albérlet felmondása


Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.19. 11:17

Én is?
Zöldövezetinek és Tapasztaltnak szántam.

Tapasztalt # 2016.08.19. 11:17

Kovács_Béla_Sándor

Sajnos még folyamatban lévő megtörtén esetről írtam!
Amennyiben butaságnak és rosszindulatúnak tűnik akkor elnézést érte de ez a valóság!
Ha már reagálásra került a bejegyzésem jó lenne tudni, hogy miért rosszindulatú és butaság?

Várnám Kovács Úr válaszát.

Bea1 # 2016.08.19. 11:09

Én is? Én azt mondom, amit a közjegyző mondott.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.19. 10:54

Ugye, tudjátok, hogy - nyilván tájékozatlanságból eredő, de a rosszindulattól sem teljesen mentes - butaságokat írtok?

Tapasztalt # 2016.08.19. 10:32

Tapasztalt

Kilakoltatási záradék? Igen ez lerövidítheti a jogos újbóli birtokon belülre kerülést de ez eltarthat egy ideig. Pedig jogilag ennél többet nem tehet a bérbeadó! De ez nem véd meg attól, hogy károd keletkezzen! Ezzel a záradékkal sem mész semmire, mert a végrehajtók félnek a karhatalmi kilakoltatástól! Sajnos ki tudnak bújni alóla nagyon sok ideig! Van egy olyan lehetősége, hogy a végrehajtás foganasítását bírósággal döntesse el, vagyis ha a végrehajtó első felszólításra nem megy ki az albérlő és ezt jelzed felé , a következő lépése, hogy bíróságra adja az ügyet. A bíróság dönti el, hogy pénzbírság vagy elrendeli a karhatalmat. Természetesen első körben a bíróság pénzbírságot szab ki mert ez bevétel az államnak! Hozzáteszem, hogy a bérlőnek jogában áll ezt megfellebbezni! Természetesen addig nem jogerős a végzés míg el nem utasítják a bérlő fellebbezését.
Ha a fenti ügymenetet nézem akkor már 4-5 hónapnál tartunk! Jön a következő lépés. Jogerős az ítélet a bérlő kifizeti a bírságot de nem megy ki! Újból jelzed írásban a végrehajtónak, hogy nem hagyta el az ingatlant. Ekkor a végrehajtó megint a bírósághoz fordulhat, hogy döntse el mi legyen! És ez mindaddig így mehet míg a bíróság nem rendeli el a karhatalmi kilakoltatást. Te meg forrongsz, hogy a saját tulajdonú ingatlanod felett nem rendelkezhetsz ráadásul a bérlő ekkor már albérleti díjat és közüzemi számlákat sem fizet általában! Hab a tortán, hogy az albérlő által okozott kárt természetesen polgári peres úton tudod behajtani rajta persze ha sikerül!

Mi lehet ez ellen a megoldás?

Bea1 # 2016.08.19. 07:45

Kilakoltatási záradékot kell kötni közjegyző előtt, nem szerződést.
13450 ft áfával.

kb 3 hónap, és kirakják a nemfizető bérlőt. ezt jó esetben fedezi a 3 havi kaució.

Zöldövezeti11 # 2016.08.19. 07:37

Bea1 !
Miért gondolod a közjegyzős módszerrel zökkenő mentes lehet egy problémás ügy ?

Vagy 4 hónapja elmentem egy közjegyzőhöz érdeklődni az üggyel kapcsolatban. Hát még a tarifát is elég nehéz volt belőlük kihúzni.
Nos tegyük fel, hogy megkötjük előtte a szerződést, majd fél egy év múlva felizzik a probléma. Akkor mi van , kapok egy papírt ... nyilván pénzért amivel mehetek a végre hajtóhoz. Na de mi van ha végrehajtó elszabotálja az ügyet ?
Magyarul elteszi a pénzt, szól a bérlőnek, hogy menjen. De ha a bérlő nem mozdul, akkor ki lép ?? Itt mindig elakad az ügy !
Van egy társasház ahol ugyan nem nemfizető bérlővel van a probléma, hanem nemfizető tulajjal, több millás a tartozás. És mit mondott a közösképviselő ? Hát a végrehajtós ügy zsákutca, mivel csak elteszik a pénzt, aztán semmi.

