Közigazgatási bírság


Véleményem # 2012.10.16. 06:25

Fizetni kell. A részlet fizetés lehet még megoldás lehet, ha megadják...

gerbera317 # 2012.10.16. 17:41

Akkor megismétlem:

50 HELYETT 60 NEM TÁRGYA KÖZIGAZGATÁSI BÍRSÁGNAK. Íme a jogszabály:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Az 1. sz. melléklet 1.a) pontját kell nézni.

Ha még így sem világos, akkor tessék elolvasni a 8/A. §-t is:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Ennek a (3) b) pontja hivatkozik egy másik jogszabályra, ami viszont csak akkor alkalmazható, ha az elkövető személye a helyszínen vagy az üzemben tartó nyilatkozata alapján ismertté vált. A kettő között van egy joghézag, amiben a magadfajta szerencsefia simán eliszkolhat az eljárásból. Csak rajtad múlik, lúzerkém, hogy kihasználod-e ezt, vagy inkább fizetsz. Közmunkáról ne is álmodj, ezt ki kell fizetned kápében, ha nem vagy elég tökös legény!

zsanzee # 2012.10.17. 12:07

Üdvözlöm!

Mai nap történt, hogy párom Budapesten egy kis utcában parkolta le gépjárművét, egy kisebb füves területre.
Miután elintézte az ügyet, ami miatt környéken volt, az autóhoz visszaérve azon kerékbilincset talált.
A parkoláskor nem látott tiltó táblát, de a bilincs láttán újra megnézte, tiltó tábla sehol.
A bírságon zöldövezeti parkolásra hivatkoznak, a bilincs leszerelése 11.500 Ft.
( Hivatkozik jogszabályra stb...)

Ha tábla nem jelzi, a páromnak nem volt elég információja a zöldövezeti parkolásokkal kapcsolatban?
Más emberek tudják, hogy egy pici domboldal zöldövezetnek minősül vagy sem?

Természetesen a közterületest kihívja és kifizeti a díjat.

Válaszukat előre is köszönettel

gerbera317 # 2012.10.17. 18:25

Hivatkozik jogszabályra stb...

És nehéz lett volna ide is megírni, mire hivatkozik?

Ákoska82 # 2012.10.18. 19:33

Tisztelt Fórumozók!

A következő ügyben szeretném a segítségeteket kérni:

Kölcsönadtam az autómat és gyorshajtáson kapták a 8as út 46-47kmnél 90helyett 124el 45,000ft.2009,11,24

mivel volt szerződés elküldtem nekik.2009,12,10

Visszaírtak hogy nem létező személy (nem tudták elolvasni) pontosítsam az adatokat 2010,01,25
Ami meg is történt.

Megint jött egy levél hogy a köcsönadási szerződés nem felel meg mert csak egy tanú írta alá:(((
2010,05,12.

Mivel az illető börtönben volt nem tudtam nyilatkoztatni amit meg is írtam a Vas megyeieknek.
Ők ezt fellebbezésnek vették amit elutasítottak.
Persze nem említették hogy van mód pl az ügy elhalasztására/szünetelteésére addig amíg esetleg megszerzem az adatokat.
De ami a legfelháborítóbb a dologba az kölcsönvevőt nem is nyilatkoztatták!!!!!!

2011,02,21-én a másodfokú közig hatóság helybenhagyta az ítéletet. Amit anyám 2011,07,14-én átvett.

Nem tudtam mit csinálni kértem hát egy részletfizetést:2011,07,14én utánna hiánypótlás 2011,08,31én majd megjöttek a csekkek is 2012,01,02

De most jön a java:
A gyereket kiengedték a börtönből és nyilkatkozott is hogy az adott időpontban ő vezette a kocsit.
Hivatalos formanyomtatványon amit a police.hu-ról töltöttem le!Most a tanúk is rendben voltak!!!!
2012,01,13-án küldetm el!

