vatera apeh


lacix # 2010.06.16. 17:16

Úgy érzem, kissé sarkítasz. Ha valaki internetes értékesítés miatt kerül az adóhatóság látókörébe, az nem a nagymama zoknija miatt van!
Akkor mesélj, hogy kerül valaki az adóhatóság látókörébe? Mi alapján választanak? A tavaly nyilvánosságra került ügyekben használt babaruhákról és nagypapa könyvszekrényéről érdeklődtek.

lacix # 2010.06.16. 17:18
nandy # 2010.06.21. 08:10

Nem tudom, miért idézted be ezt a fórumot, semmi konkértum nincs ott, csak pánik és pletyka...

ilona123 # 2010.06.21. 09:25

pont ez volt a cél,a pánikkeltés

lacix # 2010.06.23. 21:04

Nem tudom, miért idézted be ezt a fórumot, semmi konkértum nincs ott, csak pánik és pletyka…

Ami neked pánikkeltés és pletyka, az másnak az élete. A topikindító csaj volt az aukciós vizsgálatok egyik első alanya...

nandy # 2010.06.24. 06:57

Nincs benne semmi konkrétum. Csak találgatások.

lacix # 2010.06.24. 11:34

Ha tudsz bármi konkrétumot, ismersz lezárt ügyet, ismered a vaterás vizsgálatok kimenetlét, oszd meg velünk légyszíves. Akár privátban is megkeresnélek.
Üdv

nandy # 2010.06.24. 12:13

Éppen az a bajom, hogy soha sehol semmilyen konkrétum nincsen, csak pletyka, pánik, ferdítés, mely részben a médiának, részben a rettegő vaterás eladóknak köszönhető.

Egyetlen konkrét ügyet találni az interneten, de még azt is "enyhe" csúsztatással közli a média, pedig a fent lévő határozatot teljesen jogszerűnek és megalapozottnak tartom. Ezen vitáztunk egy-két hete.

Nézd, az tény, hogy nincs még kialakult ellenőrzési gyakorlat, de a jelek szerint már nem tart sokáig a bizonytalanság.

nandy # 2010.06.24. 12:17

Ja, és a félreértések elkerülése végett megsúgom, hogy nem az apeh-nál dolgozom... Bár van itt egy-két fórumozó a hivataltól is.

ilona123 # 2010.06.24. 13:40

nem lehet megalapozott,mert az apeh nem tudhatja pontosan mennyit árultál,akkor meg mi alapján számolja ki a forgalmadat (ja hogy az eladási listát lekérik a piactértől)erre is van törvény hogy mit lehet bizonyítéknak tekinteni ilyen ügyben,rengeteg üzlet létre sem jön...az hogy a törvény kötelezi a vevőt és az eladót hogy megvegye illetve eladja az csak a kettejük későbbi pereskedésében számít...semmilyen hivatalos papír nem születik az üzletekről...nem értem!A jutalék megfizetése még szintén nem bizonyíték...nekem pl megér pár ezer ft-ot 20-30 pozitív értékelés,sokszor értékeltem pozitívan sikertelen üzletet,ezzel csak az adott piactér szabályzata ellen vétek,amiért kizárhatnak,figyelmeztethetnek stb.DE AZ APEH CSAK TÁJÉKOZÓDHAT BELŐLE SEMMI TÖBB,KONKRÉT ADATKÉNT NEM HASZNÁLHATJA!!!!!SZÉPEN JÖJJENEK EL PRÓBAVÁSÁRLÁSRA A GYANÚS ELADÓKNÁL OTT AZ ELADÓ LEBUKIK MEGBÍRSÁGOLJÁK 200 ezerre és ha következőn is bukta akkor megy fel az összeg...meggondolná mindenki hogy hogy csinálja ezentúl.PERSZE EZ CSAK AZ EGYÉRTELMŰEN ÜZLETSZERŰEKNÉL LEHETSÉGES!!!!!!!Nem létezik hogy visszamenőleg bármit csinálhatnak törvényesen

