Intrum Justitia


Dr.Attika # 2017.04.07. 15:46

Ez a gond, hogy nem a fizetési meghagyásnak lett ellentmondva. Az szépen jogerőre emelkedett és végrehajtható. A perújításnak nincs halasztó hatálya.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.07. 15:27

Melyik perújítási okra hivatkoznál? Novum, crimen, res iudicata?

melinda8203 # 2017.04.07. 15:07

Bocs,a végrahajtóinak mondtam ellent.

melinda8203 # 2017.04.07. 14:57

Sziasztok!
Adott egy telenor tartozás,ami elévült és én a fizetési meghagyásnak mondtam ellent, miszerint én semilyen levelet nem vettem át hanem az exem és ő nem adta ide. A lakcímkártyámmal igazoltam,hogy nem azon a lakcímen élek. Jött levél a közjegyzőtől,hogy a legközelebbi járásbiróságnak átadja ,mert akár perújítási kérelemnek is megfelel az ellentmondásom ,ez történt januárban.Nos azóta már a 3 lefogásom volt meg,02,03,04,havonta 45000 ft. Ma jött levél a biróságtól,hogy 8 napon belül nyilatkozzam ,hogy a közjegyzőnek küldött levelemet perújítási kérelemnek kérem-e tekinteni,továbbá meghatározott illetékalapot kell fizetni. Nos gondolom az eddig és ameddig tart az ügy mégha nyerek is levont pénzemet nem kapom vissza.Mennyi illetéket kell fizetnem,és mit irjak a kérelemben?

gerbera317 # 2017.04.06. 21:00

Maradjunk meg a szakszavaknál. Elvégre ez a fórum nem az istálló kiganézásáról szól. Tehát:
Ha fizetési meghagyást kapsz, akkor az azt kibocsátó közjegyzőnek írsz egy rövid levelet, amiben nyilatkozol, hogy ellentmondással kívánsz élni a meghagyással szemben. Akár meg is indokolhatod, miért: hámer elévült a követelés.

vbalogh # 2017.04.06. 19:15

Magyarúl, ha a közjegyző kiértesít,és a levèlben megadott határidőn belül az àllàsfoglalásomat meg kell küldenem neki. Ha jól gondolom...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.06. 19:05

Fölösleges. Ha fizetési meghagyást kapsz, határidőben mondj ellent.

vbalogh # 2017.04.06. 19:00

Üdvözlök Mindenkit!

Kortörténet röviden:
Instrum Justitiától kaptam egy levelet,elévült tartozàs megfizetéséről. Erre ajànlott levélben válaszoltam, hogy a követelés elévült.

Majd 1 hónap múlva kaptam egy ajánlott levelet Baltàs ügyvédi irodátol, hogy ha 3 napon belül nem rendezem a tartozásom, akkor közjegyzőhöz viszi a követelés kezelést.

Kérdésem az lenne, hogy válaszoljak e erre a levélre ismét ajánlottan, hogy a követelés elèvült, vagy hadjam figyelmen kívül.

Választ előre is köszönöm.

vbalogh # 2017.04.06. 19:00

Üdvözlök Mindenkit!

Kortörténet röviden:
Instrum Justitiától kaptam egy levelet,elévült tartozàs megfizetéséről. Erre ajànlott levélben válaszoltam, hogy a követelés elévült.

Majd 1 hónap múlva kaptam egy ajánlott levelet Baltàs ügyvédi irodátol, hogy ha 3 napon belül nem rendezem a tartozásom, akkor közjegyzőhöz viszi a követelés kezelést.

Kérdésem az lenne, hogy válaszoljak e erre a levélre ismét ajánlottan, hogy a követelés elèvült, vagy hadjam figyelmen kívül.

Választ előre is köszönöm.

drbjozsef # 2017.03.30. 06:31

gabesz,

aki be akarja hajtani most, nem az írta le anno, aki leírta, az gombokért továbbadta hiénáéknak. Ők meg próba szerencse alapon, hátha.

gerbera317 # 2017.03.29. 17:58

Ugyanazért, amiért az eltemetett halottért is bosszút állnak. Az elévülési időn is túl.

vgabesz # 2017.03.29. 17:10

Nyilván ellent fogok mondani :-)
Csak nem világos számomra hogy egy leírt tartozást miért akarnak behajtatni?

drbjozsef # 2017.03.29. 17:04

Miért ne követelhetné? Kifizetted?

Egy tartozásnak az elévülése azt jelenti, hogy bírósági úton nem kényszeríthető ki a megfizetése, nem végrehajtható. De nem szűnik meg.

De kérni bármikor kérheti az aktuális jogosult. Hátha meggondolod magadat, és mégis kifizeted.

Ha küldenek fizetési meghagyást, annak mondjál ellen, a többi levéllel ne foglalkozzál.

vgabesz # 2017.03.29. 16:06

Tisztelt K.B.S.!
2016-ban lekértem a khr-ben szereplő adataim,melyben szerepel egy provident tartozás.
Mulasztás kezdet:2006...
Megszűnés dátuma:2012...
Megszűnés módja:Veszteségként leírva
Mulasztás státusza.Lezárt

Ellenben 2017 január végén kaptam az intrumtól egy felszólító levelet melyben közölték hogy megvásárolták a tartozásom a providenttől,majd néhány napja Baltás bácsi is szíveskedett megkeresni ugyan ezen okból..
A kérdésem az lenne hogy a khr szerint a provident megszűntette a tartozásom? Ha igen Baltás bácsi hogy követelheti ezt 2017-ben?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.16. 16:12

Nem neked szólt.