Visszajötte egy levél 2012,05,31-ei dátummal, de a borítékon jól olvasható 2012,07,03-as póstai béllyegző!!!!!!!!
Elutasították az újrafelvételt a Ket 112§ (2)-re hivatkozva hogy a hatrározat jogerőre emelkedésétől számítva eltelt a 6hónap!!!!!!!!!!!!!
Újabb levél amibe leírtam mindent újra.
2012,10,02-es dátummal jött egy újabb levél helybenhagyták az elöző határozatot FELLEBBEZÉSNEK HELYE NINCS!!!!!
Annyit tudok tenni hogy 7500illeték befizetése után jogszabályszegésre hivatkozva megyek a bíróságra!!!!

Én nem akarok fizetni olyanért amit bizonyíthatóan el sem követtem!Persze megkeresetem a gyereket is aki nem dolgozik így nem tudja befizetni!Szóval padhelyzet.
Abban bízok ha bíróságra megyek a bíró azért mérlegeli ezeket és számomra kedvzően dönt vagy pont azért fogok fizetni mert nincs rá jogszabály hogy ilyenkor mit lehet tenni:(((((((

Várom a véleményeket!!!

1.bendeguz # 2012.10.25. 15:25

Üdv , Hölgyek és Urak.

Régen jártam felétek , így megosztom veletek Állítólagos gyórshajtási büntim további fordulatait

Mint régebben hírt adtam róla Budapesti fő zsarunak írt fellebbezésem hatására a II. fokon megszüntették az eljárást és vissza dobták Vasmegyének hogy személyesen alaposan vizsgálják ki a gyorshajtás körülményeit , mert az elsőfok határozatában semmi nem volt össze adva sem elegendő egy fellebezés elutasítására.

Ma megjött vasmegyétől 1 db új közigbírság a régi elkövetéséről . ami szerintem több sebből is vérzik .

1 A főkapitányság arra utasította A Vasmegyei kapitányságot , hogy személyesen menjenek ki a helyszínre és ott méricskézzenek és ott szedjenek össze annyi bizonyítékot amennyit csak tudnak.

E HELYETT Vasmegye megbízta azt a csapatot / MONORI rendőrkapitányságot akik állítólag a Trafipaxot csinálták és feljeletett / hogy menjen ki a helyszinre és mérjék le az általam vitatott távolságokat és lakott terület eleje vége táblák stb távolságát .

SZERINTEM . ez felveti és betakarja az elfogultság fogalmát.

2.gond az hogy első fokon azt állították hogy Pilis Kossuth Lajos út 89 előtt haladtam 70 el . ez mára úgy alakult hogy a trafipaxos mérés helye volt a fent említett cím helye és nem az elkövetésnek . Így az autóm 62 méterrel beljebb került a lakott terület kezdete és vége táblától. Szerintem a 2 elsőfoku határozat nagyon ellent mond egymásnak.

Monori rendőrök szerint a Kossuth Lajos Út 89 a 4 főút 47,020 km szelvényében található . szerintem pár száz méter a differencia az állításuk és a valóság között.

Szóval : szombaton megyek jelző karókkal , világító festékekkel , felfegyverkezve lemérni a távolságokat és helyszíneket.

ha csak 5 méter diferenciát mérek tanuk jelenlétében akkor :

kezdődik a második menet , újabb 5000 ft fellebbezési pénzért , hogy utána bíróságra tudjam vinni az ügyet .

Mert ugye a hamis vád és a hamis bizonyiték akkor is bűncselekmény ha azt a rendőrség teszi . Akkor meg fizessen akkora kártérítést amekkorát csak ki lehet belőlük húzni.

Véleményem # 2012.10.25. 15:40

1.bendeguz

Örökös körforgás, kérdés mikor esel ki ebből a körből...
Ha harcolsz is tovább és még a végén véletlenül neked lesz igazad, a hamis vád akkor sem állja majd meg bíróság előtt...
Max. az illetéket kapod vissza...

