Kisgyermek , óvoda


Szomorú örökös # 2024.04.16. 15:18

david027

8. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény, amely a gyermeket fokozatosan, de különösen az utolsó évében az iskolai nevelés-oktatásra készíti fel...
(2) A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt....

És pont!

drbjozsef # 2024.04.16. 13:57

Van, akinek ez fura. Megszoksz, vagy megszöksz.

Ha a „csak párszor amikor nem jár óvodába és kb 1 hét olyan” összesen van egy évben, a nagyobbik részére indokod is van, miért nem ment (elutazás, beteg, etc.), akkor nyilván ettől még nem fogják elvenni a gyereket, téged meg felnégyelni.
De a társadalomban élés nem csak jogokkal, kötelességekkel is jár.

david027 # 2024.04.16. 13:25

De én is ugyan úgy a társadalom tagja vagyok meg a lányom is akkor ennyi erővel ha csak magunkat nézem akkor mi is egy társadalom vagyunk hát ne haragudjon de nekem ez így kicsit fura , ökörség és a társadalom tagjai is ugyan úgy emberekből áll. Egyébként meg köszönöm szépen az információkat

drbjozsef # 2024.04.16. 12:51

Úgynezvezett "társadalom".
A többi felesleges rizsa.

david027 # 2024.04.16. 12:25

Az oké rendben, hogy be kell járatni meg minden de azt ki szabja meg? Én vagyok a gyereknek a szülője vagyis az apja meg egyébként is most nem azért, hogy vitázzak vagy valami mert távol álljon tőlem de nekem meg van egy jogi könyvem amiben meg le van írva fekete fehéren, hogy jogunk van a szabdsághoz és jogunk van az élethez meg hogy szabad emberek vagyunk akkor mégis miért van az , hogy valaki más meg megakarja szabni, hogy a saját gyermekemmel mi legyen. Meg azt is értem, hogy szokni kell a társadalmat meg szocializálódni mert ha járatnám is a gyermekemet óvodába akkor inkább csak azért, hogy szokja a társadalmat meg valami ragadjon rá kulturális szempontból meg pszichológiai szempontból is de akkor mégis miért van az , hogy egyes nagyobb rangú emberek akarják megszabni a dolgokat? Vagy csak azért mert tudják magukról, hogy van valami befolyásuk is a másikkal szembe vagy hogy képesek arra , hogy másokat manipuláljanak? Bizonyos nyomás vagy érzelmi nyomás alatt tartsák? Ez mégis akkor micsoda? Vagy hogy működik?

drbjozsef # 2024.04.16. 08:45

Ha konkrétan az óvodába járás érdekel :

2011. évi CXC. törvény 8.§ (2).

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

drbjozsef # 2024.04.16. 08:22

Ptk. 4:146.§ - 4:193.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

ilyen fajta óvodai és gyermeki jogok le vannak írva amiket érdemes tudni?
Érdemes tudni, hogy óvodába kell járatni a gyermeket.

david027 # 2024.04.16. 07:56

Egyébként kérhetnék valamilyen dokumentumot vagy valamilyen hivatalos weboldalt ahová az ilyen fajta óvodai és gyermeki jogok le vannak írva amiket érdemes tudni? Pont ezek dolgok végett?Legyen szíves!
Előre is köszönöm szépen. Akár az email cimemre is.
b.david0272@gmail.com

david027 # 2024.04.16. 07:56

Egyébként kérhetnék valamilyen dokumentumot vagy valamilyen hivatalos weboldalt ahová az ilyen fajta óvodai és gyermeki jogok le vannak írva amiket érdemes tudni? Pont ezek dolgok végett?Legyen szíves!
Előre is köszönöm szépen. Akár az email cimemre is.
b.david0272@gmail.com

david027 # 2024.04.16. 07:42

Csak ezért? Aztán mit csinálnak?

drbjozsef # 2024.04.16. 07:37

Igen. Bármikor kimehet a gyámügy. Nem tilos nekik.

david027 # 2024.04.16. 06:13

Jó napot kívánok!
Olyan kérdésem lenne , hogy amikor a kisgyermek nincs járatva óvodában nem is úgy értem, hogy egyáltalán nincs járatva csak párszor amikor nem jár óvodába és kb 1 hét olyan van összességében, hogy nem volt óvodába olyankor kijöhet a gyámügy?