Közigazgatási bírság


shelby # 2010.11.16. 04:35

T.Fórumozok

Segítséget kérnék, oktober.6. án kaptam egy levelet miszerint megindítottak egy eljárást,hogy rossz helyen parkoltam. Ez egy parkolóból kijövet egyenrangú útkereszteződésből balra akartam kifordulni a jobbkezes utcát megadva mivel onnan egy autó jött készítettek 5 képet amin látszik is az irány jelzésem balra,29-másodpercről van szó.7.én írtam Észrevételt, és kértem írat egyeztetést kaptam időpontot okt.28 du.14 órára. Emellett okt.15.én határozatot kaptam, megbüntettek 30,000,-Ft ra a levelemre nem válaszoltak. Elmentem írat egyeztetésre de elfelejtették felküldeni a dokumentumot. Több heti telefonálás után mindig csak azt mondták válaszolnak. Most azt az infót kaptam a Nov.16. héten jön a levél, amiben ua.van hogy ők továbbra is azt írják,hogy parkoltam. Mit tudok tenni? Menny megállási idő minősül parkolásnak. Köszönettel

Judit8 # 2010.11.16. 11:01

Kedves Fórumozók!
Röviden vázolnám a történetet:
2010.05.11-én édesapámat érvényes autópálymatrica hiányában megbüntették. Helyszíni bírság nem volt, jegyzőkönyv készült. Az általa vezetett d4 kategóriás kamion nem az ő tulajdonában áll.(nem is üzembentartó) A helyszínen készült jegyzőkönyvet ő írta alá. Az első csekk meg is érkezett egy héten belül a pótdíj összegével. (Édesapám nevére, az ő címére). Ő bevitte a céghez, hisz nem ő a felelős azért, mert nem volt érvényes matrica akkor az autón. Ott azt mondták neki, hogy semmi gond, nem kell kifizetni, mert a cég már úgyis felszámolás alatt áll..
Most kapott egy 360.000.-Ft.os csekket.Már egy behajtó cégtől.
A történethez hozzá tartozik, hogy azóta már az autó, sőt a cég sem létezik.

Kérdésem az lenne, hogy kit terhel a felelősség, és kihez fordulhatok, hogy ne rajtunk hajtsák be a 360.000.-ft-ot? A felszólításban vastag betűvel szedve az áll, hogy a bírság megfizetésésre a mindenkori üzembentartó köteles. Akkor miért rajtunk akarják behajtani?

Köszönöm!

ilisznorbi # 2010.11.17. 17:11

Kedves Mindenki!

A mai napon Debrecenben kimentem a kocsimhoz és látom, hogy FELJELENTETTEK tilosban várakozás miatt, ennek több oka is lehetett, egyik, hogy egy tévesen a kereszteződés előtt kihelyezett megállni tilos tábla (mely a kereszteződéssel hatályát veszti) miatt volt, vagy egy a BAL oldalra kihelyezett tábla miatt (lehet ilyet, mert az ott van, de vonatkozik az az én oldalamra 2 irányú utcán???), vagy a miatt, hogy a következő "kereszteződésnél" (ami a 2 háztömb közötti parkoló, nem tudom kereszteződés-e) nem hagytam meg az 5 métert, mivel csak úgy tudtam megállni este.

KÉRDÉSEM: mivel nem akarom kivárni a kedves hatóságok mire gondoltak és ha olyanra amit meg tudok magyarázni hoznak olyat, amit nem. EL TUDOM-E KERÜLNI A BÜNTETÉS MEGFIZETÉSÉT, HA A KÖVETKEZŐ 2 HÓNAPBAN NEM VESZEK ÁT LEVELET A RENDŐRSÉGTŐL???????
választ előre nagyon-nagyon köszönöm, mivel nincs rá 30 rongyom!

s.betty # 2010.11.18. 14:04

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben. 2010.05.09-én „gyorshajtást követtünk el” (nem vettük észre, hogy lefotóztak…kicsit bosszantó mert látszik a képeken, hogy éppen csak előzés idejére léptük át a 90-es határt, de hát ezt sem szabad, ezt nem vitatom).
2010.10.20-án kaptunk egy Határozatot, melynek keltezése 2010.05.31., benne 30 eFt-os csekkel. Előtte nem kaptunk semmiféle levelet az eljárás megindításától csak a fent említett határozatot, ami 140 nappal az eset után érkezett. Olvastam a 60 napos jogvesztő határidőről.
Számomra nem egyértelmű, hogy ez a mi esetünkben érvényes-e, ki kell-e fizetnünk a bírságot, ha vonatkozik a mi esetünkre a jogvesztés, akkor fellebbezni kell-e?
Előre is köszönöm a segítséget!
D-S.B.

