Tartozás elévülés 5 év után létezik?


Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 15:44

Mondjuk, nem ismeri. Te viszont ismered, és lám, mégsem tartod be.

gigi0064 # 2016.07.20. 15:46

Kovács úr,szabadjon megjegyeznem,a hozzászólása,nem válasz a kérdésemre.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 17:49

Arra már kaptál választ: a végrehajtás folytatódik az egyéb vagyonodra. Nem is értem, eddig miért nem tiltották a fizetésedet, inkasszózták a számládat stb...

gigi0064 # 2016.07.20. 18:33

Mert Magyarországon már sem ingatlanom,sem ingóságom tisztelt ügyvéd úr,sőt,már én magam sem élek ott :D

ius latratus # 2016.07.20. 18:44

Azért azt a vigyorgást a végéről egy tökösebb jogosult meg is próbálhatná letörölni...

gigi0064 # 2016.07.20. 18:55

ius latratus-szlengesen és lassan mondom,hogy megértsd,így néz ki,mikor visszanyal a fagyi :D és itt van neked is egy big smile,nehogy sértve érezd magad,hogy a te hozzászólásod nem jutalmazom,jó magyar mondás szerint,ilyen az,mikor az okos ember hülyéskedik und so weiter......további szépeket mindenkinek.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 18:55

Ki mondta, hogy külföldön nem hajtják végre a magyar hatóság határozatát?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 18:56

Te gigi, az nem ejt gondolkodóba, hogy mindenki szembejön neked?

HAttila66 # 2016.08.05. 09:38

Kedves Fórumozók!

2008 augusztusban felvettem egy hitelt, melyet a Bank 2012. februárban engedményezett egy követeléskezelő cégre!

2015. áprilisban megkaptam az elszámolást a Banktól a tisztességtelen kamat kapcsán.

Ekkor értesültem arról, hogy engedményezték a szerződést egy követeléskezelő cégre, akik nem kerestek, nem vették fel Velem a kapcsolatot.
Szerintük az engedményezés is megszakítja az elévülést.
Az Új Ptk. szerinti szabályok szerint ez nem szakítja meg, de kérdés, hogy a gyakorlatban a régi hitelekre a régi Ptk. szabályai vonatkoznak?

Előre is megköszönve válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.05. 09:42

de kérdés, hogy a gyakorlatban a régi hitelekre a régi Ptk. szabályai vonatkoznak?
Ha csak ez a kérdés, akkor igen.
(De szerintem nem ez a kérdés. Hanem az, hogy a régi Ptk. szerint az engedményezés megszakítja-e az elévülést.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.05. 09:43

(Mondjuk ez sem biztos, hogy érdemi kérdés-e. Nehéz elképzelni, hogy az engedményezés előtt semmiféle felszólítást, felmondást, miegyebet nem kaptál.)

Ron88 # 2016.08.31. 12:18

Kedves fórumozok,

Az MLSZ felé van egy 5,6 milliós tartozásom amit már
próbáltak behajtani inkasszóval és egyéb módszerekkel végrehajtón keresztül.

Nem tudtak semmit se behajtani, úgyhogy nyilván emiatt szüneteltették a végrehajtást 2015 júniusában.

Azt szeretném kérdezni hogy amennyiben nem kérik újra a végrehajtást még 4 éven keresztül akkor többet nem hajthatja be a pénzt tőlem az MLSZ jogi úton? Valamint az lenne a kérdésem hogy ha az MLSZ újra kérik a végrehajtást (tehát folytatják és nem szüneteltetik tovább) akár holnap akkor onnantól számítva újabb 5 év amíg "elévül"?

Előre is köszönöm a segítséget és elnézést kérek a laikusságom miatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.31. 12:37

Bármilyen végrehajtási cselekmény megszakítja az elévülést.

Ron88 # 2016.08.31. 12:46

Még hozzáfűzném hogy ez a tartozásom még végrehajtási fázisban van de az MLSZ szüneteltette, tehát szünetel.

Amikor beszéltem egy illetékessel a VH irodánál azt mondta hogy bírósági úton fog csak elévülni az 5 év eltelte után.

Szóval az lenne még a kérdésem hogy majd miután letelik az 5 év, nekem bírósághoz kell e fordulnom ahhoz hogy a végrehajtáshoz való jog elévüljön? És ha ez így van akkor a bíróság előreláthatólag jóvá fogja hagyni az elévülést?

Ron88 # 2016.08.31. 12:52

Köszönöm szépen Kovács_Béla_Sándor

Amennyiben nem lesz vh-i cselekmény és marad szüneteltetve a tartozás akkor biztos hogy elévül 5 év alatt? Az én esetemben még 4 év van hátra.

