árvasági ellátás


maeraa # 2012.05.31. 21:17

Tisztelt Szakértő!

Egy hete halt meg anyukám. a szüleim elváltak, apám nevelt. még iskolába járok, szakképzőbe. érdeklődnék, hogy jár-e az árvasági segély?

válaszát előre is köszönöm

gyertya # 2012.06.01. 18:38

maeraa

Amennyiben az elhunyt nem nyugdíjasként hunyt el a lakóhelye szerinti Kormányhivatal Nyugdíjbiztosítási Igazgatósága hatásköre az ellátásra való jogosultság elbírálása. Ha az elhunyt nyugdíjas volt, akkor a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság (Budapest, 1820) hatásköre.
Terjessze elő az igényét és a jogosító feltételek fennállását a fenti szervek közigazgatási eljárás keretében vizsgálják majd.
Igénybejelentő lapot a www.onyf.hu címen a nyomtatványtárban talál.

Üdv: Gy.

aizisz # 2012.06.19. 12:09

Tisztelt Szakértő!

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy abban az esetben ha bejelentett állandó munka mellett maradok nappali tagozatos egyetemi hallgató, és még nem töltöttem be a 25. életévemet, továbbra is kapni fogom-e az árvasági ellátást?

Üdvözlettel:
Aizisz

gyertya # 2012.06.19. 12:22

aizisz

Amíg a hallgatói jogviszonyát megfelelő iskolai igazolással bizonyítani tudja, addig az árvaellátás továbbra is megilleti.

Üdv: Gy.

bogyokaaa # 2012.06.27. 10:37

jó napot kívánok nekem lenne egy olyan kérdésem hogy nappali tagozatos voltam és átiratkoztam az esti iskolába továbbra is kapni fogom az árvasági pótlékot nagyon nehéz helyzetbe vagyunk hozzá teszem és nagyon nagy szükség lenne rá előre is köszönöm a választ

gyertya # 2012.06.29. 13:52

bogyokaaa

Amennyiben a tanulmányait esti tagozaton folytatja, akkor ezt a tényt 15 napon belül bejelenteni köteles a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak. Csatolja mellé az új iskolai igazolását is, mert azt, hogy az árvaellátásra a továbbiakban jogosult-e csak ez alapján tudják elbírálni.
Megjegyzem, hogy esti tagozaton folytatott tanulmányok esetén árvaellátás nem jár, de ha az oktatás nappali rendszerű felnőttoktatás, akkor igen. Ezt viszont a folyósító szerv csak az iskolai igazolás alapján tudja elbírálni.

Üdv: Gy.

pmartonka # 2012.07.12. 10:07

Tisztelt Szerkesztő!
Augusztusban betöltöm 25. életévemet, illetve meg is szűnt a múlt héten a hallgatói jogviszonyom. Az lenne a kérdésem, hogy a 2013. márciusáig érvényes menetkedvezményt igazoló lapon lévő üres helyeket felhasználhatom-e egészen addig az időpontig, vagy el kell használnom őket a 25. életévem betöltéséig.

Köszönöm válaszát!

Tisztelettel,

Pmartonka

gyertya # 2012.07.13. 18:24

pmartonka

Jogszerűen az árvaellátásra való jogosultság fennállásának időtartama alatt jogosult az ellátottak utazási utalványát felhasználni. Amennyiben a hallgatói jogviszonya megszűnt, akkor már nem jogosult az utalvány használatára.

Üdv: Gy.

Andrejka72 # 2012.07.14. 20:40

Üdvözlöm! 2012. 07.05-én kézhez kapott árvasági ellátást megállapító határozat után hány napot kell várni az ellátás utalására, (eddigi információm, hogy 10 munkanapot) esetleg még azt is megvárják, hogy fellebbezek-e és aztán még 2 hét? Közel 3 hónapja várok már...elég lassú és elszomorító az eljárás menete.:( Válaszát előre is köszönöm! Andrejka

gyertya # 2012.07.16. 14:54

Andrejka72

Az igény előterjesztésétől számított 22 munkanapon belül mind a határozatot, mind a határozatban szereplő visszamenőlegesen járó összeget kézhez kell kapnia.
Kérjen késedelmi kamatot, amennyiben az ügyintézési határidőt a megállapító szerv túllépte.

Üdv: Gy.

Linus0713 # 2012.07.16. 17:50

Ha júliusban kirúgnak az egyetemről,de még ebben a hónapban felvételt nyerek egy másik egyetemre,jár az ellátás augusztus hónapra is? Jelenteni kell valamit? Vagy elég ha szeptemberben elküldöm az új igazolást,amit az új iskola tölt ki?

gyertya # 2012.07.18. 07:10

Linus0713

Amennyiben a hallgatói jogviszonya folyamatos marad, akkor az árvaellátás a nyári hónapokra is megilleti.
Minden a folyósítást és a jogosultságot befolyásoló körülményt köteles 15 napon belül bejelenteni a folyósító szervnek, így azt is, ha a hallgatói jogviszonya megszűnik.

Üdv: Gy.

robidi # 2012.07.30. 13:29

Jonapot érdeklödin szeretnék hogy juniusban be fejeztem a sulit de szeptembertöl napali képzésben veszek részt meg kaptam a papirt a nyugdij fojositotol a beiratkozás után visza kültem a megadot 15 napon belul de a julius árva elátást nem kaptam meg .Kérdésem az lene hogy azt visza menöleg meg kapom -e?

gyertya # 2012.07.31. 19:59

robidi

Amennyiben a beküldött iskolai igazolás alapján a jogosultsága fennáll, megkapja visszamenőleg is az ellátást.

