Kalaptörvény Szanyi kapitánytól


guba # 2011.12.21. 19:30

Nem pont azért lettek megválasztva, hogy ezentúl ne így legyen? Nem pont ők fröcsögtek habzó szájjal, hogy tényleg másképp is lesz? Ki is hazudta akkor a legnagyobbat?

Ha nem (csak) politikusokat, hanem közgazdászokat hallgatnál, akkor rájönnél, hogy Mo számára azért nem létezik már ortodox gazdaságpolitika, mert a korábbi két kormány elmulasztotta a strukturális átalakításokat megtenni, tovább növelte az államadósságot és nem tett semmit az ellen, hogy a lakosság devizában adósodjon el. Helyette saját bevallása szerint is hazudott és úgy tett mintha kormányozna. Ezáltal a belső fogyasztás csekély, a lakosság is eladósodott, a vállalkozói szektor is gyenge, tehát a belső növekedés nem lehet a gazdasági fejlődésünk motorja. A multik szintén nem nagyon kívánnak itt befektetni, a nyereséget kiviszik, miután a magyar piacokat kiszipolyozták, és a megvett gyártókapacitásainkat leépítették. Amíg a német gazdaság megindulását várjuk, ami majd minket is fellendít, lehet hogy éhen veszünk. Ezek után nem csoda, ha "különutas" gazdaságpolitikára kényszerülünk. A magyar kormány egy sötét labirintusból futva keresi a kiutat, és minden saroknál valaki ráordít, hogy megijessze. Az ellenzéknek meg minél rosszabb, annál jobb.

Berényi Miki # 2011.12.21. 18:46

"Egyébként 2014-ben Bajnai fog jönni."

És ki fogja Bajnait miniszterelnökké választani? Az IMF által a magyar törvényhozásba delegált megfigyelők? Mert a magyar választók nem fognak olyan erőt bejuttatni, aki a "szakértő miniszterelnököt" támogatná. Na nem azért, mert 8 év alatt úgy lejáratták magukat - igen, akárhogy is tiltakoznak, nem múlik el nyomtalanul a kormányzásuk, Esztergomon kívül is lehet visszafelé mutogatni! - hanem mert köztudomású, hogy a gaz Fidesz úgy változtatta meg a választási törvényt, hogy 20 évre be legyenek betonozva...

efi99 # 2011.12.21. 18:37

Egyjogász
Te is csak visszamutogatsz (" emútnyócév" ). Senkit nem érdekel ez a fideszen és az ő szavazóin kívül (jelenleg 18%). Nem pont azért lettek megválasztva, hogy ezentúl ne így legyen? Nem pont ők fröcsögtek habzó szájjal, hogy tényleg másképp is lesz? Ki is hazudta akkor a legnagyobbat? Ha OV manapság bármit mond, vagy tesz, kapásból elő lehet húzni az ezzel homlokegyenest ellenkező szavait 1-2-pár évvel ezelőttről, már szinte keresni sem kell. (Ma pl: utolsó előtti bekezdés ebben:
http://index.hu/…et_laszlone/)
Egyébként 2014-ben Bajnai fog jönni.
Még kevéssé aktivizálja magát- helyesen, - mert egyből rászállnának a hazugsággyárukkal, esetleg hoznának egy törvényt, hogy B betűvel kezdődő nevű nem lehet miniszterelnök.
Bár őszintén szólva, nem vagyok róla teljesen meggyőződve, hogy lesznek választások 2014-ben. De ha lesz is, abban biztos lehetsz, hogy még rendesen kipolírozzák a választási törvényt, hogy nekik kedvezzen. Már elkezdték: külföldiek szavazójoga, plusz választókerületek átszabása. Utóbbi szerint teljesen véletlenül 2002-ben és 2006-ban is a fidesz nyert volna.

Egyjogász # 2011.12.21. 17:34

Akik most visítanak azon, hogy a Fidesz mit meg nem csinál a 2/3-ával, elgondolkodhatnának azon, hogy mi vezetett oda, hogy 2010-ben ilyen arányú győzelmet arattak. Esetleg nem az, hogy nagyon sokaknak baromira elegük lett a Maszopszadesz rezsimjéből, Fletóból, az akkori hatalmi elit különböző ügyeiből, a gátlástalan lenyúlásokból?
Szanyi kapitány miért most nyavalyog, miért nem mondjuk 2007 elején szólt Fletónak (úgy tudom, Szanyi mester is 8 évig országló Párt prominens személyisége), hogy Fletókám, nagy szívás lesz ebből, nem mehet így tovább, kezdjük talán azzal, hogy nem terheled tovább a Maszopszadeszt, húzz a francba, és éldegélj a milliárdjaidból....

