BAR lista


drbjozsef # 2020.10.15. 05:34

csabi7008,

Írsz a BISZ Zrt.-nek egy ajánlott tértis levelet, hogy kéred a 2011. évi CXXII. törvény 16.§-a alapján az adataid haladéktalan törlését, mert szerinted a 8.§ szerinti nyilvántartási idő már eltelt.

Aztán legfeljebb válaszolnak, hogy miért nem úgy van az.

krivacskane # 2020.12.14. 11:44

Üdvözletem!
Segítséget kérnék egy OTP Faktoringos ügyben.Előzmények:2006-ban engedményezésre került egy tartozás.2008 ban felkerültünk a KHR rendszerbe.
A 2012 ben egy MOK-kos meghagyásnak ellene mondtunk,ami átalakult perré,de meg is szüntették,mert a Faktoring nem tett eleget a nyilatkozattételi kötelezettségének.
2020 novemberben kaptunk egy levelet,amiben leírták veszteségként,viszont a lekért hiteljelentésben az szerepelet,hogy 2018 ban lett átadva a referencia adat.Írtam a Faktoringnak egy levelet amiben kértem az adataim törlését,mivel letelt a 2018 ban a 10 év.Erre visszaírtak,hogy az igen letelt,de újra feltettek,mert nem lett kiegyenlítve a tartozás.
Akkor most az van,hogy más ugyanazzal a hiteltartozással feltehetnek annyiszor ahányszor csak akarnak?
Köszönöm a válaszokat előre is.

drbjozsef # 2020.12.14. 12:24

krivacskane,

Lényegében igen. Amíg a szerződés, vagy a tartozás fennáll, nincs korlátja a referenciaadat-szolgáltatásnak. Se darabszámra, se időbeli.

Ez egy nyilvántartás. Azért van, hogy a többi szolgáltató lássa a nem fizető adósokat. Ha tartozol, és nem fizetted ki - természetesen teljesen függetlenül az esetleges elévüléstől -, akkor rossz adós vagy.

Szomorú örökös # 2020.12.14. 17:23

Ha tartozol, és nem fizetted ki - természetesen teljesen függetlenül az esetleges elévüléstől -, akkor rossz adós vagy.

Azaz mondhatjuk úgy is, attól hogy elévül egy tartozás, az nem jelenti azt, hogy meg is szűnt.