EU - SPAR - Kormány


KitEredekelAzEU # 2024.09.17. 10:08

Gyerekek !

https://www.jogiforum.hu/…szag-ugyben/

Itt a kormány hozza a törvényeket és nem az EU, meg nem Brüsszel, meg nem a liberálisok, meg nem a SPAR, meg nem a multik.
PONT.

drbjozsef # 2024.09.17. 10:12

KitEredekelAzEU,

Nem, itt még a törvényeket sem a kormány hozza.
A kormány úgynevezett végrehajtó hatalom, a törvényeket az országgyűlés hozza.
Ugyanakkor az EU tagjaként bizonyos jogkörökről lemondott az állam, és elfogadja az EU szabályzását, ezért azzal ellentétes jogszabályt alkotni nem lehet. (Helyesebben, mint a példa is mutatja, lehet, csak értelme nincs, mert büntetnek érte).
Ha ez nem tetszik, és olyan szuverének szeretnénk lenne mint Észak-Korea, akkor ki lehet lépni az EU-ból, és akkor tényleg olyan törvényt alkot az országgyűlés, amilyet akar.

KitEredekelAzEU # 2024.09.17. 11:24

Ha csak ezen múlik akkor ki lesz szépen írva egy népszavazás és ugyanazzal a lendülettel fogunk kilépni ebből az EUból amivel beléptünk.
Ettől az EUtól amitől semmit nem kaptunk csak megszigorításokat, meg büntetéseket, és a legtöbb amit 20 év alatt elértek az az , hogy már személy igazolvánnyal is kimehetünk az EU-ba.... RABSZOLGÁNAK.

drbjozsef # 2024.09.17. 12:01

Hogyne.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.09.17. 13:02

olyan szuverének szeretnénk lenne mint Észak-Korea
Közelebbi példát nem találtál? Tudtommal Norvégia vagy Svájc sem tag. Nagy-Britannia meg egyenesen kilépett.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.09.17. 13:07

Egy jogi szakportáltól elvárható, hogy szakszerűen fogalmazzon, adjon hírt. Az EU bírósága az úgynevezett előzetes döntéshozatali eljárásban soha nem állapítja meg konkrét jogszabály közösségi jogba ütközését.

efi99 # 2024.09.17. 13:15

GVH-ban meg is csörrent a piros telefon, hogy vegzálni kéne megint a Spart, nehogy már túl jól érezzék magukat. Mivel ilyen gyorsan nem lehet hibát találni, de a parancs az parancs, elővettek egy már lezárt ügyet, hogy felülvizsgálják. Szerinten találnak benne olyant, ami korábban elkerülte a figyelmüket...
Szóval mégiscsak inkább É-Korea a minta.

efi99 # 2024.09.17. 13:21

@KitEredekelAzEU
Hát pedig az állam ne pofázzon bele, hogy mennyi a tej literje, megfejelve azzal is, hogy kötelező is árulni. Én nem akarok újra cuclista tervgazdaságban élni, ha te igen, el lehet tolni a biciklit innen.
Az EU pénzek nélkül itt szar se épült volna az elmúlt 20 évben. (Abból a maradékból persze, ami az elvtársak lopása után maradt nekünk) Még csak 1 éve nem jön a pénz, de már ég a ház.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.09.17. 13:22

Hát, persze, efi. Téged pedig első kézből informál a GVH. Vagy a Spar. Nyilván.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.09.17. 13:24

A többin meg fetrengve röhögök. Megbocsáss, de többre becsültelek annál, hogy az ilyen zahar, demagóg duma ne lepjen meg tőled.

drbjozsef # 2024.09.17. 14:32

Tudtommal Norvégia vagy Svájc sem tag.
Hol írtam én tagot? Én szuverént írtam.