Intrum Justitia


drbjozsef # 2018.09.07. 05:17

Sajnos nincs ingyenebéd, az meg hogy Te mit szeretnél, rajtad kívül senkit nem fog érdekelni.
Ha kifizeted, valszeg békénhagynak eztán, de még ez se biztos (ahogy semmi sem). Ezen kívül nem tudod "előre" lerendezni. Leveleket fognak küldözgetni, aztán fizetési meghagyást is, akár többet is, hátha benézed és nem mondasz ellent, akkor végrehajthatóvá válik, és bukod. Arra kell figyelni, mást nem tehetsz, azt nem akadályozhatod meg, hogy küldözgessék.

bochumil # 2018.09.07. 05:12

Köszönöm a válaszokat. Csak azért "aggódok", mert nem szeretnék semmilyen kellemetlenséget, nem szeretnék sehova mászkálni, szeretném még az elején lerendezni, persze nem úgy, hogy a jogtalan követelést befizetem, ha 4200 forintról is van szó.

nonolet # 2018.09.06. 23:50

bochumil

Semmit nem kell tenned, ne foglalkozz velük
ADDIG AMÍG !!!!!
nem érkezik esetleg egy "Fizetési meghagyás" a MOKK közjegyzőjétől.

NA annak mondj ellent

  • 15 napon belül
  • írásban
  • a közjegyzőnél!!!

A többi már automatikus ...

ius latratus # 2018.09.06. 15:44

De ha csak pár hozzászólást lettél volna szíves visszagörgetni, akkor a megfelelőbb válasz is meglenne.

ius latratus # 2018.09.06. 15:41

Nagy valószínűséggel elévült ügyről van szó.

bochumil # 2018.09.06. 14:09

Szép napot kívánok!

Én is belekerültem abba a körbe, akik kaptak egy szép levelet az IJ-tól Telenoros tartozás miatt. Telefonon már többször egyeztettem velük, akkor derült ki, hogy milyen állítólagos tartozás ez. Kértem tőluk a számla részletezést, hogy milyen tartozás ez, akkor derült ki, hogy Telenor. A számlát egyértelműen kifizettem, bankomtól kikértem a 2013-as bankszámla kivonatot, azon szerepel a tétel. 2013 januári számla, ami gondolom 12 decemberre vonatkozik. December 12-ig voltam telenor előfizető, onnan számhordozással Vodafone előfizető vagyok.
Legutóbb ma beszéltem velük, hogy hol tart a számlám kiküldése, amire természetesen nem tudtak érdemben semmit mondani. Kérdésem hogy mit tegyek? Elküldjem nekik a számlakivonatom másolatát, remélve, hogy meggyorsítom az ügyet és lezárásra kerül? Számlakivonatról kitakarjam a számlaszámot, egyéb tételeket?

Elnézést a hosszúra sikerült levélért és köszönöm a válaszokat.

Dr.Attika # 2018.09.06. 04:35

Nem is rossz ötlet Baltásék megkeresése a kérdező által. Tértis levélben meg kell keresni Baltásékat, leírni a problémát, mellékelni másolatban az okmányokat. Igaz, hogy Baltásék nem vállalhatják a jogi képviseletet, de az Intrum oldalán sem járhatnak ek, így az ÍJ nézhet más ügyvéd után.

nonolet # 2018.09.06. 00:22

Ilex_Aq

Minek ahhoz jogi képviselő?

HA valóban adós vagy és még nem évült el, akkor

  • vagy fizess szó nélkül
  • vagy alkudj belőle és fizess
  • vagy köss megállapodást a részletfizetésre

- -

HA NEM vagy adós vagy már elévült, akkor pedig várd meg a "Fizetési meghagyás"-t és aztán annak mondj ellent szabályszerűen.
(15 napon belül, írásban a közjegyzőnél)

A többi kialakul...

Burn Out # 2018.09.05. 19:11

ius latratus:

Ne szivasd szegényt :)

ius latratus # 2018.09.05. 18:54

A Baltás ügyvédi irodát ajánlom.

Ilex_Aq # 2018.09.05. 15:29

Üdv Mindenkinek!

Intrum ügy miatt jogi képviselõt keresek Baján, vagy a közelében.

Van itt olyan, aki tud ajánlani?

Elõre is köszönöm!

wers # 2018.08.01. 12:57

Rekaaaa! A végrehajtási jog alatt van egy ugyanilyen című topik.
Érdemes beleolvasnod.

Rekaaaa # 2018.08.01. 12:49

Gerbera, köszönöm! :D :D

gerbera317 # 2018.08.01. 12:48

van hivatalos formaja az elevülesre valo hivatkozasnak, vagy nincs?
Van. Úgy kezded a mondókádat, hogy "Hivatalos tisztelettel közlöm, hogy..."