Jaynaz # 2010.11.19. 11:42

@ilisznorbi: Van rá egy szabály, hogy a levél a második kézbesítési kísérlet után így is-úgy is átvettnek minősül, ezzel sajnos biztosan nem lehet megúszni így nem tanácsos alkalmazni, mert időközben még a 10 napos fellebbezési határidőből is ki lehet csúszni. Az útkereszteződés valóban feloldja a várakozni/megállni tilos tábla hatályát. A többihez sajnos nem tudok hozzászólni, de abban még mindig lehet bízni, h 60 napon belül nem sikerül postázniuk a határozatot. Sok sikert.

KGabesz # 2010.11.21. 11:31

Kedves Fórumozók!

Engem 11.02-án fotóztak le a Pest megyei Pilisen. A kép este készült, miután megkaptam az értesítő levelet, nagyon mérges lettem, mert ott mindig figyelek a sebességre. Megnéztem a neten a képet, és ledöbbentem. Egy teljesen sötét felvétel, amin csak a két hátsó lámpám és a rendszámom világít. A környezetből semmi sem látszódik, még a közvilágítás sem, ami a település tábláig van. Felmerült a gyanú, hogy a táblán kívül fotóztak le, amikor már elkezdtem gyorsítani. A GPS koordináták a képen vannak, vmint az autóm távolsága is, délután le fogom ellenőrizni. Érdemes ilyenkor panasszal élnem, vagy csendben fizessek? Kérném a gyors segítségüket, mert a levelet 15-én vettem át, és az eddig leírtakat elolvasva 10 napom van a reagálásra.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel:
Gábor

ingyombingyom # 2010.11.21. 14:33

Üdv!
Értesítőt kaptam, közig. eljárásról.
Mindkét irányból behajtani tilos, kieg. tábla: 7- 19 óráig.
Autóm egész nap ott állt, ominózus napon, tilalmi időben parkoltam, 2x fényképeztek le.
Kérdésem az, hogy jogos- e a dupla büntetés?

ingyombingyom # 2010.11.21. 14:37

Még csak annyit hozzá, hogy tilalmi időn kívül, előző este hajtottam be, majd az autót ott hagytam, mert itt lakom. Tudom, hogy ez senkit nem érdekel, nem vitatom a büntetést, de a duplázás egy nap alatt elég rosszul érintett....

Zsoco # 2010.11.23. 10:47

Tisztelt Mindenki!

Ha valakinek kell segítség fellebbezéshez, nyugodtan írjon az e-mail címemre. Pár ügyben már segítettem ismerősöknek, eddig mindegyiket megnyertük, amelyiket jogosnak gondoltunk.

Emellett. Ha valakit 2008.09.28-án a 81-es főúton a 63 km szelvényben gyorshajtás miatt megbüntettek, az jelentkezzen nálam, mert a rendőrség úgy mér, hogy nem volt kinn sebességkorlátozás. 33 autóst mértek, és büntettek meg akkor teljesen jogtalanul. Jogerős ítélet van rá.

Köszönöm

patkai.zsolt@citromail.hu

ÉRDEKESSÉG:

http://www.vezess.hu/…k_van/27754/

feketebari76 # 2010.11.23. 16:19

Tiszteletem!

Volna egy kérdésem egy hozzáértő emberhez.
2010. 05. 04.-én traffipax lefényképezett.
A mai napig nem kaptam még semmit sem!
Mennyi egy gyorshajtási bírságnak az elévülési ideje?
Csabrendeken készült a fotó, a Kossuth utcán 14:36-kor.
Szeretném tudni, volna-e valamiféle teendőm, vagy már elévült és ne foglalkozzak vele?

Üdvözlettel:
feketebari76

g.tibi # 2010.11.24. 11:23

valaki mondjon valami okosat kölcsön atam autom sogoromnak piroslámpán ment át én meg kaptam birságot

g.tibi # 2010.11.24. 11:27

de a sogorom szlovák be tugyák hajtani rajta?

g.tibi # 2010.11.24. 11:29

vagy nekem kell kifizetni?

g.tibi # 2010.11.24. 12:33

Kedves mindenki. Kérdésemre valaki nen tudja a megoldást.

