Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2012.09.30. 16:37

Kizárva a fenyítések miatt nincs , de nyilván a bv. bírót igencsak befolyásolni fogja.

Csőrös # 2012.09.30. 15:09

Üdvözlet!

Szomszédom élettársa emberölés kísérlete miatt elsőfokon (nem jogerősen) 4 év 6 hónapot végrehajtandót kapott. Eddig 23 hónapot volt előzetes letartóztatásban, mely idő alatt 4 fenyítést kapott.

Kérdésem: a fennmaradó büntetés vonatkozásában vonatkozik-e majd rá valamilyen kedvezmény a fenyítések ellenére.

Köszönöm válaszát

cafrinka # 2012.09.24. 06:09

Feltételes szabadság ideje alatt akkor utazhat valaki külföldre,ha azt a kedvezmény tárgyaláson a Bv. bíró engedélyezi. Ezt akkor szokták,ha pl. valaki külföldön dolgozik és tud valamilyen papírt(munkaszerződést) bemutatni erről,illetve, ha bizonyíthatóan,már a büntető eljárás ideje alatt külföldön élt életvitelszerűen.

Fontos,hogy mindenképpen jelezni kell ezt a kedvezmény tárgyaláson!

ObudaFan # 2012.09.23. 13:11

Pont azt mondom, hogy szerintem nem jól.

xtina22 # 2012.09.23. 12:43

A parom 2 ev bortonbutetest kapott,1,5 es 6 honap.Tavaly oktober 27. ota tolti bunteteset.Elvileg jovo szeptembet 12. szabadlabra helyezik,feltetelesen,de buntetese ugye oktober 27. er veget.Tehat akkor mar gondolom oktober 27. utan kiutazhat,ha jol ertelmeztem.Koszonom valaszat!

ObudaFan # 2012.09.23. 12:35

A feltételes szabadság tartama azonos a szabadságvesztés hátralevő részével, de legalább egy év. Bár ha a szabadságvesztés hátralevő része egy évnél rövidebb, és végrehajtását nem rendelték el, a büntetést - a feltételes szabadság letelte után - a hátralevő rész utolsó napjával kell kitöltöttnek tekinteni, de ez csak az egy év letelte után derül ki. Ezért szerintem addig nem utazhat.

xtina22 # 2012.09.23. 12:24

Igen ertem.De akkor ha mondjuk masfel honappal elobb kiengedik feltetelesen,akkor ha az a masfel honap eltelik,akkor kitoltodik a buntetese.Vagyis Jovo szeptember 12-en feltetelesen szabadul,de az itelete oktober 27. tart.Tehat akkor oktober 27. utan elhagyhatja az orszagot?

ObudaFan # 2012.09.23. 11:44

Pedig rosszul gondolod és ő tudja jól.

Nem utazhat külföldre, akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek, büntetésének kitöltéséig vagy végrehajthatósága megszűnéséig.

xtina22 # 2012.09.23. 09:00

Udvozlom!!

Egy fontos kerdessel fordulnek onhoz!Ha a parom kedvezmennyel szabadul,akkor mikor utazhat kulfodre?Miutan kitoltodott a buntetese?Mert o azt hallota hogy,ha tegyuk fel masfel honap kedvezmennyel feltetelesen kiengedik,de masfel honap mulva ugye kitolti a bunteteset,akkor is meg egy evig nem hagyhatja el az orszagot..En ezt nem tartom valosnak,szerintem ha valaki kitolti a bunteteset akkor mar szabad ember..kerem valaszoljon,jo lenne biztosra tudni..
Elore is koszonom!!

ObudaFan # 2012.09.06. 13:33

Összbüntetés az jár, de amíg az az ítélet nincs meg, lehetetlen megmondani, hogy pontosan mennyit lesz bent.

mona38 # 2012.09.06. 12:49

Tisztelt Obudafan!Szeretném megkérdezni mik a párom esélyei,egy ügyből(lopás) kapott 30 hónapot amiből 10 hónapot ült előzetesben,nem ment be időre így kizárták a kedvezményből,egy másik ügyből amit még ez előtt az ügy előtt követett el de csak most volt belőle tárgyalás(csalás)2 évet kapott,szeretném megtudni jár-e neki az összbüntetés és ha igen mennyit kell belőle leülnie?nagyon szépen köszönöm előre is a válaszát!

kemping # 2012.08.31. 16:43

De miért kapta vissza a felfüggesztettet?
Ha jól értem volt a függő az alatt csinált valamit és visszakapta,és még mentek a tárgyalások csinált egy másik bűncselekményt.
Azt az ítéletet amiért visszakapta a függőt meg a 2 évet fogják összbüntetni.
Függőt nem összbüntetnek mert jogerős volt mikor már csinálta a többit.
Itt mindig a jogerőt meg az elkövetés idejét kell nézni.
Tudom mert ugyan ez volt nekem is.