Zöldövezeti11 # 2016.08.19. 07:25

Az ingatlankiadásra manapság mindenki arra gondol, hogy milyen jó üzlet hisz többet lehet keresni vele mint ha bankban vagy értékpapírban tartanánk megtakarításainkat”.

Írja T..

Bizony gondolják azok akik ezzel még sohasem foglalkoztak.
Persze megfelelő körültekintéssel azért nyereséges üzlet lehet .

Zöldövezeti11 # 2016.08.19. 07:19

Akkor haljuk a tapasztalatokat ezzel a csoda módszerrel kapcsolatban !

Bea1 # 2016.08.19. 03:54

engem érdekel, közjegyző nélkül hogy működhet ez.

Tapasztalt # 2016.08.18. 19:24

Sziasztok,

Egyre gyakoribb probléma az ingatlan kiadással járó esetleges kellemetlen következmények orvoslása megoldása.
Az ingatlankiadásra manapság mindenki arra gondol, hogy milyen jó üzlet hisz többet lehet keresni vele mint ha bankban vagy értékpapírban tartanánk megtakarításainkat.
Ez ideális esetben így is van! De mi történik akkor ha az albérlő nehéz helyzetbe kerül és fizetésképtelenné válik?
Na akkor jön a rémálom!!! Ezt azért emeltem ki mert a valóságban a Magyar jog az albérlőt vagyis a birtokon belül lévőt védi. Vagyis ha nem akar kiköltözni akkor jogi úton fél év vagy akár egy év is eltelhet mire érvényt lehet szerezni arra, hogy kiköltözzön! További "évek" kérdése, hogy az elmaradt hasznunkat vagy a közüzemi tartozásait ( abban az esetben ha a főbérlő nevén vannak a fogyasztók) be tudjuk hajtani rajta. Na ebben az esetben már nem tűnik olyan jó üzletnek!
Akkor milyen lehetőségeink vannak, hogy ezt ki tudjuk legálisan kerülni? Hangsúlyozom legálisan! Erre kitaláltam egy olyan metódust, módszert amivel minden kellemetlenséget kizárhatsz!

  • biztonságban vagy
  • mindig pénzednél vagy
  • és közjegyzői szerződés sem kell.

Érdekel?
Írj!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.15. 13:54

Határozatlan? Bocs.
A szerződés szerinti felmondási idővel lehet megszüntetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.15. 13:53

Határozott idejű bérleti szerződésnek nincs "normál" felmondási ideje. Mert "normál" esetben nem is lehet felmondani.

Kérdező0202 # 2016.08.15. 13:16

Üdv! Ha hatarozatlan ideju berleti szerzodesunket felszeretnek mondani, akkor mennyi a normal es mennyi a rendkivuli felmondasi ido? Tarsashazba lakunk es az egyik lako turhetetlen magatartasa miatt mondanank fel. Mindrgy hogy melyik felmondast valasztjuk? A kaukcio mindket esetbe visszajar?

MajorDomus # 2016.08.14. 20:32

1.kaukció nincs
Kaució van.
2.nem értem mi a gondod?
Határozott időre kötöttél szerződést,
Amit nem tartottál be, ezért a tulajdonosnak anyagi vesztesége keletkezett. Természetesen nem jár vissza a kaució a szerzõdésszegės miatt.
3.az ottlakasod alatt keletkezett fűtés díj természetesen a tiéd.

Valószínűleg távfűtéses lakás, egyedi Fűtésméréssel. Én is ma kaptam meg az elszámolást.

ujvarine70 # 2016.08.14. 19:31

Üdv!
Kérdésem a következő lenne: Febr.25-én új albérletbe költöztem, a szerződés határozott időre, június 30-ig lett megírva. Közben úgy alakult, hogy mégsem volt szükségem az albérletre júniusig, ezért e-mailben közöltem a tulajdonossal április 25-én, hogy május 31-el a bérletet felmondanám. Ez persze a tulajnak nem igazán tetszett, de végül elfogadta, csak a kaukciót nem volt hajlandó visszaadni, mondván, hogy az nem jár vissza a szerződés megszegése miatt. Idézném, hogy a szerződésben mi áll:

"Szerződő felek megállapodnak abban, hogy jelen szerződés az aláírástól számított 1 hónapig nem szüntetik meg rendes felmondás útján. Szerződő felek megállapodnak abban, hogy a fent megjelölt határidő lejáratát követően bármelyik fél megszüntetheti jelen szerződést a másik félhez intézett írásbeli felmondással. Amennyiben a bérlő a bérleti jogviszonyt 1 hónapon belül mondja fel, a kaukcióként átadott 1 havi díj nem jár vissza.”"

