Banki hitelek


bettycikee # 2010.01.24. 13:06

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy (vagyis volt)lízinges autóm, amely teljesen totálkáros lett (elégett), casco nem volt rajta, és hát a havi törlesztést így nem nagyon van amiért és a válság miatt ahogy fizessem, mit tehet ilyenkor a bank?lízingre volt vásárolva, lakásunk van de más banknál lízingelve, azzal semmi problémám, szóval a kérdésem, hogy ha nem fizetem tovább az autó részletét a banknak mit csinálhatnak?
köszönöm

angyiami # 2010.01.21. 11:48

Oké!De ez az oldal erről szól nem?Kérdések és válaszok!Nem kértem paragrafusokat,csak rövid de lényegretörő válaszokat!Nagyon fontos lenne!

végrehajtó1 # 2010.01.20. 14:45

Annyit kérdeztél hogy ehhez a a fél vht le kellene írni...

angyiami # 2010.01.20. 07:55

Értem!Tehát mindenképpen bevonják a házat is!És ha addig sikrül eladni az ingatlant?Vagy nem lehet olyat kérni hogy ne árverezzenek hanem tiltsák inkább a fizetésből?A testvérem édesanyánál lakik nincs semmilye akkor anyukámék ingóságait is elveszik?És kb.mennyi idő mire árvereznek?(ha mégis ez lesz)Pár hét vagy annál több?És a házon kívül mit visznek még?Komoly értékünk nincs.Ha elveszik a házat egyből ki kell költözni?Bocsi hogy ennyit kérdezek de jobb tisztába lenni a dolgokkal!

nandy # 2010.01.19. 13:16

Hacsak nem lízingelitek azt a házat, akkor nem a banké, hanem a tiétek (az adós tulajdona), ennél fogva árverezhetik.
Ha az adóstárs sem tud fizetni helyetted, akkor a saját vagyonával ő is felel.

angyiami # 2010.01.19. 10:54

Üdv mmindenkinek!
Olyan kérdésem lenne,hogy van egypár hitelünk a párommal amiket nem tudunk fizetni mert én is munkanélküli lettem.A bankok át is adták behajtócégeknek a dolgot.Ők viszont elég sokat kérnek,és ha a törlesztőt sem tudtam fizetni akkor azt hogyan!Van egy házunk amin szintén hitel van de azt rendesen vonják a párom fizetéséből.A kérdésem az lenne ha lefoglalnak a végrehajtók akkor a házat is viszik hisz az még a banké.És ha a testvérem az adóstárs(a házhitelnél) őt is meghuzkodják ha elveszik a házat?És mégvalami van egy autónk amit rendesen fizettünk egyedül egy hónap maradt ki még nyáron a bank felmondta a szerződést mert azt mondta letelt a 90 nap.De hiába mondtuk hogy utána mindig volt fizetve azt mondták hogy most ha többet törlesztek tovább akkor nem adják át behajtó cégnek!Mondtam erre hogy nem tudok annyit fizetni és már volt is itt egy behajtó úr aki elég sokat kér!Most mi legyen adjuk vissza a kocsit?A választ előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.01.18. 18:57

Ez elég necces,mert a tartozás keletkezése után osztják meg a vagyont.Jobb lett volna elötte.Lefoglalni nem fogja ha lesz jogerős bírói végzés itélet a vagyon megosztásról.Ellenben lehet hogy a hitelewzők nem fogják hagyni...

sunbaluka # 2010.01.18. 18:49

Értem! Tehát akkor van valamennyi lélegzetvételnyi időm.
Ha elválunk és a biróságon mindent ami a lakásban van a feleségem visz akkor onnan nem foglalhat le semmit a vh? Igérem nem lesz több kérdésem! Nagyon köszönöm a válaszokat!

végrehajtó1 # 2010.01.18. 18:38

Na akkor fussunk neki:

mennyi időm van a hitel felmondásától a végrehajtásig.

Sokm esetben évek telnek el.Először eladja a követelését faktoring,követeleés kezelő cégnek.De van olyan bank (OTP) melynek saját ilyen cége van.Ezek a cégek sokszor évekig leveleznek sms-t írnak személyesen megjelennek ha az adós nem fizet. Egy idő után beadják a bíróságra a követelésüket.Ha itt megnyerték jogerősen akkor jöhet a bírósági vh-tó.

Hogy a vh-tó mikor "kopogtat" azt csak a jó isten tudja meg ő.

mit vihet el a végrehajtó!

fekvőhelyet nem viszi el.Az igazság az hogy sokszor nem is bajlodnak kisebb ingóságokkal ha van ingatlan gépkocsi üzletrész stb stb.
Vannak a végrehajtás alól mentes vagyontárgyak.Sok apróság.Nem sorolom fel.
Javaslom a 1994.LII. tv-t nézze meg ha érdekli.

sunbaluka # 2010.01.18. 18:23

Vissza olvastam a topicot de sehol nem olvastam azt hogy mennyi időm van a hitel felmondásától a végrehajtásig. Leht hogy én nem vettem észre. Tehát va a 90nap amig a bank felmondja hitelt utána nekiállnak ők követelni vagy egyszerre átadják a külsős behajtónak és akkor azok követelnek vagy biróság, végrehajtás és kopogtatás a lakásajtón. Arról se találtam semmit hogy mit vihet el a végrehajtó! Van erre jogszabály vagy valami? Mégegyszer köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.01.18. 18:12