Rekaaaa # 2018.08.01. 12:31

Sziasztok! Elöre is elnezest az ekezetek mellözese miatt! Szeretnek valasz levelet irni az Intrum Justicianak, mivel egy allitolagos Pannon Gsm tartozast akarnak bevasalni rajtam. Mivel az ügy mar egyebkent is elevült, erre szeretnek valaszlevelemben hivatkozni. Az lenne a kerdesem, hogy van hivatalos formaja az elevülesre valo hivatkozasnak, vagy nincs? Ha van, hogy nez ki, ha nincs mit irjak bele? Köszönöm a segitseget! Üdv. Reka

oligaliga # 2018.06.12. 11:03

Elfen

Neked nem lehet belőle problémád. A bérlőnek viszont igen, ha a levelek "nem kereste" jelzéssel mennek vissza a feladóhoz. Ha a fizetési meghagyás jogerős lesz, akkor a végrehajtó is először ezen a címen fogja keresni, ezért érdemes legalább írásban elküldeni a közjegyzőnek, hogy a levél téves kézbesítés volt, az adós ezen a címen ismeretlen.

oligaliga # 2018.06.12. 10:27

Elfen

A kérdésben benne van a válasz: A bérlőnek ezen a címen élő szerződése nincs, de valamikor, a bérleti szerződés időtartama alatt kötött szerződést a UPC-vel erre a felhasználási helyre és - valószínűleg - ugyanez volt a számlázási címe is. Ezek megadásához nem kell lakcímkártya. A bérlő a szerződésből eredő kötelezettségének nem tett eleget (számlát nem fizetett), ezért a UPC be szeretné hajtani.

A hasonló esetekben javasolt megoldás: az érkezett, tértivevényes levelet nem kell átvenni, ehelyett a kézbesítőnek vagy a postán be kell mondani, hogy a címzett ismeretlen. Ekkor a fizetési meghagyás visszamegy a közjegyzőhöz, aki felszólítja a jogosultat, hogy adjon meg egy helyes címet.

oligaliga # 2018.06.12. 07:30

A UPC pont nem követeli meg a tulajdonos hozzájárulását, és kezességet sem kell vállalnia. At internet szolgáltatási szerződés teljesítéséért egyedül a szerződést kötő fél lesz felelős, nem az, akinek az ingatlanán van. Erre találták ki a UPC-nél, hogy a szerződést és a hozzá tartozó eszközöket is magaddal viheted, nem kell minden költözésnél új szerződést kötni.

drbjozsef # 2018.06.12. 06:40

Elfen,

egészen biztos vagy benne, hogy a Te lakásodra, amikor albérlőként, nem kötött semmilyen UPC előfizetést?
Ugyanis az UPC vagy a DIGI úgy köt szerződést albérlővel, hogy a tulajdonosnak 200.000.- forintig kezességet kell vállalnia a számlafizetésre. Nem lehet, hogy - esetleg aláírás hamisítással - mégis kötött ide valamit?

Ha a szolgáltatási hely nem a Te címed, akkor ne érdekeljen a dolog, nem érint téged. Az, hogy ő nem kapja meg a leveleit, az neki lesz majd probléma. Iktasd a kukába.

nonolet # 2018.06.11. 21:45

Elfen

Édes istenem... hogy milyen emberek vannak.

1.
Mindenki olyan címre és olyan levelet küld amilyet akar.

2.
Nem neked szól, de bedobták.
Kidobod és kész.
Ha átvevős, akkor meg nem veszed át.

3.
Nem neked szólt?
Akkor milyen alapon olvastad el?!!!
A levéltitok az rád is vonatkozik ám vazze!

Ezért felbontás nélkül add át címzettnek vagy dobd ki!

- -

Ezen az ügyön rágódnod hülyeség.

gerbera317 # 2018.06.11. 21:14

Szerintem a szófosásodra.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.11. 17:25

Irigylem a gondjaidat.

gerbera317 # 2018.06.08. 08:44

Gravénak köszönet.

gerbera317 # 2018.06.08. 08:43

kler
Ha a 18 sornyi hozzászólásomból csak azt a fél soros, "cseszegetős" mondatot tudod értelmezni, a többi pedig mintha ott sem lenne, akkor fizess, te dolgod! Sok szerencsét!

Grave7 # 2018.06.08. 07:33

@kler65: Nem kell elhinni, se értelmezni amit gerbera317 ír, csak akkor nem is kell meglepődni, ha a végrehajtó írni fog a munkáltatódnak akár pár hónap múlva, hogy még sokezer Ft a tartozás és vonja le azt is a béredből.