Kalaptörvény Szanyi kapitánytól


végrehajtó1 # 2011.12.23. 22:10

Efi ez nagyon ütős volt:)Ez KO!

KBS is kezd olyan lenni mint a vezére, elfelejti mit mondott régebben:)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.23. 22:05

???
Te. Ezzel a kérdéssel is bizonyítod.

efi99 # 2011.12.23. 22:03

kbs

http://www.jogiforum.hu/…16/26485.2.0

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.01.23. 16:38

Aki olyan hülye, hogy irracionális módon marad a magánnyugdíjpénztárnál, az nem politikailag megbízhatatlan, hanem szellemi képességei híján alkalmatlan a közszolgálatra.

Na, ki az egybites? :)

hunfrakk # 2011.12.23. 22:00

Nem történt bűncselekmény.

Gyurcsányból mártír lesz? Inkább ne.

Következő választásokkor csak az LMP és a Jobbik jut be az OGY-be? Még az is megeshet.

efi99 # 2011.12.23. 21:56

Ja, 3 millió embert meg szépen megszopattak.
A mnyp-ben maradóknak is jár az állami nyugdíj, ez került a ma elfogadott törvénybe. A 3 millió viszont sajna 1 éve szépen lemondott a millióiról, nekik csak egy üres ígéretük van arról, hogy lesz állami nyugdíjuk, nekünk viszont mellette egy több milliós számlánk is.

efi99 # 2011.12.23. 21:53

A RémHír Tv mindenesetre elfelejtett közvetíteni a "forradalomról", meg "hősökről". az "elkúrtadról", meg a "bóvlikormányról". Kettős mérce.
A fagyi visszanyalt azért Orbánéknak rendesen. Ők sem gondolták volna, hogy nekik másfél év elég lesz ahhoz, ami Gyurcsányéknak csak több, mint 4 év alatt sikerült. Lehazaárulózták őket és rendőrsorfal közepette távoztak. A különbség csupán annyi, hogy most nem gyújtottak fel semmit, mert ezúttal hiányoztak a tömegből a mindenkori ellenzék fizetett bérencei...

ObudaFan # 2011.12.23. 21:49

A rendőrség meg balek volt.

Ismét. És sajnos az LMP is, mert hagyták, hogy Gyurcsány vigye el a showt.

Dr.Attika # 2011.12.23. 21:44

A televízió közvetítéséből tényleg nem következik, hogy elkövették volna a Btk. 175.§ Személyiszabadság megsértése bűncselekményét. Azt sem értem miért is kellett itt rendőri intézkedés. Nyilván egy show-műsor történt, amit az LMP szervezett és Gyurcsányék csak kihasználtak. A rendőrség meg balek volt. A két rendőrön ,akik Gyurcsányt karonfogva vitték látszott a "büszkeség".

ObudaFan # 2011.12.23. 20:36

Egyébként pedig elég jelentős distinkció van valaminek a lezárása és a lezárás elbontása között.

Ez utóbbira igen nehezen lehet ráhúzni bűncselekményi tényállást. Személyi szabadság megsértését legfeljebb az követi el, aki valakit nem enged ki valahonnan, az meg nem, aki be nem enged valakit valahova. :) Egyébként ha már mindenképpen kellett találni valami büntetőjogi tényállást, akkor az állam elleni bűncselekmények körében lehetett volna találni olyat, ami kevésbé légből kapott, még ha az sem állt volna meg.

ObudaFan # 2011.12.23. 20:31

Ha az valósul meg, amit te kívánsz, akkor továbbra is megmaradunk egy kiszolgáltatott helyzetű európai piacnak, a magunk torz duális gazdasági szerkezetével, a kormányé pedig, hogy ezt szépen csendben végignézze és jó "píárosként" elmagyarázza a magyar választónak, hogy a mi legszentebb feladataunk, hogy elvokálozgassunk a nagy európai zenekar mögött.