1.bendeguz # 2012.10.27. 03:41

T. Ági

Köszönöm a jó tanácsot , igyekszem megfogadni a leírtakat . Úgy vélem ha az út szélétől távolabb valahol az éppen ott található ingatlan kerítése mellett verek le ideiglenesen karót , és kikérem a tulajdonosának engedélyét akkor a hatóság nem tud miért bírságolni , vagy feljelenteni.

Nem is a tetves 30 ezer az amiért igazából harcolok , hanem az elv az ami vezérel . Már gyűlölöm azt hogy meg számlálhatatlan " szerv " az aki az autós társadalomból módszeresen paszírozza ki a forintokat , miközben minden napra jut 1-2 médiákból megismert rablás és gyilkosság .

Rendőrség , Városőrség , Önkormányzati járőr , Közterület felügyelet . Bár egyik sem azzal a céllal jött létre hogy az autósoktól szedje be a fenntartásukhoz szükséges pénzt.

1.bendeguz # 2012.10.27. 17:56

Általánosságban , kérdezem . Kinek mi a véleménye erről a tábláról. Bp. 18 . kerületben található.

Tegnap nagy valószínűséggel ezen az úton bemértek kb 57 60 km sebességgel .

Ma elmentem és megnéztem a helyet , mert nem hagyott nyugodni a kisördög , miért mérnek kanyarból kijövő autókat egy szakadt kis suzuki Swift ből.

Vajon itt , melyik sebesség korlátozó tábla van érvényben ? 40 - vagy 60 ?

Vagy csak egy újabb trükk a pénzbehajtásra ? Mindegy , remélem a közigbírsághoz csatolnak olyan képet is amin látszódik a tábla hátsó része is . Minden esetre nekem van róla képem , és a hoz is van hogy a fotókat felhasználjam .

1.bendeguz # 2012.10.27. 17:57

a link lemaradt
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/121027/2012_._okt_ber27_szakm_rs_gyorshajt_s40_-_60_020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/121027/2012_._okt_ber27_szakm_rs_gyorshajt_s40_-_60_020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

1.bendeguz # 2012.10.27. 17:59
Véleményem # 2012.10.28. 13:56

Az a 60-as tábla nem tudom mit keres ott, hogy került, oda mert funkciója nincs, max csak megtévesztő. A 40-es tábla vonatkozik arra a szakaszra.

1.bendeguz # 2012.10.28. 19:43

De ahogy az ember leánya nem bírálhatja felül a 40 es táblát , úgy nincs joga mérlegelni a 60 as tábla érvényességét sem .

véleményem szerint , Magyarul ha itt valakit bemérnek , akkor sincs helye a közigbírságnak , mert ez a helyzet a területileg illetékes közútkezelő mulasztása . // csak halkan jegyzem meg a sebesség mérést végző közegből is hunyót lehet csinálni , mert neki is tisztában kell lennie az adott útra érvényes táblákkal és korlátozásokkal . Különben hogy tudná elvégezni jogszerűen a feladatát ?

Véleményem # 2012.10.28. 21:04

Szerintem logikus (egyértelmű), hogy a menet irány szerinti jobb oldalon van ki helyezve a tábla és az vonatkozik rád.
Ha nincs szembe jövő forgalom és két sávos egy irányú út van, akkor hülyeség ez a két tábla. De itt viszont szerintem az van hogy a 60-as tábla egy baromság és a 40-es az érvényes. A kedves traffipaxos barátaid meg úgy gondolom logikusan a 40-es táblára állítják be a traffit. Ha mindent jól csinálnak akkor a mérés előtt felvették azt a szakaszt ahol a tábla ki van helyezve.

Ettől függetlenül még lehet közút kezelői mulasztás.

JociB # 2012.10.28. 21:05

Tisztelt Fórumozók!

