Intrum Justitia


Mark84 # 2017.02.03. 13:24

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
A hatáskörét Pp. 22.§ 1.bekezdése szerint,illetékességét pedig Pp. 29.§ 1.bekezdése alapján határozta meg:
"(1) A mellékkötelezett a főkötelezettel együtt az előtt a bíróság előtt is perelhető, amely a főkötelezett elleni perre bármilyen címen illetékes."

Az még mindig nem világos, hogy a Ráckevei Járásbíróság meghozta a végzést melyben a pert megszünteti, mivel a felperes (Intrum) a számára nyitvaálló határidőben nem tett eleget a határozatban foglalt felhívásnak, nem tett eleget a peres eljárás illetékének lerovására, valamint a követelésének alapjául szolgáló tények és bizonyítékok előterjesztésére. A végzés záradéka 2016.december 30. napján jogerős és végrehajtható.
Alperesként mindenhol én szereplek, és Pest megyei lakcímmel rendelkezek.
Az is érdekes számomra , hogy a Ráckevei bíróság az internetes tartozást, mint telefon előfizetési szerződésből eredő közszolgáltatási díjként nevezi meg. Ami számomra korrekt is, ennek ellenére a Egri Járásbíróság már közüzemi szolgáltatás díja miatt indít pert, ez szerepel a lepecsételt idézésen és a végzésen is.
Egy kicsit elvesztettem a szálat a mostanra.
Hogy lehet jogerős végzés a kezemben egy bíróságtól, míg egy idézés a másiktól ugyanabban az ügyben?Ráckevei Járásbíróság per megszüntetése számomra megnyugtató volt, erre a 2017. márciusi idézés kicsit meglepett. A megszüntető végzésben, megtalálható az is, hogy a Ráckevei Járásbíróságnál lehet 4 példányban előterjesztve fellebbezni. Egyedül már csak arra, tudok gondolni, hogy az egri helyszínválasztással, csak megpróbálják ellehetetleníteni a személyes megjelenést, mivel a keresetben direkt kéri az Intrum, illetve Baltás, hogy a távollétükben is tartsák meg a tárgyalást.

Köszönöm szépen a segítséget újból, már sokkal előrébb vagyok önök segítségével, mint tegnap. Elnézést a zavaros és néhol bonyolult megfogalmazásért.

Márk

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 14:47

Nem tudnál minden adatot egyszerre közölni? Milyen főkötelezett?

Úgy lehet, Grave-nak van igaza, és összekeversz két különböző követelést, ügyet.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 14:48

(Egyébként meg a permegszüntető végzés nem keletkeztet ítélt dolgot, úgy hogy akár lehetne ugyanaz az ügy is. De nem az.)

franjo # 2017.02.03. 15:05

Üdv, az alábbiak értelmezéséhez kérem a segítségeteket. Adott 2 FMH, továbbiakban legyen „A” és „B”, és 2 végzés: első és második. Mindkét esetben a követeléskezelő és felperes az Intrum, az ellentmondások 15 napon belül postázva lettek.

„A” FMH; ellentmondás postázásra került: 2016.nov.4.
A jogviszony léttrejötte, melyre hivatkoznak: 2010.nov.2.

„B” FMH; ellentmondás postázásra került: 2016.nov.30
A jogviszony léttrejötte, melyre hivatkoznak: 2011.júl.20.

2017.jan.6. keltezéssel kaptam egy végzést, miszerint az Intrum – Franjo közti pert megszüntetik, mivel az Intrum lekéste a perré alakítás határidejét. Fellebezni lehet.

2017.jan.25. keltezéssel kaptam egy végzést, hogy az Intrum – Franjo közti per anyagát átteszik a budaörsi bíróságra, mivel a január 25-i tárgyaláson egyik fél sem jelent meg.
(Erről az idézésről nem értesültem.) Ebben a végzésben az „A” FMH-ban megjelent szerződésre hivatkoznak.

