Banki hitelek


Feri29 # 2009.07.11. 15:50

Sajnos megtehetik, a bankok nem az empátiájukról híresek. Nyiss egy másik banknál számlát és a következő béredet már oda utaltasd. Ezt igazából korábban kellett volna megtenni, amikor felmondták a hiteled.

bigdady # 2009.07.11. 18:57

Gondolom aláírtad, hogy megtehetik. Csak nem olvastad el.

nandy # 2009.07.13. 09:09

Teljesen mindegy, hogy mit írt alá és mit nem...

A Vht. a munkabérből való letiltást korlátozza, de a pénzforgalmi számláról történő levonást már nem. A bankoknak pedig nem kötelességük vizsgálni, hogy milyen jogcímen érkezett jóváírás a számlára, így azt akár 100%-ban is végrehajtás alá vonhatják.

(Nagyon kellene már egy törvénymódosítás...)

szarka # 2009.08.11. 04:35

Üdv!

A Raiffeisen Banknál van egy 1.800.000,-Ft- os chf alapú személyi kölcsönöm, aminek a törlesztőit nem tudom fizetni,így már közel 250.000,- Ft elmaradásom van.Behajtócégnek adták ki, akik nem beszélnek teljesen világosan, mire számíthatok? Azt mondják két héten belül vagy fizetek 100.000,- Ft-ot, vagy felmondják a hitelszerződést és a teljes összeget követelik. APEH inkasszó lesz,s ha az én mindenem nem elég viszik az anyukámét, mert ő az adóstárs. Munkahelyem megszűnt, jelenlegi bevételem családi pótlék a két gyerekem után, meg a munkanélküli segély, ezeket letilthatják? A munkanélkülit postán kapom, a csp-ot számlára. Ha anyukám is munkanélküli lesz, akkor vihetik az ő ingóságait is, ha az enyém nem elég? Akár a házat a feje felől is, mert nekem az sincs. Kérem valaki írja meg mire számítsak, mert nemigazán akarják felvilágosítani ott az embert.
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.11. 07:34

APEH inkasszó lesz
Ez hülyeség, de a többi veszély tényleg fennáll. (A családi pótlékból nem tiltanak le, valószínűleg az álláskeresési támogatásból sem.)

szarka # 2009.08.11. 13:02

Köszönöm a választ.
Az APEH inkasszót a telefonos úriember használta, gondolom az "ilyeszük meg majd tokol" stratégiát alkalmazta.
Mégegyszer köszönöm.