árvasági ellátás


Geofan # 2015.02.11. 16:47

Tisztelt Szakértők!

Árvasági ellátásban részesülök és nappali tagozaton egyetemen tanulok. Kaphatok-e árvasági ellátást továbbra is,ha mellette teljes állásban vagy diákmunkában fogok dolgozni?

Válaszukat előre is köszönöm!

Fodora # 2015.02.12. 13:52

Tisztelt Szakértők!

Nővérem szellemi fogyatékosként született és több más fogyatékossága is kialakult az évek során. Jelenleg 56.éves. Édesapánk halála óta (1988.) árvaellátást és emelt összegű családi pótlékot kap.
Az lenne a kérésem, hogy ez az árvaellátás élete végéig járni fog neki? És meddig kell mindkét összeg után felülvizsgálatokra járni? Édesanyánk 81 éves. Ha ő meghalna, kérhető lenne az árvaellátás megemelése?

Nagyon köszönöm előre is a válaszukat: Fodora

lancos77 # 2016.12.14. 16:26

Tisztelt jogászok!

Olyan kérdéssel fordulok önökhöz hogy nekem édesapám elhunyt kicsi koromban és kapok utána árvasági ellátást aminek az összegét nem tudom mi alapján határozták meg. És édesanyám is nem rég elhunyt. Tehát a kérdés lényege az lenne hogy mivel édesanyám is elhunyt az árvasági ellátás összegének nem kellene növekedni? Illetve hogy mi alapján határozzák meg ennek az összegét.

Válaszukat előre is köszönöm, Szilveszter.

Boszika74 # 2018.09.03. 10:27

Tisztelt Fórumozók!

Fiam idén érettségizett, 20 éves, szakmája egyenlőre nincs. Édesapja decemberben hunyt el, június 30-ig (utána megszűnt a tanulói jogviszonya) visszamenőleg megkapta az árvaellátást.
Most szeptember felnőtt oktatás keretében, esti okj képzésben pénzügy, számvitelt fog tanulni heti 3x4-5 órában.
A jogtár.hu oldalon (1997.évi LXXXI.törvény) olvastam a következőket:
55.paragrafus 3.bek. "Iskolai tanulmányok címén azt a gyereket is megilleti az árvaellátás, aki b, 25 évesnél fiatalabb, és felnőtt képzésben vesz részt, feltéve hogy a képzés nem távoktatásban folyik és a heti átlagos óraszám eléri a hét órát."
A fentiek alapján érdemes beadni az újra igénylést? Megkaphatja?
Előre is köszönöm!

alfateam # 2018.09.03. 11:00