Tartozás elévülés 5 év után létezik?


Burn Out # 2017.01.11. 14:22

hát ha ilyen stílusban beszéltél vele, mint ahogy ide leírtad, akkor gondolhatod, hogy mennyire érdekelte, hogy mit mondasz neki...

másrészről ha neked tartozna valaki, akkor gondolom fel lennél háborodva, hogy a másik fél nem fizet.

örülj neki, hogy elévült és inkább hallgass.

teprah # 2017.01.11. 13:51

Én minap kaptam valami nyomi behajtócégtől egy levelet, hogy 2011-ben nem fizettem ki egy UPC Direct számlát(azóta szerződésben sem vagyok velük), és ku...va gyorsan, és közjegyző és huu meg hááá.
Fölhívtam a jóképességű telefonos kisasszonyt, hogy fogalmam sincs miről van szó, 6 év alatt semmilyen levelet nem kaptam, meg hát amúgy is elévült már tavaly februárban.
Azt hiszem nem nagyon értett meg.

ObudaFan # 2016.12.30. 10:09

Könnyen lehet, hogy elévült, de ezt biztosra megmondani nem fogja tudni senki. Ha nem fizeted vissza, és kiderül, hogy nem évült el valamilyen okból, némi perköltséget kockáztatsz. Esetleg felvetheted nekik, hogy szerinted elévült, és reagáljanak rá, hogy szerintük miért nem.

kormoss # 2016.12.29. 22:52

Nem a becsület volt olcsó hanem a két temetés drága egy hónap alatt. De köszönöm értékes hozzászólásodat,nagyon a szivembe markolt a mondanivalód lényege.

Vadsuhanc # 2016.12.29. 16:52

kormoss

Látod, nagyon rövidre zártad a kérdést. Az Intrum nem végrehajtó. Amennyiben kapsz egy MOKK ( közjegyző ) által küldött FMH-t akkor ezt leírod neki ( a közjegyzőnek ) részletezve, hogy szerinted miért évült el a követelés. Itt azt javasolják nem kell az Intriummal kommunikálni, én mást javaslok, de sem ügyvéd sem jogtudós nem vagyok. Csak a tapasztalat.

Amit írtál az alapján elévült, de néha vannak meglepetések egy tértivevény előkerülése kapcsán.

Sok sikert.

pepita07 # 2016.12.29. 16:51

Az Intrum ilyen. rajtam kétszer próbáltak 7-8 éves (igaz nem nagy összegű) követelést behajtani. Mivel egy levél sem tértivevényes volt, kidobáltam a kukába, próbálkoztak még telefonon is,azt meg kinyomtam.

kormoss # 2016.12.29. 15:47

Burn out. Nem költöztem.A providenttől 8-9 éve nem érkezett semmilyen levél,telefon,sms.

kormoss # 2016.12.29. 15:44

Semmi gond Vadsuhanc! Csak arra akartam kilyukadni,hogy nem elég az,hogy a behajtócég közli,hogy átvette a tartozást. Most idézet jön Óbuda-fan irásából.
"Ha nem volt időközben megkeresés ennek a tartozásnak az ügyében, akkor valószínűleg elévült. Emellett az eredeti jogosultnak kellene nyilatkoznia, hogy tényleg engedményezett."
A kölcsönt 2003-ban vettem fel,40000 Ft-ot.
Heti részletekben visszafizettem 20000 Ft-ot.
Az utolsó levelet a Providenttől kb. 2007-ben kaptam( csak sima leveleket küldtek),azóta se levél,se telefon,se sms.
Egy hónapja kaptam levelet az Instrumtól,hogy fizessek 145000 Ft-ot,mert a Provident átadta nekik a tartozásom.
Értesítést a Providenttől nem kaptam az engedményezésről

Burn Out # 2016.12.29. 15:40

az is lényeges, hogy költöztél-e más helyre az esedékesség napja és a felszólítás között? ha igen, akkor a lakcímváltozást bejelentetted-e a hiteleződnek?

Vadsuhanc # 2016.12.29. 15:31

Közben meg is jött a kimerítő válasz a tisztelt alfateamtól. Ezzel most mit kezdesz kedves kormoss ? Vagy úja kérdezel ?

Vadsuhanc # 2016.12.29. 15:29

Kormoss!

Ne gondold, hogy itt gonosz emberek vannak. Én is segítségre szorulok a mai napig. Amit leírtál kevés.

Mikor vetted fel a kölcsönt ?
Mikor volt felszólítás ? ( olyan is amit nem vettél át)
Mikor történt az engedményezés ?
Arról kaptál-e értesítést ?

... és még sorolhatnám, de tisztelt alfateam biztos kimerítő válaszokat ad a kérdéseidre.

alfateam # 2016.12.29. 15:23

ez a te fixa ideád?, most meg nekem szeretnéd megszabni mit tegyek...

a kérdező kormoss által feltett kérdésekre
de hiszen csak egy kérdése volt arra pedig válaszoltam,

kormoss # 2016.12.29. 15:23

Vettem fel hitelt,nem fizettem vissza az egészet,már elévült,eladtákl,nekik se fizetek. Be tudják hajtani?......

Vadsuhanc # 2016.12.29. 15:12

Tisztelt alfateam!

Okulásként szívesen olvasnám a kérdező kormoss által feltett kérdésekre a mindenre kiterjedő részletes válaszod.

