vatera apeh


ilona123 # 2010.05.20. 15:01

Küldött egy levelet az apeh hogy mivel 2009-ben a vatera ügyfele voltam nyilatkozzak mennyi jutalékot fizettem,utánanéztem és számolgatás közben kiderült 2milla fölé ugrott a forgalmam,ennek a forgalomnak a fele(kb 1 millio) a barátom családja által üzemeltetett üzlet bezárása után maradt áru (megkértek adjam el) a másik fele pedíg a család személyes megunt tárgyai,a kérdésem az hogy szét lehet e választani az összeget mert ugy az egyik fele üzletszerű,a másik nem és ugye a már egyre több vaterás által ismert kis táblázat szerint nem mindegy!A másik ami felmerült hogy ok volt 600 üzlet egy év alatt a pozitív értékelések száma ennyi pontosabban ugyanis rengeteg esetben pozitívan értékelnek a felek attól függetlenül hogy létrejött e valójában az üzlet és befizetik a pár tíz forint jutalékot csak hogy a statisztika jó maradjon(drágább dolgoknál természetesen nem),bizonyíték e ez az apeh kezében,mert csak a vatera felé bizonyítunk nem másfelé,adásvételik persze nem születnek egy esetben sem bankszámlára is csak kb a negyede érkezik!Menjünk tovább bebizonyosodik az üzletszerűség elkezdhetem a költségeket levonogatni?nekem 20-25 ezer a tel számlám,az internet havi 8ezer bérelek garázst 30ezerért monhatom ott tartom a készletet a végén kijön hogy max egy kis büntetést fizetek mert feketén árultam!Adószámom sincsen a tevékenységhez mi alapján vizsgálnak vagy büntetnek?dióhéjban ennyi asszem pár tízezer eladóban felmerülnek manapság ezek a kérdések!

Pjotr # 2010.05.20. 15:41

Licitáláskor a ptk vételi ajánlatot tesz ami az ajánlat elfogadásakor, a vatera felé sikeresnek jelentéskor azt jelenti, hogy az adás-vételi szerződés létrejött az eladó és a vevő között.
Amúgy meg javasolnám egy ügyvéd és egy adószakértő felkeresését, mert ekkora összegnél és ennyi tételnél már egyértelműnek fogja venni az apeh az üzletszerűséget és csinos kis büntetéseket fog kiszabni.

Pjotr # 2010.05.20. 15:42

normálisan: :)
Licitáláskor vevő a ptk szerint vételi ajánlatot tesz ami az ajánlat elfogadásakor.....

ilona123 # 2010.05.20. 16:26

rendben,értem tehát azt mondod mondom hogy a vatera szabályzata meg a ptk stb. lehet,én nem azt mondom hogy nem kell fizetnem (persze ha beválogatnak a büntetési statisztika teljesítésitéséhez szükséges alanyok keretébe,az esélyek viszonylag jók lévén ebben az eladói kategóriában lehetnek a legtöbben több tízezren akár)magamtól biztosan nem vallok be mert azzal mindent elismerek és amúgy is csak a 50%-os büntetést kockáztatom ami szerintem nem lehet sok lévén hogy 90%a jövedelem üzletszerűség esetén és ha nincs számla a kölktségekről 10%ot lehet leírni na de mint az előbb írtam van egy csomó internet,telefon,benzin,posta számlám majd fél milla értékben ez azért lecsökkentheti a bevételt nem?Tehát fizetek én de mondjuk csak egy 50-60 ezret az reális egy év után.Tudom ez nem a dedó itt senkit nem érdekel mi a reális,szóltak hírek a gyesen levő kismamáról akit milliókra büntettek,nem tudom elképzelni hogy babaruhákból összeárult egy max másfél millás forgalomból hogy lesz milliós büntetés,riogatás hogy minnél többen önellenőrzést csináljanak!lehet hogy égek a végén de most így gondolom

ilona123 # 2010.05.20. 16:32

tényleg és mi van ha az egész család dolgait árultuk vagyunk négyen mindenkinek külön regisztrálnia kéne?szét lehet vajon válogatni hogy mi volt a mamáé a papáé a szomszédé és mi üzletszerű mert nem túl igazságos ha beleveszik az üzletszerűbe a kislányom kinőtt farmerjét.Persze van üzletszerű része is nem tagadom de én csak az után szeretnék üzletszerűen adózni a másik fele után pedíg legyen a 25%-nak a negyede tehát durván 6,5%.