Valamint kell az elévüléshez valami bírósági végzés?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.31. 13:11

Az elévüléshez nem kell semmiféle határozat, de a végrehajtás megszüntetése - ha a vh-kérő nem ismeri el felhívásra az elévülést - csak perben lehetséges.
De az még egy kicsit messze van; és ekkor összeget nem is szoktak hagyni elévülni. Ötévenként egy levelet csak megér.
Nem lehetsz egész életedben hajléktalan munkanélküli...

Ron88 # 2016.08.31. 13:36

Köszönöm a válaszát Kovács Úr,

Ki tudom fizetni és nem áll fenn az a veszély hogy hajléktalan munkanélküli legyek, szóval lehet hogy rendezni fogom, de még várok vele hátha nem újítják meg a követelést 4 éven belül.

Vadsuhanc # 2016.08.31. 13:54

Ron 88 !

Csak közben a kamat ketyeg... Négy év nagyon hosszú idő. Csak jó tanács.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.31. 17:24

Ha csak törvényes késedelmi kamat van, az most majdnem semmi.

sappanyi # 2016.09.01. 02:04

Tisztelt Kovács Úr!

A napokban kaptam egy sima(nem ajánlott) levelet az Alpha Financial Services behajtó cégtől.
A level tartalma: “OTP Bank Nyrt által 2010.06.18. napján az OTP Faktoring Zrt.-re engedményezett folyószámlahitel pénzügyi követelés a mai napig(2016.08.29.) nem került törlesztésre.”
Ezután tételesen felsorolják hogy miért kell egy kazal pénzt visszafizetnem a hanyagságom miatt.
Aztán így folytatják: “Cégünk a fenti követelést ügykezelésre vette át az OTP Faktoring Zrt.-től. Ezután a befizetéseket csakis nálunk eszközölje!!! Amennyiben együttműködik, és 15 napon belűl befizeti az első részletet élhet a havi fix törlesztés lehetőségével.”
És így tovább: “A részletfizetés futamideje alatt(60 hónap!!!) keletkezett kamat és költség megfizetésétől a cégünk eltekint.”

És aztán a keménykedés: “Amennyiben nem sikerül Önnel megállapodnunk akkor az ügy elkerül tólünk, elveszik az engedmény és a kamatok tovább nőnek.”
Aztán leírják hogy akkor a továbbiakban ügyvédhez kerül meg végrehajtóhoz stb. a hét mesterlövész is felkeres és ha akkor se tejelek, viszik a vesém, májam!
Kérem szakértse a problémámat!
Ez egy elévült tartozás?
A behajtócég megvette aprópénzért a Faktoringtól hogy majd ők beszedik ezt a tartozást ha lejárt ha nem?
Ön mit javasol az ügyben?

Köszönettel: Papp Sándor

Ui.: 2014 júniusában megkeresett a Creditexpress behajtócég szintén a Faktoring megbízásából egy másik OTP-s tartozásom miatt. Akkor sikerrel jártak és fizettem. Pedig az a levél sem különbözött tartalmilag a mostanitól!
Akkor miért nem vették egy kalap alá a két tartozást?

ObudaFan # 2016.09.01. 04:49

Ha nem volt időközben megkeresés ennek a tartozásnak az ügyében, akkor valószínűleg elévült. Emellett az eredeti jogosultnak kellene nyilatkoznia, hogy tényleg engedményezett.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.01. 04:55

Nem állítják, hogy engedményesek, csak azt, hogy megbízottak. Persze, egy meghatalmazást akkor is prezentálniuk kellene.

Filium # 2016.09.01. 17:13

Tisztelt Kovács Úr!

Napokban kaptam egy bírósági papírt. Az ügy a 2fiskolával kapcsolatos. 2010.01.19.én készült a szerződés. Mint látszik több mint 5 év telt el. Jogos lehet még a követelés? Idő közben az iskolát a hatóságilag be is záratták. Válaszát előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.01. 17:15

Az elévülés nem a szerződéskötéssel kezdődik, hanem az esedékességgel.

Közelebbről mi az a bírósági papír?

sappanyi # 2016.09.01. 21:27

Tisztelt Tarczay Úr, Kovács Úr!

Köszönöm a hogy véleményezték az ügyem!
A válaszaik alapján a behajtócég megkeresése az eredeti jogosult(OTP Bank Nyrt.) meghatalmazása nélkül komolytalan.
A KHR listáról viszont szeretnék lekerülni!
Ezért szeretném rendezni legalább a tartozás tőkerészét még ha a követelés elévült is.
Mivel tudom rávenni az OTP-t vagy a behatócéget hogy egyezséget ajánljanak? Természetesen a saját feltételeim szerin!
Köszönettel: Papp Sándor