Intrum Justitia


kler65 # 2018.06.08. 05:05

Vadsuhanc!Neked köszönöm,a Te válaszaidban látszik,hogy Te segíteni akarsz.Köszi!!!

kler65 # 2018.06.08. 05:02

Kedves Gerbera317!Nagyon köszönöm,a ki okosító választ!Nem a végre hajtót akarom "cseszegetni"!Mindössze tudatlan vagyok, ezért kértem tanácsot.Azt hittem a fórum azért van,hogy talán "kedves,jó szándékú"a joggal tisztában levő emberek segítséget tudnak adni az olyanoknak mint én!Most már kételkedem benne!Mindenesetre köszönöm a választ!

gerbera317 # 2018.06.06. 09:15

Azt, hogy mennyi az adós aktuális tartozása, nem az adós határozza meg, és nem is a végrehajtást kérő, és főként nem a munkáltató. Jelenleg két munkáltató van az országban akik rendesen tudnak számolni, ezek a Nyufig meg a MÁK. Viszonylag jól számolnak a nagy cégek és a munkaerő-kölcsönzők. Mindenki más, és különösen a kis cégek és vállalkozók könyvelői csak saccperkábé képesek nyilvántartani, mennyi lehet még az adós tartozása; gyakran azt sem tudják közölni, mikor mennyit vontak le az adóstól.
Az adós fennálló tartozását a végrehajtó állapítja meg a rendelkezésre álló tények alapján. Ezek
- a végrehajtható okirat alapján felszámítható követelés, valamint az ehhez igazodó végrehajtási költségek. Ez nem lehet vita tárgya, vagy ha mégis, a Vht. 41. keretein belül lehet tisztázni.
- a végrehajtó megtérülései (ezt a végrehajtó nem szokta vitatni, vagy ha mégis, vh-kifogással lehet a dolgot tisztázni)
- a végrehajtást kérő megtérülései. Ezzel szokott lenni a gond: a vh-kérő vagy vitatja ezeket, vagy csak egyszerűen elmulasztja közölni a végrehajtóval. A 40. § szerint a végrehajtást kérő köteles a végrehajtandó követelés megszűnését és csökkenését haladéktalanul bejelenteni a végrehajtónak. A végrehajtást kérő felelős a bejelentés elmulasztásából eredő költségért és kárért.
Az adósok szokjanak le a végrehajtó cseszegetéséről! Ha a végrehajtó a rendelkezésére álló adatok alapján mást közöl, mint amit az adós szeretne, akkor az nem a végrehajtó mulasztása. Ha az adós álláspontja más, csatolja be a bizonyítékait (ez többnyire egy munkáltatói kimutatás a levonások idejéről és összegéről, és kérje a 41. § szerinti eljárás lefolytatását a végrehajtótól!

Vadsuhanc # 2018.06.06. 07:59

Esetleg még nem könyvelték le az előző havi befizetésed stb.

A munkáltatód a bírósági végrehajtó által meghatározott összeget vonja le. Általában ezt pontosan be is tartják tekintettel, hogy kezességgel felelnek. Ha ez a cca. 10.000. forint van már csak hátra a munkáltatód nem fog többet levonni akármennyit is tart nyilván a végrehajtást kérő. Nem ezt mondták?

A végrehajtót kár ezzel kapcsolatosan "zavargatni".

kler65 # 2018.06.06. 06:37

Azért az is érdekes,hogy a munkáltatóm szerint,csak 8.735.- a tartozás,697.- a végrehajtói díj,megnézettem!Hogy lett náluk 25.264.-?

kler65 # 2018.06.06. 06:31

Nagyon köszönöm a választ,most hívtam a végrehajtót,Ő is ezt mondta,arra vár,hogy neki jelezze az Intrum,hogy le jár a tartozásom!Igen ennyi az összeg,ők erősítették meg tegnap!Remélem nem húzzák el,mert nem fogok napi kamatokat fizetni!Köszi a gyors választ!

Vadsuhanc # 2018.06.05. 17:10

Ha a munkáltatód számítása alapján van 28.000. forint hátralékod a bírósági végrehajtó intézkedése alapján akkor a munkáltatód nem fog többet levonni egy fillérrel sem..

Ezt a munkáltatódtól megtudhatod, hogy megnyugodj.

Ha Te számolgattál csak akkor azért nem biztos, hogy pont ennyi maradt a tartozás.