Pjotr # 2010.05.20. 17:02

Úgy lesz ekkora büntetés belőle, hogy nem az elmaradt adót kell csak befizetni, hanem a büntetéseket is.
Azért azt aki másfél millát összeárult gyerekruhákból azt ne sajnáljuk csak azért mert gyesen lévő kismama.
Az adózás meg nem úgy megy, hogy mennyi lenne a reális, hanem ha valaki üzletszerűen csinálja, akkor már nem a sima szja szerinti adó számítás vonatkozik rá, akkor már fizetni kell minden egyéb adót, tb-t, stb-t is.

Pjotr # 2010.05.20. 17:03

Ennek az egésznek annyi lesz az értelme, hogy szépen átszoknak majd az emberek az ebay-re...

ilona123 # 2010.05.20. 17:25

nincs a tevékenységhez tartozó adószámom....

ilona123 # 2010.05.20. 17:34

akkor is irreálisak a milliós büntetésről szóló hírek,a tb meg az adók sincsenek havi százezer forint egy ilyen tevékenységnél főleg ha még állásod is van mellette és fizetsz ott is.nem jöhet össze a több millió mert másfél-két millióból csomó minden lejön még az üzleszerűség bebizonyosodása utánis és akkor sem a 90 százalékot fizeted adóként hanem a jövedelem 18%-át tehát kb 180-300ezer ft közt a büntetéssel együtt max fél milla,jó az sem reális de nem fogom fel a több millót nem lehet törvényes

Pjotr # 2010.05.20. 17:46

18%? De szép is lenne...
Hol van az Áfa, az iparűzési adó, az eho, nyugdíj, stb. stb.
Ev-ként inkább 49%-az a 18...

Pjotr # 2010.05.20. 17:51

Magánszemélynél a bejelentés elmulasztása 200.000ft-ig terjedő bírságot vonzhat, számla, nyugta stb adás elmulasztása egymillióig bírságolható.

ilona123 # 2010.05.20. 18:33

hát akkor remélem nem vesznek ki,ugye lehet részletben fizetni,2 milla alatt nem vagy áfakörben vagy már 4 milló,vagy az régen volt... na mindegy most már csak a szerencsében bizhatok,ne üzleteljen aki nem ért hozzá,ja és a saját lomjait is dobja ki adjunk a környezetnek egy kis plusz terhet véletlenül se használja más majd vegyen minenki zsír új kínait

ilona123 # 2010.05.20. 18:38

küldtek egy táblázatot a levéllel abban volt ha üzletszerűen csinálod akkor 2 millióig 18 utána 36 vagy valahogy így ebből kell kiszámolni és bevallani,nem írták a levélben hogy áfa stb,itt cseszték el később még bizonyíték a bíróságon is a levél,meg mégegyszer mondom ha ügyes valaki egy csomó számlát elő tud szedni ami az internetes értékesítéshez elengedhetetlen szolgáltatásokról szól,a tavalyi vizsgálatok miért nem zárultak még le egy év alatt nem olyan egyszerű ez....

ilona123 # 2010.05.20. 18:39

számlákat meg csak úgy tudsz kiállítani ha van adószámod

ilona123 # 2010.05.20. 18:45

fizetnie kell a sok netes kereskedőnek igen is én még 200ezerig is fizetek büntit,mert értem hogy ezt így nem lehet csinálni de milliókkal ne riogassanak mert elhagyom az országot...hihi bár lehet ez nem hat meg senkit,a sok közismert lebukott áfacsaló milliárdos 5-10 milliárdot lopott mégsem büntették 25 milliárdra

Pjotr # 2010.05.20. 18:47

Akkor mégegyszer menj el egy könyvelőhöz, aki átnézi amit kaptál.
De nem tudom mikor kaptad a levelet, de így 3 órával a bevallási határidő előtt úgy érzem egy picit meg vagy késve...

ilona123 # 2010.05.20. 19:03

eszem ágában sincs bevallani így legalább van egy kis esély,mert akkor ha a te infóid helyesek ami könnyen lehet akkor mindent bevallok és akkor izekre szednek azt csinálnak amit akarnak akkor minimum 1 millát fizetek,így legalább 1:500 hoz kb az esélyem mert több száz mondjuk 1.2 ezer vizsgálat indul de tekintve a több tízezer nagy eladót a vaterán,és mint tudjuk az apehnak a leg költséghatékonyabb modón kell teljesíteni a normát ezért nem bogarásszák majd a több száz üzleteseket van aki elad pár milliós cuccot na az egy fél óra lecsekkolni....

ilona123 # 2010.05.20. 19:07

arról nem is beszélve hogy legalább nyolcan lehet ekkora forgalmat csinálni így nyolc fele oszlik ha az egész család bevállalja és fejenként már más az adózási sáv,na jó ez az egész amit eddíg írtam csak fikcíó de rengetegen járnak majd 2010 ben az apehba

Pjotr # 2010.05.21. 15:13

ne haragudj, de aki ennyire értetlen mint te azon nem lehet segíteni.
Majd meséld el, hogy hány százezerre büntettek meg végül.

coctail # 2010.05.21. 18:17

Üdv a fórumozóknak!

