Banki hitelek


Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.27. 12:41

Ezt a zöldséget a Hír-TV terjeszti?

Rexor # 2011.07.27. 12:42

Én ott láttam, de lehet hogy máshol is adták.

smokedoc # 2011.07.27. 12:43

Kedves Rexor!

Igen egy egészséges társadalom alapja a megfelelő szociális háló.Nem állatok vagyunk hanem közösség:emberiség, és igen beteg az egész kapitalizmus a bankrendszerével együtt.
A nagy testvér is beteg volt de legalább volt valami emberi arca. (Jó mondjuk itt nem Sztálinra gondolok.)
Ha te úgy gondolod, hogy egy vállalkozás (bank) , egy állami szabályozás megfelelő hiánya miatt (vadkapitalizmus elleni védelem) A saját embertársaidat bajba sodorja, mert képzetlenek,tájékozatlanok. És ezt nem kell kompenzálni-segíteni-megelőzni, akkor Te gondolod rosszul.

De ha Te látsz valami ideológiát ebben, hogy kb 40 évente kigenerálunk egy háborút, mert a kapitalizmus által szük rétegekhez pumpáljuk a pénzt, és tág rétegeket meg szegénységbe sodrunk vele akkor közöld lécci.
A beteg ami most van. Mert nem vezet sehová, csak szegénységbe sodor. Sztem te gondold át a nemlétező ideológiádat, mert ennek a túlgerjesztett fogyasztói társadalomnak csak kudarca lesz és nem akarom, hogy a gyerekem egy ilyen szutyokba szülessen-nőjön fel-éljen benne. És mielött lekomcsizol,ez inkább neoliberális rasztafarizmus!

Rexor # 2011.07.27. 12:49

Kedves Smokedoc,

Csak egy kérdésem lenne, amire szeretném, ha őszintén válaszolnál. Tételezzük fel azt, hogy a devizás kölcsön miatt a tervezettt törlesztőrészlethez képest lenne havonta pl. 40.000 Ft megtakarításod. Ezt a 40.000 Ft-ort a társadalmi szolidaritás jegyében (és persze fügét mutatva a vadkapitalizmusnak) megosztottad volna bajba került embertársaiddal?

smokedoc # 2011.07.27. 13:11

Mind a két irányba történő aránytalan eltolódás a rendszer működésének hibája.
Ha visszatartották volna, hogy nyugdíjasok, betegek, kisgyermekes családok ne legyenek öngyilkosak, ne kerüljenek utcára, és nem valami hatalmas üvegkockát építenek belőle értelmetlenül, akkor igen.

Ha erre az állam kötelez akkor más is lemondana.

Basszus, de az hogy a roma uzsorást leültetik hasonló mértékű kamat miatt (pláne jogilag nem is adhat kölcsönt, mert nem PSZAF kompatibilis) A bankocskák meg akár felmehetnek 200% ra is! Na az szerinted egészséges?

végrehajtó1 # 2011.07.27. 13:15

smokedoc mit vettél a hitelből?

smokedoc # 2011.07.27. 13:22

kifizettem az adótartozásom
ami meg kényszervállalkozóként halmozódott fel.
alapítottam egy céget a letét miatt akkor még 3 milla kellett, hogy evás lehessek.
most megy a cég.
Ne engem félts. Vissza fogom fizetni, még így is hogy átvertnek érzem magam.Egyenlőre keresem a megoldást.
Tanultam belőle, hogy bankot kiröhögni, körbepisilni a jövőben maximum, még akkor is ha az alapja annak amit itt építünk vagy 10 éve.
És ingatlanfedezetű hitelt amiben lakom, hát soha a büdös életbe senkinek nem.
Alapból azt kellene betiltani!
Mondjuk akkor rámennének az emberi szervekre is. Májadat a hitelért. Teszik a jövőkép? Mert ez lesz ha nem fékezi meg a tömeg a pár mohót.

smokedoc # 2011.07.27. 13:53

Kedves Dr Attika!