Pjotr # 2010.06.24. 14:38

Ilona én azt nem tudom, hogy te most szándékosan provokálsz vagy tényleg ennyi eszed van csak...

végrehajtó1 # 2010.06.24. 14:41

inkább a második:)

ilona123 # 2010.06.24. 19:27

na a főokos újra köztünk,te már nagyon régen elakadtál ebben a témában szerintem.Egyébként ezt nyilván nem én találtam ki hanem nálam sokkal okosabb emberek,pl amit te is javasoltál megkérdeztem azóta könyvelőt,ügyvédet,jártamban keltemben sőt még az ország legjobb adószakértőjének véleményét is leírtam néhány hete,mindenki azt mondja hogy nem törvényes a dolog.Egyenlőre még te provokálsz engem....

nandy # 2010.06.25. 07:50

Azt nem veszed észre már lassan két hete, hogy rajtam kívül senki nem szól hozzá a témához, pedig van még jópár fórumozó, akik értenek az adózási kérdésekhez is...

Nem azért vannak csendben, mert nem tudnak mit mondani, hanem mert NEM AKARNAK veled "vitatkozni", mert hiábavaló lenne.

Mondtam már: csinálj, amit akarsz, majd az adóellenőrnek add elő az álláspontotad, hátha ő díjazza. :)

ilona123 # 2010.06.25. 09:32

Várjuk meg inkább amíg döntés születik valamelyik ügyben és akkor kiderül kinek volt igaza,mert itt egy csomó ügyvéd és adószakértő véleménye ütközik az APEH és a te álláspontoddal,amiket leírtam nem az én agyszüleményem....nem tudhatod te sem hogy mi lesz a vége.

ilona123 # 2010.06.25. 09:35

az elmúlt két hétben rajtad kívül négyen is hozzászoltak,lacix pedíg rendszeresen ír.ENNYIT A KONKRÉTUMOKRÓL.....

nandy # 2010.06.25. 09:36

mert itt egy csomó ügyvéd és adószakértő véleménye ütközik

Jajaja... egyetlen szakértő van, aki ráadásul súlyosan téved jelen esetben... De nem magyarázom tovább, mert te csak azt hallasz meg, amit akarsz.

ilona123 # 2010.06.25. 09:37

a többi hozzáértő pedíg azért nem szól hozzá mert tudják hogy nem egyértelmű a dolog és okosabbnak látják hallgatni....meg kell várni a döntést!

ilona123 # 2010.06.25. 09:38

jól van te okosabb vagy egy adószakértőnél.....persze

ilona123 # 2010.06.25. 09:45

nem nagyon van mit reagálni arra amiket írsz mert mindíg ugyanaz,idéztél két törvényt ami teljesen használhatatlan ebben az esetben....és ezt ügyvédek mondták nekem.MIT GONDOLTÁL?MAJD A TE PÁR MONDATODRA ROHANOK AZ APEHBA 2 millával?ITT SOK EMBERT MEG KELL HALLGATNI EZÉRT FÓRUM.

nandy # 2010.06.25. 09:54

Én törvényeket idéztem be, melyek mindenkire vonatkoznak, ha tetszik, ha nem, te meg csak hajtogatod a magadét... és mindenféle végzettség nélkül kétségbe vonod az én állításomat.:) Szép.

Erről ennyit, én befejeztem.

nandy # 2010.06.25. 09:55

Ja, és jó lenne, ha leszakadnál végre rólunk, mert a hisztidre itt már senki nem kíváncsi.

ilona123 # 2010.06.25. 10:06

én idítottam a témát,miért te küldesz el?nem kell olvasni ezt a témát és nem leszel ideges.ki az a rólunk?ezt már többször hogy te nem küldhetsz el engem innen teljesen jogtalan és igazságtalan.

ilona123 # 2010.06.25. 10:07

szerintem nem hisztizek,tök laza vagyok...

lacix # 2010.06.29. 18:50

Én több esetről is tudok, de érthetően kevesen publikálják az esetet, ahogy én sem vállalom, hogy részleteket megosszak egy nyilvános fórumon.