Pénzbüntetés + erkölcsi bizonyítvány


Citrom # 2006.08.29. 13:21

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek ismét....

Régebben volt egy ügyem, okirathamisítás miatt és kisebb értékű csalás vétségével gyanusítottak, végül a csalást visszavonták és a hamisításért kaptam 63.000 Ft pénzbüntetést, melyet be is fizettem.

Lenne egy munkalehetőségem, de vinnem kell erkölcsi bizonyítványt.

A kérdés az lenne, hogy ilyen jellegű büntetés esetén kaphatok-e "tiszta" erkölcsit?

Citrom

onom # 2006.08.29. 13:48

Szia Citrom!
Kaphatsz tiszta erkölcsit, mivel a Btk.
102. § (1)szerint a törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. pénzbüntetés esetén az ítélet jogerőre emelkedésének napján.
Citrom # 2006.08.29. 14:39

onom!

Köszi a gyors választ. Remélem akkor ez nem lesz akadály a munkavállalásnál.

Citrom # 2006.08.31. 11:32

Most már csak az a kérdés, hogy ha ez a munka a rendőrségnél lenne, mennyire néznek utána az embernek, hogy volt-e valami ügye, stb....

Tudtok esetleg erről valamit?

péterapó # 2006.08.31. 16:52

1000 % hogy kiszúrják..

Üdv P.


Polgár légy, ne alattvaló!

Citrom # 2006.08.31. 18:17

Ami egyúttal azt is jelenti, hogy nem fognak felvenni igaz?

Citrom # 2006.08.31. 18:21

Egyébként ez egy sima adminisztrációs közalkalmazotti munka lenne.

Szerintetek semmi esélyem?

Dr.Attika # 2006.08.31. 18:55

Az erkölcsiben az szerepel, hogy "a bűntettesek nyilvántartásában" szerepel, vagy nem. Tekintettel arra, hogy a pénzbüntetés megfizetésével beáll a törvényes mentesítés és nem vagy köteles számot adni korábbi elítélésedről. A rendőrök csak úgy szerezhetnek tudomást a korábbi ügyedről, ha ellened folyó büntetőeljárás során tekintenek bele. Õk sem tekingethetnek minden nyilvántartásba. Ha megteszik törvényt sértenek. Mivel Te nem vagy köteles magadtól ezt elmesélni, így az a vád sem érhet, hogy eltitkoltad. Ha mégis ezért rúgnának ki, vagy utasítanának el, akkor munkaügyi perben tutti nyerő vagy.

Citrom # 2006.08.31. 19:00

Azért ez kicsit megnyugtató. Már előterjesztették a kinevezési kérelmet a központ felé a személyes adataimmal. Szóval akkor, ha tiszta az erkölcsim ők külön nem kutakodhatnak utánam az adataim alapján? Erre hivatkozva nem utasíthatják el a felvételemet?

Dr.Attika # 2006.08.31. 19:04

Nem bizony. Jogállamban élünk. És ne is említsd senkinek.

Citrom # 2006.08.31. 19:05

Bocs, de annyira igeges vagyok most emiatt. Nem voltam még közalkalmazott, nem tudom hogy ez milyen felvételivel jár, minek kell megfelelni.
Jó lenne, ha nem derülne ki, mert ez egy hülye botlás volt a részemről, kifizettem a büntetést és szeretném ezt a melót.

Csak azért gondolom, hogy jobban utananéznek az embernek, mert ma olyanokat mondott a csaj, akinek a helyére megyek, hogy lesz majd környezettanulmány, meg orvosi, ami persze nem gáz.

Nyugtassatok meg, hogy nem fognak rólam különböző nyilvántartásokból adatokat lekérni! Vagy igen?

ObudaFan # 2006.08.31. 19:11

Vannak olyan tevékenységek, ahová nem elég az erkölcsi, hanem bűnügyi nyilvántartásbeli szereplés is probléma, de egy pénzbüntetéssel zárult ügy azoknál sem gond.