A másik pedig, hogy a Fidesz és Orbán szidás mellett soha, senki nem mondja meg, hogyha netán a Fidesz takarodna, akkor ki jöjjön helyette?
Netán a Jobbik és Vona? Gondolom, nem ezt akarják.
Vagy a teljesen jellegtelen, Szadesz-klón (Nem) Lehet Más a Politika? A II. kerületben pár hete csúfosan lebőgött Karácsony gyereken kívül még a politikusaik nevét sem tudni.
Vagy Fletót sírják vissza? Nem lenne gond, ő biztosan felvenne még vagy 10000 milliárd hitelt, hogy még az ük-ükunokáink is azt fizethetnék. "Igen, megcsináljuk." Esetleg a Parlament épületét meg odaadhatná az IMF Magyarország-Gyarmat Helytartótanácsa székhelyének a hitel 1 heti kamata fejében...
Vagy az MSZP? Az még létezik? Vagy megy a süllyesztőbe a Szadesz után?????

Egyjogász # 2011.12.21. 17:34

Akik most visítanak azon, hogy a Fidesz mit meg nem csinál a 2/3-ával, elgondolkodhatnának azon, hogy mi vezetett oda, hogy 2010-ben ilyen arányú győzelmet arattak. Esetleg nem az, hogy nagyon sokaknak baromira elegük lett a Maszopszadesz rezsimjéből, Fletóból, az akkori hatalmi elit különböző ügyeiből, a gátlástalan lenyúlásokból?
Szanyi kapitány miért most nyavalyog, miért nem mondjuk 2007 elején szólt Fletónak (úgy tudom, Szanyi mester is 8 évig országló Párt prominens személyisége), hogy Fletókám, nagy szívás lesz ebből, nem mehet így tovább, kezdjük talán azzal, hogy nem terheled tovább a Maszopszadeszt, húzz a francba, és éldegélj a milliárdjaidból....

A másik pedig, hogy a Fidesz és Orbán szidás mellett soha, senki nem mondja meg, hogyha netán a Fidesz takarodna, akkor ki jöjjön helyette?
Netán a Jobbik és Vona? Gondolom, nem ezt akarják.
Vagy a teljesen jellegtelen, Szadesz-klón (Nem) Lehet Más a Politika? A II. kerületben pár hete csúfosan lebőgött Karácsony gyereken kívül még a politikusaik nevét sem tudni.
Vagy Fletót sírják vissza? Nem lenne gond, ő biztosan felvenne még vagy 10000 milliárd hitelt, hogy még az ük-ükunokáink is azt fizethetnék. "Igen, megcsináljuk." Esetleg a Parlament épületét meg odaadhatná az IMF Magyarország-Gyarmat Helytartótanácsa székhelyének a hitel 1 heti kamata fejében...
Vagy az MSZP? Az még létezik? Vagy megy a süllyesztőbe a Szadesz után?????

ius latratus # 2011.12.21. 17:01

"Ráadásul a Klubrádióval elveszett az utolsó demokratikus hang az éterből"

El.
Pártszimpátia kérdése (és nem, nem másé), hogy ez kinek fáj, kinek nem.
Nekem nem. De tiszteletben tartom azt is, akinek ez egy fájó dolog.
Azzal, hogy rajta, csináljanak egyet! (ó, egyem a szívét!), úgy, ahogy a Fidesz annak idején a semmiből összeeszkábált egy HírTv-t. Ahhoz képest illik a "semmi" szó tartalmát vizsgálni, hogy nem örököltek hatalmas pártvagyont, hatalmas média-monopóliumokat. Igaz az is, hogy mára közel kiegyenlített a viszony, ezért is van az, hogy egyre hangosabb a sikoly a másik oldalon, egyre nyilvánvalóbb: már nem tudnak a megmondó-embereik mögé elbújva lenyomni bármit az emberek torkán. Nem, nem vagyok fideszes, de határozottan jobboldalinak tartom magam - nem, nem szimpatikus a szalon-radikális oldal sem, az már nekem vicc...(s nem, nem lenne bajom egy nemzeti érdekeket is szem előtt tartó baloldali szervezettel sem, de ez már kicsiny országunk sajátja, hogy itt a "bal" csak azért bal, hogy tükör legyen a másik oldal előtt, s nem azért, mert határozott ideológiát követ)

Szóval: ezen a fórumon messze kerülendő kellene legyen a pártszimpátia, nagyon helyesen. Magam részéről azonban álszentnek tartom azt is, aki maga elé mormolva pötyögi ide a rész-igazságait, hogy elhitesse: ő aztán abszolúte független. Francokat. (Pedig olyan nincs, ez olyan, mint a független jelölt egy választáson)

Sok embernek kívánok az agyára menni még, s tudom, az idióta hozzászólásaimmal ez sikerülhet is. Azokhoz tartozom, akik nem tákolmánynak nevezik az Alkotmányt, akik tudják, hogy az ország miniszterelnöke Orbán Viktor, ezt elfogadják (sőt: remélik, hogy ez így is marad), azokhoz, akik nem vitatják el a jelenlegi kormányzó erő legitimitását, de mindezek mellett kellő kritikával, s kellő borzadállyal figyelem, hogy néha a koalíció mintha maga alatt vágná a fát, s nem értem, mi a franc van...

Jó. Ennyit erről. Ja, Szanyiról meg nem írok, én nem akarom végrehajtó1-et felbosszantani. Vele én itt jól elvagyok, egyet is értünk párszor, majd átnevelem lassan...
:))

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.21. 16:55

Egyszer már kérdeztem: neked ők a példaképeid, hogy rájuk hivatkozol?

végrehajtó1 # 2011.12.21. 16:45

következetesen csak tákolmánynak nevezik?

