Banki hitelek


végrehajtó1 # 2010.08.11. 18:15

Fel a fejjel! Bankok nélkül is van élet...:)
Egyezkedj a behajtó céggel hátha.De végső soron neked ki kell fizetni.

edica # 2010.08.16. 09:35

Tisztelt Fórumozók!

Ma kaptam az OTP-től egy levelet,hogy október 20.-ig rendezzem náluk a 250e ft tartozásom ,mert ők 2010.12.31.-ig végképp törölni szeretnék a palettájukról ezt a terméket.Amennyiben nem teljesítem átadják az ügyet az OTP Factoringnak vagy vegyek fel tartozásrendező hitelt TŐLÜK!
Ezt a hitelt 2003-ban vettem fel és fizettem rendesen a kamatokat és a havi törlesztőt is,de sajnos gyarló emberként mindig visszavettem a befizetett összeget.2007-ben gyesre mentem és jelentősen csökkent a folyószámlámra érkező összeg(de befizettem a törlesztőt),most munkanélkülin vagyok,mert szeptemberbe megy a lányom oviba és nincs más aki vigyázzon rá.Ennyi pénzből,ha belegebedek se tudok fizetni vagy tartozás rendezőt felvenni.Az aláírt szerződésemet átolvastam és sehol nem találok olyat,hogy a bank ÍGY egyoldalúan bonthat velem szerződést.Kérem ha valaki tud pontos tanácsot adni válaszoljon!Tereljem jogi útra a dolgot,egyáltalán lenne esélyem és jogom a bíróság előtt???
Tisztelettel :Edica

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.16. 09:39

Edica, ezt a konkrét szerződés és az ÁSZF tüzetes ismeret nélkül senki nem fogja megmondani neked. (Az ún. rulirozó típusú hiteleknél azonban a bankok jellemzően ki szokták kötni, hogy egyoldalúan csökkenthetik a keretösszeget.)

edica # 2010.08.16. 10:20

Köszönöm a választ,magyarul keressek meg egy erre szakosodott embert és kérdezzem meg őt?Egyébként a hitelkeretemet nem csökkentették.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.16. 11:11

Nem kell erre szakosodottnak lennie, annyira nem bonyolult. Jogásznak lennie célszerű, és látnia kell a szerződést meg az ÁSZF-t.

Csocsó2 # 2010.08.16. 17:21

Kedves Mindenki,

Egy segítségre lenne szükségem. A kérdésem az, hogy egy banki számlára utalt munkabért a bank 100% -ban elveheti -e, a tartozásom csökkentése fejében? Uis. ez történt velem, itt állunk egy megveszekedett fillér nélkül.

Köszönöm.

pazs # 2010.08.16. 17:37

Attól függ, hogy milyen jogcímen és miért vette el, nem tudjuk, milyen szerződésed van és mire a bankkal. Egyébként simán lehet.

Csocsó2 # 2010.08.16. 17:45

Egyszerű hitelkártya,amin a hiteltartozás van. A folyószámlámon nincs hitel, pusztán egy üres, hitelkeret nélküli számla, de mindkettő ugyan annál a banknál van vezetve. Egyszerűen átemelték egyket a másikra, amjd letiltották mindkét számlát.