albérlet felmondása


wers # 2016.04.12. 15:04

Felmondtad azt a bérleti szerződést?

wers # 2016.04.12. 15:07

Ugye jól olvasom, hogy még ott is lakik?

wers # 2016.04.12. 15:24

Egyezzetek meg, és add oda azt a halotti anyakönyvi kivonatot. Miért fáj az neked, ha az állam fizet neki? (ha jár)

A szerződés felmondásának nem éppen szabályos módja, ha magadévá teszed a szerződés eredeti példányát.

Egyéb:
A csonttörés tudtommal kb. 6 hét alatt gyógyul. De ezt csak hallomásból tudom.

wers # 2016.04.12. 15:35

A szakszerű választ már elsőre megkaptad „Te írtad: bérleti szerződés.
Aztán jöttél a lakcímmel, de azzal sem vagy előrébb, még csak nem is fiktiválnák a címét.

Így szerintem csak a közös megegyezés marad.

wers # 2016.04.12. 15:45

Erről mit mondott az ügyvéd, aki az adás-vételben közreműködik? Vagy nem tudnak róla?

Én nem vagyok ügyvéd, de majd biztos jön valaki, aki elszomorít.

wers # 2016.04.12. 15:55

És ebben a helyzetben még te kötekedsz a "mustipapival"?

wers # 2016.04.12. 16:19

úgy kell átadni, hogy üres és nem lakják.
No, mintha laknák, és törekedj, hogy ne így legyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.12. 18:39

:D Szerintem nem érti.

MajorDomus # 2016.04.12. 19:35

Fordítás:ha pénzt akarsz látni a vevőtől
Előbb szabadulj meg a berlőtől
Bármi áron!

Galileo # 2016.07.06. 14:30

Tisztelt Fórumozók!

Albérlő vagyok a barátnőmmel egy lakásban. Eléggé megromlott a viszonyunk úgyhogy elválnak útjaink. Ő marad a lakásban, én pedig költözöm. Viszont mivel eléggé megromlott a viszony, így a lakás kauciójának a felét, nem akarja nekem visszaadni. Nem azért mert nem tudja, hanem mert csak. Az lenne a kérdésem, hogy én egyedül kezdeményezhetem-e a tulajdonosnál a lakásbérlet felmondását, remélve azt, hogy így a kaució rám eső részét visszakapom. A szerződésben mint bérlő mindkettőnk neve szerepel, mindketten aláírtuk a szerződést is.

A választ előre is köszönöm.

matthiasi # 2016.07.07. 08:15

Galileo !
Azért hogy nem kívánsz tovább a lakásban lakni a bérleti jogviszonyod még fenn áll !
Elmégy, a barátnőd egyedül lakja lakást, nyilván a lakbért is állja + a felmerülő költségeket.
Vagy ha olyan jó neki a lakás kevés a pénze, keres valami pótlékot helyetted.

hogy így a kaució rám eső részét visszakapom

kötve hiszem, vagy a volt barátnő neked adja vagy vársz arra hogy együtt visszakapjátok.
ennek a feltétele, hogy elhagyjátok a lakást, nincs rendezetlen számla ill. nincs kár.

Ily egyszerű a dolog !

Grave7 # 2016.07.07. 09:45

@Galileo: Ne felejtsd el, hogy amíg a bérleti szerződés nem szűnik meg, bérlő vagy (hiába nem laksz ott), így a szerződés szerinti kötelezettségeket teljesítened kell (= pl. fizetned bérbeadó részére).

Bérbeadóval együtt módosítsátok a bérleti szerződést, hogy a jövőben tőled ne követelhessen semmit.

Egyébként lásd amit matthiasi írt.

MajorDomus # 2016.07.07. 21:20

A szerződést csak közösen mondhatjátok fel, ergo kauciobol nem látsz semmit.

Adrián38 # 2016.07.08. 19:51

Üdvözlök mindenkit!

Elmodom az esetem, mert ilyet még szerintem senki nem hallott, de azért tanácsra szükségem volna.

Kb. 1 hónapja találtam egy nagyon kellemes vidéki albérletet. A tulajdonosok a fővárosban élnek. A helyi közös képviselő van megbízva az órák leolvasásával, és ő szedi be a közös költséget is. A rezsiről szóló csekkek a tulajdonoshoz mennek, és úgy állapodtunk meg, hogy e-mailben vagy sms-ben elküldi a számlák összegét. Ezt és az albérleti díjat befizetem az általuk megadott lakossági számlára. Eddig semmi gond nem volt, de amúgy ez az első hónap.
Na és ilyet nem hallottatok szerintem. Egy hete hívogatom a tulajdonost, hogy ugyan küldje már el nekem a csekkek összegét, mert fizetni szeretnék.
Ez nem fordítva szokott lenni? Az albérlő könyörög a tulajnak, hogy számoltasson el engem? Nem az ő érdeke lenne behajtani? Most attól tartok, hogy addig húzza halassza az információ megadását, hogy letelik a bérleti szerződésben megadott fizetési határidő, így utána már joggal hivatkozhat nem fizetésre. De én hogyan fogom bizonyítani, hogy án fizetni akartam?
Nincs ennek csalás szaga?

