árvasági ellátás


Virág53 # 2012.02.14. 10:55

Abban az ügyben kérem segítségüket,hogy leányom aki nappali tagozatos egyetemen még tanul,de már betöltötte a 25.évét,milyen feltételek mellett kaphatja továbbra is az árvaságit.2011 október 27-én töltötte be a 25.-ik életévét,és akkor a kérelmét elutasították.Akkor nem fellebeztünk,viszont a tanulmányát mind a mai napig nappali tagozaton folytatja.Lehetséges-e a fellebbezést újra kérni,mivel továbbra is tanulni kényszerül.Várjuk válaszukat köszönettel,Fehér Béla Tamásné.

Virág53 # 2012.02.16. 09:20

Válasz adás mikor várható?

Gabicsek # 2012.02.16. 09:35

Szerintem nem fogja tovább kapni, de majd jön gyertya és megválaszolja neked.

gyertya # 2012.02.16. 21:04

bico83

Írjon egy levelet a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak részletesen kifejtve, hogy mettől meddig, hol folytatott tanulmányokat és kérje tőlük, hogy keressék meg az oktatási intézmény(eke)t, a tanulói/hallgatói jogviszony igazolására.
Olyan nincs, hogy egy iskola nem tudja igazolni a jogviszonyát, ezt jogszabályok szabályozzák, kötelesek azt kiadni.

Virág53

A beírásából arra következtetek, hogy a 25. életév betöltésekor a tanulmányok folytatása jogcímen igényt terjesztettek elő, mely igény elutasításra került.
A méltányosság jogkörben hozott döntés ellen fellebbezésnek nincs helye, így sajnos bele kell törődniük, hogy a gyermeke után árvaellátásra nem lesznek jogosultak.

Üdv: Gy.

éva33 # 2012.03.07. 12:40

Egy újabb kérdés: az elhunyt táppénzen volt, halála előtt itélték meg neki a rokkant nyugdíjat, márciusban kapta volna először.. Januárban elhunyt. Így nem jár az árvasági ellátás?
Szolgálati idő megvolt, minden megvan hozzá..
Előre is köszönöm a választ!

gyertya # 2012.03.08. 17:46

éva33

De igen, a nyugdíjbizotosítási igazgatósághoz nyújtsák be az igényt.

Üdv: Gy.

éva33 # 2012.03.13. 08:38

Ismét egy kérdésem van.
A magánnyugdijpéztárnál az elhunyt a gyerekemet jelölte kedvezményezettnek , viszont senki nem tudott eddig felvilágosítást adni arról, hogy amennyiben elutasításra kerül az örökség, akkor a magánnyugdíjpénztári folyószámláján lévő összeget megkapja-e , avagy elúszik az is ?!
Előre is köszönöm a választ.

éva33 # 2012.03.13. 13:07

javitok: postás nyugdíjkiegészitö pénztár

Catclaw # 2012.03.13. 19:48

Jó estét!

Olyan kérdésem lenne. Hogy mivel én magántanuló vagyok, most nyáron leszek 22 éves.
És kapom az árvaságit, de nappali tagozatra nem tudtam jelentkezni, következő évre, mert részmunkaidős munkát vállaltam. De szívesen tanulnék esetleg egyetemen levelezőn arra is kapnék árvasági tamogatást???
És meg egy olyan kérdés, hogy mi a korhatár??

Köszönöm előre is a választ : Catclaw

gyertya # 2012.03.16. 09:00

Catclaw

Magántanulóként akkor jár árvaellátás, ha az árva betegsége, testi vagy szellemi fogyatékossága miatt végzi tanulmányait magántanulóként.
Árvaellátás nappali tagozaton, valamint felnőttoktatás keretében folytatott tanulmányokra tekintettel folyósítható.
Rendkívül indokolt esetben kivételes árvaellátás megállapítható akkor is ha az árva közép, vagy felsőfokú oktatási intézmény nem nappali tagozatán folytat tanulmányokat. Ennek elbírálása az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság hatásköre.
Az árvaellátás a 25., bizonyos esetekben a 27. életév betöltéséig jár.

Üdv: Gy.

Rosemarie # 2012.03.23. 18:56

Most olvastam,hogy aki árvaellátásban részesül az a 16 utazásin felül 2 db 90%-os utazásira is jogosult.Mi eddig 2 db 90%-osat nem kaptuk,de most mivel egyetemre jár nagyon jól jönne.Azt szeretném megkérdezni,hogy ezt hol és milyen formában kell kérvényezni?

Köszönettel:Rosemarie

csifu1 # 2012.03.26. 13:54

Üdvözlöm!
Arról szeretnék érdeklődni, hogy a 15 éves kislányomnak az édesanya tavaly szeptemberben elhunyt.Mivel mi el váltunk és a lányomnak vannak ott féltestvérei és szertett volna ott maradni én rá való tekintettel a nevelő apánál hagytam a gyámügy bevonásával természetesen.A lányom viszont március elején mondta, hogy velem szeretne a továbbiakban lakni, ami meg is történt.
A kérdésem az lenne, hogy az árvaságit mikortól tudom intézni mert még a gyámügytől nem érkezett meg a jogerős végzés. Visszamenőleg kérhetem-e majd az árvaságit mert a nevelő apa nem hajlandó a lányom utáni összeget ideadni mondván az még neki jár.Mit tehetek ez ügyben?
Előre is köszönöm a válaszát!

gyertya # 2012.03.26. 16:06

csifu1

Amennyiben a lakóhelye szerinti gyámhivatal a szülői felügyeleti jogról határozatban intézkedik, attól az időponttól már Önt illeti az árvaellátás.
Az azt megelőző időszakra az ellátás Önt nem illeti meg, tekintettel arra, hogy addig a gyámi tisztet a nevelőapa töltötte be.

