Közigazgatási bírság


tiag # 2012.05.17. 13:42

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni: A férjem egy hete az I. Gyermekklinikára vitte a kislányunkat és - mivel nem talált parkolóhelyet - a kereszteződés előtt 5 méteren belül állt le. Kapott egy sárga csekket a Józsefvárosi Közterület-Felügyelettől 30 000 Ft-ról és egy tájékoztatót, hogy a távollétében közigazgatási bírságot szabtak ki. Egy árva hang nincs arról, hogy ezt a bírságot menni időn belül kell befizetni. Tudtok segíteni?

Véleményem # 2012.05.17. 13:45

tiag

15 vagy 30 nap. Szerintem 15.

véső (törölt felhasználó) # 2012.05.17. 14:04

vagy-is, fogalmad sincs -:)))

nanemaaa # 2012.05.17. 15:11

tiag
Elvileg rajta kellene lennie a felszólításon. Ha nincs, érdemes lenne felvenned a társasággal a kapcsolatot, mert ezek egy idő után (általában 15 nap) késedelmi kamatot is felszámítanak. És ez a "kamat" nem feltétlenül azonos a banki alapkamat 365-öd részével.
Csak halkan fűzöm hozzá, talán pont ezért nincs rajta. Így kevesebb ráfordítással több pénz jön házhoz.

Véleményem # 2012.05.17. 16:06

véső

Ez a két határidő van. tiagra melyik vonatkozik pontosan nem tudom. De ha te tudod akkor nyugodtan megválaszolhatod.

tiag # 2012.05.18. 06:20

Sziasztok!

Sajnos a "szélvédőn hagyott" tájékoztatón befizetési határidő nem található, csak azt fejti ki részletesen, hogy ha nem fizetem be, akkor a közig. eljárásban milyen határidők vannak a hatóság részére.
Egyébként nem értem, mi alapján tudják bizonyítani, hogy ezt a tájékoztatót én egyáltalán megkaptam. A szélvédőről a szél is elfújhatta volna. Nagyon furcsa ez a "távollétében kiszabott közigazgatási bírság". Milyen kategória ez? Jogszabályban nem találtam!

Véleményem # 2012.05.18. 09:53

tiag

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről

Ebben bent van, hogy miért büntettek, és hogy ki büntethet meg hogy hogyan.

A cetli a szélvédőn tájékoztató jellegű, nincs jelentősége, mert úgyis postán jön a befizető csekk.

tiag # 2012.05.21. 09:59

Az a helyzet a csekket otthagyta a szélvédőn az értesítő mellé! Akkor most várjam postán is?

ferrke # 2012.05.21. 10:13

Igen.
Szombathelyről fog jönni egy határozat csekkel együtt. Ebben van egy iratazonosito amit ha a rendszámmal beütsz a megadott helyre látni fogod a képeket és a fizetési határidőt is.

ferrke # 2012.05.21. 10:20

Még valami:
A határozathozataltol 1 honapod van fizetni.

nanemaaa # 2012.05.21. 13:48

A felszólítással együtt kellett csekket is kapnod. (Én pont most kaptam egyet pénteken. Ott volt határidő is 8 nap. Utána 3-szoros díj!) Megvárhatod a határozatot is, de az már vélhetőleg szabálysértési bírság lesz, ahol az összeg ezeknél lényegesen magasabb kategória. Ott a felső határ talán 100.000 forintocska.

ferrke # 2012.05.22. 10:31

Én közigazgatási birságrol beszélek.

ferrke # 2012.05.22. 10:44

Engem térfigyelő képek alapján büntettek meg szabálytalan parkolás miatt./közigbirság/
Jött a levél sz.helyről. A képeket a közigbirság.police.hu-n tudtam megnézni ami mellett egy grafikonon fel van tüntetve :
Elkövetés napja:04.04.
határozathozatal:04.10.
Határozat kézbesitve 04.17.
Jogerőre emelkedés:05.11.
befizetési határidő:06. 10.
Végrehajtásba adás:06. 25

ferrke # 2012.05.22. 11:23

SZVSZ szabálysértési birságot akkor vetnek ki ha tudják ki vezetett....
A mi esetünkben nincs elkövető, automatikusan megy a közigbirság ami ugy müködik mint alant leirtam

nanemaaa # 2012.05.24. 13:10

OK. Van egy áthidaló javaslatom. Tiag várja a postást és onnan a 30 napot. Ha ezzel a bírsága megháromszorozódik, akkor a különbözetet kifizeted neki. ;)

ferrke # 2012.05.25. 17:19

A közigbirság nem többszöröződik. Ha nem fizeted be kivonhatják a vasat a forgalombol illetve adok modján behajthato.
Mindenképp be kell fizetni, de nem nő az összeg.
Majd ha Tiag megkapja a levelét remélem irni fog.
Ugye irsz majd????