Vadsuhanc # 2018.06.05. 15:24

Milyen illetékest hívtál fel?

kler65 # 2018.06.05. 14:43

Segítséget szeretnék kérni!Majd 1.000.0000.ft fizettem ki a 300.000.-ft tartozásomra most 28.000,-ft van vissza,nem szeretnám,ha ebben a hónapban is levonnák a 33% fizetésem,hiszen már nincs annyi tartozásom!Felhívtam az illetékest,de elég agresszívan állt a dologhoz.Mondjuk a beszélgetést Én is rögzítettem!Mit kell tennem?Tud valaki tanácsot adni?Nekem minden hó utolsó napján utalják a fizetésem,vagyis minden hó 20.ig kell,hogy rendeződjőn a dolog!Előre is köszönöm,ha valaki megtisztel a válaszával!Tisztelettel:Balázs Klára

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.29. 14:16

A sok haszontalan levelezgetéssel valószínűleg lekéstél minden jogorvoslatot. Tiltják már a jövedelmed?

Ulfemá # 2018.05.29. 14:08

Üdv!

Nekem olyan problémám van, hogy anno a Magyar Telekom (nem tudom milyen felindulásból) kiadott egy tartozásomat kettő végrehajtó cégnek is.
Első volt az EOS ksi a második ah Intrum Justitia.
Először elég rosszul érintett mivel, nem a fizetés hanyagsága miatt került az ügy ide, hanem a szolgáltató nem tudta az új lakhelyemre biztosítani az általa nyújtott szolgáltatást. "Kollégánk keresni fogja a probléma megoldásában" így zárult a dolog és aztán keresett a két cég :-)
Mivel nem volt nagy összeg és pereskedni, vitatkozni nem akartam, így megàllapodtam az EOS-el részletfizetésben. Mivel viszont az Intrum szinte zaklatott és már telefonon szarolt, így igazoltam nekik mailben csatolva mindent, hogy elnézést de ez a tartozás ügyiratszámok alapján fizetve van. Na erről sose vettek tudomást! Ők megállapodtak a telekommal, nekik igen is fizessek. Időközben ugye megtéritettem a másik cég által, amiről tudomást vett a Telekom és köszönte is szépen! Egyúttal értesítette az Intrumot is kérésemre amit el is mondott egy ügyintéző a követelés kezelő részlegen. De itt nincs vége! Jött a bírósági levél amely Orell Zsolt végrehajtói irodáján keresztül szeretné tiltani az én fizetésem 33%-át! Így ismét megkerestem a Magyar Telekomot, hogy mi lehet a baj. Ők ismét közölték, hogy értesítettek mindenkit. Most még1x kértem, hogy vegyék fel a kapcsolatot velük, mert bizony itt már jogtalan követelésről és megkárosításról beszélünk! Írtam természetesen Orell Zsoltnak is levelet, hogy ez nem jogszerű! Ők azt a választ írtak, hogy az Intrum szerint én soha nem igazoltam feléjük semmit ezzel kapcsolatban. Ugyan ezt nekem is megírták és igen is jogos a követelésük. Viszont sosem kaptam választ arra, hogy akkor hova tűnt a telekomos igazolás amit ők is megkaptak...
Ebben az esetben mi a teendő? Megfelelő szerveknél feljelenteni az Intrumot vagy hagyjam következő fizetésemből letiltani az összeg egy részét ami teljesen jogtalan?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.16. 12:09

Szerintem elengedik azt a költséget, ha a többi megfizetésére teszel egy egyösszegű ajánlatot.

Mnbvcxy90 # 2018.05.16. 11:17

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy szerintetek ez így rendben van e.

Adott egy 190.000ft Telekom tartozás 2012-ből.

Ezt az Intrum megvásárolta pár éve.

Most lett munkahelyem, szeretném a tartozást kifizetni, előtte nem volt jövedelmem.

Ez lett a tartozásból:

Tőke:190.000
Kamat: 45.000
Jogi és egyéb költségek: 110.000

A tőke és kamat oké, de ezek az egyéb költségek? Az intrum azt mondja ügyvédi meg végrehajtási költség, nade ennyi? 5 év alatt nem csináltak, nem tudtak mit csinálni, mert nem volt jövedelmem, mindössze 3 smst kaptam, meg 2x hívtak telefonon, ehhez nem értem miért kell ügyvéd.