Most akkor jogosan tartotta magánál a kaukciót vagy nem?
A szépség még annyi, hogy most két és fél hónap után ismét jelentkezett a tulaj, hogy még fizessek fűtésdíjat, mert most kapta meg a szolgáltatótól, hogy több volt a fogyasztás, mint amennyit március és áprilisban fizettem.

Válaszokat előre is köszönöm!

Bea1 # 2016.08.10. 09:32

Határozott idejű szerződéssel rendelkező albérlőm lelépett, sms-ben közölte, azóta elérhetetlen.

Számomra ez így rendben is lenne, de hivatalosan ez így felmondásnak minősül?

Mi van, ha megjelenik később a szerződésre hivtkozva?

Zoltanuss # 2016.08.09. 15:55

Többek között kiadok egy mini lakást is.
Volt úgy hogy 36 km -ről telefonált egy ürge, hogy ő kivenné.... három gyerekkel. /????? /
A 'lakás ' 28 mnm-es ,de van egy nagy nagy hibája, ez pedig az, hogy a szoba csak 10 nm. Így inkább bérleménynek tituláljuk a szerződésben.
Megfelelő személyt kell találni.
A kohásznak se jó a balett cipő.
A megfelelő személy már 7 éve használja. Megfelel neki a lakbér, a körülmények, a költség stb. Pl. közel van a munkahelye.

Zoltanuss # 2016.08.09. 15:45

kisskata751107 kisskata751107 !!

Azt is lehet feltételezni, hogy a takarítás címén csak kárt csináltál !!

Egyébként milyen lakás kereső az, aki egy bérbeveendő házat előzőleg nem szemlél meg.
Nálam ha nem is az első kérdés , de mindig elhangzik a komoly tárgyaláson, hogy így megfelel é. Még mielőtt szerződnénk. mert egy lakáson a végtelenségig lehet alakítani, sőt rendmániás személyeknek takarítani is.

A bérlő ... főbérlő fogalmakkal tisztában vagyol ??

MajorDomus # 2016.08.05. 16:51

Kis jóindulattal megnézhette volna mielőtt kivesz egy koszfészket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.05. 06:11

Elsőre nekem is ez ugrott be. De kis jóindulattal felfoghatjuk úgy, hogy ez nem a szerződés módosítása, hanem a beszámítás a bérleti díjjal szemben.

ObudaFan # 2016.08.05. 04:48

kisskata751107

Az a gond, hogy lakásbérleti szerződés csak írásban jöhet létre érvényesen, és így szerintem a módosítása is, de azért lehet próbálkozni a bíróságon a hangfelvétellel.
A per végéig nem tud kitenni.

Bea1 # 2016.08.05. 04:22

"No de nem előtte egyeztek meg, hanem a takaritás után. Némi különbség."

".A bérleti szerződés aláírása után derült ki,hogy mennyire koszos a bérlemény."

Ez számomra elképzelhetetlen... már az előtt aláírom a szerződést, mielőtt láttam volna az ingatlant?

"A beköltözés előtt két héttel láttam a házat, feltételeztem,hogy ennyi idő elég volt a takarításra és költözési mizériában nem mèrtem fel az állapotokat.Két hétig takarítottam,mire elfogadható tisztaság lett a házban. "

Ha egy lakás olyan retkes, hogy 2 hétig kell takarítani, az a költözési mizériában is felmérhető.

MajorDomus # 2016.08.04. 22:12

No de nem előtte egyeztek meg, hanem a takaritás után. Némi különbség.

Bea1 # 2016.08.04. 17:51

Hát én is felmondanék, ha megegyezünk, hogy kitakarítod, aztán követelsz töllem egy havi bérleti díj-elengedést, a megegyezésünk ellenére.

Ami mennyi is? nem mindegy, hogy 20 000 vagy 200 000 ft-ról beszélünk 2 heti takarításért, arányos-e? napi 8 órában takarítottál? hétvégén is?