Köszönettel...

alfateam # 2016.12.29. 14:54

Ne szabjátok-már meg a kérdezőnek milyen stílusban, milyen tartalommal tegye fel a kérdését.

Vadsuhanc # 2016.12.29. 14:42

Tisztelt alfateam!

Lásd ius latratus válaszát. A kérdezőnek mint írtam onnan kellett volna kezdeni,hogy felvettem, nem fizettem most mit lehet tenni? ( elévült vagy sem stb.stb. )

ius latratus # 2016.12.29. 14:38

A Provident nem közölte velem,hogy eladta az azóta elévült tartozásom bárkinek is.

Ja. Mert lehet, hogy az Intrum közölte.

Amúgy meg mindkét hozzászólásodon átsüt a tömény butaság. Ebben a topicban egyetlen kérdést kellett volna feltenned: lehetséges-e, hogy elévült a tartozás bírósági úton történő érvényesíthetősége.
Arra azt a választ kaptad volna, hogy igen, lehetséges.
Ennyi. Józsi bácsi, meg a telefonos ügyintézővel történő keménykedésed a kutyát sem érdekli.

alfateam # 2016.12.29. 14:34

Ne kell ezt morális keretek közé szorítani mert ez elsősorban polgárjogi kategória.
Nem csak a kölcsönt felvevőnek van kötelezettsége hanem a kölcsön adónak is.
És nem véletlen az "elévülés" a Ptk.-ban

Vadsuhanc # 2016.12.29. 14:15

kormoss

Vettél fel hitelt vagy nem ?
Visszafizetted vagy nem ?

Innen kezdeném újra a kérdéseket, hogy mit lehet kezdeni......

kormoss # 2016.12.29. 13:57

A Provident nem közölte velem,hogy eladta az azóta elévült tartozásom bárkinek is. Most bejelentkezik rá az Instrum de mivel igazolja,hogy jogos a követelése?Irkálnak ügyiratszámokat,de egy ügyirat sincs a birtokomban. Ez nekem kb. olyan mint mondjuk kölcsönadok 5000 Ft-ot a szomszédomnak fizetésig és amikor fizetés után megyek a pénzért,akkor azt mondja,hogy odaadta a Józsinak,mert a Józsi azt mondta,hogy már neki tartozik az 5000-rel. Én megmondom,hogy tőlem kérte nekem tartozik.Akkor Józsi jóljárt,én várhatok a pénzemre,a szomszéd kétszer fizet.

Burn Out # 2016.12.29. 13:27

ha egy tartozás elismerése lelkiismereti kérdés lenne, akkor sokaknak nem jelentene problémát :)

Vadsuhanc # 2016.12.29. 13:09

kormoss

A lelkiismereted mit mond ? Van tartozásod feléjük vagy nincs ?

alfateam # 2016.12.29. 12:48

. Most mit csináljak?
készülj a szilveszteri bulira...

kormoss # 2016.12.29. 12:29

Én 4 hete kaptam egy levelet az Instrumtól.Fizessek nekik 145000 Ft-ot,mert ők átvették a Providenttel szembeni tatozásom. A Providenttől az elmúlt 6 évben sem levelet sem smst,sem hivást nem kaptam,hogy tartozásom lenne feléjük. Azt,hogy a tartozásom átadták az Instrumnak nem közölték.Az Instrum követelözik és perrel fenyegetözik.Irnak egy ügyiratszámot,amiről azt sem tudom mit jelent.Felhivnak rejtett számról és követelik,hogy adjam meg anyám nevét és a születési idömet,mert addig nem mondják meg,hogy mit akarnak. A válaszom a következő volt: Elöbb tegye le a telefont. Hívjon fel számkijelzéssel. Én leellenörzöm a számot. Ha már tudom kihez tartozik,számkijelzéssel megcsörgetem önt és ön visszahivhat! De akkor sem közlök önnel semmilyen személyes adatot,mert semmi köze sincs hozzá. Ha akarja elmondja a problémáját ha nem akkor nem. Nem én kerestem önt hanem maga engem. Erre letette.. Most mit csináljak?

Grave7 # 2016.12.20. 22:06

@melinda8203: Szóval már végrehajtás is folyamatban van (Jászkai Jusztin végrehajtó, ha jól tippelem)?
Könnyebb lenne bármi tanácsot adni, ha nem csak elejtett részinformációkat adnál.

Mindezek után az alábbiakat szűrtem le:
. már végrehajtás van, végrehajtó talált meg, ekkor értesültél minden korábbi (pl. mokk) levélről is;
. korábbi leveleket feleséged vette át, akitől nem váltál el, azon a címen ahol nem laksz (de lehet oda vagy még mindig bejelentve?);
. előbbi miatt a kézbesítés szabálytalanságára hivatkozol közjegyzőnél;
. közjegyző a kézbesítés szabálytalan voltát akkor állapíthatja meg, ha igazolod a kért okiratokkal, hogy feleséged nem vehette volna át a küldeményt (mert elváltatok).

Leírásod alapján lehet szabályos volt a kézbesítés a vonatkozó jogszabályok alapján és fizetned kell.
Kollégák esetleg fel tudnak világosítani, hogy feleségeddel szemben tudod-e és miként érvényesíteni az abból fakadó igényedet, hogy nem továbbította neked a korábbi leveleket.