A szomszéd szemét szúrja a fű meg a gaz


qqcezar22 # 2005.06.25. 06:27

Tapasztalatomat osztom meg veletek, bár ez polgáriperes eljárásban a Budakörnyéki Bíróságon történt.
Magnó használatáról van szó.
Több évvel ezelőtt bevittem magnót a tárgyalásra, bár semmi szándékom nem volt vele, csak nálam volt más célból. Mikor a bíró észrevette, nagyon ideges lett, és tudni akarta mi van rajta.
Mostanság szintén akartam bevinni magnót, de most a tárgyalást akartam felvenni. Rögtön a bejáratnál a biztonságiak elvették azzal, hogy csak bírói engedéllyel lehet bevinni.
Felteszem a kérdést ezek után, hogy akkor milyen formában bizonyítsam, ha a bíró egyoldalú egy ügyben.
Sajnos nálam ez fennforog, és ez miatt a tulajdonomat 35%-ban elvették.
Ingatlan tulajdonmegosztásról van szo.
Véleményem szerint csúsztatás lehet itt, vagyis ez a túlvédelem, lehet hogy törvényt sért????
üdv.

qqcezar22 # 2005.06.25. 06:32

Elfeledtem az alaptémához a véleményemet beírni.
Gondolj arra, ha téged zavarna a szomszéd előttzi gaz, milyen hatással lenne rád. Szerintem egyértelmű, hogy az önkormányzat feladata lenne, DE, én mindenképp úgy oldanám meg a helyzetet, hogy megtenném a szomszéd kérését, és már azért is, mert az esztétika is megkívánja, hogy a házam, telkem előtt rend legyen.
Nekem is kertes házam van, és mindig karbantartom az utcát is.
Tedd te is ezt. :)

derill # 2005.06.27. 17:29

Sokan visznek be tárgyalásra magnót. Csináld ugy, hogy ne vegyék észre, mondjuk vigyél MP 3-at, diktafont, telefont. Mindent nem vehetnek el. Azon kivül kérd, hogy közöljék, milyen jogszabály alapján veszik el. Ugyanis olyat meg nem fognak tudni felmutatni.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

magus # 2005.08.01. 08:29

ügyféltájékoztatás?! Akit tényleg érdekel a saját ügye valamilyen szinten úgyis utána néz. Õt lehet tájékoztatni az esetleges hiányosságairól, ennek még értelme is van.
Mit lehet kezdeni viszont egy egy olyan ügyféllel, aki alig tud olvasni (vagy egyáltalána nem) és a három utolsó mondatból két szóra ha emlékszik. Neki aztán beszélhetsz, vagy adhatsz tájékoztató anyagot. Na az ilyenek helyett inkább megcsinálja az ügyintéző, mert még mindig gyorsabb (amíg bírja).
Nem tudom miért várnál az önkormányzat "fűnyírójára", nem hiszem, hogy akkora munka lenne megcsinálni.