Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2012.08.24. 14:59

Ha fogva van, akkor csak kellene, hogy legyen egy védője, aki ismeri az iratait és azok alapján meg tudja mondani.

morfeus15 # 2012.08.24. 07:32

Üdvözlöm!
A párom már a jogerős büntetését tölti kapott 4hónap fogházat és 3 hónap fogházat vissza a felfüggesztettből így kapott összbüntetésként 7hónap fogházat!és nem ment be időbe így kizárta magát a kedvezményből közben folyamatban van a 3 hónaposból egy hivatalos személy elleni erőszak vádja aminek október 16.án lesz a tárgyalása mert addigra napoltak el ugyanis júniusban lett volna ez megtárgyalva de az imeibe volt fent akkor ott nekem azt mondta az ügyész hogy augusztus 26.án szabadulhat a párom viszont ő meg azt mondja hogy nem volt még ott bent tárgyalása ás kedvezménnyel október 16-án szabadulhat amikor lesz a tárgyalás jó formán oda sem ér mert jelenleg pesten van a kozma utcában ez pedig veszprémben lesz!!!most akkor mi varható???valószínű kiengedik tényleg most vagy csak szívatják és 16.-án sem engedik ki sőt berabosítják?egyszerűen nem értjük mi folyik itt az imei után visszahozták veszprémbe utána 2 hét múlva elvitték baracskára most meg 3hetet töltött barcskán és elvitték a kozma utcába mire jo ez? kérem segítsen köszönöm.

xtina22 # 2012.08.02. 14:41

Jo napot kivanok!

Parom bunteteset tolti 9 honapja..Van neki egyszer 1,5 eve,es volt egy regi felfuggesztettje amit szinten le kell ulnie,de mas ugybol kifolyolag.Most adta be az osszbuntetesre a kerelmet,mivel jarna neki.Viszont a bv. biro a kedvezmenybol kizarta,mert nem vonult be idoben..2009 novembereben lett meg a jogeros itelete,a 1,5 ev.A kerdesem az lenne,hogy ha osszbuntetik akkor a kedvezmeny visszaadhato e neki,mivel megvaltozik az itelete,magatartasa kifogastalan,havonta kapja a dicsereteket.Es a behivo levelet nem vette at,mivel nem tartozkodott Magyarorszagon..Nem tudom mennyi esely van erre,hogy visszakapja a kedvezmenyt,de kerem aki jartas az ilyen dolgokban valaszoljon nekem ,hogy erre van e lehetoseg!Elore is koszonom!

szece # 2012.07.10. 18:50

Sziasztok!
Párom 8 év fegyházat kapott.Már kétszer elutasították az átszállítását Márianosztráról.Nagyon messze van és csak 3 havonta tudok menni hozzá.Az előzetes alatt is már dolgozott, rengeteg dicsérete van.Szeretném megtudni hogy miben változtak most a kedvezmények?Mert állítólag sokban.De a Közlönybe sajnos nem tudom megtalálni.Köszönöm előre is a segítséget!

ObudaFan # 2012.07.09. 11:33

Olyan nincs, hogy "1év 6hónap(2évről kedvezménnyel csökkentett) ". Ha ez egy 2 év börtönbüntetés, akkor a "negyedelés" után lesz ebből 1 év 6 hónap, ha a bv. bíró érdemesnek látja az elítéltet a feltételes szabadságra.
Emellett a fogházasítást lehet megpróbálni, hogy ne csak negyedelni, hanem harmadolni lehessen, meg az evsz-t.

xyzx # 2012.07.09. 08:55

Jó napot kívánok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 1év 6hónap(2évről kedvezménnyel csökkentett) börtönbüntetés esetén milyen kedvezményeket lehet igénybevenni, harmadolás, negyedelés, stb. ? Hol találok erre vonatkozóan jogszabályokat? Jelenleg beadtunk már egy kérelmet felfüggesztéssel kapcsolatosan, de még nem kaptunk választ. Ezzel párhuzamosan lehet beadni mégegyet a jó magaviseletre való tekintettel?

Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

ObudaFan # 2012.07.02. 10:57

Azt, amit már kitöltött, nem lehet összbüntetésbe foglalni, és azt sem, amit a jogerős ítéletei után követett el.

Szilvi 22 # 2012.07.02. 10:40

Jó napot Kívánok!

