Banki hitelek


robin12 # 2014.07.14. 19:30

Kedves Fórumozók! Köszönöm, hogy segítetek a jogi lehetőségek átgondolásában a személyi hitel átörökítése ügyében. Valóban nagyon bonyolult ez az egész ügy, és az a legnehezebb benne, hogy ezt a hatalmas terhet ránk tudta tenni a férjem, akivel bizonyára megértitek, hogy teljesen megromlott a viszony. A válást már korábban meg kellett volna tennem.
Írtátok, hogy örökléssel, mint negatív örökség, ránk száll mindenképpen, vagy rám, vagy a két fiamra. Hallottam ilyet is, hogy a feleség a fennálló követelés felét örökli - Erről mit tudtok? Ha ez igaz, akkor mi van a másik felével? Remélem, azt nem terhelik rögtön a fiaimra, akik szerencsétlenek még egyikük sem rendelkezik semmilyen saját vagyonnal, egyetlen öreg személyautón kívül.Egyetlen lakásunk van, mint említettem. Előre is köszönök minden hasznos gondolatot és tanácsot.

deaknemaria # 2014.07.16. 13:35

Üdv! Kérdésem annyi lenne, hogy chf lakáshitelem van a cib banknál. Ettől a hónaptól egyoldalú szerződésmódosítással emeltek a kamaton 1%-pontot, ami nekem havi 12 ezer forint. A média attól harsog, hogy jelenleg ez a bankoknak tilos. Felhívtam a bankomat, azt mondták, majd ha lesz államilag olyan döntés visszakapom ezt a pénzt, de addig az emeltet fizetnem kell. Ez jogilag megáll a lábán? Gyeden vagyok itthon a picivel, nagyon nem mindegy az a pénz! Előre is köszönöm: Deákné

Sherlock # 2014.07.16. 14:02

Meg; ráadásul ha most emeltek, arról már hónapokkal ezelőtt szóltak.

Károly68 # 2014.07.18. 08:34

Tiszelt szakértők!

Lehet-e kifogásolni az OTP-t azért, mert 2014.02. hó-tól automatikusan jóval magasabb folyószámla A-Hitel keretösszeget (633 000 Ft) állított be nekem? Nem kértem, de megkínáltak vele. Bele estem a csapdába és más tartozásokra és ennivalóra költöttem el. Pár hónap múlva csökkent a fizetésem jelentősen. Most meg visszaállították 455 000 Ft-ra a keretösszeget. Lehet-e valahol támadni ezért az OTP-t, hogy ő elcsábított engem adósságba. A hitelkeretösszeg mindig a végsőkig volt kihasználva, de én nem akartam még jobban eladósodni. Kénytelen voltam újabb 200 000 Ft-os áruhitelkártyát igényelni, de elszámítottam magam. Csak a megélhetésemre költöttem, de csak szerényen. 115 000 Ft nettóból hogyan lehetne kikeveredni az adósság csapdából? Banki folyószámla hitel és más banki áruvásárlási hitel törlesztője együttesen a fizetésem nettó értékét teszi ki most. OTP: személyi kölcsön: forint alapú: 1 140 000 Ft, más áruhitel kártya 3 db: összesen 830 000 Ft. Más bevételem nincs. Fizetésemelés nem lehetséges. közalkalmazott vagyok. Más munkahelyre nem szeretnék elmenni. Forduljak a fogyasztóvédelemhez, hogy az OTP csapdába csalt a hitelkeret megemelésével? Nem is írták, hogy az automatikus hitelkeretösszeg emelést is le lehet tiltani külön szerződéssel!

gerbera317 # 2014.07.20. 09:14

ehet-e valahol támadni ezért az OTP-t, hogy ő elcsábított engem adósságba.

Miért nem mindjárt azzal jössz, hogy pisztolyt nyomtak a homlokodhoz, és kényszerítettek?

Sherlock # 2014.07.20. 09:18

A magyar államot pereld be jogalkotással okozott kárért.