Kérdés, hogyan lett az egészből per? Hiszen az „A” FMH-ra ellentmondtam, az Intrum kicsúszott a határidőből, megszűnt a per. Esetleg fellebezett az Intrum, úgy, hogy a tárgyalásra el sem ment tőlük senki?
Ha a „B” FMH alakult perré, az meg azért nem stimmel, mert a második végzésben nem arra a jogviszony dátumára hivatkoznak, ami a „B” FMH-ban szerepel.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 15:13

Nem értem, mi a problémád. Az egyik pert megszüntették, a másikat pedig illetékesség híján áttették a kikötött bírósághoz.

(Baltás nem jár tárgyalásokra.)

franjo # 2017.02.03. 15:41

Köszönöm a gyors választ, az nem értem, hogy melyikből lett per?

A nov 30-cal postázott ellentmondásomról és perré alakulásról csak elektronikusan értesült az Intrum? Csak így jön ki a dátum alapján, hogy ez a megszüntetett per.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 15:45

csak elektronikusan értesült az Intrum?
Pontosabban a jogi képviselőjük. Igen.

franjo # 2017.02.03. 15:59

Köszönöm, így már o.k.

melinda8203 # 2017.02.03. 19:08

Üdv!
Egy 2009-es telenor tartozásról lenne szó. Tavaly novemberben egy fizetési meghagyásnak mondtam ellen amit a MOKK küldött. Azt a levelet sem én vettem át hanem az exem,mivel én már nem azon a lakcímen élek. A mokk kérte a lakcím kártyámat én elküldtwm a másolatot,amire a válasz az lett ,hogy a tértivevényen az exem aláírása van és bizonyítottan én már nem azon címen laktam átadja a legközelebbi biróságra. De amig mi leveleztünk a mostani fizetésem 33 százalékát le is vette. És ugye tárgyalás még nem volt. 2015 -ben a telenor küldött egy levelet miszerint törölték adataimat a nyilvántartásukból. Kérdésem az hogy ,tílthatják továbbra is a fizetésem mig nincs meg a tárgyalás?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:13

Nem. Ez így nem történhetett. Így aztán a kérdésnek sincs sok értelme.

melinda8203 # 2017.02.03. 19:39

De,ez így történt,múlthét hétfőn kaptam mwg a levelet a mokk- tól,ezen belül egy közjegyző asszony akivel leveleztem hogy biróságra került az ügy. És ugyan azon a napon megjött jászkaitól a letiltás és a tegnapi fitumnak a 33 százaléka ment neki ,ill. egy része a többi az intrumnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:41

Az nem annak a végrehajtása.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:42

Vagy félreértetted a közjegyző "levelét", és a végrehajtási lapot úgy olvastad, mintha a perré alakulásról való értesítés lenne.

melinda8203 # 2017.02.03. 19:46

Nem értettem félre mert meg van adva a legközelebbi biróság amit ő nézett meg hogy melyik az és azt meg irta,hogy az ellenmondásban nem illetékes eljárni az általam beküldött irat alapján.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:46

Mondom...

melinda8203 # 2017.02.03. 19:49

És igen annak a végrehajtása mert amit küldött letíltó végzést ,amit ugye a MÁK is kapott bele van írva minden. Közben én már írtam a közjegyzőnek hogy az általa wlrendelt letíltást oldja fel

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:54

Ezt már behajtják, semmi esélyed.

melinda8203 # 2017.02.03. 19:56

Éeírom pontosan mit ír :végzés. A közjegyző megállapítja hatáskörének hiányát xy által küldött majd kiegészített, ellentmondásként előterjesztett,de tartalmát tekintve perújítási kérelemnek is tekinthető beadványát átteszi az annak elbirálására jogosult Fehérgyarmati Járásbírósághoz.

melinda8203 # 2017.02.03. 19:58

Akkor tényleg semmi esélyem?

