Közigazgatási bírság


nanemaaa # 2012.02.29. 11:21

2008 + 5 = 2013
2013 > 2012...tehát jogos.

csillagg13 # 2012.02.29. 08:58

Üdvözlet Mindenkinek !

Segítségüket szeretném kérni:
2012.01.19.-én községem jegyzőjétől érkezett egy közigazgatási bírság behajtását kérő levél./gyorshajtás/
A szabályszegés jogerőre emelkedés ideje 2008.08.19.
Azután szeretnék érdeklődni, hogy jogos-e még ennek a büntetésnek a behajtása ?
Nem évült-e el, ennyi idő után?
Az 1999.évi LXIX.törvény I.fejezet 26 § /3/ szerint a büntetés végrehajtásának elévülése a jogerőre emelkedéstől számított 1 év,abszolút elévülési idő 2 év !
E törvény nem vonatkozik az esetemre ?

Válaszukat és segítségüket megköszönve.

Tisztelettel: Ágnes

Véleményem # 2012.02.28. 07:04

Dauby

Szerintem sehogy sem tudod bizonyítani. Ha a bizonyítási eljárás során az derült ki hogy akkor ott 50 km/h volt a megengedett sebesség akkor ezek után ezt senki sem fogja felül bírálni.

Próbálkozhatsz tovább, fellebbezhetsz ha gondolod, mindenféle módszerrel, ha sikerült akkor írd le.

Dauby # 2012.02.27. 16:50

Fanni82-höz hasonlóan tavaly Mikulás napján mértek be az Egérúton 82 km/órás sebességgel. Kérvényeztem az úgynevezett "bizonyitási inditványt" és 2 hónap (!) elteltével múlt hét végén megjött a válasz, az elutasitás (mi más).
KRESZ 26. paragrafusra hivatkoznak az Egérúton, ahol 70km/óra a megengedett sebesség. Én is eljutottam az Útinform oldalára, de már a közútkezelőhöz is, viszont őket nem sikerül soha elérni (3 telefonszámom van, egyet sem vesznek fel).
Továbbá arra hivatkoznak, hogy az adott útszakaszon a felvétel készitésének idejében 50 km/órás sebességkorlátozás volt érvényben.

Kérdésem: hogyan tudom bizonyitani, hogy az állitólagos gyorshajtás napján is 70 km/órás sebességkorlátozás volt érvényben az Egérúton?
1, Ha kérek a közútkezelőtől egy nyilatkozatot, az megfelel?
2, Másra lenne szükségem?

Gyors válaszát kérem, mert a 'határozat közlésétől számitott 15 napon belül' nyújthatok be fellebbezést. (nem kézhezvételtől kellene ezt számolni?)
Köszönöm!

gerbera317 # 2012.02.26. 12:50

március22

Vagy úgy...

Olvasd el a saját határozatodat: valahol a végén ott áll, hogy a határozat kérzhezvételétől (vagy a kézbesítési vélelem beálltától) meddig lehet fellebbezéssel élni. Nos, az ezt követő napon lesz a határozatod jogerős.

Gabicsek # 2012.02.23. 22:12

atesz1987!

Történt egy olyan eset amikor egy megállni tilos tábla után megálltam egy kapubejáróban

Azt kérdezed, jogos-e a büntetés? Gondolom te is tudod a választ rá. Elég egyértelműen leírtad saját szabálysértésed.

végrehajtó1 # 2012.02.23. 20:00

március22

Jézusom...
Ugye nem kormányhivatalnok vagy?:(

gerbera317 # 2012.02.23. 19:42

március22

Ugye, most csak viccelsz?

március22 # 2012.02.23. 09:58

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget: a határozat a hatóságomhoz "nem kereste" jelzéssel érkezett vissza. A második kézbesítés napját követő 5.munkanapon kézbesített, azaz közölt a döntésem. Innen kell számítani az eljárási határidőket.
Kérdésem: mikor jogerős a határozat?

Véleményem # 2012.02.22. 23:49

Gyorshajtóknak érdekesség!

http://www.origo.hu/…zeteset.html

gerbera317 # 2012.02.22. 22:28

LexTa

Nem írod le, hogy egészen konkrétan miért büntettek meg (fel nem tudom fogni, hogy az itt kérdezők miért nem tudják rendesen felvázolni az esetüket), így csak találgatni tudok:

A KRESZ 40. § (5) e) pont szerinti kijelölt gyalogosátkelőn történő megállási tilalom megszegése miatt a 410/2007. Kr. 4. melléklet 1. pont szerinti 30 ezer forintos közlekedési közigazgatási bírságot szabták ki rád.

