Banki hitelek


Duplade # 2011.06.17. 15:43

Sziasztok! A segítségetek szeretném kérni.
A nagymamám 2005-ben meghalt, és két hónappal ezelőtt kaptunk egy levelet(a nagymamám nevére) hogy tartozása van és amennyiben nem fizeti vissza, végrehajtóhoz kerül az ügy.Mivel nem akartunk problémát,másnap felhívtam az ügyfélszolgálatot (OTP Faktoring) hogy megtudjam milyen tartozása van és megmondjam, hogy elhunyt. Mondták, hogy amennyiben nincs örökség semmi gond, küldjem el a halotti anyakönyvi kivonatot és ezzel le van zárva az ügy. Azonban a héten kapott édesanyám egy levelet, hogy ő az örökös és fizesse ki 15 napon belül a tartozást. Mivel édesanyám nem ért rá, írt nekem egy meghatalmazást, és felhívtam ismét az ügyfélszolgálatot és megkérdeztem, hogy milyen tartozása volt a mamámnak, azt mondta a hölgy hogy számlavezetési díj. mondtam, hogy mivel a mamám 2005-ben meghalt és NEM TUDTUNK róla hogy van bankszámlája ezért nem is tudtuk bezáratni, mondta hogy megadja egy kollégája telefonszámát és ő majd segít megoldást találni a problémára. Két napig hívogattam, de vagy foglalt volt vagy nem vették fel. Ma ismét felhívtam az ügyfélszolgálatot és ismét elmondtam, hogy mi a problémám de ez a hölgy már azt mondta, hogy 2002-ben 20,000 forint hitelt vett fel a mamám és az halmozódik. Neki is elmondtam, hogy nem tudtunk a bankszámláról és amikor mamám meghalt csak egy öröklési bizonyítványt kapott édesanyám amiben nem szerepelt tartozás csak az utolsó havi nyugdíja mint örökség. Kértem, hogy nem lehetne e erre való tekintettel csökkenteni az összeget. közölte, hogy semmiféle képpen nem csak részletfizetést tudnak adni így megegyeztem vele a részletfizetésben. A kérdésem az lenne, hogy jogosan terhelték e a halott nagymamám számláját (nem tudni, hogy most számlavezetési díj vagy hitel) ugyanis én is bankban dolgozom és mi amint megtudjuk, hogy elhunyt egy ügyfél töröltetjük a díjakat és az örökösöknek is megpróbálunk kedvező megoldást ajánlani a problémákra.Illetve érdemes e a PSZÁF-hoz fordulnom esetleg, mert a jogos követelést 2005-ig kifizetnénk, de az utána következő 6 év alatt halmozódó összeget nem tartom jogosnak. Egyáltalán hibázott e a közjegyző, hogy a hagyatékban nem szerepelt a bankszámla/hitel. A választ előre köszönöm!

pewex # 2011.06.21. 05:47

Sziasztok!Segítségeteket kérném.Lenne egy olyan problémám, hogy több hónapos tartozás miatt, visszaveszi a bank a hiteles autómat és BAR listára fogok kerülni. Ezek mellet jelzáloghitel is van a házamon egy másik banknál.Mennyire befolyásolja a BAR listára való kerülésem a jelzáloghitelemet?Esetleg megszüntethetik e a szerződést ha tudomásukra jut?Válaszokat előre is köszönöm...Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.21. 07:38

így megegyeztem vele a részletfizetésben.

Az bizony tartozáselismerés. Nem kellett volna, az örökös csak az örökség erejéig felel. Ha nincs örökség, nincs tartozás se.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.21. 07:41

Pewex, szerintem önmagában a listára kerülés miatt még nem mondja fel a bank jelzáloggal biztosított kölcsönszerződést. De ha a tartozás miatt végrehajtás is indul, és foglalják az ingatlant, akkor igen.

BKATALIN # 2011.06.30. 06:35

Kérem ha valaki tud válaszoljon a 06.16-án feltett kérdésemre!Erstével kapcsolatban tettem fel kérdést!Köszönöm!!!!!!!!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.30. 08:01

Nem véletlenül. Az alapján a tényállás alapján nem lehet válaszolni.

Dr.Attika # 2011.06.30. 08:17

Tisztelt BKATALIN!
Vélhetőleg a kölcsön szerződésben ön hozzájárult ahhoz, hogy a bank a kölcsönből kifolyőlag keletkezett követelését a bankszámláról leemelje. Nos szerintem ez történt teljesen jogszerűen. Az ügyvédi munkaíj a kölcsönbő származó követelés érvényesítése. Egyébként minuszos bankszámlát is meg lehet szüntetni. Viszont önnek ez most nem előnyös, mert ezzel is csökkent a kölcsön tartozása. A tartozás most már más jogcímen folyószámla tartozás jogcímen áll fenn és erre már a banki kondíciós lista szerinti kamat jön, ami vélhetőleg kevesebb a kölcsön kamatánál.

Dorottya100 # 2011.07.10. 10:09

Jó napot!

Érdeklődni szeretnék a banki hitelek feltételeiről. Jelenleg felnőttképzési szerződéssel tanulok. Ez egy 7 hónapos tanfolyam, mely november elején jár le. Havonta a minimálbér 70%-át kapom, mert részt veszek a tanfolyamon. Ha a tanfolyam lejárta után azonnal munkaviszonyt létesítek próbaidő nélküli, határozatlan idejű szerződéssel, és a minimálbér fölötti fizetéssel, akkor december közepén már vehetek fel lakáshitelt? Ez így folyamatos munkaviszonynak számítana a bank szempontjából? Vagy a felnőttképzési szerződés nem számít?

Előre is köszönöm a válaszukat!

tothkriszta # 2011.07.17. 08:32

Sziasztok!