melinda8203 # 2017.02.03. 20:00

Szerintem az a gond ,hogy amíg ugye mi hetekig leveleztünk nem értesítette a végrehajtót

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 20:10

Ha jól értem a tényállást (és azt hiszem, most már jól értem); a fizetési meghagyást - a jogosult által ismert címeden - a volt élettársad vette át. Mivel nem értesített róla, nem mondtál neki ellen, jogerős lett, a végrehajtást is elrendelték. Az egészről akkor értesültél, mikor elsőre letiltották a fizetésed harmadát. (*) Ekkor írtál a közjegyzőnek arról, hogy a helyettes átvevő már nem volt az élettársad, ezért a kézbesítés nem volt szabályos; és most ellentmondasz. A közjegyző nem ellentmondásnak tekintette a beadványt, hanem perújítási kérelemnek, amit továbbított az illetékes bíróságra. De nem fogsz tudni perújítási okot igazolni.

(*) Ezen a ponton, a tudomásszerzéstől számított 15 napon belül nagyon határozottan közölni kellett volna, hogy megdöntöd a kézbesítési vélelmet, ellentmondasz, és kéred a közjegyzőt, hogy vonja vissza a végrehajtási lapot.
Ha az a bizonyos leveled határidőben volt, akkor még megpróbálhatsz arra hivatkozni, hogy tartalma szerint ez kézbesítési vélelem megdöntése, és legyen szíves a közjegyző akként elbírálni.
De a helyzet már sokkal rosszabb, mint akkor lett volna, valószínűleg fellebbezned kell a végzéssel szemben.

melinda8203 # 2017.02.03. 20:25

Nem,hanem nem az első mokkos lwvélnek mondtam ellen mivel arról nem tudtam hanem a másodiknak. Az első volt a fizetési meghagyás ,de ugye én arról nem tudtam a másodig pedig volt a végrehajtoi és én annak mondtam ellen. A fizetési mwghagyás jogerőre emwlkedésénwk napja 09 22 de nem én vettem át és erre küldtwm el a lakcímkártyám. És míg közben leveleztünk ,Jászkai tette a dolgát.

Vadsuhanc # 2017.02.03. 21:52

Tisztelt KBS !

Irányodban tanúsított tiszteletem megduplázom, az ügyben tanúsított türelmedért.

Grave7 # 2017.02.03. 23:29

@melinda8203: A 2017.02.03. 21:10-kor írt válaszában (utolsó előtti mondat) Kovács_Béla_Sándor leírta, hogy mit kellene tenned.
Ha még mindig nem tiszta, SOS fordulj ügyvédhez az iratokkal (+pontos átvételi dátumokkal) együtt, aki rögtön látja mit lehet tenni az ügyedben.

PestiEtus # 2017.02.04. 07:58

Kézbesítési vélelemmel kapcsolatos kérdés. Ha az FMH jogerőre emelkedése után már eltelt 6 hónap mire tudomást szerez valaki a jogerősített FMH-ról (még nem indult végrehajtási eljárás), akkor utána is meg lehet dönteni a kézbesítési vélelmet?

A Pp. 99/A. § (1) szerint "A kérelem benyújtásának a kézbesítési vélelem beállta napjától számított hat hónap elteltével - a (2) bekezdésben, illetve a 99/B. §-ban foglalt kivétellel - nincs helye. E határidő elmulasztása miatt igazolással élni nem lehet."

A hivatkozott (2) bekezdés szerint "Ha a kézbesítési vélelem beállta az eljárást megindító irat kézbesítéséhez kapcsolódik, a fél a kérelmet az eljárás folyamatban léte alatt a kézbesítési vélelem beálltáról való tudomásszerzésétől számított tizenöt napon belül terjesztheti elő."

Viszont ha van egy jogerős közjegyzői végzés, akkor az eljárás már nincs folyamatban, ugye? Tehát 6 hónap eltelte után nem lehet megdönteni a kézbesítési vélelmet egy jogerősített FMH-ra, ha jól értelmezem.