Üdv: Gy.

bogyesz # 2012.03.27. 15:25

azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy kit kell nekem ahhoz megkeresnem, hogy kapjak utazási kedvezményt? félárva vagyok és nappali tagozaton tanulok főiskolásként. 23 éves vagyok, már jön a március vége és még nem kaptam újat? kiküldik időben vagy nekem kell ahhoz intézkednem?
válaszukat köszönöm

gyertya # 2012.03.28. 15:58

bogyesz

A jogszabály késői elfogadása miatt, a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság a jogosultak részére 2012. április hó folyamán küldi ki az utazási utalványokat.
Legyen kicsit türelmes és a jogalkotót hibáztassa. :)))

Üdv: Gy.

micimackóóó # 2012.03.31. 09:02

Jónapot!

Félárva vagyok, ebből kifolyólag árvaellátásban részesülök. 20 éves vagyok és nappali tagozaton tanulok, de emellett dolgozni szeretnék,szóval vállalhatok munkát így is? Akár részmunka időben is? Utána néztem és a jogszabályok konkrétan nem zárják ki ezt a lehetőséget.
kérem segítsenek.
előre is köszönöm
Ildikó

bevi22 # 2012.04.04. 19:38

Kedves szakértő!

Érdeklődnék, hogyha átkerülök költségtérítéses képzésbe (nappali tagozaton) akkor jár-e tovább az árvaellátás

Válaszát előre is köszönöm.

gyertya # 2012.04.06. 20:52

micimackóóó

100x leírtam már, hogy korlátozás nélkül lehet árvaellátás mellett dolgozni.

bevi22

Az egyéb feltételek fennállása esetén költségtérítéses képzés esetén jár az árvaellátás.

Üdv: Gy.

macika58 # 2012.04.22. 20:56

Érdeklődnék ,hogy ha az özvegy anya újra férjhez megy,
a félárva gyermekre kap e tovább is árvaellátást?
köszönöm
Macika58

gyertya # 2012.04.23. 16:16

macika58

Az árvaellátásra való jogosultságot nem befolyásolja, ha az életben lévő szülő házasságot köt. Tehát kaphatja továbbra is.
Az özvegyi nyugdíjra való jogosultságot viszont befolyásolhatja, de erről Ön nem kérdezett.

Üdv: Gy.

sissike77 # 2012.04.25. 21:26

Tiszteletem.
Olyan kérdésem lenne, hogy a 2 fiam apja meghalt 33 évesen. Kaphatnak árvaellátást? Nem tudom az elhunytnak megvan-e a 8 év ledolgozott munkaideje, de a fele biztosan megvan, katona is volt min. fél évet. Úgy olvastam, hogy 8 év ledolgozott időnek kell meglennie, ahhoz hogy kaphassanak árvasági ellátást. Ha nincs meg a 8 év, akkor nem is jogosultak rá? Az elhunyt több éven keresztül nem volt bejelentve.
Köszönettel

gyertya # 2012.04.26. 14:46

sissike77

Amennyiben az elhunyt nem szerezte meg az árvaellátáshoz szükséges szolgálati időt, akkor kivételes árvaellátás igényelhető. Igénybejelentő lapot hozzá a www.onyf.hu honlapon a nyomtatványtárban talál.

Üdv: Gy.

sissike77 # 2012.04.26. 20:43

Köszönöm szépen, akkor azt fogom tenni.
Üdv

Minivi # 2012.04.27. 18:07

Tisztelt Szakértő!

Édesapám édesanyja december 28-án hunyt el, mindent édesapám örökölt egyedüli gyerekként. Mielőtt lezárulhatott volna a hagyatéki eljárás édesapám is elhunyt február 15-én. Édesanyám bement az önkormányzathoz, hogy elintézze a hagyatéki eljárással kapcsolatos ügyeket, valamint érdeklődjön az árvasági ellátásról amely engem és a két testvéremet megillet, ha igényeljük. Ott elmondták, mit kell tennünk, nyugodtan gyászoljunk, ráérünk még az igényléssel. Ma (április 27-én) édesanyám bement az önkormányzathoz, hogy igényelje az árvasági ellátást, mivel mostanra sikerült összeszedni az eddigi munkahelyeket, az ügyintéző hölgy közölte, hogy hamarabb kellett volna jönni, mert kicsúsztunk a 60 napból. Nem tudtunk a 60 napos határidőről mivel a nyomtatványt olnline töltöttük le, ott nem volt feltüntetve és úgy hittük első alkalommal mindent elmondtak nekünk, ott nem volt szó erről a 60 napról. A kérdésem az, hogy nincs e véletlenül egy kiskapu, hogy mégis megkapjuk az ellátást?
Köszönettel
Minivi

gyertya # 2012.05.03. 15:20

Minivi

Először azt kellene tisztázni, hogy milyen ellátást igényeltek, mert az árvaellátást nem az önkormányzatnál kell igényelni.

Üdv: Gy.