Ajánlom figyelmedbe a következőt:

1 millió bruttó leütési árra az adóhatóság felszámította a 20 százalék áfát, azaz 200000 forintot. Adószám hiánya miatt kiszabta a 200 000 forint mulasztási bírságot. Az ingó értékesítést átminősítette a személyi jövedelemadó törvény 58.§ (8) bekezdésére hivatkozással önálló tevékenységből származó jövedelemre.

Költségtartalomra 10 százalék átalány költséget határozott meg, tehát 90 százalékos jövedelem tartalommal (nyereséggel) számolt. Ez 1 millió bevételénél 900000 összevont adóalapba tartozó jövedelmet jelent. A sáv szerint megjelölt százalék adót fizeted a összeg után. De itt még nincs vége, a 900000 jövedelemre az APEH felszámol még 11 százalék egészségügyi hozzájárulást is, azaz 900000 forint 11 százaléka = 99000 forintot. Természetesen itt is „jár” az 50 százalék adóbírság az áfa, az szja és a százalékos eho adóhiányra. Add össze az összeset, amit fent írtam és add még hozzá az egesz 50%-át, ami az adóbírság.

  • hozzá jön még a késedelmi kamat

Ha 2,5 milliót árultál, akkor simán fizethetsz 2 milliót.
Ha nincs szerencséd, akkor egyúttal simán megnézhetik az előző éveid is. Sőt hallottam olyan esetről, ahol a vagyonosodási vizsgálat is elkezdődött.

Szóval: nem kell sajnálni a pénzt egy jó ügyvédre!

ilona123 # 2010.05.22. 12:49

értem,a törvényekkel tisztában vagyok,a kérdés az hogy lehet e ez esetben használni őket!figyelj pjotr nem értetlen vagyok csak nem figyelsz,értem amit írsz de amire nem tudsz mit írni azt egyszerűen nem veszed figyelembe!MÉGEGYSZER:MIT LEHET ELSZÁMOLNI!!!!!!?????MI VAN HA VISZEK 2 MILLÁRÓL TEL SZÁMLÁT,GARÁZS BÉRLETI DÍJAT (MERT TÁROLNI KELL VALAHOL UGYE HA MÁR OLYAN KURVA ÜZLETSZERŰ VAGYOK AZ ÉVI " MILLÁS FORGALMAMMAL)?INTERNET SZÁMLÁT?STB AKKOR AZ KIÜTI A FORGALMAT ÉS VESZTESÉGES AZ EGÉSZ TEHÁT MI UTÁN ADÓZOK???MARAD EGY KIS BÜNTI MERT FEKETE AZ EGÉSZ.RENDBEN NINCS NYILVÁN 2 milláról számlám,de pár száz ezer már csökkenti azt a jövedelmet,a vaterának is fizettem vagy 300.000ft-ot mert ugye reklámozni is kell a termékeket ahhoz hogy ekkora forgalmad legyen arról ugye mindről van számla!TOVÁBBÁ PJOTR ARRÓL MI A VÉLEMÉNYED HOGY MINT CSALÁD VÁLLALJUK BE MONDJUK NÉGYEN,vagy ahányan akarjuk,és ezt igazolni is tudjuk mert az eladott tételek alapján hamar kiderül hogy majd egy millió az személyes tárgy semmiféle üzlet nem volt benne!PJOTR!!!!!!SZERINTED SZÉT LEHET E VÁLASZTANI AZ ÖSSZEGET üzletszerű részre és személyes tárgyakra?és ha most azt válaszolod hogy úgy is megbüntetnek a 200ezer felett meg alatti törvény miatt akkor megint csak nem figyelsz mert ez annál összetettebb.MÉGEGYSZER MONDOM FIZETEK ADÓT SZÍVESEN DE AMÍG NINCS TÖRVÉNY RENDES ADDÍG BUJKÁLOK MERT HA ÖNELLENŐRZÉST CSINÁLOK MÁR SEMMIT SEM TEHETEK!!!!!!