Nem szép de sajnos olyan is.

Ezen a színvonalon nem kell politizálni

Akkor néha nézzed a 2/3-os parlamentet.Kritikán aluli.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.21. 16:40

Ezen a színvonalon nem kell politizálni.

Én is csak ennyit akartam mondani. A többi rosszindulatú belemagyarázás.

efi99 # 2011.12.21. 16:38

végrehajtó1
Azért nem ír érveket, mert ezeket nem is lehet megvédeni érvekkel.

guba # 2011.12.21. 16:28

Miért végrehajtó szerinted az méltó stílus ezen a fórumon, hogy az Alkotmányt itt egyesek következetesen csak tákolmánynak nevezik? Ezen a színvonalon nem kell politizálni.

végrehajtó1 # 2011.12.21. 16:21

Ráadásul a Klubrádióval elveszett az utolsó demokratikus hang az éterből.

Sajnos.A vezér nem tűr ellenzéket.

Kovács_Béla_Sándor szerintem nem a hozzászólót kell minősítened.(Nem méltó hozzád)Ennél azért Te többet tudsz.

Érveket mondj.Hogy miért jó és szép így...

lajcsó # 2011.12.21. 16:19

Az Alaptörvénynek nevezett "oktrojált alkotmány" is eléggé szánalmas tákolmány. De történelmi példával nevezhetjük akár "Orbáni pátensnek" is.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.21. 16:10

Csakhogy én éppenséggel nem foglalkozom veled.

efi99 # 2011.12.21. 16:08

Ez minden amivel cáfolni tudod? Tudod mikor szoktak a hozzászólóval foglalkozni, ugye? Amikor nincs egyéb érv.

guba # 2011.12.21. 16:07

Ráadásul a Klubrádióval elveszett az utolsó demokratikus hang az éterből. :)) Feri magán kívül van.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.21. 16:05

Egybites agyad van.

efi99 # 2011.12.21. 15:50

A fidesz? Tényleg az?
Szánalmas, ahogy Paul Smith aláír mindent, amit elétolnak. Szánalmas, hogy magának küldte le a törvényt még házelnökként, nehogy Sólyom megtorpedózza. Szánalmas, hogy az AB, a Főügyészség és most már a bíró kar vezetése is fidesz befolyás alatt áll.
Szánalmas, hogy direkt éjszaka üléseznek, hogy a pórnép ne lássa a kényes kérdésekről folyó vitát. Szánalmas, hogy a felszólaló köré gyülekeznek, hogy a közvetítéskor ne lehessen látni, hogy alig lézengenek bent. Szánalmas, hogy 1 nap alatt nyomnak át törvényeket, amiket így el sem lehet olvasni, nemhogy véleményezni. Szánalmas, hogy a még életbe sem lépett Tákolmányt módosítják. Szánalmas, hogy ha valami nem jön össze délelőtt, délután gyártanak egy új szabályt, aztán az alapján már mehet.
Szánalmas továbbá, hogy kbs majd nem tud válaszolni a jövőben felmerülő jogi kérdésekre, mert estére már nem az lesz érvényes. Szánalmas, hogy amire jól válaszolt, az sem lesz jó, mert visszafele is törvénykeznek.
És szánalmas kbs, hogy - ráadásul ügyvédként - ezeket védi. Éljen az újmagyar demokrácia!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.21. 15:42

Szánalmas.

efi99 # 2011.12.21. 15:40

Itt egy másik témábavágó:
http://www.parlament.hu/…23/05223.pdf

Egyjogász # 2011.12.21. 13:27

A szocik egyszer már eljátszották ezt, 2010. júliusában benyújtottak egy törvényjavaslatot valami olyasmi címmel, hogy az Orbán iránti szeretet, hála, hűség, stb. törvénybe foglalásáról. Az illetékes bizottság a tárgysorozatba vételét is elutasította, így az OGY nem tárgyalta, nyilvánvaló, hogy ennek is ez lesz a sorsa. A lényeg az volt, hogy a sajtó (leginkább a ballib csókossajtó) beszélt róla pár napot.
Gondolom Szanyi mesternek is összesen ez volt a célja, az ATV már gyorsan be is hívta tegnap egy interúra a Kálmán Olgához (egyébként nekem úgy tűnt, hogy még az Olga is értetlenkedett a dolgon).

ObudaFan # 2011.12.21. 12:09

Szerintem ez a törvényjavaslat, és az, amire válaszul született akár jelképe is lehet majd évtizedek múlva a mai magyar közállapotoknak.

végrehajtó1 # 2011.12.19. 20:39

Szerintem kezdik ki is merni a vezérük stílusát.:)

Dr.Attika # 2011.12.19. 20:24

A Magyar hirlap kommentelői mit írnak? Ismerteted röviden?

végrehajtó1 # 2011.12.19. 20:22

Magyar Hirlap kommentelőitől másoltam át.
Szerintem nagyon találó még akkor is ha nem feltétlenül értek vele egyet.