A következő ügyben szeretném a segítségeteket kérni:

2011.dec.06.-án volt egy gyorshajtásom Budapesten a Szentendrei úton a Flórián tér környékén. Fellebbeztem, de a határozatot másod fokon is helyben hagyták.
A tárgyban szereplő útszakaszon 50km/h helyett 82km/h-val haladtam.
A büntetés 45000ft
Tulajdonképpen a fénykép alapján a szabálysértés megvalósult, azzal az apró eltéréssel, hogy az adott útszakaszon 60km/h –ás sebesség korlátozás van érvényben, a rendőrség állás pontja szerint pedig nincs ott a 60-as tábla. Pedig a tábla ott van, ezt fényképekkel is tudom igazolni, melyeket mellékelem majd itt.
A Gps. koordinátákat is ellenőriztem és 1000%, hogy ahol a kép készült, és ahol a mérő műszer állt kb.100méterre a tábla után készült.
Viszont, így 30000ft lenne a büntetés.
Mivel a hatóság nem hajlandó elismerni, hogy a mérőberendezést tévesen állították be, és emiatt a település naplóban is valótlan adatok kerültek, már csak a bíróság dönthtne érdemben erről az egészről, mivel a másodfokú körültekintő vizsgálat is azt állapította meg, hogy nincs ott a 60-as tábla ami már kitudja hány éve díszeleg a helyszínen.
Ha abból indulok ki, hogy tényleg meg valósult a szabálysértés, csak nem a rendőrség által állított mértékben van e értelme harcolni az igazamért, illetve meg éri e?
A bírósági felülvizsgálat kérése 30000ft.A fellebbezésre már 5000ft-ot kifizettem
Mire számíthatok, ha a bíróság nekem ad igazat. Úgy tudom ilyenkor a 30000ft-ot visszakapom. Visszakapom?
Hogyan fogják kivizsgálni? Ki megy valaki a helyszínre?
Csak azért kérdezem mert a rendőrség az Internet segítségével vizsgálta meg a helyszínt.
A másodfokú határozatot, és a helyszíni képeket mellékelem.
Köszönöm a segítséget

Sherlock # 2012.10.28. 21:07

Harmadrészt meg a többen bennevan a kevesebb.

bettike87 # 2012.10.29. 10:54

Kedves bárki, aki tud nekem segíteni :)

Egy olyan problémám lenne, hogy ma kaptam kézhez egy határozatot, miszerint lakott területen 50 km/h helyett 78 km/h-val közlekedtem...semmi gond, elfogadom a vádat, mert hát megeshet, cím szerint a várost jelző tábla után....sebaj. 30.000 ft bírságot kaptam, ami miatt viszont felhívtam az ügyintézőt, hogy részletfizetést kérjek. A hölgy közöte velem, hogy azt is írásban kell leadni, egy 3000 ft-os illetékbélyeg társaságában.
Én személy szerint otthon vagyok egy 8 hónapos babával, egyedülállóként, viszont a magyar államkincstártól nem kapok sem GYES-t, sem pedig családi pótlékot, mert a kislány apukája külföldön dolgozik, hát kérjünk onnan mindent.
Na szóval, én kaptam a bírságot, de semmi jövedelmem sincs, egyedülálló vagyok egy babával. Hogyan tudnák rajtam behajtani ezt a bírságot?

Köszönöm a válszt!

gerbera317 # 2012.10.29. 14:53

Saját hatáskörben kitiltatják a gépjárműt a forgalomból. Ha erre sem történik teljesítés, akkor adók módjára megpróbálják behajtani a követelést, ennek során már árverezhető is az autó. Bizonáyra ezt szeretnéd.

Véleményem # 2012.10.29. 14:58

JociB

Ha sikerül az igazad bizonyítani akkor vissza kapsz minden pénzt amit eddig beletettél, az megtérül. De ennek az esélye hogy nyersz elég kicsi...

bettike87

Megkaptad már a teljes körű választ. Gondolkodj el, hogy megoldod vagy sem és akkor viseled a következményeit.

1.bendeguz # 2012.10.29. 17:50

Kedves , Véleményem.

Magyarországon is mint európa számos országában , lakott területen kívül egyéb úton számtalan helyen alkalmaznak az út jobb és baloldalán duplán kihelyezett közúti közlekedést szabályozó illetve tiltó vagy feloldó táblákat . M7 , M0 , M2 51 es 5 ös út csak néhány kapásból .

