Kalaptörvény Szanyi kapitánytól


guba # 2011.12.24. 10:30

Ez a Fidesz közel sem az, mint 2002-ben volt. Így szerintem te vagy a politikailag éretlen személyiség.

Az a szomorú, hogy ez az ország tele van politikai farkasvakságban szenvedő szavazókkal és éretlen személyiségekkel, akik nem vették még észre, hogy az LMP a mi utolsó esélyünk. :O

guba # 2011.12.24. 10:22

Érdekes színfolt nem hiszem, hogy lesz belőlük. Hiányoznak ebből a pártból is a személyiségek. Schiffert tiszteletre méltóan jó jogásznak tartom, de szerintem a politikai pálya nem neki való, a többiek pedig messze nincsenek vele sem egy súlycsoportban.

guba # 2011.12.24. 10:18

Alkotmányozásra meg nem feltétlenül volt szükség, sőt, szerintem nem volt szükség.

Nem azt írtad, hogy azért nem szavaztál a jó hagyományaid ellenére harmadszorra is a Fideszre, mert nem tartottad alkalmasnak az alkotmányozásra? Ha a Fidesz a kampányban nem beszélt alkotmányozási szándékáról, szerinted meg nem is volt szükség alkotmányozásra, akkor azért mégis furcsa, hogy éppen azért nem szavaztál rájuk, mert nem tartottad alkalmasnak őket erre. Hmm?

Emellett egy kis, jól szervezett csoport által erősen irányított pártra érdemes rábízni azt a feladatot, hogy egy diktatúrából kifelé tántorgó ország volt állampártjával szemben felvegye a harcot, azt már kevésbé, hogy alkotmányozó erő lehessen

Inkoherens előadás. Nem először.

ObudaFan # 2011.12.24. 10:12

Bohóc kormánynak bohóc az ellenzéke.

Valahogy úgy.

ObudaFan # 2011.12.24. 10:10

Újabb jó példa egyébként arra, hogy a baloldali ellenzéknek semmi sem drága, hogy egy kicsit még rontsanak a megítélésünkön.

Sajnos ez a példa azt mutatja, hogy az LMP túl sokat tanult a Fidesztől. Nem kellene erre az útra lépni. Ha kormányzásra képes erő soha nem is lesz az LMP-ből, de a magyar politikai élet egy kedvező színfoltja még lehet. De ehhez nem mára kiüresedett és korrumpálódott politikai formációk kliséit kellene átvenni.

ObudaFan # 2011.12.24. 10:07

nem vagyok kitéríthetetlen és kritikátlan Fidesz rajongó

De, az vagy.

ObudaFan # 2011.12.24. 10:06

Akinek nincsen jól megfogalmazhazható értékválasztása

Aki kitart a Fidesz mellett az összes kacskaringója ellenére, annak nincs semmilyen értékválasztása, csak éppen szerelmes egy csoportba. Ez a Fidesz közel sem az, mint 2002-ben volt. Így szerintem te vagy a politikailag éretlen személyiség.

Alkotmányozásra meg nem feltétlenül volt szükség, sőt, szerintem nem volt szükség.

Erre az alkotmányos rombolásra, amit a Fidesz végzett, meg semmi szükség nem volt.

végrehajtó1 # 2011.12.24. 09:44

Őszintén!A fidesz is ezt csinálta 8 évig.

guba # 2011.12.24. 09:31

Újabb jó példa egyébként arra, hogy a baloldali ellenzéknek semmi sem drága, hogy egy kicsit még rontsanak a megítélésünkön. Nekem egyébként Vona összefoglalása tetszett. Tömör volt, nagyon ült.

végrehajtó1 # 2011.12.24. 09:25

Dr.Attika # e-mail 2011.12.23. 20:22

Dr.Szanyi Tibor a mai "láncoláson" nem vett részt. Miért nem? Vélhetőleg azért, mert beismerte törvényjavaslata visszavonandó. Talán az tartotta vissza, hogy Gyurcsány Ferenc "happeningelt".
Ennyit ezekről a "demokratákról".

Mint kiderült azért mert ő vette fel videóra a piros lapos tiltakozást a parlamentben.Mivel a zárt láncú közvetítésen ekkor az elnöklőt mutatták.

guba # 2011.12.24. 09:23

Arra jó volt, hogy tele legyenek a külföldi lapok azzal, hogy milyen újabb jogtiprás folyik Mo-n. Éppen most szállítják el rabomobilon az "ellenzék vezérét". Annyira vannak képben egyébként, vagy annyira korrekt a tájékoztatás, hogy Ferit tartják az ellenzék vezérének. Soha nem is volt az.

véső (törölt felhasználó) # 2011.12.24. 09:01
így viszont bebizonyosodott, hogy a kormány komolyan veszi az ellenzéket..
  • :)))
Egyjogász # 2011.12.24. 08:55

BOcs, ezt nem a te hozzászólásodra írtam, hanem egy korábbi, amely a HÍTV-s közvetítést hiányolta.

Egyébként Gubánál a pont! Én is pont ezt nem értettem, hogy mi a faxnak kellett ott a rendőröknek nyüzsögni, különösen elvinni a Gyurcsányt, meg a többieket? Szerintem ebben a mocsok, nyirkos hidegben, ha nem figyel rájuk senki, különösen, ha nincs balhé, egy-két óra után "megunják, és hazamennek".