Párszor már leírtam, hogy nem ezt kívánom. De amíg pusztán azért nem szeretné ezeket a feltételeket teljesíteni a kormány, hogy a kormány mögött álló gazdasági csoportok szabadon herdálhassák tovább a közpénzt, addig még mindig ez a legjobb megoldás. A kiszolgáltatottság egyébként nagyrészt éppen a rendkívül elhibázott gazdaságpolitika következménye, amivel másfél év alatt ebbe a helyzetbe hozta a kormány saját magát.

Ha valaki 2002-ben és 2006-ban is a Fideszt kívánta hatalomra segíteni, akkor 2010-ben 100-szor több indok szólt amellett, hogy rájuk szavazzon, mint korábban.

Több okból sem. A 98. és 2002. közti fideszes kormányzati teljesítmény véleményem szerint meggyőző volt. Én egészen úgy 2008-ig nagyjából erre számítottam egy jövőbeli fideszes kormányzás esetére. Azért szerintem az utóbbi években már ellenzékben is fordulat történt a politikájukban. Emellett egy kis, jól szervezett csoport által erősen irányított pártra érdemes rábízni azt a feladatot, hogy egy diktatúrából kifelé tántorgó ország volt állampártjával szemben felvegye a harcot, azt már kevésbé, hogy alkotmányozó erő lehessen. Szerintem nem csak az országnak, de a Fidesznek magának is igen rosszat tett hosszú távon a kétharmad.

Attól még, hogy nekem sem öröm az

El kellene már dönteni. Először véded, aztán egyetértesz, hogy káros, aztán megint véded, aztán nem öröm.

Dr.Attika # 2011.12.23. 19:22

Dr.Szanyi Tibor a mai "láncoláson" nem vett részt. Miért nem? Vélhetőleg azért, mert beismerte törvényjavaslata visszavonandó. Talán az tartotta vissza, hogy Gyurcsány Ferenc "happeningelt".
Ennyit ezekről a "demokratákról".

végrehajtó1 # 2011.12.23. 15:50

Egy kis szókincs bővítés:

A bóvlihoz vezető út 1.5 év alatt használt jelszavai:

  • a fülke forradalom,
  • a gazdasági szabadságharc
  • a szuverenitás,
  • a kiigazítás,
  • az.átütemezés,
  • az átalakítás.
  • az átszervezés,
  • a nekirugaszkodás,
  • a kitörés,
  • az áttörés.,
  • a kifutás,
  • a nekiindulás,
  • a felszívás,
  • a lendülés,
  • a mozdulás,
  • a gyorsnaszád,
  • a gerilla hadviselés,
  • a hüvelykújj szabály,
  • a sallerezés,
  • a kokizás,
  • a kipaterolás,

Szavak, szavak .
Duma ,duma.
Nyomor, nyomor
Axióma: a fentiek a kormány ötlet jelszavai, ezért a kormány a bóvli, nem Magyarország!

efi99 # 2011.12.23. 14:48

kbs, kbs
Mennyit fogsz te még magyarázkodni, amikor ezeket vasvillával kergetik el.

végrehajtó1 # 2011.12.23. 12:50

Maradjunk abban hogy mind kettő törvénytelen.
De az egyiknek van a másiknak pedig nem volt következménye.

Gyalázat ami másfél éve folyik.Nagyobb gyalázat mint ami 6 évig folyt.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.23. 12:31

A nemzet- és demokráciahalált a te oldaladon szokták vizionálni. Egyébként pedig elég jelentős distinkció van valaminek a lezárása és a lezárás elbontása között. Szerintem még te is képes vagy a kettő elhatárolására.

efi99 # 2011.12.23. 10:50

Épp most hordják el a sorompókat elzáró LMP-seket a Parlament elől. Ha anno a fideszes kordonbontókat tuszkolták volna a furgonokba, micsoda nemzethalál lett volna itt vizionálva.

efi99 # 2011.12.23. 10:48

Te pedig legalább használd.

guba # 2011.12.23. 10:40

Efi, formázd újra azt egy bitet!

végrehajtó1 # 2011.12.23. 10:38

Efi az igazi fidesz fanok sosem fogják belátni.Be magyarázzák maguknak hogy ők tudják a tutit.És aki mást mond az komcsi-libsi bérenc.

