Banki hitelek


bednaka # 2015.06.24. 16:11

A Budapest Bank-nál vettem fel 2008-ban személyi kölcsönt és a minap a kezembe került a szerződésem és azon nem szerepel a kamat és az egyéb költségek.
Csak a folyósítási értesítőn szerepel a kamat mértéke és a THM de viszont nincs feltüntetve a milyen egyéb költségeket tartalmaz a THM. Ez a szerződés így érvényes?

Bori Bori # 2015.06.24. 17:10

Egyetlen banki kölcsönszerződés sem érvényes. Ez hihetetlen...

Buszos Pisti # 2015.07.07. 08:32

Bankunk tavaly decemberben fizetési meghagyást kért a kft-nk. és a kezesek ellen (ellenünk). A közjegyző ezt kibocsátotta, mi éltünk az ellentmondás jogával, így az ügy perré alakult. A bíróság felszólította a bankot keresete előterjesztésére, de a bank nem reagált határidőben, ezért a bíróság megszüntette a pert. A végzés június 20-án jogerőre emelkedett.
A jogvesztés eredményeként semmit nem kell visszafizetnünk a banknak?
Magam kutakodtam a jogszabályok között, és arra jutottam, hogy jogvesztés esetén a bank köteles a jelzálogjogot is törölni a terhelt ingatlanokról. Így van? (Ptk. 5:117. § [A zálogjog törlése] (4))
Köszönöm a mielőbbi választ

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 14:59

A jogvesztés eredményeként semmit nem kell visszafizetnünk a banknak?
Nincs itt semmiféle jogvesztés.

Dr.Attika # 2015.07.07. 15:41

Nem jól tetszettek itt valamit értelmezni. A bíróság nem hívhatta fel a bankot keresete előterjesztésére, mert maga az FMH a kereset. Valószínűleg az eljárás azért került megszüntetésre, mert a bank nem egészítette ki a peres eljárási illetékre a csökkentett illetéket.Itt annyi történt, hogy az elévülés megszakadt, újabb 5 éve van a banknak a küvetelés érvényesítésére.