susa1 # 2010.11.25. 10:58

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben.
Közigazgatási bírság kresz 40§/5/d megszegése miatt.
Az "eset" 2010.07.28-án történt amire 2010.08.02-i keltezésű értesítést kaptam.Ezután 2010.08.24-i dátummal a határozatot csekkel.Megfellebbeztem 09.20-án.
Amire a válasz 10.05-i keltezésű határozat érkezett melynek a tartalmában 2010.08.24-i fellebbezésemre hivatkozik,de az nem lehet mert 09.20-án adtam fel a postán.Mellesleg helybenhagyó a határozat,de másik csekket nem küldtek!
Ami számomra nem egyértelmű,mert a tegnapi nap folyamán kaptam egy értesítőt,hogy idézem:
"A 2010.10.07-én postára adott beadványára hivatkozva kérem,hogy levelem kézhezvételétől számítva 5 napon belül tájékoztassa hatóságomat,hogy fellebbezését továbbra is fenntartja-e vagy sem az ILLETÉK SORSÁT illetően"
Szóval én nem adtam semmilyen beadványt 2010.10.07-én!
Egyébiránt azt sem értem,hogy 10.05-i határozatban odaírták,hogy az ügyintézési határidő 09.24-én lejárt.

REMÉLEM,hogy ez csak nekem magas és valaki tud nekem ebben segíteni,hogy akkor mi tévő legyek???

köszönettel

cryingdragon # 2010.12.03. 22:18

Kedves Szakértő(k)!

Mint oly sokan itt, azt hiszem, én is belefutottam egy ilyen "60 napon túli" történetbe. Szabálysértésem elkövetésének napja 2010. július 12-e volt (röviden a nagy melegben rosszul lettem és a forgalom és saját biztonság érdekében, hogy ne kapjak szívrohamot, az első lehetőségnél félreálltam, ahol tilos volt várakozni, elmentem segítséget kérni, de addigra rátették a cédulát az autóra, nagy "megértően" annyit mondtak, hogy menjek el orvoshoz és ott igazoltassam, és akkor meg fogják szüntetni az eljárást, többet nem tudnak tenni, mert akkor ők "egyből korrupció gyanújába keverednének".)
Szeptember 27-i keltezéssel október 15-én határozatot kaptam kézhez, hogy büntetést szabnak ki, amivel kapcsolatba kifogással éltem, kérve az eljárás megszüntetését. A kifogást nem vették figyelembe, sőt, ahogy látom, továbbították az ügyet a városi bíróságra, amelynek végzését ma, dec. 3-án kaptam meg. A végzés a szept. 27-i rendőrségi határozatot érvényben tartja. Indoklásul az szerepel, hogy 2 éven belül volt másik szabálysértésem, ezért én bizonyára direkt állok meg mindig tilos helyen (egyébként természetesen nem, de ez jogilag abszolút nem számít).

A végzés ellen fellebbezésnek helye nincs, az irat szerint mindössze annyit tehetek, hogy eljárás alá vont személyként tárgyalás megtartását kérhetem. (Aminek borítékolom a kimenetelét.)

A kérdésem lényege: jól értelmezem-e, hogy az elkövetés napjától számított 60 napon belül nem született határozat, és mint ilyet, meg kellene, hogy szüntessék az eljárást?
Amennyiben igen, akkor hogy érjem ezt el? Mi a módja, hogy ne söpörjék félre? Milyen jogszabályra hivatkozzam pontosan és kinek címezve? Az elsőfokú szabálysértési hatósághoz kell fordulni, vagy a városi bírósághoz, amely "érvényben tartja" a határozatot? És milyen formában? 5000 Ft-os illetéket nem szívesen rónék le fellebbezésért, ha más módja is van.

Előre is tisztelettel köszönöm a segítséget.

cyberbob # 2010.12.08. 13:13

Tisztelt Szakértő!

én is egy trafipaxos ügyben kérném a segítséget.
Pár hete kaptam egy levelet hogy 2009.10.09-én a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó szabályt megsértettem.
ez több mint egy éve történt!
igaz ,hogy utána kb. 1 hónap múlva kaptam egy levelet melyben tudatják hogy eljárás indul stb.. sablon szöveg. De csekket nem kaptam és gondoltam hogy elfelejtettek és elévült.
most egy évvel később kaptam egy levelet hogy a 30.000ft még mindig nem érkezett meg és fizessem be az Országos Rendőrkapitányság számlájára átutalással.

Érdeklődnék hogy mivel csekket és második levelet 1 éve nem kaptam , be kell e ezt fizetnem vagy elévültnek számít.
Nekem vagy nekik kell e bizonyítanom hogy azt a levelet megkaptam e. (Tértivevényesek) és biztosan nem hozta vagy dobta be a postás másnak.