Tegnap a testvéremet elkapták a rendőrök,már márciusban be kellett volna mennie a börtönbe,de nem tette.Igy tegnap elvitték a Veszprémi börtönbe úgy ahogy volt.(póló,rövidnadrág,papucs)pénz nincs nála.Olvastam,h neki kell kérnie a kapcsolattartást,de így nem tud levelet küldeni,hiszen egy forintja sincs.Most mit tehetünk?
tegnap nagyon sok mindent meg vettem ami fel volt tüntetve a papíron,hogy mit vihet be magával,de addig nem is tudunk neki küldeni semmit amíg nincs meg a papír.nagyon aggódunk,hiszen szüksége lenne ruhákra,cipőre és tisztálkodási szerekre.
Köszönöm szépen előre is a válaszát.

Aggódó. # 2012.07.02. 07:30

Tisztelt Fórunozók.
Van egy ítélet 1év 1 évre felfüggesztve/ebből/4 hónap előzetesbe.Ennek az ítéletnek a jogerőre emelkedése után lett 15hónapos jogerős ítélet,ami magaután vonzza a felfüggesztett letöltését.
Már megvolt a behívó levele amikor ismét autóval elkapták és egy bódult vezetést akarnak rábizonyítani,és mivel nem tud elterelésre járni így azt is.Ebből nem tudom mi lesz mert Július4-én lesz tárgyalás.
Ugye ez is egy jogerős ítélet után lett elkövetve.
Mind fogház büntetés,
A kérdésem az lenne,hogy van-e összbüntetés vagy kvázi halmazati büntetés?
Most a 15 hónaposat tölti melyből már megkapta a kedvezmény tárgyaláson a kedvezményt.
Ebben az esetben,hogy 3 büntetés van lehet hazajárós?
Vagy lehet-e összbüntetni?
Válaszukat nagyon szépen köszönöm.

donbagacarlos # 2012.06.29. 21:35

Jó estét kívánok a Tisztelt fórumozóknak!
Nekem lenne egy olyan SOS kérdésem hogy az egyik barátomnak tegnap volt tárgyalása és első fokon kapott 2,5 évet de most felebeztek és most Ruttner Györgyöt fogadják meg hogy azt szeretném kérdezni hogy mivel soha nem volt büntetve,semmi bizonyíték nincs ellene, sosem volt meg most sincs felfüggesztve csak a tárgyaláson 6 ember rá vallt és a bíró nekik hitt pedig nem volt semmi bizonyítékuk meg persze amit rá valltak "adócsalás bűntárs" szerűség ezt pontosan nem tudom hogy 2.fokon mit kaphat? Tuti börtönbe kell neki vonulni? Ha igen akkor mennyi ideig?
S még azt szeretném kérdezni hogy olyat mivel sosem volt büntetve meg ilyen dolgok hogy lehet-e olyat kérni hogy a házból ki sem mozdulva lehessen? "házi börtön" szerűségre gondolok! (Börtön helyett a házba töltené le az időt)
SOS Nagyon sürgős lenne a válasz aki tudna segíteni nagyon megköszönöm! Előre is köszönöm a Válasz adóknak!
Tisztelettel Carlos!

bea82 # 2012.06.26. 21:23

Kedves Hozzászolók!
Párom 1 év 6 hónap felfüggesztett ítéletet kapott,munkaügyi ellenőr megvesztegetése miatt (100ezerFt),de előtte már volt egy felfüggesztett ítélete szintén 1 év 6 hónap. Így most a régi ítélet jogerőre lépett.Így mindkettő büntetését elvileg le kell töltenie.A második ítélet kapcsán a kuriahoz rendkivuli jogorvoslati kérelem lett beadva,ugyanis meglévő bizonyítékokat a bíró figyelmen kívül hagyott. Remélem felmentik!Ha nem ugy alakul szeretném tudni, milyen kedvezményeket kaphat? Börtön fokozat mindkettő.Ha jól tudom a két büntetés nem összbüntethető. Ilyen esetben mikor kérhető, hogy a börtönből fogház büntetés legyen, illetve pontosan milyen más kedvezményeket kaphat? Mi az a legkorábbi idő amikor a Bv bírónak ilyen kérelem beadható illetve mik a feltételek?
Páromnak példás magatartása van, 4 dicsérete 3 hónap alatt, dolgozik szabadsávesztése alatt, munka, család várja haza.
Mielöbi válaszotokat várom!