Lehet hogy baromság a 2 tábla és biztos hogy az egyik fals . de attól az ott van . és alkalmas a gépjármű vezetőjének megtévesztésére . Csak az érdekelne , hogy ha a szerencsétlen rutintalan vezető a kanyarban veszi észre a 40 es táblát és bele fékez kit vonnak felelősségre a vezetőn kívül ? vagy csak simán rávereik a relatív gyorshajtást ?

azért vegyünk vissza a tempóból , mert jogállamban élünk , és nem csak kötelezettségeink de jogaink is vannak . Én biztosan nem hagyom magam , és ahányszor hibát találok a végzésben annyiszor szívom a rendőrök vérét .

1.bendeguz # 2012.10.29. 17:59

Kedves , jociB .

elsőnek keresd meg a területileg illetékes közútkezelőt.

Ha meggyőzően , és értelmesen alöadod nekik a problémát akkor ők hivatalosan adnak ki igazolást hogy azon az útszakaszon van e kint érvényes 60 Km es sebesség korlátozó tábla . A kérdésnek nyomatékot adhatsz a táblárol készült felvétellel ha a képen látható környezet beazonosítható .

Gyorshajtásod akkor is megmarad , de nem mindegy hogy 10 ezer a bünti vahy 45 ezer .
ha a közút kezelő kiadja az igazolást hogy , akkor ott volt a 60 as táblicsku akkor
igaz hogy a másodfok elhajtott a búsba , de mivel hivatalosan új a szabásértési eljárást befolyásoló körülmény került napvilágra , kérheted a szabásértési eljárás ismételt lefolytatását .

Véleményem # 2012.10.29. 18:31

Szívhatod a rendőr vérét ha a közút kezelő helyezi ki a táblákat...

mspoppy # 2012.10.30. 16:33

Nemrég lakott területen gyorshajtásért megbírságoltak. Ellenőriztem a közigbirsag.police.hu-n a traffipaxos fotókat, ahol látszik, hogy a megengedett 50 km/h helyett 69, 54, ill. 49 km/h-val mentem.
A kérdésem az lenne, hogy igaz-e, hogy ahhoz, hogy a bírságot kiszabhassák, mind a 3 fotóval igazolniuk kellene a gyorshajtás megvalósulását?
Előre is köszönöm, ha válaszol valaki!

1.bendeguz # 2012.10.30. 19:09

Már amikor a közútkezelő helyezi ki . Kivéve amikor a rendőr vagy a közterület felügyelő teszi ki a csomagtartóból a táblát . pölö : megállni tilos , behajtani tilos és egyéb fincsi dolgok .

DE MINDENKIT MEG NYUGTATOK : a zsernyákok is olvassák a fórumot . Mára az általam belinkelt 60 as tábla át alakult 40 es táblára .

Varázslat , vagy csak a rendőrök kanyhalósága volt a 60 as tábla ? bennem kérdéseket vet fel . amire szerintem választ fogok kapni hamarosan .

Véleményem # 2012.10.30. 21:43

Most akkor két 40-es tábla van kint?
A közteresek rendezvények miatt szoktak ilyen olyan megállni tilos és behajtani tilos táblákat kihelyezni ideiglenesen.
A rendőröknek nincsenek tábláik, legalábbis a szabvány biztos nincs meg.
Az általad mutatott képen valamiért nekem furcsa volt az a 60-as tábla, mintha más lenne mint a több megszokott tábla kicsit...
Nem hinném hogy a te linked miatt került az onnét le. Ha a közteresek rendszeresen és jól végzik a munkájukat akkor a főbb útvonalakat ellenőrzik időnként, olyankor tudnak változást eszközölni ha valami rossz.
Amúgy meg mindenféle jött ment munkás ember már 30-as táblákat szór ki, tehát lassan már mindenkinek vannak táblái, nem kell ahhoz hatóság sem ahogy elnézem egyes helyeken...