Válaszukat előre is köszönöm.
Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben kérem írja meg a következő emailra:

lemonlemon@citromail.hu

KÖSZÖNÖM

pcsaba12 # 2010.12.13. 07:50

Sziasztok!
Nekem is hasonló az esetem! Januárban volt egy gyorshajtásom,február 11.-én írtak egy levelet,hogy Közigazgatási eljárást indítottak ellenem! Novemberben küldtek egy fizetési felszólítást,hogy nem fizettem be a 30e forintot,de nekem előtte nem küldtek semmit! Felhívtuk az intéző szerveket és kiküldték újra a büntetést! Ilyenkor nem érvényes ez,hogy 60 napon belül nem küldtek semmilyen büntetést!
Köszönöm a segítséget!
Az email címem:pcsaba12@freemail.hu

Zsoco # 2010.12.28. 12:56

Amennyiben közigazgatási bírság ügyében felvilágosításra, segítségre van szüksége, írjon bátran a patkai.zsolt@citromail.hu címre.
Mát több ügyben is sikerült pozitív eredményt elérni!

Tisztelettel:

Pátkai Zsolt

Zsoco # 2010.12.28. 14:21

Ha valakit 2008.09.28-án a 81-es főúton a 63 km szelvényben gyorshajtás miatt megbüntettek, az jelentkezzen nálam, mert a rendőrség úgy mér, hogy nem volt kinn sebességkorlátozás. 33 autóst mértek, és büntettek meg akkor teljesen jogtalanul. Jogerős ítélet van rá.

Köszönöm

patkai.zsolt@citromail.hu

gabor9811 # 2011.01.06. 08:47

Sziasztok,

Még korábban volt egy gyorshajtásom amiről meg is érkezett az értesités, illetve év vége előtt a csekk is. Megnéztem a készített fényképeket neten és a 3-ból egyen egyértelmű a rendszám, de azon mért érték már nem látható, az első kettőn pedig nehezen vagy egyáltalán nem olvasható. Sajnos a 10 napos határidőből (fellebezés) már kicsúsztam, esetleg van még valami lehetőségem, vagy kénytelen leszek befizetni a 30e-t? Előre is köszönöm a segítséget.

slayword # 2011.01.15. 10:55

Szeretnék segítséget kérni!

Tegnap este hajnali 3 kor megállítottak a rendőrök mert nem volt biztonsági övem.(lakott területen belül (Debrecen belvárosában)
Közigazgatási eljárást indítottak ellenem, amelyben nem ismertem el a dolgot, és a jegyzőkönyvet aláírtam.

Mire lehet ilyenkor számítani?

Előre is köszönöm a segítséget!

Boxos # 2011.01.15. 12:56

kedves cringdragon
a te eseted elmondásod szerint nem közigazgatási eljárás keretében zajlik, hanem szabálysértési feljelentés alapján. A tárgyalást mindenképen kérjed, veszteni valód az nincs. Csak nyerhetsz, mert a bíró enyhébb büntetést alkalmaz általában. Vigyél a tárgyalásra igazolást a háziorvosodtól, hogy esetenként ingadozik a vérnyomásod.

lina81 # 2011.01.17. 12:53

Kedves Szakértők!

2010.11.18-án lefényképeztek, gyorshatjás.
2010.12.02-án kaptam erről értesítést.
A bírságról a határozat még nem érkezett meg.
Az elsőfokú közigazgatási hatóság a bírságot a Kkt. 21. § (4) bekezdése alapján az előírás megszegésétől számított 60 napon belül szabhatja ki. A Kr2. 9. § (4) bekezdése szerint a 60 napos határidő alatt a bírságot kiszabó elsőfokú határozatot kézbesíteni kell.
Azt szeretném megtudni, hogy az elkövetés napja számít 1. napnak vagy az elkövetés napját követő nap?
Ha az elkövetés napja az 1. nap, akkor legkésőbb ma kellett volna megkapnom a határozatot. Ez nem történt meg. Ebben az esetben ugye nem kell már kifizetni a bírságot, ha az egyszer majd megérkezik?

Köszönettel,

N.

Sandokan # 2011.01.18. 08:38

Tisztelt Szakértők!

Megbüntettek gyorshajtásért 30.000 Ft-ra. Megkaptuk az értesítést, felhívtuk a Hatóságot, hogy nem értünk egyet ilyenkor mi a teendő. Azt javasolták, hogy írjunk egy észrevételt az üggyel kapcsolatban és a kiküldött Határozatot tekintsük tárgytalannak. Igen ám, de ennek már 3 hónapja, hogy az észrevétel elküldésre került és még válaszra sem méltattak bennünket. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mennyi ideje van a Hatóságnak reagálni a levelemre itt is van-e jogvesztő határidő?

Köszönöm!

Üdv.: Ildikó