatóság? Teljes zűrzavar. Tehát segítség, nem tudjuk, hogy hol vagyunk! Fent nevezett nem megfelelő hely? Köszönöm a választ, de legfőbbképp a segítséget!