ferrke # 2012.05.25. 17:24

Az új szabálysértési törvény és a közigazgatási bírság legfontosabb elemei a közlekedésre vonatkozóan
2012. április 15-től
Közlekedési szabálysértésnél, szabályszegéseknél helyszín bírság, szabálysértési eljárás, közigazgatási bírság a kiszabható szankció 2012. április 15-től. Hogy ki mennyit fizet, illetve milyen eljárás alanya lesz, nem minden esetben a rendőrön múlik, ugyanis lesznek olyan szabálysértések, szabályszegések, melyek esetében nem lesz mérlegelési lehetősége a rendőrnek. Ezen szabálysértések esetén a bírság összegét pontosan meghatározták, legyen az a helyszínen kiszabott büntetés, illetve szabálysértési vagy közigazgatási eljárás során kirótt pénzbírság – vagyis fixbírság.

milkiway # 2012.05.26. 04:27

Hát gyorsan dolgoznak naaa...
20-n elkövettet megállni tilosban való parkoláséret (15 éve vezetek,ez volt az első )30000 Ft-os büntetést 23-n megkaptam!!!!! Tábla ott volt nem láttam ...jogos....csak ...Ez semmi másról nem szól csak pénzbehajtás,keményen ADÓ!
Erre kellett a sok rendőr nem azért hogy majd azokat kergessék akiket kellene..Erre van kapacitásuk..de házt ezt sejteni lehettt a törvény bevezetése után... És ha sokat mész akkor nagyobb a hibalehetőség midnen tekintetben

Szabka # 2012.05.29. 05:11

Kedves Fórumozók!

Kérdésem a következő lenne:
Május 12-én, letraffiztak 50 helyett 71-el!
A képen (1db kép van!!!) az autóm nem felismerhető csak a rendszám, este van sötét, csak két fénypaca közte a rendszám. Semmi, szószerint semmi nem látszik a kocsiból, élhetek e fellebezéssel (nem törvény szerint, hanem van e rá esély, hogy megszüntetik az eljárást) és hogy tegyen meg, hova küldjem, miket irjak bele ?

KÖszönöm a válaszokat?

parapali # 2012.05.29. 06:56

TIAG!
Én úgy emlékszem,hogy fog érkezni egy leveled amire minden le lesz írva! 30 napig nem fizeted be akkor átadják a nyócker rendőrségenk!

Mivel a józsefvárosba történt a" bűncselekmény":D:D:D kérlek nézdd meg a jozsefvaros.hu t és ott vannak a közteresek honlapjai!
vagy www.jkf.hu t!!!!!!!!!!!ez a nyerőbb!!remélem segítettem??

nanemaaa # 2012.05.29. 10:07

Szabka
Élhetsz.
Nincs.

Véleményem # 2012.05.29. 11:59

ferrke

Úgy tudom már nincs adók módjára való levonás.

Szabka

Fellebbezz! Több embernek is sikerült már.

nazsimazsi # 2012.05.29. 17:06

Ha a közigazgatási bírságot kiszabó határozatban a szabálysértés elkövetésének helyeként nem létező címet jelöltek meg akkor van esélyünk megúszni a dolgot????? GYakorlatilag a tényállás lehetetlen, mert az adott városban az adott utca nem létezik. Valószínűleg a várost elírták. Az interneten a képekből nem lehet megállapítani pontosan, hogy hol történhetett a szabálysértés (pihenőövezetben 40 körül mentünk) Tudjuk, hogy méltányosságból nem fogják elengedni a bírságot csak ebbe tudnánk kapaszkodni, mert nem bírjuk kifizetni, viszont a gépjármű nélkül (ha kivonják nem fizetés miatt) nekünk lőttek. Gondolom nem mi vagyunk az egyetlenek :-) A határozat szerint 8 napon belül bizonyítási indítványt terjeszthetünk elő, ami nem minősül fellebbezésnek. Akkor ha csak bizonyítási indítványként megjelöljük, hogy a térképen ilyen cím nincs, meg egyáltalán közigazgatásilag sincs ilyen cím, akkor mi lesz? Lesöprik és közlik, hogy mindegy akkor máshol, de valahol mért a műszer, vagy a tényállásban benne kell lennie az elkövetés helyének pontosan????? Vagy az is lehet, hogy helyesbítik (helyesbíthetik???) a címet?

Véleményem # 2012.05.30. 12:33

nazsimazsi

Bizonyítási eljárást kell kérni, utána meg fellebbezni majd. Ebből bármi lehet...

GuTi20 # 2012.06.04. 13:42

Tiszteletem!

Záróvonal átlépésért a mai napon megbüntettek. Utólagosan lehet, hogy hülyeség azt jelöltem a papíron, hogy nem ismerem be.
Egyetlen rendőr, kamera és egyéb bizonyíték nélkül állított meg. Ha megkapom a bírságot, mennyi esélye van sikeres fellebbezésnek? Továbbra is tartom, hogy nem léptem át a záróvonalat. Többet ér a rendőr szava?

ÜDv