A bírságolás nem alapos. A KRESZ 40. § (6) szerint az (5) bekezdés rendelkezése nem vonatkozik a forgalmi okból szükséges megállásra. Ha a rendelkezésedre álló bizonyítékok elegendőek, és megfelelően elő is tudod adni az álláspontodat, akkor a hatóság kénytelen lesz megállapítani, hogy a forgalmi okból történő megállás nem alapozhatja meg a közig. bírságról szóló jogszabály alkalmazását. A te esetedre ilyenkor az Szr. 54. § (1)-(2) az irányadó, amely szerint helyszíni bírságnak lett volna helye. De csak lett volna. És bár a szabályszegés megvalósult, az ellened folyó eljárást meg kell szüntetni.

Bocs, ha sikerült beleszólnom más véleményébe.

Véleményem # 2012.02.22. 19:29

Fanni82

  1. Nem kell feltenniük.
  2. Kérheted.
  3. Nem tehetnek meg ilyet, biztos nem tették meg.
  4. A gép gondolom a közelebbi autót mérte be ami első volt. Lehet van több kép, vagy csak volt és már kitörölték. Ha meg van még akkor megmutatják talán. De egy kép is egyértelmű és elég hogy bizonyítson. Kár abba belekötni hogy két autó esetén melyiket mérte, be mert aki mért az nyilván tudja mit mért.
  5. Nem hivatkozhatsz erre.

Kreszre lehet hivatkozni. Egyes helyeken hetente változik a sebességkorlát, lehet hogy ezt nem vetted észre, és ezt kihasználták amikor mértek. Sokan csak megszokásból vezetnek ugye.

LexTa

Ha láttad hogy nem tudsz kisorolni, és nem győződtél meg arról hogy a zebrán túl tudsz menni, akkor a te felelősséged hogy rámentél és ott álltál. Mivel te észlelted hogy nem tudsz úgy tovább haladni így te vagy a hibás.
Meg lehet támadni, kikeresed a KRESZ-ből az ide vonatkozó részeket.
Nem tartom valószínűnek hogy elengedik a bírságot, de próbálkozni lehet, hátha...

atesz1987 # 2012.02.22. 18:04

Sziasztok

Történt egy olyan eset amikor egy megállni tilos tábla után megálltam egy kapubejáróban. Természetesen megbűntetetek a kérdés hogy jogos e vagy sem? A másfél méter meg maradt a gyalogosoknak. Milyen kifogással élhetek?

LexTa # 2012.02.22. 08:24

Kedves Szakértők!
Közig. bírságot kaptam azért, mert a Március 15. téren a balra történő kisorolásnál az előttem álló gépjármű megakadályozta a továbbhaladásom. A zebrán álltam kb. fél percig, ami alatt 3 db fotó készült a kocsimról. A fotón az is látszik, hogy ki sem tudtam volna kerülni az előttem állót, mert jobbról a sávban elhaladtak mellettem. Ilyen esetben van valami jogszabály, amire hivatkoznom kell a fellebbezésnél, vagy elegendő az eset leírása, hogy elengedjék a büntetést?
Előre is köszönöm a választ!

Fanni82 # 2012.02.21. 22:31

Kedves Szakértők,
a problémám a következő. Évvégén az az egér úton bemértek 83 km/h sebességgel. A Fővimform oldala szerint a megengedett sebesség 70 km/h. Elmentem, lefotóztam. Elküldtem nekik, hogy töröljék a büntetést, mert jogtalan. Erre írtak nekem, hogy idézem: "A helyszínen a mérés megkezdése előtt fényképet készítettek arról, hogy a "sebességkorlátozó" tábla nincs kihelyezve. Ezért lakott területre vonatkozó 50 km/h volt érvényben".
Amit nem értek:

  1. ha van fotó a helyszínről tábla nélkül, akkor miért nem mutatják meg pl. ott, ahol fent van a kép az autómról? oda nem kellene feltenniük?
  2. kérhetem a bizonyító képet? és ha nincs, akkor mit tehetek?
  3. ha van fotó és megmutatják, akkor az azt jelenti, hogy adott napon leszerelték a mérés idejére (ami kimeríti szerintem a joggal való visszaélés fogalmát) Ilyet megtehetnek?? Mert én a büntetés megérkezése után lefotóztam a 70-es táblát, és azóta is ott van...
  4. Még1: ha két autó van a képen, honnan tudjuk, kinek a sebességét mérte? ez bizonyíték? nem kell-e ilyen esetben még egy fotó, vagy ez alapján megbüntethet?
  5. számít-e az, hogy a Fővinform oldalán az Egér út szerepel a kiemelt sebességű útvonalak jegyzékében? XI., Egér út (Péterhegyi út - Budaörsi út) itt a link: http://www.fovinform.hu/…ssegkorl.php vagyis ez a hivatalos megengedett sebesség? erre hivatkozhatok?

Köszi a válaszokat.

VGergo # 2012.02.16. 11:02

Most találtam rá a fórumra, és láttam hogy sok jó hozzászólás van!
Saját példámat nem találtam meg, és nem tudom változott-e a helyzet valamit 2011-12 ben!?