xtina22 # 2012.08.31. 08:13

Ertem,de a kisebbik iteletet a 6 honapot azt a felfuggesztett utolagos elrendelese miatt kapta,mert felfuggesztet alatt elkovetett valamit,ezert elrendeltek a vegrehajtasat.Tehet nincs felfuggesztett,mert az vegrehjtattak.Igy,mivel az is letoltendo szabadsagvesztes lett,osszbuntetni lehet a masik 2 eves iteletevel?

kemping # 2012.08.31. 07:50

A felfüggesztettet nem öszbüntetik,csak a másik két ítéletet.A kisebbik ítéletbe belenyúlnak,de azt a bíró dönti el mennyit.

xtina22 # 2012.08.30. 19:37

Kerem valaszoljanak,nagyon fontos lenne!Elore is koszonom!

xtina22 # 2012.08.29. 20:18

Az lenne a kerdesem,hogy felfuggesztett utolagos vegrehajtasa eseten milyen esetben lehet osszbuntetesbe foglalni 2 iteletet..ha a felfugesztett jogerore emelkedese elott kovetette el a buncselekmenyeket,vagy ha felfuggesztett utolagos vegrehajtasa altal kapott szabadsagvesztes jogerore emelkedese elott?Pontosabban paromnak 2 itelete van,2003-ban kapott 6 honap felfuggesztett bortonbuntetest,de ez ido alatt elkovetett valamit ezert elrendeltek a 6 honap szabadsagvesztest.Ez 2007-ben emelkedett jogerore.Kozben volt folyamatban egy masik eljaras amibol 2009-ben kapott 2 ev bortonbuntetest.Az elkovetesi idok a felfuggeszett jogerore emelkedese utan,viszont a felfuggesztettbol vegrehajtasra kerulo szabasagvesztes jogerore emelkedese elott tortentek.

C a s a b l a n c a # 2012.08.27. 12:36

Marcsipanni!

Az ítélet rendelkezik arról, hogy milyen szintű büntetésvégrehajtási intézetben kell végrehajtani az ítéletet.

A törvény pedig arról rendelkezik, hogy az egyes bűncselekmények esetén milyen büntetési tétel jár.

Ha a kettőt összerakod, akkor megkapod a választ.

panka0824 # 2012.08.27. 11:44

Nekem elég fura kerdesem lenne,a párom 2004ben feltételesen szabadult,ugy hogy volt egy 10 honapos itélete amit idö mulása miatt nem kellett neki leülnie,de ebbe már beleült 2 honap 25 napot mire eszre vettem es utána tudtam járni a dolgoknak.Ezek után azonnal kiengedték,mivel tévesen ülte tényleg az itéletet. 2008 ban vissza került és mivel akkor feltételesen szabadult igy vissza kapta a régi itéleteit,és ismet bele vették neki az összbüntetésbe a 10 honapot amit már egyszer elintéztem most ott van neki a 10 honap,es a 2 honap 25 napot sem vették le amit akkor beleült!!!Sajnos már nem tudok hova fordulni tul kis hal vagyok hozzá!!!

Marcsipanni # 2012.08.27. 09:24

A párom három év hat hónapot kapott börtönben, eböl már húszon két hónapot letöltött fegyház fokozatban.2012 július 18.-ától tölti a maradék 10 hónapot(negyedelt kedvezménnyel számolva)börtönben.
Kérdésem az lenne, hogy mikor kérhet fokozatváltást fogházra,mi a feltétele,mit kell hozzá tenni? Az előzetesben eltöltött idő és magasabb fokozat beleszámít e ebbe és legkorábban mikor szabadulhat?
Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2012.08.24. 17:38

A kérdező kérdése az volt, hogy az elítélt dátumszerűen mikor szabadul. Még ha minden, amit leírt tiszta és világos is lenne, akkor is igen nehezen lenne ez megválaszolható annak ismerete nélkül, hogy mikor vonult be.

Dr.Attika # 2012.08.24. 17:16

Tehát mi a válaszod a kérdező kérdésére? Engem is érdekel jogkérdésben.

ObudaFan # 2012.08.24. 17:09

Nincs, de nyilván azért kapcsolattartó, mert a terhelttel tartja a kapcsolatot.

Dr.Attika # 2012.08.24. 16:41

És a kapcsolattartó felé az ügyvédnek van tájékoztatási kötelezettsége? Nincs.

ObudaFan # 2012.08.24. 15:59

Csak kapcsolattartó az a "pár".

Dr.Attika # 2012.08.24. 15:38

Biztosan van,csak hogy a "párom" nem jogi kategória , ezért a terhelt és védője közötti dolgokról nem értesül.