köszi a linket. (http://invitel.hu/lehmann/)
Egy próbaperre mondjuk kiváncsi lennék
Góliát vs PSZAF vagy
Góliát vs. atyaúristen Bank

Kacsa1111 # 2011.07.27. 14:26

Deviza alapú hitel esetében a kötelem a hitelező részéről meghatározott, míg az adós részéről nemhogy meghatározott, nemhogy meghatározható, de lehetetlen előre meghatározni. Vagyis olyan szerződést kötöttek, amelyben lehetetlen a törlesztés konkrét feltételeit meghatározni, az adós lehetetlen feltételt vállalt magára.

amely a szerződés megkötésekor még kiszámíthatatlan. Vagyis a hitelfelvevő lehetetlen kötelezettséget vállalt.

csak én érzek itt egy komoly logikai bukfencet?:)

ja közben látom, hogy Rexor is ugyanezekre reagált...

Kedves Dr.Attika,

komolyan vagy csak poénból ajánlottad a linket?:)
remélem az utóbbi...


Kacsa11

smokedoc # 2011.07.27. 14:38

Kedves Kacsa 111!

Nemhogy pozitív oldalról közelítenéd meg a helyzetet és próbálnál a jog nyelvén valami megoldást nyújtani azoknak akik bajban vannak.

Lehet kuncogni a pénzügyes cimbikkel, hogy sok balfék bekapta a csalit és elbaszta az élete egy részét ilyen átverésekre, de nem hiszem hogy ez a cél.

A szürkeállományodat nem egy szutyok struktúra életbentartására kellene használnod, hanem valami építő jellegű megoldásra kiváncsiak azok akik ide látogatnak.

Egyébként ha nem lennének a jogban logikai bukfencek akkor munkátok sem lenne :)

Kacsa1111 # 2011.07.27. 15:05

Kedves smokedoc,

a jogban vannak ugyan logikai bukfencek, de nem azokból élek, hanem azok ellenére...

azt meg nem hiszem, hogy a hitelválságnak kellett volna megtanítania, hogy kölcsön csak akkor kérek, ha biztosan vissza fogom tudni fizetni.


Kacsa11

smokedoc # 2011.07.28. 07:37

Jogos monológ.
A biztosan fogalma viszont ebben az esetben nem jó, mert olyan nincs.
Kockázatok vannak amit az ember mérlegel.
De ha aki a hitelt adja hazudik (Amerikai banki ingatlanlufi) , hogy stabil a helyzet, pedig közel sem az.Akkor ezt a jog minek nevezi? Átverés, csalás?
A kistesó (magyar bank) meg igenis vállalja a felelőséget, mert hazudtak.

Rexor # 2011.07.28. 07:53

Kedves Smokedoc,

Azt gondolom, Te sem gondolod komolyan, hogy a bankok előre látták, hogy hitelválság lesz, és előre dörzsölték a tenyerüket, hogy milyen jó lesz bedönteni a sok kölcsönfelvevőt. Bármilyen hihetetlen a bankoknak baromira nem jó, ha az adós nem tud fizetni. A hitelválságot senki nem látta előre, hogy ekkora baj lesz azt főleg nem.

smokedoc # 2011.07.28. 08:15

Ebben meg én nem vagyok biztos!
mert akkor ez hozzánemértésről tanuskodik.
r-go átvertek a hozzáértésük hitelességével?
megkérdőjelezhető a PSZAF től kapott jogosultság-engedély alapja?

Hibáztak,ismerjék el, vállalják a felellősséget! ennyi.
de sunnyogva jogi kibúvókat keresnek és a szerződés jogi védelme mögé bújnak a kormány meg aszisztál benne mert fél az EU mumustól.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.28. 08:16

Istenem.... A bankok hibáztak, vállalják a felelősséget...
Az adós persze nem hibázott, neki nem kell vállalnia a felelősséget.

smokedoc # 2011.07.28. 08:19

50-50

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.28. 08:23

A bank azt csinálta, ami a dolga: kölcsönt nyújtott, olyan feltételekkel, hogy nyereséggel kapja vissza a pénzt. Ezért nemigen lehet hibáztatni.
Ami az adósokat illeti... Ahogy nagy példaképem mondta: "az állam nem lehet felnőtt polgárainak a gyámja".
(Egyébként nekem is van svájci frank alapú kölcsönöm, és nekem sem esik jól, hogy megnőtt a törlesztőrészlet.)