Egyjogász # 2011.12.24. 08:49

Miért nem az ATV-t nézed? Azok (egyetlen tévécsatornaként,úgyhogy az RTL és a TV2 sem közvetítte a SHOW-t, nem csak a HÍRTV) közvetítettek egész délután, Teljesen Elfogulatlan Bánó vezette, voltak kormányszidó vendégek, sőt este Olgánál még rendkívüli Egyenes Beszéd is volt.

Az igaz, hogy kicsit vicces volt, amikor először nem tudtak egy gyújtó hangú beszédre kikapcsolni a több ezer kilométerre lévő Kossuth térre, mire pedig sikerült, addigre már egy faszi énekelt valami dalt. Ezt először nézte egy darabig Bánó és a vendége, majd amikor rájöttek, hogy éppen nem a kormányt szidják, visszakapcsoltak és T.E. Bánót mutatták, amint beszél. Viszont alatta a faszi hallatszott, úgyhogy pont úgy nézett ki, mintha a Bánó énekelne. Profi TV-s munka volt, a CNN is megirigyelhetné!

guba # 2011.12.24. 08:45

Szerintem a rendőrség ezt túlreagálta. Ha mindenki szépen kikerülte, vagy átlépte volna a kiláncolt képviselőket, akkor kutyát sem érdekelte volna az egész akció. Illetve legfeljebb addig tartott volna, míg a kóbor kutyák nem pisilték volna le például a nagyon tehetséges Kaufer Virág szoknyája sarkát.

Egyjogász # 2011.12.24. 08:34

Szegény LMP-sek, megint lejött mennyire jellegtelen párt ez, ismeretlen arcokkal (legalábbis azok az ismeretlen arcok, akik odaláncolták magukat állítólag LMP-s képviselők voltak, én egyet sem ismerek, de gondolom a Schiffer meg nem tudta magát odaláncolni 10 példányban).
Kitalálják azt a láncolást, odakötik magukat ebben a rohadt hidegben a sorompóhoz, aztán megjelenik Gyurcsány Showman Ferenc, és minden kamera őt mutatja.
(Ahogy írták "elvitte a SHOW-t")
Állítólag a Mesterházy gyereket is elvitték, de szerintem ő már későn kapcsolt (hogyha a Fletó elvitette magát, nekem is el kéne), mert ezt már nem mutatták a TV-ben, gondolom a TV-sek már elmentek Fletóval a Gyorskocsi utcába.
(Mesterházy akciójáról a Tanú c. film egyik jelenete jut eszembe: "Engem már elő sem akarnak állítani? Én már szart se érek?":)) )

Bohóc kormánynak bohóc az ellenzéke.

guba # 2011.12.24. 08:31

Én egyébként nem szeretem az ilyen amorf szándékokat. Mindenki elárulja magát a hozzászólásaiban, és nem hiteles ha valaki úgy beszél a nemi szerepekről, hogy még nem döntötte el, hogy homo -e vagy hetero.

guba # 2011.12.24. 08:25

A kampányban a Fidesz nem szólt arról, hogy milyen módon akar élni az erős felhatalmazással, a 2/3 sem volt biztos.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.24. 08:08

Ne spilázd túl! Egész egyszerűen annyit mond, hogy legutóbb is lehet, hogy támogatta volna a Fideszt, de nem tartotta kívánatosnak, hogy 2/3-a legyen. A kormánytöbbsége meg úgyis borítékolható volt.
Ez pedig méltányolható gondolatmenet. Sőt, mintha azóta igazolnák is a fejlemények.

guba # 2011.12.24. 07:42

Emellett egy kis, jól szervezett csoport által erősen irányított pártra érdemes rábízni azt a feladatot, hogy egy diktatúrából kifelé tántorgó ország volt állampártjával szemben felvegye a harcot, azt már kevésbé, hogy alkotmányozó erő lehessen

Aha. Tehát kerested az alkotmányozáshoz megfelelő politikai erőt, és ezt - ezek szerint kizárásos alapon feltételezhetően az LMP-re szavaztál - az Lmp-ben találtad meg, 2010-ben. Mellesleg éppen azt szokták a Fidesz szemére hányni, hogy nem beszélt arról, hogy hatalomra kerülése esetén új Alkotmányt írna, de te csalhatatlan politikai érzékkel már a választások előtt tudtad, hogy a Fidesznek meglesz a 2/3-a és alkotmányozni fog. De újra megismételném, senki nem kíváncsi rá, hogy kire és miért szavaztál, ráadásul ezzel csak a politikailag fejletlen személyiségedet bizonyítod. Akinek nincsen jól megfogalmazhazható értékválasztása, azt pontosan ilyen ködös és logikátlan magyarázatokkal operál, mint te itt.
(válaszolok a következő felvetésedre is: nem vagyok kitéríthetetlen és kritikátlan Fidesz rajongó. Nemzeti érzelmű, konzervativ vagyok, stabilan...)

efi99 # 2011.12.23. 22:32
hunfrakk # 2011.12.23. 22:29

Ugyan, már 6-8-10 évvel ezelőtt is mindenki azt mondta, hogy úgysem lesz nyugdíjunk...
(fiataloknak meg főleg nem)

Adósságszivattyú elvisz mindent.

végrehajtó1 # 2011.12.23. 22:25

Szerintem az orbán banda mindet el fogja lopni.Csak idő kérdése.

hunfrakk # 2011.12.23. 22:21

Tényleg azok döntöttek jól, akik annak idején maradtak a mnyp-ban és nem mentek át államiba????

efi99 # 2011.12.23. 22:19

Rosszul döntöttél kbs.
Én meg jól.
Amúgy pont te kezdted, pont ebben a topicban:

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2011.12.21. 17:05
Egybites agyad van.

Úgyhogy te bizonyítottad.