Banki hitelek


Ycal # 2011.08.25. 19:21

Nandiboy:

Csak nem Erste-és vagy? :-)

A kölcsön fedezete a lakásod.

Ha az lenne amit te modassz, akkor inkább azt kellett volna írniuk, hogy : "a kölcsön forrása nem CHF fedezet" vagy hasonló.

Nandiboy # 2011.08.26. 08:31

Ycal!

Igen. Ráéreztél a lényegre.
A gondolat első fordulatával maximálisan egyetértek, igaz hogy az ismétlés lett volna, mert az a szerződés más részén már szerepel.

A bekezdés második fordulatára van több ötletem is.
"A kölcsön forrása nem CHF." vagy
"A kölcsön forrása HUF." vagy
"A kölcsön forrásáról nem köteles információval szolgálni." vagy
"A kölcsön forrása most készült a színes fénymásolón."

Ha a bank egyértelműen fogalmazott volna, pl. hogy a hitel forrása Forint, akkor gyanút fogtam volna.
Vajon miért jó a banknak, Forint forrásból piaci kamatok alatt hitelt kínálni? Valami nem kóser.

Gondolkodni kezdtem volna.
Így meg egyszerűen legyintettem, mondván: Persze, hogy a hitel fedezete nem CHF forrás, hiszen a banknak nem említettem, hogy egy svájci bankban mennyi megtakarításom van CHF-ben. Nem kínáltam fedezetként CHF forrást.

csihu68 # 2011.08.26. 09:13

Tisztelt Forumozók!

Segítséget szeretnék kérni, 2011 januárjától érvényes részletfizetési megállapodásom van a Credigen bankkal, azonban 2011 augusztusában közölték velem, hogy tartozásomat mégis eladják egy külsős behajtó cégnek, persze plusz költséggel. A kérdésem csak annyi lenne, hogy mindez így jogszerű-e. Átolvastam a szerződés feltételeit illetve az általános feltételeket is, amelyekben mindez nem volt benne.
A segítséget előre is köszönöm.

kihasznált nő # 2011.08.26. 09:14

Tiszteletem.néhány kérdésre szeretnék választ kapni!25 éves fiatal nő vagyok,szüleimnek felvettem fel devizaalapu hitelt azzal a feltétellel hogy közösen fizetjük,nos ök nem fizettek semmit bele sajnos már régota nem tudom fizetni már behajtási osztályra került az ügy.kb.1.5 milliot kéne kifizetnem 15 napon belül de semmi jövedelmem nincs és nem tudok fizetni.Nos az állando lakcimemröl elköltöztem bejelentkeztem ideiglenes lakcimre és azt szeretném megtudni hogy ahol most ideiglenesen vagyok bejelentve ide jöhetnek-e végrehajtani?vagy csak az állandó bejelentett cimre mehetnek?kerülhetek adósok börtönébe e-miatt?mielöbbi választ szeretnék kapni!Egy kihasznált fiatal nő!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.08.26. 11:08

Csihu!

Eladhatják jogszerűen, illetve engedményezhetik másra a tartozásodat, de csak annyi jogot adhatnak az engedményes cégnek, amennyivel eddig ők rendelkeztek. Magyarán, ahogyan velük állapodtál meg a részletekben, a fizetés módjában, a kamatokban és az idejében annyi joggal fog rendelkezni az engedményes cég is. Nem számíthatnak fel neked plussz költséget, mert az jogszerűtlen lenne.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.08.26. 11:11

kihasznált nő!

Jelzálogalapút vettél fel, vagy egyszerűen a fizetésedre adták?
Egyedül vagy adós, vagy van adóstársad, vagy kezes az ügyletben?

Ezek a kérdések fontosak.

kihasznált nő # 2011.08.26. 12:10

IMMACULATA Nem jelzáloghitel szabadfelhasználásu,igen akkoriban a fizetésemre adták.nincs adóstársam sem kezesem.

