Banki hitelek


valitivadar # 2014.08.05. 07:59

Az alábbi ügyben szeretnék tanácsot kérni. Nagymamán elhunyt 2013. januárjában,a hagyatéki végzés 2014.05.hónapban vált jogerőssé. Nagymamámnak a Sajóvölgye Takarékszövetkezetnél volt lejárt tartozása,amelyet nem tudtunk rendezni,mert nem volt jogerős hagyatékátadó végzés és nem álltak szóba velünk. A takarékszövetkezet az adósságot 2013.07 hóban eladta a Banküzlet ZRT.-nek. Az 54 ezer Ft. adósság helyett most 104 ezer ft-ot követlnek tőlünk. Lehetséges-e az,hogy az elhunyt halálát követően addig,míg a hagyatékátadá megy,addig a takarékszövetkezet eladja a tartozást?Mit tehetünk?Szeretnénk kifizetni,de nem tartjuk jogosnak azt,hogy a hagyatéki eljárás befejeztét megelőzően adták el a tartozást.Köszönöm a válaszokat!

Sherlock # 2014.08.05. 11:05

Lehetséges-e

Miért ne lenne az?

Mit tehetünk?

Fizethettek vagy nem fizethettek. Utóbbi lesz a drágább.

de nem tartjuk jogosnak

Ezzel az Országgyűléshez kell fordulni.

valitivadar # 2014.08.05. 11:20

Köszönöm a választ! Felmerült bennem az,hogy a hagyatékátadó végzés jogerőre emelkedéséig a hagyaték tárgyát értékesíteni nem lehet az örökösöknek és ezzel párhuzamosan pl. a bankoknak sem,de lehet,hogy rosszul tudom. A takarékszövetkezetnél akkor nincs értelme reklamálni,hogy milyen jogon adták el a tartozást addíg,amíg a hagyatékátadási procedúra zajlott? Köszönöm a választ előre is!

valitivadar # 2014.08.05. 11:21

Természetesen fizetni szeretnénk,csak nem minegy,hogy mennyit.

Sherlock # 2014.08.05. 11:25

pimpi22

Vajon mire számíthatok??

Ellentmondhatsz a fizetési meghagyásnak, de az csak időhúzásra jó jelen esetben. Részletfizetést kérhetsz majd a végrehajtótól is, mondjuk az is kb. háromszorosa lesz a harmincezernek. A legolcsóbban akkor jönnél ki, ha akkor fizetnéd ki egyben, mikor még nem adták át végrehajtónak - így megúszod a végrehajtó jutalékát és költségeit.

HLJudit # 2014.08.06. 19:56

Tisztelt fórumozók!Meg lehet-e támadni semmisséggel egy olyan kölcsönszerzödést amelynél az adósminősités során olyan kezest fogadott el a bank,akinek a tiltható jövedelme /33%/.nem érte el messze a havi hiteltörlesztés nagyságát,összes jövedelme is annak duplája volt csupán./ 2007-ben 40000Ft vonható jövedelem 18000FT-nem vonható, 25000Ft/hó törlesztés./Szinte kezdettöl fogva töle tiltanak és megélhetése miatt nem tud többet fizetni.Viszont az eredeti szerzödéshez képest sokkal nagyobb pénzt kell visszafizetnie, mivel nem tud olyan ütemben fizetni. Lehet, hogy nem belsö szabályzatnak megfelelöen jártak el.Mit lehet tenni, hogyan lehet infókhoz jutni?


egyéni vállalkozó

csihu68 # 2014.08.07. 06:27

Tisztelt Fórumozók!
Érvényes részletfizetési megállapodásomat a bank egyoldalúan felmondta, a tartozást eladta egy követeléskezelőnek.A részletfizetést késedelem nélkül szabályszerűen teljesítettem. A bank behajtási osztálya nem tudott válaszokat adni arra, hogy milyen jogalapon adták el, miért nem küldtek írásos engedményezési iratot. Panaszt tettem, de már a behajtó is követeli az összeget rajtam, most akkor kinek fizessek?A segítséget előre is köszönöm.