Dr.Attika # 2006.08.31. 19:49

Én nem tudok ilyet, de mint írtam nem a bűnügyi, hanem bűntettesek nyilvántartásában szeplést, vegy nem szereplést igazolja az erkölcsi .

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.01. 04:26

Ahová C típusú átvilágítás kell például.

Citrom # 2006.09.01. 06:07

És esetemben kell a C tipusú átvizsgálás? És mit jelent ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.01. 07:26
Dr.Attika # 2006.09.01. 07:57

Nem kell a C tipusú átvilágítás. Nyugodj meg, kifognak nevezni, nem kutakodhatnak utánnad.
KBS! Ne riogasdd már szegényt. Te is tudod, hogy a C tipus mire vonatkozik.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.01. 10:44

Jóvanna! Te hoztad szóba, hogy van olyan állás, ahol nem csak az erkölcsit kérik, hanem a tágabb bűnügyi nyilvántartásba is betekintenek.

Egyébként az A meg B típusú ellenőrzésnél is felteszik a kérdést, hogy az elmúlt 15 évben indult-e ellene büntetős eljárás. Az ilyen munkaköröket meg a miniszterek határozzák meg, mit tudom én , melyik mit sorolt bele.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.01. 10:46

De ha nemfog államtitkot kezelni, akkor valószínűleg nincs ellenőrzés.

Citrom # 2006.09.01. 11:44

Na most aztán jól megkavarodtam....

Most már csak remélni merem, hogy nem leszek olyan "fontos ember" akinek államtitkot kéne kezelnie, vagy hasonló.

Én egy sima mezei adminisztratív közalkalmazotti állásra jelentkeztem, ahol levelezés (bár azt mondták, hogy valami titkos iratok kezelése is lesz) meg mindenféle ügyes-bajos dolgok intézése lesz a feladat.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.01. 11:54

Áááá... Ha nem valamelyik minisztériumba mész, akkor nem kérnek mást az errkölcsin kívül.
Elnézést, ha aggodalmat okoztam; csak beszélgetünk.

Citrom # 2006.09.01. 12:18

Ok. Köszi, akkor megnyugodtam. :)))

Ma adtam fel az erkölcsihez a nyomtatványt, nem tudjátok kb. mennyi idő alatt jön meg?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.01. 12:53

Újabban már egy héten belül.

Főlökött # 2006.09.01. 15:23

Tiszteletem

KBS igazad van, de a yardon is van olyan állás, ahova C kell. Ott van minden, mint nyalánkság, titkosszolgálati megfigyelés, vagyonnyilatkozat, stb. Ne részletezzük.

Citrom, vélelmezem iratkezelés lesz a feladat, s ott van az irattár. Hát ottan vagyon nyilt - titkos - szigorúan titkos........ anyagok, igaz munkahely függvénye, nem mindenhol foglalkoznak ilyenfajta nyomozásokkal.
Környezettanulmányt készítenek, az új munkavállaló személy környezetéről, baráti köréről, stb. Lesz orvosi is, stb.

Erkölcsi meg már alakul.

( u.i.: ha nem sikerül, szerzünk az ecserin egyet :-)))) ) csak viccnek szántam. Drukkolok.

----------------------
  • Löki
Citrom # 2006.09.01. 18:12

Kedves Főlökött!

A környezettanulmányt és az orvosit is mondták, hogy lesz, de ez nem probléma. Nekem csak az a lényeg, hogy ne nézzenek körül különböző nyilvántartásokban.
Egyébként azt gyanítom, hogy itt nem lesznek annyira fontos nyomozások stb., mert ez a munkahely az Autópálya rendőrség egyik vidéki csomópontján lenne.
Legalábbis remélem, hogy ehhez nem kell az a bizonyos C, vagy az erkölcsin kívül bármi.

Köszi a drukkot, most már én is várom, hogy mi lesz......