ObudaFan # 2011.08.26. 12:14

Ha az ideiglenes lakóhelyeden van olyan ingóság, ami vélhetően a tied, azt is foglalhatja a végrehajtó.

kihasznált nő # 2011.08.26. 14:41

Obudafan Épp ez az hogy semmim nincs itt ahol lakom most ami itt van minden az ismerösömé! El vagyok keseredve ezért segítettem a szüleimnek hogy utána cserben hagyjanak!Attol félek hogy börtönbe zárnak! :(

Nandiboy # 2011.08.26. 15:06

Kedves limma!

A remény hal meg utoljára.
A PSZÁF bírságoknak szerinted van visszatartó ereje?

Megpróbálom illusztrálni mekkora a súlya egy PSZÁF által kiszabott bírságnak.

Adott egy bank, amelyik megszeg egy szabályt, tetemes költségeket okozva ügyfeleinek.
Ügyfelek panaszkodnak a banknak, de hiába.

A PSZÁF elmarasztalja a bankot és bírságol.

Példaként nézzük meg a számok oldaláról az OTP Bank esetét.
A bank éves árbevétele: nettó 786 084 millió Ft
Forrás:https://www.otpbank.hu/…_h_final.pdf
A kiszabott bírság: 2 millió Ft, tehát az éves árbevétel 0,0025444 ezreléke.
Forrás: http://www.privatbankar.hu/…gyelet_91196

Viszonyítsuk ezt a büntetési tételt egy átlagos Magyar ember bevételéhez.
Egy átlagos Magyar ember éves nettó árbevétele: 1,68 millió Ft.
Forrás: http://www.privatbankar.hu/…izetes_43972
1,68 milliónak a 0,00254 ezreléke = 0,00000427 millió Ft , azaz 4,27 Ft
Ha alkalmazzuk a 2008. évi III. törvény kerekítési szabályait, akkor tehát 5 Ft-ról beszélhetünk, azaz öt Ft-ról.
5 forintért mit lehet kapni? 5 forintért még egy fagylaltot sem lehet kapni!!!

Szerinted, ha én elmennék bankot rabolni, de tegyük fel a rendőrök nyakon csípnének, a bíróság elmarasztana, végül büntetésképpen kiszabnának kőkemény 5 Ft-ot, annak lenne bármilyen mértékű visszatartó ereje?
Éppen annyi, mintha csak azt mondanák, hogy ejnye-bejnye.

Szerinted legközelebb nem próbálkoznék újra?
Kifinomultabb módszerekkel próbálkoznék. Például a tetőn keresztül.
Össznépi társasjátékká válna a bankrablás.

Éppen ekkora motivációs erővel bír a PSZÁF által kiszabott bírság egy bank magatartására.

Ycal # 2011.08.26. 19:19

Nandiboy:

Ajánlom figyelmedbe az olvasmányt:

http://www.gvh.hu/…2F72966F.pdf

Hivatkozik a BH1995.414-re ahol a bíroság elmarasztalta a bankot.

"Az ítélet szigorúbb feltételeket állapít meg,mint a Hpt.,a hitelintézetitörvény csak az
egyoldalú módosítás okait követeli a szerzıdésben rögzíteni, a mértékét nem.Másrészt
mivel a bank nem határozta meg az emelés lehetséges mértékét, a bíróság a szerzıdés
nem módosult, hanem az eredeti tartalommal maradt érvényben."

Nandiboy # 2011.08.28. 00:05

Ycla!

Az alábbi hírrel illusztrálom, hogy mennyivel nagyobb a jogi érdekérvényesítő képessége egy banknak.

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) csaknem fél milliárd forintra bírságolta a Soros Fund Management LLC-t tavaly október 9-i, a Budapesti Értéktőzsdén OTP részvényekre kötött üzletei miatt, amelyek a banki papír jelentős értékvesztését okozták. Ez a felügyelet történetének legnagyobb ilyen jellegű bírsága.
Forrás: http://www.privatbankar.hu/…/bef/301.php?…

500 millió forint bírság és 2 millió forint bírság között több nagyságrendbeli különbség van.