Shydra # 2017.02.16. 15:53

Azt értem hogy a tartozás attól még tartozás, de a kérdés az hogy fenn tarthatják a khr bejegyzésemet is ? Közben kisakkoztuk hogy ezt a central workout is már nyilván valóan elévült követelésként vásárolta 2001-ben. Valószinüleg ezért nem is próbálták érvényesíteni. Én személy szerint arra tippelnék hogy az ilyen követelés kezelő cégek mint pl. az Intrum alaptőkéje hasonló követelésekből állhat mint az enyém is. A gond csak az hogy ez velem szemben nagyon nem korrekt eljárás. Ha szóltak volna 5 vagy 10 vagy akár 20 évvel ezelőtt hogy követelésük van velem szemben rendezhettük volna. Ezzel szemben ráültek egy általuk valósnak vélt követelésre és évtizedeken keresztül egy szó nélkül számolják rá a kamatot a saját alaptőkéjük javára. Rajtam meg persze KHR bejegyzést tartanak... Látom már per lesz ebből...

Vadsuhanc # 2017.02.16. 15:40

Rövidebben... Figyeld a postádat. Amennyiben kapsz FMH-t, mond ellent, hivatkozva az elévülésre.

Vadsuhanc # 2017.02.16. 15:26

Az elévülés nem azt jelenti, hogy nem tartozol akár 100 évig is ( értsd: Amig ki nem fizeted )

Az elévülés azt jelenti állami kényszerrel nem behajtható.......

A tartozás tartozás marad...

19m69 # 2017.02.16. 15:23

üdv mindenkinek!
ujjabb fejlemény a telenor tartozás miatt!!
hivatkozva levelemre válaszolta, hogy a polgári törvénykönyv 2013. évi v. törvény 6:23§ (2)bekezdése szerint az elévülés a kötelezettnek a szolgáltatás teljesítésére vonatkozó kötelezettségét nem érinti, ami azt jelenti , hogy a jogosult joga megmarad a követelés vonatkozásában. Ez alapján nem tekintenek el az elévültnek minősített követelés megfizettetésétől!! és már kamatként felszámoltak +14 e ft ot mit tehetek még??? ( a tartozás 2013 ban keletkezett) elöre is köszönöm a segitséget.

Shydra # 2017.02.15. 06:53

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem az Intrummal kapcsolatban mert van itt egy dolog amit nagyon nem értek.
Életemben először hitelt szerettem volna felvenni amikor kiderült hogy van a khr-emben egy érdekes bejegyzés miszerint nekem van egy egyéb hitel ügyletem az Intrummal 1,5M ft értékben.
Hosszas levelezgetés, telefonálgatás után kiderült hogy valamikor a 90-es évek végén volt egy citybankos hitelkártyám amit én úgy tudtam hogy rendesen megszüntettem.
Mint utólag kiderült nem volt rendben valami....
Generálódott kb 200e ft körüli hiány amiről engem nem értesítettek hanem eladták a Central Workoutnak 2001-ben. A central workout nem követelte rajtam pedig végig voltak ingatlanjaim, autóim, cégem, jövedelmem... 2006-ban A central Workout eladta az Intrumnak. Az intrum sem csinált semmit nem értesített ,nem próbálta érvényesíteni... Most lassan 20 év után ők 1,5M ft követelést tartanak rajtam nyilván KHR-ben. Ez lassan 4x de már 3x biztosan elévült. Ezt nem is vitatják. De a KHR bejegyzést eszük ágában nincs levenni. Így hitelképtelen vagyok... Úgy érzem hogy az Intrum ezzel zsarol engem... Fizessem ki nekik ? Nem szeretném.... Lenne ötletetek ?

Köszönöm

Shydra # 2017.02.15. 06:50

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem az Intrummal kapcsolatban mert van itt egy dolog amit nagyon nem értek.
Életemben először hitelt szerettem volna felvenni amikor kiderült hogy van a khr-emben egy érdekes bejegyzés miszerint nekem van egy egyéb hitel ügyletem az Intrummal 1,5M ft értékben.
Hosszas levelezgetés, telefonálgatás után kiderült hogy valamikor a 90-es évek végén volt egy citybankos hitelkártyám amit én úgy tudtam hogy rendesen megszüntettem.
Mint utólag kiderült nem volt rendben valami....
Generálódott kb 200e ft körüli hiány amiről engem nem értesítettek hanem eladták a Central Workoutnak 2001-ben. A central workout nem követelte rajtam pedig végig voltak ingatlanjaim, autóim, cégem, jövedelmem... 2006-ban A central Workout eladta az Intrumnak. Az intrum sem csinált semmit nem értesített ,nem próbálta érvényesíteni... Most lassan 20 év után ők 1,5M ft követelést tartanak rajtam nyilván KHR-ben. Ez lassan 4x de már 3x biztosan elévült. Ezt nem is vitatják. De a KHR bejegyzést eszük ágában nincs levenni. Így hitelképtelen vagyok... Úgy érzem hogy az Intrum ezzel zsarol engem... Fizessem ki nekik ? Nem szeretném.... Lenne ötletetek ?

Köszönöm

facsiga77 # 2017.02.06. 21:34

Mondhatnám, hogy akkó' sanyi!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.06. 19:31

Akkor annyi.

melinda8203 # 2017.02.06. 19:15

De igen is értem,de sajnos a 15 napon már túl vagyok ,hogy fellebbezhessek!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.06. 18:43

És nem érti. Az Istennek se.