Nem, de majd ha lesz állásod, a fizetésednek nagy részéről sok sok évig lemondhatsz.
Banki hitelek
Kedves nandy, október 10-i dátummal volt egy hozzászólásod miszerint-már ha jól értettem- a tartozás 5éven belül elévül. Ez mit jelent? Bírósági uton már nem behajtható? Gondolom ettől még felkerülünk a tiltólístára...
Mégegy,ha az 5éven túli tartozást a bank átadta egy behajtással foglalkozó cégnek,akkor kinek is kell fizetni?honnan tudjam,hogy valóban létező tartozásról van e szó,ha a behajtó cég nem mutat semmiféle hivatalos papirt? Csak megjelennek évente-kétévente egy egy csekkel amin különböző öszegek szerepelnek.
Frixike, az ötéves elévülés nem azt jelenti, hogy ami öt évnél régebbi, azt automatikusan nem kell kifizetni, hanem azt, hogy amennyiben ebben az öt évben a jogosult semmit nem tett a behajtásért, akkor utána már bírósági úton nem követelheti a tartozást. Azaz ha az öt év alatt csak egy felszólító levelet írt, akkor onnan újrakezdődik ez a bizonyos öt év. Ha csekkeket kaptál, akkor valószínűleg nem évült el.
Ettől függetlenül a banknak/behajtónak - ha kéred - alá kell támasztania a követelése jogosságát. Pontos számításokkal, dokumentumokkal.
Az a minimum, hogy a behajtó felmutatja a banktól kapott meghatalmazását vagy engedményezési szerződését...
Nem csak a csekkek küldése a feladata.
Azért abban nem lennék biztos, hogy az 500 ezres hitelkártya-tartozást biztos nem akarja majd az ingatlanon behajtani a bank. Sokkal valószínűbb, hogy ha végrehajtásra kerül a sor, akkor előbb vagy utóbb, de sor kerülhet az ingatlanra is.
Jelzálogot rakatnak rá 500 eFt erejéig, ettől függetlenül a havi 10-12 ezer forintos befizetések továbbra is - egálig. (Az a baj, hogy a magas hitelkamat miatt messze van még az az egál...)
Meg kell próbálni mielőbb munkát találni és akkor majd abból a havi bér 33%-os letiltása - sajnálatosan ez a valóság.
"Mona"
laikus hozzászóló
Javítva: "... ettől függetlenül a havi 10-20 ezer forintos befizetések..."
Jelzálogjogot legfeljebb egy részletfizetési megállapodás keretében "rakatnak rá", máskülönben aligha tojnak ki magukból egy jelzálogszerződést. A gond valóban az, hogy nagyon magas a kamata, ezért túl kicsi összegben nem lehet eredményesen törleszteni.
Ajajj...
szóval nem jelzálog, hanem vh. jog... nagy különbség. Utóbbihoz nem kell szerződés, azt a vh. kezdetekor szinte automatikusan bejegyzik.
Más kérdés, hogy ha a kérdezőnek csak résztulajdona van, és esetleg még az 50%-ot sem éri el, akkor nem sokra megy vele a hitelező, mert árverésre bocsáthatja ugyan, na de ki az a h.lye, aki megvenne mondjuk 1/3-ad részt, azt is lakottan???
„na de ki az a h.lye, aki megvenne mondjuk 1/3-ad részt, azt is lakottan???”
Hát a másik tulajdonos ...hiszen olcsón megkapja.
Egy áruvásárlási és egy személyi(ingatlanfelújítás) kölcsönünk van egy banknál, amit nem tudtunk már három hónapja fizetni. Van 2 gyerekünk az egyikük tartósan beteg. A férjem lakásában lakunk, de az anyja velünk él, aki a haszonélvező. A végrehajtó elviheti a gyerekek cuccait? Ha anyósom nem hajlandó beengedni a végrehajtót megteheti? Férjem tanfolyamra jár, utána lesz munkája. Munkanélküliből le tudják tiltani a törlesztést? Gyesből családiból tiltanak? Mennyi idő a végrehajtás?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02