Légyszives olvasgass vissza .Minden le van írva:)

sunbaluka # 2010.01.18. 17:47

Üdv Mindenkinek. Ha végrehajtásra kerül a ügyem akkor mit vihet el a végrehajtó a lakásból? Hogyan bizonyitsam hogy az ágy nem az enyém hanem a feleségemé? Kb mennyi idő mig a végrehajtó megjelenik a lakásajtóban ha valamennyit tud levonni a fizetésemből is? A mennyi időt úgy értem hogy a hitel felmondásától számitva? Köszönöm a segitséget előre is.

végrehajtó1 # 2010.01.18. 12:50

A pénzintézetek a behajtócégeknek adják el a tartozásokat.Ezeket csak a köznyelv hívja behejtóknak.Tulajdonképpen követelés kezelők illetve faktoring cégek ezek.Ők annyit tehetnek hogy telefonon sms-be interneten keresnek állandóan hogy fizessenek az adósok.Illetve felajánlanak részletfizetési lehetőségeket.
Ha az adós nem fizet egy idő után elunják és kérnek fizetési meghagyást.
Röviden ennyi,de olvasgassuk vissza a topicot ...

Az a cég hogy hajthatja be ha csak a fizetésem van semmi más ?

Később megpróbálja letíltani.

sunbaluka # 2010.01.18. 12:08

Mit jelent az hogy külső behajto cégnek adják át a adósságomat? Az a cég hogy hajthatja be ha csak a fizetésem van semmi más ? Köszönöm.

sunbaluka # 2010.01.18. 11:15

Ha megírom a visszavonó nyilatkozatot mennyi időt nyerhetek? A hitel felmondás és a végrehajtás között mennyi idő telik el személyi kölcsönnél és mi a különbség a kettő között?

Patrika # 2010.01.18. 10:43

Nem tudom,hogy igaz-e az,amit a napokban hallottam,hogy
a bankok nem zaklathatják telefonon az ügyfeleket az esetleges tartozás miatt.
Igaz ez az állítás?
A Hsbc bank az naponta hív és hiába mondom nekik,hogy ekkor tudok fizetni következő nap is felhív,sőt ha a mobilt kikapcsolom mert éppen dolgozok akkor a klinikai vezetékes telefont foglalja le.
Kérdésem,hogy megteheti-e ezt egy bank vagy pénzintézet?


Hol kérdezhetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.18. 10:01

És az mennyivel lesz jobb a munkavállalónak, ha két hónap múlva a letiltás a végrehajtótól érkezik? Csak akkor a tartozást már a végrehajtás költségei is terhelik.

Enteki # 2010.01.18. 09:55

Elég a munkavállaló részéről egy nyilatkozat hogy visszavonja a banknak tett nyilatkozattát. Onnantól kezdve ha akar se vonhat a munkáltató.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.18. 09:35

Hacsak nem mellékeli a bank az adós nyilatkozatát, amelyben hozzájárul a munkabérből való levonáshoz. No, azt nem kellett volna aláírni.

sunbaluka # 2010.01.18. 08:45

Mármint mivel nem kell foglalkozni?

végrehajtó1 # 2010.01.18. 08:38

Viccelsz??

Nem kell vele foglalkozni.

sunbaluka # 2010.01.18. 08:36

Üdv Mindenkinek. Ha a bank küld a munkahelyemnek levelet hogy a fizetésem 33% vonják le mondhatja azt a munkahelyemmhogy csak bírósági letiltás után lehetséges ez vagy köteles átutalni anélkül is. Köszönöm előre is.

sunbaluka # 2010.01.18. 08:35

Üdv Mindenkinek. Ha a bank küld a munkahelyemnek levelet hogy a fizetésem 33% vonják le mondhatja azt a munkahelyemmhogy csak bírósági letiltás után lehetséges ez vagy köteles átutalni anélkül is. Köszönöm előre is.

monalisa1 # 2010.01.07. 22:53

T.díjból nem vonhatnak le semmit, az más kérdés, hogy sok anya a pénzt nem egészében a gyermekre költi...

Egy tartozás 33%-ig vonható a fizetésből, több tartozásnál maximum 50%-ig a levonás de úgy, hogy egymásközt muszáj lesz megosztaniuk a százalékot.

A kötelezett/adós havi jövedelméből azonban mindenösszes 66% vonható csak le, elvégre valamiből éhen kell tudni halnia...

Tehát ha a 33% + a t.díj "belelóg" a 50%-ba akkor annyival kevesebb jut a hitelezőknek, ergo lehet hogy sorbanállás lesz köztük a dolog vége.

Ha elváltok a feleséged havi bevételébe a t.díj is beszámít, de adóstársként levonás csak a saját nettójából eszközölhető.

Az hogy 25% t.díjat kér az még nem jelenti azt, hogy a bíróság annyit meg is itél. (Az más kérdés ha ketten erről állapodtok meg.)

"Mona"
laikus hozzászóló

zsozsoo # 2010.01.07. 22:31

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy ha több hiteltartozásom is van egyszerre és ezek miatt esetleg a fizetésemet végrehajás alá vonják, akkor 33%-ot vagy 50%-ot vonhatnak a fizetésemből? (a tartozások különböző bankoknál vannak)
Valamint, ha elválok és a feleségem kéri a gyerektartást (25%-ot), akkor ha ő adóstárs volt valamelyik hitelben, akkor az általam fizetett tartásdíjból, tőle vonhatnak hiteltartozás végrehajtása jogcímén vagy csak a saját nettó béréből?
Előre is köszönöm a válszt!