albérlet felmondása


MajorDomus # 2015.06.16. 20:55

Ebben nem értünk egyet.
A bankban kevesebbet kapok vissza mint amennyit beraktam. A bérbeadásból 10 év alatt kitermeli a vételárat is!

Zoltanuss # 2015.06.17. 05:22

Ahogy vesszük. Én speciel a bankban most 3 % nominál kamatot kapok, korábban még ebben az évben is 3,5 % volta kamat.
persze a reálkamat azért ennél kisebb. Pl 1 millánál 30 eft a kamat- ennek 16 % -a a kamatadó, az ugye 4800 Ft, aztána bankok a pénzmosgásra levesznk bizonyos összeget. Ugye egyszer a az értékpapírszámlára fel majd egy év után innen le a lakossági folyószámlára, leveszik amaguk 5 eft ját.
tehát a millának a 30 eft kamatjából marad 20 eft. Ez még mindig több mint a semmi. Igaz közben a pénz is romlott valamit ( dacára az egyesek deflációs állításával )
Tény hogy a banki tárolás majd semmit sem hoz.
Na de a lakásra is kell költeni. Nem is keveset.
Ja ez a konstrukció amit használok a Kamatozó Kincstárjegy. Egy éves lekötéssel.

A bérbeadásból 10 év alatt kitermeli a vételárat is!

Előfordulhat jó helyen lévő lakásnál. De lakások nemcsak a körút környékén és az egyetemi kampuszok közelében vannak, hanem másutt is.

Zoltanuss # 2015.06.17. 05:34

Van egy péceli lakásom, kb. 50 m2, 40 eft nál több bérleti díjat még sohasem sikerült kapni. Az évi 480 eft, ebből le a 15 % adó az 72 eft. Így marad elvileg 408 eft.
mennyi akakás értéke ? Úgy 8 milla talán.
10 év alatt 4 milla 80 eft, tehát kell legalább 20 év. na de közben javítani is kell ezt az meg legalább 3 x festetni és a többi. pl. az átlagos bérlő forgás úgy 2 év. van aki félévig van van aki tovább. de miden váltásnál van mindig idő kiesés is.
Természetesen az a lakás 20 év múlva is lakás lesz.
És ez csak Pécelen van közel a vonathoz. Most akkor képzeld mi van Jászkarajenőn... vagy Kuncsorbán ?
Most az észak borsodi térséget nem is említettem.

MajorDomus # 2015.06.17. 20:43

Sajnos ebben igazad van.

Sammrita # 2015.06.18. 07:27

Tehát akkor most választhatok, hogy 8 milla 10 évi bankban tartásával kapok durván 2-2,3 millió Ft-ot, míg lakás kiadásból ennyi idő alatt kb. 4,08 millát (az albérleti díj emelkedése nélkül). A különbségből azért csak kijön 3 festés és egyéb felújítás. Lehet hogy ebbe kéne a pénzem fektetni.

MajorDomus # 2015.06.18. 20:36

Jobban jársz!

MajorDomus # 2015.06.26. 22:16

Bermuda
a beköltőzővel nem vagy jogviszonyban.
Írd meg tértivevényes ajánlott levélben a felmondást, az már legyen az ő gondja, hogy felhatalmazást adott e a postán az élettârsnak a levelek átvételére (valószínűleg igen). Ha igen, majd értesíti, ha nem, a második kézbesítés után beállítások a kézbesítési vélelem,

farao # 2015.07.22. 17:51

Tisztelt Fórumozok!

Unokatestvérem 2014. orkoberben vagy novemberben albérleti szerződést kötött egy román állampolgárságú emberrel. A bérleti dijat nem mindig fizette, de bizonyitani mi nem tudjuk. 2015.junius közepén meghalt a rokonunk igy az albérleti szerződés automatikusan megszünik?! Az ott lakó férfinak meg lett mondva, hogy a temetésig maradhat a lakásban, persze rezsi fizetnie kell. Temetés napján aláirta, hogy elköltözik és a lakásból 3 napon belül kijelentkezik. A lakásba nem is megy be mert a zár le lett cserélve, de minden nap ott van a kertben lévő "mühelyben" és ott is alszik. Ezt a szomszédoktól tudjuk.
Teendő? Jó ötlet?

MajorDomus # 2015.07.22. 20:19

Küldjétek el.