2011.08.06-gyorsan hajtottam 68Km/h céges autó, kiküldték a csekket 2011.08.13-án,tanulva a hibából, nyiltakoztunk hogy én vezettem az autót, de nem akart jönni a csekk. 2011.09 közepén felhívtam a Közigazgatási Hatósági Szolgálatot, hogy mi van az üggyel, a hölgy jelezte hogy kiküldték a határozatot, DE rossz címre! Átnézte a papírokat, és mondta, hogy igen, Ők hibáztak, rossz címre akarták postázni, írjak egy kérvényt, hogy javítsák ki a címet! Megnézték azt is, hogy mi jó címet írtunk amiben vállaltam hogy én vezettem az autót!
Nem küldtem levelet, nem foglalkoztam vele!

Ma jött egy levél, fűzetési felszólítás, újra telefonáltam, és elmondták ugyan ezt, hogy kiküldték, de nem lehetett kézbesíteni, így 2011.09.27 én átvettnek minősítették a levelet! Mennyi az elévülési idő!? 60nap 6 hónap? Hölgy azt mondta 6 hónap, ha 8 napon belül küldök egy levelet, amiben jelzem a cím elírást, és nem reagálnak 2012.02.29 ig, akkor kicsúsztak az időből? Mit lehet tenni az ügyben!?

etyidr # 2012.02.15. 13:58

Peszton!
behívnak, lehet részletet kérni, lehet vállalni közérdekű munkát, ha a munkát nem vállalod, akkor előre meghatározott időben be kell menned a fogdába leülni. de kapnak el váratlanul!
Nekik a pénz kell, nem te!

etyidr # 2012.02.15. 13:55

Közig!

A KET. 50.§ alapján a hatóságnak kell bizonyítania!
Ha nem tisztázható a tényállás, akkor meg kell szüntetnie az eljárást bizonyítottság hiánya miatt.
Szerintem ezt kérd.
És fellebbezni csak egyszer lehet, utána felülvizsgálat van. Bírósághoz 30 napon belül jogszabálysértésre hivatkozva.

etyidr # 2012.02.15. 13:42

attella!
A 2008-as ügy, nem behajtható ha eltelt a 60, 90 nap.
De elévülésre kell hivatkozni.
Amíg nem erre hivatkozol, akkor a hivatal eljárási hibáitól függetlenül megy a behajtás.
ELÉVÜLÉS!
ha 60, 90 napon belül valóban nem kaptál értesítést.

pazs # 2012.02.14. 13:09

Zsáki81: igen.

atella # 2012.02.14. 12:15

Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy 2008-ban elkövetett gyorshajtási szabálysértést inkasszálhatnak-e abban az esetben, ha az elkövetés napjától számított 60, ill. 90 napra sem kaptam kiértesítést. A kiküldött határozatokon a dátumok össze vissza voltak írva, illetve nem élhettem a jogommal, hogy lenyilatkozzam a vezető kilétét.
Ment a procedúra, fellebbezés, ügyészség felé.
A válsz a fellebbezésre az volt, hogy valóban kicsúsztak a határidőkből és eljárási hiba történt, de az elkövetés ténye akkor is igazolható.
Ezzel nincs is baj, de ha a határozatban leírt tájékoztató jellegű bekezdések és felsorolások alapján támadható volt az ügy, miért nem törölték amikor az eljárásban több hibát is vétettek a fellebbezésem ellenére sem?!
Vagy amit a határozatokban leírnak, hogy mire is kell figyelniu, hogy szabályosan járjanak el, azzal akkor szó szerint kitörölhetem?!
2008-tól mostanra kaptam egy újabb levelet, amiben a rendőrség a NAv felé küldte el az ügyet inkasszálásra.
Hány ügyvédet és mennyi pénmzt kell beleinvesztálnom egy olyan ügybe, ami már a kézhezvételkor okafogyottá vált a a határozatban leírtak szerint.

Zsáki81 # 2012.02.14. 05:44

T.Hozzáértők.kérdésem a következő,egy nap ugyanazért többször meg büntethetnek-e,más más időpontban más helyszínen?előre is köszönöm.

Zsáki81 # 2012.02.13. 16:42

T.Hozzáértők!
Olyan történt velem,hogy 1 napon 2szer büntettek meg gyorshajtásért,más helyen más időpontban!Az lenne a kérdésem,hogy ez lehetséges-e,hogy 1 nap ugyanazért büntessenek meg??
Köszönettel!!

Gabicsek # 2012.02.10. 20:13

Ja, és kivonják a kocsidat a forgalomból.

Véleményem # 2012.02.10. 18:45

Kapsz sok felszólítást. Megpróbálják levonni bankszámláról. Ha semmi pénzed nincs, akkor elővezetnek egy két időpontban akkor még befizetheted. Ha nem tudod akkor le ülöd. Bírótól függ hogyan váltja át. Napi 200 Ft-tól napi 1000 Ft-ig.