Grave7 # 2016.07.08. 21:16

@Adrián38: Ne csak hívd, hanem írj is neki. A tértivevényes levél a legbiztosabb.

MajorDomus # 2016.07.09. 18:02

Szerinted mi lenne ebben a csalás?
Legalább másfél hónap mire a szolgáltatók lereagálják a változásokat és a számlák az új paraméterekkel kerülnek kikuldesre. Légy türelemmel.

babijocska23 # 2016.07.29. 18:18

Üdvözletem!
Segítséget szeretnék kérni. Ingatlanomat állagmegóvásért cserébe "bérbe" adtam, melyről szerződés készült. A lakók július elején szóltak telefonon hogy kiköltöznek, mert vettek egy lakást, és az egyik ismerősünket javasolták maguk helyett. Annyira gyorsan történt ez a folyamat, hogy már a héten el is költöztek az ingatlanomból. Azon a napon mikor mindent kipakoltak a "volt" lakóim, eljöttek az új "lakók" is, akikkel előzőleg szóban megállapodtunk, majd aláírtuk a szerződést. Ma viszont egyértelművé vált hogy nem költöznek be, telefonon beszéltünk. Az új "lakó", aki végül is nem az, azt mondta nem tépi össze a szerződést, de a kulcsokat visszaadta.
Kérdésem, tud-e nekem így kárt okozni? Milyen papírt írjak hogy biztosan megszűnjön ez a szerződés? Most jutott eszembe ennél a magamnak is feltett kérdésnél, hogy az előző lakóval semmilyen papírt nem írtunk a bérleti jogviszony megszűnéséről. Jelen pillanatban most 2 érvényben lévő szerződésem van? Mit tudok most tenni, mit csináljak? Mivel nem pénzért adtam oda a házat azonnali hatállyal meg lehet szüntetni? Nem szeretném ha kárt okoznának, vagy visszaélnének bármivel. Az előző lakó is csak egy szobát festett ki, bár nekem már az is jó ha nem nekem kell a számlákat fizetni, és nem kell 100 km-t utazgatnom télen hogy tüzeljek... Köszönöm szépen a segítséget előre is!

MajorDomus # 2016.07.29. 19:46

Nézz utána az okmányirodában, van e valaki oda bejelentkezve. Ha igen, fiktivaltasd a lakcimét.

hembi # 2016.07.30. 11:29

Üdvözletem!
A problémám a következő lenne.Vettem egy ingatlant,amelyben lakik egy albérlő.Határozott idejű szerződése volt az előző tulajdonossal,ami 2016 Májusában lejárt.Július 1-én megkötöttük a szerződést a régi tulajdonossal,és szóltunk neki is és az albérlőnek is,hogy Augusztus első hetében birtokba adás lesz(ez benne van az adás-vételi szerződésben ).Namármost az albérlőn nem látszik az igyekezet hogy keresne másik lakhatást,mi pedig már kezdenénk a felújítást!Az lenne a tiszteletteljes kérdésem,ha a "kedves" albérlő nem költözik ki,akkor mit tehetek/tegyek?Az építő jellegű segítséget előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 11:32

Felmondta neki valaki a szerződését? Ha nem, akkor miért költözne?

hembi # 2016.07.30. 11:38

A határozott idejű szerződés után nem kötöttek újat,és a régi tulajdonossal 30 nap felmondási időben egyeztek meg szóban,ami aug.10-én jár le!Ha a 30.nap után sem tud/akar költözni,akkor mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 11:42

Ptk. 6:338. § (1) Ha a határozott időre kötött bérleti szerződésben megállapított idő eltelte után a bérlő a dolgot tovább használja, és ez ellen a bérbeadó a szerződésben megállapított idő elteltétől számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül nem tiltakozik, a határozott időre kötött szerződés határozatlan időtartamúvá alakul át.

Ugyanígy szabályzott a régi Ptk. is.

Bérleti szerződést nem lehet szóban felmondani.

alma27 # 2016.08.02. 07:11

Sziasztok,

2 hónapja költöztem egy albérletbe,viszont felmondtam 1,5 hónap után. A szerződésben 2 havi felmondási idő van.Mivel júli közepén mondtam fel, így szeptember közepével jár le a 2 hónap, viszont én már augusztus végével költözöm az új lakásba. Találtam új lakót a helyemre (ahol felmondtam), aki szeptember 1-vel fogja bérelni a lakást. Most a főbérlő azt szeretné, hogy felmondólevelet írjak, írjam bele mikor mondtam fel és hogy augusztus végéig maradok a lakásban. A kérdésem az, hogy ha megírom a felmondólevelet (és nem az adott 2 hónap szerepel benne), akkor a kauciómat bukhatom?

Válaszokat és a tanácsokat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.02. 09:42

Nézd csak mit írtam lejjebb: „Bérleti szerződést nem lehet szóban felmondani.
Ergo: nem vagy jó tárgyalási pozícióban, nem nagyon vitatkozhatsz a bérbeadóval. Örülj, hogy belemegy a visszamenőleges felmondásba, és hogy elfogadja helyetted az új bérlőt a felmondási idővel érintett időre is.

MajorDomus # 2016.08.02. 18:21

Szerintem még korrekt is!