Zoltanuss # 2015.07.23. 04:03

Valószínűleg romániai magyar. Nincs hol laknia szegénynek.
Akár nálam dekkol papíron két ukrajnai magyar - Nagyszőllős - Vinogradov. Ezzel támogatom az ukrajnai magyarokat.
Más . megy már vagy másfél éve ez az ukrajnai válság.
micsoda képmutató a politika - kezdve a ruszkikkal, bezárva atöbbiekkel. Nem elg nagy az az Ukraina ? Minek annak 600 ezer kilóméter négyzet ? Bezzeg anno Mo.-ot szemrebbenés nélkül feldarabolták.
Így csak káosz lesz még vagy 10 évig.
( vagy lehet egyesek direkte ezt akarják. )

wers # 2015.07.23. 04:17

Zoltanuss, vagy túl sokat aludtál, vagy keveset :)) „Minek annak 600 ezer kilóméter négyzet ?
Egész újkeletű problémát feszegetsz, csak mióta az ősközösség felbomlott.

farao # 2015.07.23. 05:23

Bocsi, azt nem irtam hogy előtte is már ott lakott de akkor még a nagynénémmel volt szerződésben (neki sem mindig fizetett). Nem az egész lakást vette ki hanem csak egy szobát. Jelenleg az alap használati dolgokon kivül nincs már semmi a lakásban. Ami volt értékesebb az már nem található meg (de állitja nem ő tüntette el - bár ha elkérte volna mindenki oda adta volna).
Zoltanuss! Ő nem a menekült kategória, de ha te szeretnéd befogadni add meg cimedet és átküldöm! Két ukránhoz jól passzolna (gyorsan kioktatná öket hogy lehet embereket kihasználni és rászedni, "kedvesen" kölcsönt kunyerálni stb.)

MajorDomus # 2015.07.23. 19:18

Lakaskiűritesi per?

brutus001 # 2015.08.30. 13:40

Albérlő vagyok,2 gyerekes családapa és a tulajdonos eladta a lakást,amiben jelenleg lakunk.Minden hónap előre volt fizetve és közüzemi díjakban sincs elmaradásom,most mégis ragaszkodnak az új vevővel együtt ahhoz,hogy pár nap alatt kiköltözzek akár az utcára is,őket nem érdekli.Mit tehetek?

MajorDomus # 2015.08.31. 20:13

Valószínűleg. Az új tulaj be akar költözni!

Keresel másik albérletet.

Zoltanuss # 2015.09.01. 03:58

Régen volt, de reagálok farao -nak. Nem ukránok hanem ukrajnai magyarok. Pontosabban Kárpátaljai-ak.

Zoltanuss # 2015.09.01. 04:01

brutus001 !
És amíg árulta a lakást nem tűnt ez fel nektek ??
Csak beszéltetek a bérbeadóval erről ? Vagy már beszélő viszonyban sem voltatok ?

idomtalan # 2015.09.01. 15:34

Üdv,
Abban kérnék segítséget esetlegesen, van egy élő határozott idejű (1 év időtartamra szóló) bérleti szerződésem. Most a tulaj el akarja adni a lakást. A szerződésben az áll, hogy 60 napos felmondási idő van, azaz szóban is azt mondta, onnantól kezdve hogy eladta, még 2 hónapunk van kiköltözni. Viszont a szerződés alapján én minden hónapban előre fizetek, szóval a hónap első 5 napjának valamelyikén fizetem ki előre azt a hónapot, nem utólagosan természetesen.
Kérdezem én, hogy akkor ha nem 2 teljes hónapom van kiköltözni, hanem fix 60 napom, és nem pont 1-vel történik a szerződés bontás, akkor nekem mi jár vissza abból a hónapos bérleti díjból? Mert én kifizetek neki ELŐRE 1 hónapot, amiből lehet csak 10 napot tudok letölteni. Erre van-e valami szabály, vagy valami, vagy egyszerűen akkor azt a hónapot elvesztettem?
(A szerződés szerint vissza jár a 2 havi kaució is ha ő mond fel, ez oké, de ha 4.-én kifizetem neki az a havi bérleti díjat, majd 8.-án megveszik a lakást, akkor már csak 8 napot lakhattam ott az egész havi bérleti díjért, mivel a 2 hónapos kaució visszajár)

Köszönettel: Benedek

Immaculata # 2015.09.02. 13:56

:) hatályos.
A 60 napos felmondási időről tudomást szerzel, onnan már csak számolás.

Immaculata # 2015.09.02. 13:57

A szerződést írásban lehet felmondani és a kézhezvételtől számítódik a 60 nap.

Immaculata # 2015.09.02. 13:59

majd 8.-án megveszik a lakást, akkor már csak 8 napot lakhattam

A felmondást pld. 15-én átveszed, a következő hónapot is kitöltöd és az azt követőt 15-éig úgy, hogy a 2 havi kauciót beszámíttatod.

Bea1 # 2015.09.02. 14:10

a kaució nem arra van, hogy lelakják, hanem arra, hogy az ingatlanban bekövetkezett esetleges károkat fedezze,vagy az elmaradt rezsiszámlákat. ami ezek után megmarad, az jár vissza. én biztos nem engedném lelakni...

MajorDomus # 2015.09.02. 21:31

Inkább lakja le, mint kifizessem!

Bea1 # 2015.09.03. 04:20

ha olyan az albérlő. aztán az utolsó napon kifolyik a kádbol a víz, megcsúszik, feldborítja a tükrös szekrényt, betöri véletlen a gardróbajtót, majd idegességében beleüt a falba, gipszkarton átszakad, stb... akkor miböl vonod le a kárt?

MajorDomus # 2015.09.03. 20:07

Kinél?