ObudaFan # 2012.06.10. 14:48

Kérheti, a büntetése 2/5-nek a kitöltése után. Ha börtön fokozat lesz belőle, a büntetés 3/4-e kitöltése után mehet feltételesre. Ha marad fegyház, a 4/5 kitöltése után.

akire25 # 2012.06.10. 10:05

sziasztok!a férjem 3év börtön büntetést kapot,már 6honapja bent van,kér tölem egy olyan nyomtatványt,ami arrol szol,hogy a büntetését felezék meg.valaki tud ebbe segitenni hol találom meg a neten,hogy kinyomtassam neki?!válaszokat ellöre is köszönöm!!!

Szmo # 2012.06.09. 13:12

Sziasztok!
A párom elítélték jogerősen 7 év 3 hónap fegyházbüntetésre. Eddig (2 éve) előzetes letartóztatásban volt, ami bele számít neki a büntetésbe. Az lenne a kérdésem, hogy ha nem zárták ki semmilyen kedvezményből, akkor mik a lehetőségei? Kérvényezheti-e, hogy börtönre minősítsék, ha igen, akkor mikor? Ha nem, akkor mikor jöhet ki leghamarabb?
A válaszokat előre is köszönöm!

Gabicsek # 2012.06.08. 19:42

Ha jól értelmezem, elítélték egy bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre, és folyamatban van ellene egy másik büntetőeljárás.

No, azt innen mi nem tudhatjuk, hogy a másik bűncselekményért mit fog kapni.

Natti24 # 2012.06.08. 16:57

Pontosan nem tudom!Az egyik ismerősöm kért meg rá,hogy nézek utána neki!Kérdésem: az a bíró,aki elítélte a novemberi tárgyalást is ő fogja tartani, nem fog enyhítő ítéletet hozni ,gondolom az már ilyenkor nem sokat számít,hogy dolgozik bent és jó a magaviselete emiatt még nem fogják ideiglenesen szabadlábra helyezni!?

ObudaFan # 2012.06.08. 12:02

Ez a kérdés gyakorlatilag értelmezhetetlen. Mi van pontosan az ítéletben? Milyen tárgyalása lesz?

Natti24 # 2012.06.08. 10:32

Jó Napot!Nekem az lenne a kérdésem!Az egyik ismerősöm kedvezményekkel együtt kapott 12 hónap letöltendő büntetést!Már megkezdte és dolgozik is bent,jó a magaviselete!Akkor ő már semmilyen kedvezményre nem jogosult már,ha jól tudom!Novemberben lesz tárgyalása akkor is úgy néz,hogy az a bíró fogja tartani!Milyen esélye lenne arra,hogy a fentiekben említett dolgok miatt hamarabb szabadulhasson?Van ez nincs összefüggésben egymással?Novemberben még csak 6 hónapja lesz bent,van esélye arra,hogy felfüggesszék?Vagy talán a február.Ezeket a dolgokat nem tudom sajnos,hogy mi a menete!Köszönöm előre is!

kaposvaar # 2012.05.29. 20:16

Köszönöm szépen a válaszokat. Tehát a lényeg az, hogyha valakit elítéltek, akkor olyan nem történhet, hogy valamit úgy "intéz" hogy ne kelljen egyszer letöltenie...Csak furcsa ez, hogy az ítélet 4 év börtön, és még sehol, semmi ..

cafrinka # 2012.05.29. 16:23

molossus: Úgy tudom,mielőtt kiküldik az értesítést a behívásról,előtte megnézik,hogy feltételes szabadlábra helyezés esetén,mennyi időre kell bevonulni és abban az esetben,ha ez pont,annyi,vagy több,mint amennyit előzetesben volt valaki,akkor csak egy értesítést küldenek magáról a folyamatról behívót nem,viszont Nálad marad 2 hét,szerintem,arra be fognak hívni,viszont azonnal kérni kell,hogy mehess kedvezmény tárgyalásra,mert szerintem fokozat váltást azt nem fognak adni,mégpedig azért nem mert nincs aki értékelő véleményt állítana ki Rólad.Talán 2 hét alatt nem fogod elveszíteni a munkahelyedet,próbálj szabadságot kérni. Elég szerencsétlenül jött ez össze,az ítéletet hozó bíró lehetett volna egy kicsit adakozóbb,meg az ügyvéded figyelmesebb. Méltányosságot pedig ilyen esetben nem gyakorolhat a Bv. bíró,egy jogerős ítéletet ilyen szempontból nem bírálhat felül.
Még annyit megtehetsz,hogy az illetékes BV. csoportot hívd fel és mondd el nekik ezt a problémát,hátha van ötletük erre a szituációra.