Üdv: Gy.

feco0804 # 2012.08.05. 13:44

Üdvözletem!

27 éves koromig meghosszabbították az árvasági ellátás folyósítását méltányossági okokból.
Az lenne a kérdésem, hogy amennyiben mesterszakos nappali tagozat mellett elkezdenék dolgozni, az árvasági ellátást kapnám még, vagy elveszíteném?
Azt olvastam már, hogy a "rendes" árvasági az "jár" addig, amíg a nappalis jogviszony fennáll, de ez érvényes a méltányossági okokból meghosszabbított időszakra is?

Köszönöm a választ előre is!

berni367 # 2012.08.06. 14:49

Jó Napot kívánok!

Szeptember 01.-én megszűnik a nappali tagozatos hallgatói jogviszonyom. Önhibámon kívül, mivel az iskola nappali képzései megszűnnek. Még egy félévem lenne az iskolából, ezért felajánlották, hogy esti tagozaton folytathatom a választott szakot és így októberben már vizsgára is sor kerül. (Nappalin majd februárban vizsgáztam volna)
Mivel félárva vagyok árvaságira jogosult voltam, de mivel megszűnik a nappali képzés, ez automatikusan megszűnik majd. Mielőtt bejelenteném a Nyugdíjfolyósítónak a kialakult helyzetet, az lenne a kérdésem, hogy méltányossági okokból nem-e lehetne valamilyen úton módon még a szeptemberi-októberi árvaságit megigényelnem?!Nagy szűkségem lenne rá, mivel az iskola költségeit (vizsgadíj stb.) ki kell fizetnem és enélkül nem fog menni.
Mit tanácsolnak mit tegyek?

gyertya # 2012.08.09. 18:33

feco0804

Ameddig megfelelő iskolai igazolással tudja bizonyítani a kivételes árvaellátásra való jogosultságát, addig nincs jelentősége, hogy a tanulmányok folytatása mellett keresőtevékenységet végez.

berni367

Sajnos esti tagozaton folytatott tanulmányok esetén árvaellátás nem jár.
A nappali tagozaton folytatott tanulmányok megszűnését, annak bekövetkezésétől számított 15 napon belül bejelenteni köteles a folyósító szervnek.

Üdv: Gy.

Troy # 2012.08.09. 22:12

Üdvözletem!

A most következő két félévemet passziválni szeretném (elsősorban anyagai és családi okok miatt), így ha jól tudom az árvaságitól elesek. Az első kérdésem az lenne, hogy ha jövőév ilyenkor kezdeném meg az aktív féléveimet, akkor újra tudnám-e igényelni az árvasági ellátást, lévén hogy nappali oktatásról van szó, és még csak 22 éves leszek?
A másik kérdésem az lenne, hogy tudnám-e kérvényezni a nyugdíjfolyósítót, hogy méltányossági okokból (tekintettel arra, hogy szüleim válnak, és önköltséges képzésre kerültem csak be), a passzív féléveim alatt is folyósítsák az árvaellátást?

Válaszát előre is várom.
Tisztelettel: Laci

gyertya # 2012.08.10. 12:54

Troy

Amennyiben a nappali tagozaton folytatott tanulmányokat megfelelő iskolai igazolással bizonyítani tudja, akkor az árvaellátásra ismét jogosulttá válik.

Az Ön által felsorolt indokok alapján a szüneteltetett hallgatói jogviszony fennállásának időtartamára árvaellátás nem jár, még méltányosságból sem.

Üdv: Gy.

blabla23 # 2012.08.13. 09:57

Jó napot!

Számomra nagyon bonyolult kérdésem a következő.
22 évesen első szakmámat 2012.június 15-én megszereztem, azonban érettségim nincs.Szeretném a tanulmányaimat folytatni nappali rendszerű esti képzésben.Emellett jogosult lennék még árvaellátásra?


Jó napot!Számomra bonyolult kérdésem a következ?.22 évesen els? szakmámat 2012.június 15-én megszereztem,azonban érettségim még nincs.Szeretném f

gyertya # 2012.08.14. 16:12

blabla23

Csak akkor, ha a tanulmányait felnőttoktatás keretében folytatja.

Üdv: Gy.

bozse1966 # 2012.08.14. 17:24

Jó napot! Szeretnék olyat kérdezni ,hogy a lányom 15 éves,árvaellátást kap és magasabb összegű családi pótlékot.Nem tudom az államkincstár által kiállított hatósági igazolványra ő nem lenne -e jogosult?Köszönettel!!!!

gyertya # 2012.08.17. 13:44

bozse1966

Ezt az államkincstártól kell megkérdeznie.

Üdv: Gy.

Catclaw # 2012.08.21. 08:25

Jo Napot!

Ket kerdesem lenne!

1.
Ha levelezon kezdem el iden az egyetemet ,akkor is jogosult vagyok az arvasagira??? Es ha mellette van bejelentett munkam igy kaphtok-e arvasagi ellatast?

2.
Foiskolas hallgto hany oras bejelentet munkara kaphat meg arvasagit??

Koszonom szepen

aniko67 # 2012.08.22. 09:39

üdvözlök mindenkit.volna egy olyan kérdésem,hogy mikor évül el az árva ellátásnak a vissza igényölhetősége?? röviden a történetem- 2 éves koromban kerültem állami gondozásba és onnan nevelő szülőhöz.kb 6 éves lehettem mikor édesapám meg halt,édes anyám meg nem foglalkozott velem.kérdésem az ,hogy kaphattam-e én árvaságit és ha igen ki vette fel.nem a nevelőszülőm az biztos.hol tudok én ennek utána járni?,