Kacsa1111 # 2011.07.28. 08:28

Kedves smokedoc,

Ebben meg én nem vagyok biztos!
a kormány meg aszisztál benne mert fél az EU mumustól.

tippelek: paranoia?
kezelteted már?

utólag összeesküvés elméleteket gyártani végülis könnyebb, mint előre gondolkodni...

és ahogy Rexor mondta: a bankok rohadt sokat buktak/buknak ezen a válságon...nem érdekük, hogy az adós bedöntése.


Kacsa11

smokedoc # 2011.07.28. 08:32

Egyszerűen ez a banki hitelezés nem lett jól átgondolva az elején a bankok részéről.
Jó higyjük el, hogy a bankok egymást is átverik.
Kicsit most sajnálom Őket.
De mit csinálnál, ha becsődölne az ország és a frank 400 ft -ot érne?
hol a határ?
Rossz a szeződés.
Ez nem a hitelfelvevő 100% os felelőssége
És ha emiatt utcára kerül egy 3 gyerekes család öngyilkos lesz 3-4 nyugdíjas, és az emberek elszegényedve nem fogyasztanak semmit ami begenerálja a munkanélküliséget, na az kinek lesz a felelőssége?
Akinél a pénz van!
És ki az?
Rossz a struktúra, rosszak a hozzá aszisztáló törvények.
Vagyis nem rossz csak nem 100% -os Olyan 80% nál abbahagyták a tervezését, mint mindennek ami körbevesz minket manapság. maradok a véleményemnél, és keresem a megoldást,nem csak magam miatt. Mert talán én is kinyögöm. Hanem a fent említett rétegek miatt, akik a barátaim, szomszédjaim, kollegáim, a közértes a sarkon. stb.

smokedoc # 2011.07.28. 08:35

kedves Kacsa!

nem paranoia
logikus következtetés az emberi alapösztönökből kiindulva. ami egyik részről a túlélési ösztön, és a banki részről a mohóság jellemez.

Kacsa1111 # 2011.07.28. 11:13

Kedves smokedoc,

De mit csinálnál, ha becsődölne az ország és a frank 400 ft -ot érne?

mit is? lássuk csak:
reggel felkelnék f8-8 körül, (mérsékelt) tisztálkodás után 9re bemennék dolgozni. lerendezném a sürgős elintézendőket, elolvasnám a híreket, összeszedném a tennivalóimat, és elkezdenék dolgozni. 12kor ebédelnék, ma például oldalast ettem.
délután tovább folytatnám a munkát. egyszer megint csekkolnám a híreket, napközben pedig többször is felnéznék a jogi fórumra, hogy elbeszélgessek pl. veled. A munkát befejezem, amikor befejezem. Este otthon elszürcsölnék - a nap nehéségétől függően - pár cent jamesont vagy valami jobbat. Tv-t bekapcsolnám, és megnéznék egy filmet, amit valszeg már százszor láttam. újabb (mérsékelt) tisztálkodás, majd lefekvés.
szerintem ezt tenném...


Kacsa11

smokedoc # 2011.07.28. 11:44

1 nem kapnál whiskit a tescoban
2 Nem lenne hová menned dolgozni már.
3 Az utcán tüntetések miatt 6 kor kellene elindulnod, hogy beérj időbe ha beéérsz, de végülis már úgysincs hová menni dolgozni.
4 a tv nézés is necces, max agregátorról, ha van valami dugidieselolajad hozzá (étolajjal nemér mert jövedéki adócsalás)
A mérsékelt tisztálkodással egyetértek, mivel melegvíz sem lesz egy ideig.