Várom a hozzáértők válaszát hogy is van ez.

Köszönettel: Rédics Péter

drbjozsef # 2018.04.16. 09:19

Persze. A KHR lista szabályai szerint:
Amint megfizetted MINDEN tartozásodat, onnantól 1 év múlva levesznek a listáról.
Ha megegyezéssel zárul a tartozás - tehát pl. valamennnyit elenged az Intrum -, akkor onnantól 5 évig leszel még a listán, és csak utána törölnek.

Ez a szabály a KHR-nél.

Teccett volna szerződés szerint teljesíteni.

manga83 # 2018.04.16. 07:58

De a bank is levesz ha kitörlesztem a hitelt akkor az intrium is ha kifizetem nekik?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.16. 07:53

Oda azért kerültél, hogy a potenciális hitelezők tudják: nem teljesítettél szerződés szerint. Ezen már nem változtat, ha utólag, késve mégis csak fizetsz.

manga83 # 2018.04.16. 07:47

Jò napot az Erstejelzálog hitelemet megvàsàrolta az Intrum Justitia 2016 ban. Ha felveszem velük a kapcsolatot ès törlesztem nekik a tartozást a krh listàról lesz jogosultságuk levenni? A banknak már nem tartozom csak nekik. Akkor ők már nem foglalkoznak az ügyemmel mert ki lettek fizetve.

tibi0987 # 2018.02.04. 20:36

Szeretnék tanácsot kérni.Volt 2004 ben egy Provident kölcsönöm.Nem nekem lett felvéve azt hittem fizetik,nem is kaptam értesìtést,hogy nem bár 2011 lakcìm változásom volt,de azóta ugyan az a cìmem és a munka helyem.2017 nyarán kaptam egy levelet a Intrum Justitia Zrt től ,hogy van tartozásom 57000 ft.Nem válaszoltam nekik ,de mostmár Dr.Baltás küldött felszólìtást.Ez az ügy elévült vagy ki kell fizrtnem?Segìtségüket elöre is köszönöm.....

jakuska # 2018.01.19. 09:46

Azért ültem a dolgokon, mert tehetetlen vagyok. A provident elzavar mert nem hozzájuk tartozom, mert eladták a követelést. (3 hónap után). Az istrum meg még nem keresett meg. Azt meg meg hogy anno ebbe az élethelyzetbe kerültem ahhoz szerintem semmi közöd. Tudod volt fél évünk amikor inkább arra gondoltam, hogy enni tudjak adni a családnak, és nem arra, hogy kitől kapok bármit. Jómódodban gondolom Te ezt el sem bírod képzelni... Tegyem hozzá, örülök, hogy Te ilyet sosem éltél át. És nem nem akartam fizetni, hanem nem tudtam, az nagy különbség, de már bánom, hogy bármit is írtam ide...

wers # 2018.01.19. 07:31

:)
Hát, izé, öööö... talán nem két puszival kellett volna üdvözölnöm az adósomat, mikor tegnap összefutottunk? Elrontottam? De ő sem harapta ketté a torkomat, pedig már a végrehajtó a nyakán.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 07:15

A mise előtt a ministránsok terelgetik kifelé a beszökött libákat a templomból:

  • Hess a picsába, hess a picsába!

Meghalja a plébános és rájuk szól:

  • Drága gyermekeim, nem szabad ilyen csúnyán beszélni. Az Úr házában különösen nem. Elég, hacsak azt mondjátok a libáknak, hogy "hess, hess". Akkor is elmennek azok a picsába.
Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 07:12

+1 Pedig...

drbjozsef # 2018.01.19. 06:49

Néha??? :DDD

Amúgy igen, konkrétan most nagyjábol igaz. De mitől esik nehezére valakinek, hogy ne büdös francozza, baszakodjálozza, lószarozza tele a hozzászólásait? Ha visszaugat egy kérdező, akkor esetleg, de alapból, egy általában normális stílusú (bár tartalmilag gyakran elszállt) kérdésre? Nem vagyok én mimózalelkű, de ezt így akkor sem értem meg.

Burn Out # 2018.01.18. 22:00

néha nem árt helyre rakni egy-két érzékeny lelkületű felháborodott adóst és nonoletnek konkrétan igaza van. ennyi.

drbjozsef # 2018.01.18. 21:07

Broáf.