A problémám a következő. 1999-ben felvettem az OTP-nél 200eft hitelt. Ezt nem tudtam visszafizetni, ezért 2001-ben küldtek egy levelet,hogy az összeget az OTP biztosítója kifizette. A felvétel és a levél közötti időszakban nem volt levélváltás ezzel kapcsolatban. Nem jött felszólítás, tájékoztatás, semmi!
Most kaptam egy levelet az OTP Faktoringtól, hogy többször is megkerestek (ez volt az első, pedig lakóhelyet nem váltottam) és hogy fizessem vissza a hitelt.
A kérdésem az lenne, hogy van -e határidő, ameddig a követelés vagy lejárt követelést behajthatják? Vagy esetleg ezekre is vonatkozik az 5 év elévülés. Válaszotokat előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2011.07.17. 08:51

Ez alapján amit leírt elévült a követelés. Küldeni kell egy levelet az OTP faktoringnak, melyben előterjeszti az elévülési kifogást. Valószínűleg ő nem hagyja ennyibe és fizetési meghagyásos eljárást indít. Ennek ellent kell mondani és ugyanerre hivatkozva. Perré alakul és akkor a polgári perben is elő kell terjeszteni az elévülési kifogást. Ennek alapján az OTP Faktoring kereseti kérelmét el fogja utasítani a bíróság.

végrehajtó1 # 2011.07.17. 08:59

Szerintem ne küldjön semmit.Majd ha egyszer fmh-t kér akkor mondj ellent.

A bíróságon mindent a faktoringnak kell bizonyítania.( a kamattól, a tőke tartozásom át az engedményezésen keresztül stb stb mindent)

rrenike # 2011.07.18. 09:04

Tisztelt Végrehajtó!

Segítséget szeretnék kérni.Tavaly novemberben felmondta az Otp a személyi kölcsönömet, átadva az Otp faktoringnak.Írtak levelet, hogy majd a fizetésről, meg a tartozás rendezéséről küldenek levelet.Most ugye julius van.Én írtam nekik júniusban, hogy valami csináljanak az ügyemmel.Az akkori 3500 CHF-ből azóta majdnem 4000 lett, ami szerintem nem az én hibámból adódott.Erre ugye rájönnek a kamatok meg a stb...Lehet valakihez fordulni, mert szerintem így csalás.

rrenike # 2011.07.18. 09:04

Tisztelt Végrehajtó!

Segítséget szeretnék kérni.Tavaly novemberben felmondta az Otp a személyi kölcsönömet, átadva az Otp faktoringnak.Írtak levelet, hogy majd a fizetésről, meg a tartozás rendezéséről küldenek levelet.Most ugye julius van.Én írtam nekik júniusban, hogy valami csináljanak az ügyemmel.Az akkori 3500 CHF-ből azóta majdnem 4000 lett, ami szerintem nem az én hibámból adódott.Erre ugye rájönnek a kamatok meg a stb...Lehet valakihez fordulni, mert szerintem így csalás.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 09:15

De, a te hibádból adódott. Semmi akadálya nem volt annak, hogy akkori árfolyamon letétbe helyezd a teljes tartozásodat. Egy ilyen "csináljanak valamit" levél még csak a teljesítés felajánlásának sem minősül.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 09:15

De, a te hibádból adódott. Semmi akadálya nem volt annak, hogy akkori árfolyamon letétbe helyezd a teljes tartozásodat. Egy ilyen "csináljanak valamit" levél még csak a teljesítés felajánlásának sem minősül.

Dr.Attika # 2011.07.18. 09:34

Végrehajtó!
Azért kell azt a levelet elküldeni az elévülési kifogással, mert az bizonyítja, hogy a perre okot nem adott, így az összes perköltségben a felperest marasztalja a bíróság.

végrehajtó1 # 2011.07.18. 10:06

Értelek.De ha elévült a tartozás és nem ír levelet és később a fmh után per lesz ,akkor is a költségekben marasztalják.

Én azért javaslom hogy ne levelezzen velük mert lehet hogy még nem évült el( bár ő azt mondja) és ekkor megszakad az elévülés.

anya87 # 2011.07.18. 12:42

Tisztelt szakértő!

Remélem nem írok rossz helyre.
Kérdésem lenne hogy építettem egy házat amit most el szeretnék adni 17.000.000-ért.De ebből 12.000.000 a hitel.A vevő szeretné átvállalni a hitelt a maradék 5.000.000-t kp-ban adná. Első kérdés hogy át lehet-e vállalni a hitelt? második pedig hogy mi után kellene adóznom? 17 millió vagy 5 millió? 2010-es a ház úgyhogy 100% adót kell fizetnem ezzel tisztában vagyok. Nagyon kérem segítsen valaki. Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 12:51

Az átvállalásról a bankot kérdezd. Adót a jövedelem után kell fizetni.

anya87 # 2011.07.18. 15:23

oké hogy jövedelem! de ez esetben 5 vagy 17 mert nekem nem mindegy!Tegyük fel hogy át lehet vállalni.A banki hitelt ha átvállalják nekem az nem jövedelem.Az én kezembe nem kerül az a pénz. Van egy kisgyerekem és nem mindegy hogy 500ezer forintal szállok ki vagy kicsit többel!Ha eladom valahová mennem is kell!

Kacsa1111 # 2011.07.18. 16:10

Kedves anya87,

A banki hitelt ha átvállalják nekem az nem jövedelem.

nekem viszont annak tűnik...


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.18. 17:18

Bevétel. Hogy aztán jövedelem is képződik-e, azt ennyiből nemigen lehet megmondani. De az ingatlanpiac utolsó évét tekintve aligha.