ilona123 # 2010.05.22. 13:08

coctail,nincs egy bizonyos összeg ami alatt áfamentes a biznisz úgy tudom ez 4 milla vagy 5?ebben nem vagyok biztos!a forgalom 2.5 milla minusz tíz% marad 2.25 milla mínusz 300.000 vatera járulék(termékkiemelési díj,értékesítési jutalék,stb)marad 1.95 milla mínusz legalább összeszedek számlákat(amik elengedhetetlenek az üzlethez)telefon pl.(az egész évi mobil számlám 280.000 volt),internet ami egész évben 96 ezer,van némi benzin számlám mert ugye találkoznom kell a kuncsaftokkal ez sajnos kevés mert csak év vége fele kapcsoltam ez csak 90 ezer ez együtt 466.000 számlával igazolható költség marad 1.48 mill na ez a jövedelem ja és még lejön a 200.000 amitamúgy is árulhatok ingóságból adómentesen marad 1.28 mill,ok ennek fizetem a 18%-át 231.000 az adó amit elsumákoltam erre rögtön rájön a fele az már 346.000 plusz a tb akkor 446.000,a késedelmi kamat a jegybanki alapkamat kétszerese tehát.500.000ezernél tartunk a LEGNAGYOBB ROSSZINDULATTAL!nem értem a 10.000.000 milliós forgalomra az ugyanennyi adót,meg nem értem a kismama másfél millás forgalmára a másfél millás adót sem.Illetve ha engem megbasznak 2millára a majdnem veszeteséges üzletszerűségemre azt sem fogom érteni!!!!!Tudom hogy ez nem az IGAZSÁGRÓL szól nem vagyok teljesen naív(csak egy kicsit de ennyi kell)törvények vannak jogállam stb. ennek köszönhetjük az életünket.Itt viszont ingoványra tévedt az apeh,új törvények kellenek erre az egészre!!!!!!

ilona123 # 2010.05.22. 13:16

Pjotr felhívta a figyelmemet a vatera szabályzatában arra hogy adásvételi jön létre a felek közt,a kérdésem hogy mikor és hol írtuk alá?ja az értékelés hogy pl.Köszönöm nagyon megbízható,remélem még üzletelünk!!!ez lenne a bizonyítéka az adásvételnek?egy ilyen mondat nem bizonyít semmit,a vatera felé ismerjük ezzel el nem más hatóságok felé.ugyan is rá vagy kényszerítve hogy jó legyen a statisztikád a későbbi jobb üzletek reményében nem sajnál az ember egy kis reklámköltséget!Azb adás vételre a bizonyiték a próbavásárlás során lebukás és a számlaadás.Lehet hogy ezt nem jól érzem de lehet benne igazság

ilona123 # 2010.05.22. 14:37

ja csak 2009 -ben vateráztam egy évig tartott pont a válság közben utána abba is hagytuk ez aztán a nagy biznisz.vagyonom meg nincs,amennyim meg van az simán összejöhetett 35 éves koromra a gyenge fizuból.

Pjotr # 2010.05.22. 14:38

Azt hiszem soha nem fogod megérteni... másfél-két millás forgalomnál az apeh eleve úgy áll hozzá, hogy az üzletszerű.
Ha teljesen feketén csinálod, akkor ne akarj költséget se elszámolni.
Ha bejön a benzin számla, akkor ugye adót is kéne fizetni a kocsi után, de mivel nem tetted, ezért is megbírságolnak.
nem akarom mégegyszer leírni amit coctail szépen levezetett, de 2 millás forgalomnál, csak az áfa miatt 400.000 büntetésről indulsz.
Az adózás nem úgy működik, hogy levonogatok mindent amit gondolok, aztán a maradék után befizetek 18%-ot.
Itt nincs szó se rosszindulatról, se igazságról, ha valaki feketén üzletel és lebukik, akkor fizeti ami a törvényben elő van írva.
Attól, hogy valaki kismama attól miért kéne enyhébben bánni vele, mint pl. egy 40 éves férfival?
Választhattál volna, ha hivatalosan csinálod, hogy áfa körösen végzed vagy nem, de nem tetted.
A vatera feltételeit meg elfogadtad amikor regisztráltál a PTK feltételeit, meg amikor ebbe az országba születtél.
ha meg nem fogadsz ügyvédet meg adószakértőt és ilyen stílussal bemész az apehba vitatkozni, akkor nagyjából 100%, hogy mindenből a maximum büntetést kapod, úgyhogy elkezdheted félretenni a százezreket.