Banki hitelek


krisz37 # 2012.09.14. 19:55

Üdv! Szeretném megtudni, hogy ha folyószámla hitel és hitelkártya törlesztés van azon a bankszámlán amire a munkanélküli segély érkezik, akkor a bank levonhatja az elmaradt tartozást. 35000 Ft-ból 7000-ret hagyott a számlán a bank. Megteheti ezt vagy lehet utólag valamit tenni. (Ennyi a havi összes jövedelem!)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.15. 07:07

Te magad adtál neki megbízást a levonásra, amikor a szerződéseket kötötted vele.

Gelu0401 # 2012.09.19. 09:14

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi témában szeretném a segítségüket kérni. Egy adott bankhoz beadtunk egy személyi kölcsön igénylési kérelmet a kért dokumentumokkal (munkáltatói, bankszámlakivonat, közüzemi stb.) együtt. Most 3 hét után felhívtak, hogy szeretnék bekérni még pluszba egy másik banknál felvett lakáshitelünknek a komplett szerződését, anélkül nem bírálják el a személyi kölcsön kérelmünket. A dolgot azért nem értem, mert a hiteladatainkkal (törlesztőrészlet, hitel összege stb.) tisztában vannak a KHR-ből, bankszámlakivonatból szerzett információk után.
Kérdésem, hogy tényleg elkérhetik a másik bank szerződését, vagy csak azért kell nekik, hogy megnézhesség, hogy a konkurens bank milyen szerződéseket köt? Én kiadhatom egyáltalán a lakáshiteles bankunk szerződését egy másik banknak? Nem sértek vele üzelti titkot vagy ilyesmit?
Bocsánat az esetlen kérdésekért, de még sosem találkoztam ilyen szituációval.
Segítségüket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.19. 16:38

Gondolod, hogy ilyen eszközökre van szükségük, ha meg akarják ismerni egymás szerződéseit?

Gelu0401 # 2012.09.19. 18:47

Nem, nem feltétlenül gondolom, hogy ezért kell, csak nem értem, hogy miért akarnak egy hatvanegynéhány oldalas szerződést olvasgatni. De nem is ez a fő problémám, nem ez volt a problémám lényege, hogy miért kell nekik, hanem hogy elkérhetik-e egyáltalán, vagy én oda adhatom-e egyáltalán.
De akkor mindegy.
Köszönöm!

bigdady # 2012.09.19. 19:37

ha akarsz hitelt odaadod.