Banki hitelek


Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.24. 07:34

Ha egy ügyvéd ilyet mond, akkor annak a cseréjét célszerű megfontolni.
(Mint a mellékelt ábra mutatja, a kolléga olyan kérdésben téved, amit egy - igaz, nem átlagos felkészültségű - joghallgató is kapásból tud.)

Magánattila # 2013.05.24. 08:49

Tisztelt Sherlock!

A NAV.-ot azért pereltem be, mert észre kellett volna vennie, hogy az én képviseletemet ellátó könyvelő ellenérdekelt volt abban, hogy kiderüljön az igazság. Az adóellenőrtől külön kértem, hogy számomra (is) küldje meg a keletkező dokumentumokat, amire határozott ígéretet tett! Azzal, hogy ezt nem tette meg kárt okozott!

Ket.40. §.(7) Ha az ügyfélnek képviselője van, az iratokat a hatóság a képviselő részére küldi meg
Az eljárási képességgel rendelkező ügyfél kérheti, hogy a hatóság akkor is a számára kézbesítse az iratokat, ha az ügyben képviselője van.

Ket.28.§/A(7)
súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint jogszabály rendelkezése alapján bármilyen módon tarthat kapcsolatot. (7 millió súlyos kárnak tekinthető a nullából!

Az Sztv.170. § (1) számviteli szabályok megsértéséért való felelősségre a Polgári Törvénykönyv általános felelősségi szabályait kell alkalmazni.
Ptk.350. § (3) A törvényes képviselő károkozásáért a képviselt személy nem felelős.

Ket.40. § (1) Ha törvény nem írja elő az ügyfél személyes eljárását, helyette törvényes képviselője vagy az általa vagy törvényes képviselője által meghatalmazott személy, továbbá az ügyfél és képviselője együtt is eljárhat. Az ellenérdekű ügyfelek képviseletét nem láthatja el ugyanaz a személy.
(2)Ha az ügyfél nem személyesen jár el, a hatóság az eljáró személy képviseleti jogosultságát megvizsgálja.

Mint említettem, sem nekem, sem a feleségemnek a NAV semmilyen dokumentumot nem küldött meg az eljárásról. Sem jegyzőkönyvet, sem határozatot, semmit nem kaptunk, csak végrehajtó jött! Jogorvoslati lehetőségeket adtunk be, de természetesen a bíróság elkésettség miatt elutasított. Egyszerűen nem hitték el, hogy a NAV-tól nem kaptunk dokumentumokat, ezt nem is vizsgálta, hisz a NAV is azt nyilatkozta hamisan, hogy nekünk megküldte a dokumentumokat, de jogorvoslati lehetőséggel nem éltünk, ezért emelkedett jogerőre.
Ezért pereltem, be a NAV.ot.
Értem a logikát, de még mindig nem tudom, hogy a törvények szempontjából jogos e a bank intézkedése?


Florek

Sirtos # 2013.05.27. 11:54

Ügyvéd lecserélve, köszönöm a választ!

Dr.Attika # 2013.05.27. 12:36

Kedves Béla!
Etikai kódexünk értelmében nem javasolhatsz "ügyvédcserét". Eltérő jogi álláspontodat fejtheted csak ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.27. 12:40

OFF
Ugyan már. Az általános jellegű véleménynyilvánítást az etikai szabályzat sem tiltja.
ON

wers # 2013.05.27. 12:46

OFF
Béla, találjunk ki valami jelszót, és ha azt olvasom, akkor majd én javaslom az ügyvédcserét :)

Mit szólsz ehhez: a kankalin sötétben virágzik
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.27. 12:49

:) "A leglassúbb halász fogja meg a leggyorsabb halat".