Guba ez nem neked szólt.Általánosságban írtam.:)

efi99 # 2011.12.23. 10:23

guba
Fogod te még letagadni, hogy kikre szavaztál...

guba # 2011.12.23. 09:39

Ugyan most sem kérdeztem, mikor kire szavaztál, de ha már így leírtad, akkor megjegyzem, hogy ebben sem látom a világos megfontolást. Ha valaki 2002-ben és 2006-ban is a Fideszt kívánta hatalomra segíteni, akkor 2010-ben 100-szor több indok szólt amellett, hogy rájuk szavazzon, mint korábban. De a választási motívációidon nem szeretnék többet merengeni.

guba # 2011.12.23. 09:31

Attól még, hogy nekem sem öröm az, ami miatt te folyamatosan síránkozol, még nem biztos, hogy egyet kellene értenünk a gazdaságpolitika fő irányát illetően.
Te Brüsszel és a pénzpiacok által diktált feltételekben látod a megoldást. Én azt gondolom, hogy a határainkon kívül csak az a fontos, hogy megbízható adósként fizessük a tartozásainkat, és 3% alatt tartsuk a deficitet. Ez nyilván nekünk is fontos, de a nemzeti érdekeink nem ebben merülnek ki. Ha az valósul meg, amit te kívánsz, akkor továbbra is megmaradunk egy kiszolgáltatott helyzetű európai piacnak, a magunk torz duális gazdasági szerkezetével, a kormányé pedig, hogy ezt szépen csendben végignézze és jó "píárosként" elmagyarázza a magyar választónak, hogy a mi legszentebb feladataunk, hogy elvokálozgassunk a nagy európai zenekar mögött.

ObudaFan # 2011.12.23. 08:07

Egyrészt attól, hogy nem emlékszel rá, szóltam. Többek között, amikor Gyurcsány a bíróságokat akkor még minden alap nélkül politikai megbízottaknak nevezte. Sőt, 2002-ben is és 2006-ban is a Fideszre szavaztam, és a 2002-es helyzetben vagy a 2006-os helyzetben a mai fejemmel is rájuk szavaznék. Tavaly pedig a mai fejemmel is úgy érzem, nagyon jól tettem, hogy nem rájuk szavaztam.

A brüsszeli bürokratáktól pénzt vár a Simicska-Nyerges kormány. Nem kötelező persze semmit teljesíteni nekik, csak akkor nem fognak fizetni, ez ilyen egyszerű. Mindenesetre szerintem az utóbbi 10 évben egyedül akkor volt reális gazdaságpolitika, amikor egy évig az IMF irányította az országot. Ahogy írtam, ez aztán tényleg nem örömteli dolog, de sajnos úgy tűnik, hogy a jelenlegi magyar politikai elit teljes egészében alkalmatlan.

Most is próbálom védeni

Az előbb még azt írtad, neked sem öröm. Hát, így vitatkozzon veled az ember.

guba # 2011.12.23. 06:54

Annak nagyon örülök, hogy most már így látod, mert nem volt még olyan rég, amikor lelkesen védted ezeket az "intézkedéseket".

Most is próbálom védeni, mert én a magaménak érzem ezt a kormányt. Szemben mondjuk veled, aki ezek szerint a brüsszeli bürokratákra számítasz. Hatalmas demokrata lettél te, de mikortól is? Megmondom: a kormányváltás óta. Addig semmilyen antidemokratikus hatalmi megmozdulás nem késztett arra, hogy megszólaljál. Vagy, annak idején nem történtek ilyenek, meg hát a bíróság másodfokon korrigált. Ez igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.22. 12:52

A precedens meg annak a két börtönőraspiráns nőnek az esete.