Érdekes kérdésben kérek tanácsot.
Az égáz dégáz mérőóra kerekítési szabályai csak leolvasáskor érvényesek, vagy egy mérőóra pontossági vizsgálatának első lépéseként végrehajtott, a fogyasztó, és az óra leszerelést-bezsákolást végző szakember, jelenlétében ténylegesen feltüntetett óraállás esetén is?
Tehát: ha egy adott számsorral megtörténik a bezsákolás, a bezsákolási jegyzőkönyvet mind a fogyasztó, mind a leszerelő szakember aláírja, idézem: " A fentieket tudomásul veszem, a feltüntetett adatok valódiságát igazolom. " mondattal megkoronázott leszerelési jegyzőkönyvön. Az előírt 28– nap helyett, a 42-napon, megtörténik a vizsgálat egy omh laborban. Ott a vizsgáló kolléga említi meg, hogy nem azonos a számsor a bezsákolttal.
Egészen pontosan az utolsó 4 számjegy jól láthatóan eltérést mutat a leszerelési jegyzőkönyvön rögzítettel.
Idézet az általános üzletszabályzatból: „ A mérőállás bediktálásakor a fogyasztónak kizárólag az egész m3 adatot kell megadni, vagyis a számláló állásának tizedes jegyeit nem kell figyelembe venni.”
A dégáz szerint ezt a szisztémát kell alkalmazni, minden esetben. Ha e-szerint gondolkodunk, akkor sem stimmel valami, hiszen, mivel négy szám eltérés van, így a figyelembe nem vett tizedeseken kívül is sántít a dolog.
A kerekítést el tudom fogadni egy leolvasáskor, de nem elfogadható egy, kifejezetten a mérőóra pontos működésére irányuló szakvizsgálat első lépéseként. Mivel a mérőórát a dégáz szállítja, saját plombával zárja le a tároló zsákot, így a fogyasztó kezében szinte egyedüli fegyver az, hogy a mérőóra állását pontosan, a tizedeseket is feltüntetve feljegyzi, és innentől kezdve a tizedes nem tizedes, hanem egy számsor, aminek alapvetően elvárható követelményként, nem szabad változni.
A dégáz arra hivatkozik, hogy kerekített. Én tudom hogy a valós adatokat rögzítettük. Kizsákoláskor ügyvédi tanácsra fényképezőgéppel mentem, így sikerült rögzítenem, hogy teljesen más számsor van az órán!
A vizsgálati jegyzőkönyvet 9 hónappal, később kaptam meg, ahol az eredeti óraállás szerepel, mint kizsákolási óraállás.
Ezzel szemben nekem bizonyító erejű fényképfelvételem van, hogy nem ez volt az órán! Az órához valaki hozzányúlt!
Az energiahivatal szerint ez normális kerekítés. /legalábbis írásbeli megkeresésünkre ezt a választ kaptuk/
1– azt nem értem, hogy akkor miért voltam jelen a bezsákoláskor? Hiszen ezek szerint nem számít a tényleges óraállás! Sőt, nem számít a jelen lévő fogyasztó sem. Sőt! Nem számít a fenti "A fentieket tudomásul veszem, a feltüntetett adatok valódiságát igazolom. " mondat, a leszerelési jegyzőkönyvön. Gyakorlatilag saját plombával zár a dégáz, ő szállítja az órát, aztán a saját leszerelő szerelője aláírását is semmibe véve egyszerűen hazugságra épít!
2– miért kilenc hónappal később kapom meg a jegyzőkönyvet, miért nem érzi magát felelősnek egy szolgáltató hogy mivel, számomra érthetetlen módon csak ő kap vizsgálati jegyzőkönyvet, megküldje nekem mint fogyasztónak?