Banki hitelek


Reménysugár1963 # 2010.03.14. 14:04

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulok Hozzátok!

  • vannak hiteleim, amelyekben van 1 jelzáloghitel
  • természetesen az az első, melyet kiegyenlítek
  • a többivel vannak elmaradásaim, de jeleztem a banknak/bankoknak, hogy van fizetési szándékom, s amennyit tudok el is utalok havonta. (Jelenleg munkahelyi gondjaim vannak, idősebbik lányom is munkanélküli, s a kisebbik a tanulás mellett is dolgozik, hogy ne legyen probléma-igaz orvos szerint túl sokat bevállal)
  • egyedül kell küzdenem a hitelfizetéssel, mivel férjem meghalt.(Munkahely meg nincs, pedig dolgozni szeretnék!!!!!)
  • mit tehetnek velünk, ha mégis "becsődölnénk"?
  • a hitelek a nevemre szólnak, de tulajdonosok 3-an vagyunk, s a haszonélvezeti jog is rajtam van????

Köszönöm segítségeteket/megértéseteket!

végrehajtó1 # 2010.03.14. 22:20

mit tehetnek velünk, ha mégis „becsődölnénk“?

leszelszives vissza olvasni a vh topikot.Minden le van írva...

ingatlanok # 2010.03.16. 09:28

Tisztelt Kovács Béla Sándor, végrehajtó 1!
Akkor sem befolyásolja a dolgot, ha a hitelre vásárolt ingatlan a volt feleség nevére került, viszont a volt férj adóstársként szerepel a hitelügyletben?

sunbaluka # 2010.03.23. 11:39

Üdv Mindenkinek! Segitséget kérnék. Sajnos be fog dőlni pár személyi kölcsönöm, de van egy hitelre vásárolt kocsim. Hirdetem hátha legalább abból nem lesz baj, valaki jelentkezett aki úgynevezett halasztott hatályú adásvételi szerződést szeretne kötni velem. Tehát csak akkor kerülne a nevére az autó ha lejárt a törlesztés ez még pár év kb. Ha bedőlnek a hitelek és végrehajtásra kerül a sor akkor is elvihetik az autót ha van 1 ilyen ügyvéd előtt irt szerződés a kezemben? Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.23. 12:50

Tisztelt Kovács Béla Sándor, végrehajtó 1!
Akkor sem befolyásolja a dolgot, ha a hitelre vásárolt ingatlan a volt feleség nevére került, viszont a volt férj adóstársként szerepel a hitelügyletben?

De. Így még valószínűbb, hogy fedezetelvonó az ügylet.

pszichodoki # 2010.04.07. 11:50

Segítséget kérnék az alábbi problémámban, ami nyílván az én naivitásom miatt tart itt,de most szeretném megoldani.
Tehát: 2007 novemberében vettem fel személyi kölcsönt a család egy mindaddig nagyon jó ismerősének.
A szóbeli megállapodásunk alapján ők az aktuális havi részletet fizetik nekem, én pedig a banknak.
Ez működött 2008 júniusáig.
2008 júliusa óta nem fizetik a havi részletet. Egy ideig türelmes voltam, majd miután már a telefont sem veszik fel,elfogyott a türelem.
Elkezdtem őket felszólítani,hogy a megállapodás szerint fizessék ki a mintegy 20havi részletet, valamint az aktuálisokat.
Levelemre nem válaszoltak, most a 2-nál tartok,még egy utolsó felszólítót írok majd nekik.
A kérdésem,hogy ha arra sem válaszolnak, akkor milyen levelet írjak a bíróságra, hiszen bizonyítékom nincs,h.nekik vettem fel a hitelt,nem ismerik el.
Az első kevél tértivevényét ott felejtettem a postán, természetesen nincs meg :(
A másodikat még nem tudom,h.átvették-e,nem jött visszajelzés ezidáig.
Mi van,ha nem veszik át?
Azzal,h.nem válaszolnak egy levelemre sem,elismerik?
Mit tudok tenn?
Az egyetlen tanu, aki bizonyítani tudná,h.nekik vettem fel, a lányuk,aki nem tanuskodik ellenük.

Köszönöm a segítséget

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.07. 11:57

A kérdésem,hogy ha arra sem válaszolnak, akkor milyen levelet írjak a bíróságra, hiszen bizonyítékom nincs,h.nekik vettem fel a hitelt,nem ismerik el.
Akkor leginkább semilyet. Bár egy fizetési meghagyást talán meg lehet kockáztatni, hátha elmulasztják az ellentmondást.

pszichodoki # 2010.04.07. 15:40

Köszönöm a válaszod, de fizetési meghagyás úgy tudom, nem haladhatja meg a 200 000Ft-ot.
Ebben az esetben pedig az alapösszeg legalább 600 000Ft.
Csak polgári peres eljárás lehetséges?

nandy # 2010.04.07. 16:44

Rosszul tudod. 200 eFt alatt kötelező per előtt fizetési meghagyást kérni.
FElette lehet azonnal pert indítani, de a te esetedben érdemes lenne fiz. meghagyást kérni inkább.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.07. 17:48

Már egymillió az a kétszázezer. De a lényeg a lényeg.

sunbaluka # 2010.04.14. 15:22

Üdv mindenkinek. Sajnos bedőlt 1-2 hitelem. A bank átadta egy kintlévőség kezelő cégnek a hitelemet. Mit szabad megtenniük velem szemben a cégnek? Ha személyesen felkeresnek be kell engednem őket a lakásba? Mi van ha nem tudok fizetni nekik sem?Feleségemtől elváltam de még a régi cimem van a nyilvántartásban, itt fognak keresni? A cég indithat végrehajtást ellenem? Köszönöm!

nandy # 2010.04.14. 16:03

A behajtócég nem azonos a végrehajtóval! Ha nem akarod, nem engeded be őket a lakásba.

Ezek a cégek legfeljebb felszólíthatnak a tartozásod rendezésére - levélben, telefonon,vagy személyesen -, de ha nem fizetsz önként, előbb-utóbb bíróságra mennek.

Azt viszont érdemes meggondolnod, hogy ha bíróságra, és onnan végrehajtásra megy az ügy, az jelentős többletköltséggel jár számodra. Tehát én a helyedben megpróbálnék fizetni.

végrehajtó1 # 2010.04.14. 18:58

sunbaluka

akárhányszor kérdezed még mindig ua. választ fogod kapni

marizsan # 2010.04.24. 22:54

Tisztelt szakértő!

Egyik ismerősünknek vettünk fel lakásvásárlásra kölcsönt(amit már bánunk).Mert ugyanis az utóbbi időben nem tudják vagy nem akarják fizetni az igen magas törlesztő részletet.Az elmaradásokat már a párom fizetésemből akarja a bank letiltani.Mit lehetne tenni,hogy a tiltást megússza?

Válaszukat előre is köszönöm!
Marizsan

végrehajtó1 # 2010.04.25. 18:01

fizetni és perelni az eredeti adóst.:(

marizsan # 2010.04.25. 21:30

Végrehajtó1!
Ez nem jó hír
De azért köszönöm!