ObudaFan # 2012.05.29. 13:55

A bíróság a határozott ideig tartó szabadságvesztésre ítéltet feltételes szabadságra bocsátja, ha - különösen a büntetés végrehajtása alatt tanúsított kifogástalan magatartására és arra a készségére tekintettel, hogy törvénytisztelő életmódot fog folytatni - alaposan feltehető, hogy a büntetés célja további szabadságelvonás nélkül is elérhető.

Feltételes szabadságra bocsátásnak csak akkor van helye, ha az elítélt

  • fegyházban végrehajtandó büntetésének legalább négyötöd részét,
  • börtönben végrehajtandó büntetésének legalább háromnegyed részét,
  • fogházban végrehajtandó büntetésének legalább kétharmad részét kitöltötte.

    Három évet meg nem haladó szabadságvesztés kiszabása esetén - különös méltánylást érdemlő esetben - a bíróság ítéletében akként rendelkezhet, hogy az elítélt a büntetése fele részének letöltése után feltételes szabadságra bocsátható. Ez a rendelkezés nem alkalmazható, ha az elítélt többszörös visszaeső.

Nem bocsátható feltételes szabadságra

  1. akit olyan szándékos bűncselekmény miatt ítéltek szabadságvesztésre, amelyet korábbi végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a végrehajtás befejezése előtt követett el,

b)aki a szabadságvesztésből legalább két hónapot nem töltött ki,

c)az erőszakos többszörös visszaeső,

d)aki a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,

e)aki a szabadságvesztés letöltését önhibájából nem kezdte meg.

Natti24 # 2012.05.29. 10:44

Nekem az lenne a kérdésem milyen estekben kapnak feltételest és mennyi idő után?
Köszönöm!

molossus # 2012.05.27. 19:01

Sziasztok..

Olyan kérdésem lenne,hogy kaptam 1 év 8 hónap letöltendő börtönt. Ebből 14,5 hónapot voltam előzetben!! A bíró nem zárt ki a kedvezményből.. Ha levesszük a kedvezményt akkor 2(!!!) hétre kellene bevonulnom,vagy azt már elengedheti a BV bíró?Lassan 4 éve volt az ügy,de csak most lett jogerős.Azóta külföldön dolgozom,jól keresek,tudom fizetni az elmaradt tartozásokat,gyerektartást és végre rendezett életet teremtettem magamnak.Ha be kell vonulnom elveszíthetem a munkám és akkor megint kezdhetem előről felépíteni az életem. Van méltányosság? Innen kintről kérhetek fokozatváltást? A halasztáskérelem már folyamatban ,de még nincs válasz..
Dícséretem volt az előzetben,és semmi probléma nem volt velem...

Várom válaszotok...

cafrinka # 2012.05.21. 12:26

szepi15: Utána is beadhatja a fogház kérelmet.
A fokozatváltást nagy eséllyel akkor adják meg,ha sok a dicsérete az illetőnek,dolgozik,nincs fegyelmije,az általános kép róla,hogy maximálisan mindent megtett azért,hogy ezt kiérdemelje,plusz januártól új feltétel,hogy az sem árt,ha valakinek olyan papír van a kezében,ahol egy munkáltató igazolja,hogy felveszi dolgozni,vagy a régi munkahelye várja vissza dolgozni. Illetve,az sem mindegy,hogy melyik Bv. intézet lakója az illető,mert vannak olyan Bv-k,ahol,sajna nem szeretik nagyon osztogatni a rezsim váltást.A feltételesnél,ha valaki végig normálisan viselkedett,nincs fegyelmije,a börtön jó jellemzést állított ki róla,akkor nem nagyon szoktak vacakolni a dologgal,megadják. Fontos,hogy mindkettőnek törvényi feltételei vannak,ha ezek kivétel nélkül teljesülnek "csakúgyból" nem utasítják el egyiket sem és lehet fellebbezni a negatív döntés ellen. Próbáljátok meg,hátha éppen valamiért nagyon jó napja lesz a Bv bírónak és megadja,veszteni nem fogtok vele,ha megpróbáljátok.!:)

szepi15 # 2012.05.18. 20:15

Lenne még egy kérdésem, ha júniusban ugye beadjuk a fogház kérelmet, és azt elutasítják, akkor van lehetőség majd később ismét beadni a kérelmet? Vagy akkor marad a börtön fokozat?
És a feltételest meg a fokozatváltást milyen eséllyel szokták megadni?