Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Jucus89 # 2012.03.19. 15:38

Tisztelt ObudaFan!
Abban szeretném a segítsègèt kérni, hogy párom ma vonult be a kecskemèti bv intézetbe, ám onnan Soltra szállítják. Mivel nem tudok vele értekezni ezért szeretném tudni, hogy mikor telefonálhat először és milyen gyakran teheti ezt meg? 2 év börtönt kapott, amiből lejön az előzetes és házi őrizet.
Előre is köszönöm válaszát!

mona38 # 2012.03.24. 17:20

Tisztelt ObudaFan!Szeretném megtudni hogy a tárgyalás megkezdése előtt vagy a tárgyaláson van-e lehetőség vádalkura,vagy valamilyen egyezségre az ügyészséggel esetleg enyhébb büntetés reményében és ennek mi a módja.köszönöm.

majomlány # 2012.03.31. 04:48

sziasztok!
Tovább gondoltuk az ügyet(persze azóta sok információ is beérkezett hozzám).párom első ügyéből ült 16 hónapot,majd szabadlábra helyezték,de meilőtt jogerőssé vált volna megint megbukott,amiből szintén előzetesbe ült 27 hónapot.2011.májusába volt a tárgyalás,júniusba kellett volna menni.....de innét úgyis ismeritek....nem rég írtam....a lényeg hogy 2012.január közepén ment be magától...első-másodfokon kizárták a 10,5 hónap kedvezményből.Ha kiszámoljuk az összes büntetését,és levonogatjuk az előzeteseket,házi őrizetet miegymást,és mondjuk az jön ki hogy ő már most szabaduló lehetne, Van esély beadni a fellebezést,vagy mivel nem időre ment be így mindenből teljesen kizárják?
köszönöm
(igazából én nem értem az egészet,eddig nem foglalkoztam ilyenekkel,úgyhogy ha nem érthető a kérdésem azzal is egyetértek)

ObudaFan # 2012.04.02. 10:51

zeretném megtudni hogy a tárgyalás megkezdése előtt vagy a tárgyaláson van-e lehetőség vádalkura,vagy valamilyen egyezségre az ügyészséggel esetleg enyhébb büntetés reményében és ennek mi a módja

Az ügyésznél kell érdeklődni.

ObudaFan # 2012.04.02. 10:52

majomlány

Mire gondolsz? Mert az előzetest, házi őrizetet automatikusan be kell számítani, függetlenül attól, hogy időre ment-e be. De feltételes szabadságra nem bocsátható.

majomlány # 2012.04.03. 18:21

tudom hogy beleszámolják,de ezen felül jár kedvezmény?és ez megvonható amiatt hogy nem vonult be időbe?
ítéletei annyira hitelesen vannak papírra vetve hogy a második bűntettét akkor követte el mikor épp előzetesbe volt....

ObudaFan # 2012.04.03. 18:56

Ha nem vonult be időre, akkor nem jár kedvezmény, hacsaknem tudja igazolni a mulasztását valamilyen nagyon nyomós okkal.

majomlány # 2012.04.05. 10:57

milyen nyomós okkal lehet ilyet utólag igazolni?

ObudaFan # 2012.04.05. 20:12

Szerintem ez a fórum fordítva működik. Ha elmondod, miért nem ment be, akkor el lehet itt mondani, hogy az nyomós ok-e, vagy sem. De innen a távolból kitalálni, hogy épp az ő esetében milyen nyomos ok lehetett (volna), az nem könnyű. Egyébként lehet igazolható betegség, ami még abban is megakadályozta, hogy ezt jelezze; lehet, hogy valamilyen postai hiba miatt meg sem kapta a behívót, stb.

majomlány # 2012.04.12. 20:22

Értem,köszönöm.Igaz ha nem mondok semmit ,úgy tényleg nehéz kitalálni,csak konkrétan nincs idők.... :S (vagyis van,de az sajnos nem igazolható,és nem törvényes)
Ezért próbálok minden dologba és lehetőségbe megkapaszkodni....
köszönöm eddigi segítségét.

missty # 2012.05.12. 13:50

Kedves hozzászólok!

Kérdésem csupán annyi lenne, hogy a volt párom egy éven át nem ment be a börtönbe , bújkált. nemrég elfogták. 4 év letöltendőt kapott volna adócsalásért . az elfogás napján felhívott és csak annyit kért menjek be az xy rendőrkapsra amit a rendőr nő átadott. ott már nem is találkozhattam vele. ez történt 1 hete. azóta semmi hír róla. bp-en kapták el, de viszont vidéken ítélték el. mikor adnak hírt róla, illetve mikor engedélyezik, hogy beszéljek vele... lehet már átszállították, vagy még itt van.rossz nem tudni semmit.Mikor értesíthet, illetve ha bemegyek adnak infót róla? Szerintetek? Előre is köszi a választ, illetve a segítséget!
Üdv!
Missty

cafrinka # 2012.05.14. 09:05

missty: Elvileg,hétfőnként van szállítás a börtönökben,nagy az esély arra,hogy a héten arra a helyre kerül,ahol majd letölti a büntetését. Akkor tud majd Téged értesíteni,ha van nála pénz és tud borítékot,bélyeget venni és küld egy kapcsolattartói engedélyt,amit ha Te kitöltesz és visszaküldesz,akkor tudja Veled tartani a kapcsolatot a későbbiekben,addig semmiképpen sem tudsz vele kapcsolatot teremteni és nem fognak kiadni információt róla. A borítékon látod majd,hogy hová kell visszaküldeni a papírt,abból látszik,hogy hová került. Várd meg türelmesen,hogy jelentkezzen és rendezkedj be arra,hogy ez a 4 év sajnos a türelemről fog szólni,mert minden információ sokkal lassabban fog eljutni,mint a normál életben. Mivel,nem vonult be időre,ezért ha volt kedvezménye azt elbukta,így a 4 év az teljes 4 évet jelent,ha volt esetleg előzetesben,akkor csak az jön le belőle.

Natti24 # 2012.05.14. 13:41

Sziasztok!Az én páromat egy hete vonult be!Már megkaptam a kapcsolattartóit is.Visszaküldtem amit ma meg is kaptak,mert elsőbbségivel küldtem be!1 év 2 hónapot kapott tudom,hogy 6 hónap után kedvezményt kaphat.Ha tud valaki valamit,hogy mennyi lenne az ő esetében a kedvezmény írjon,mert ezeket nem tudom!És mennyi idő után telefonálhat?Ha valakinek kérdése lenne akkor szívesen segítek,ha tudok!

ObudaFan # 2012.05.14. 18:55

Hogy milyen kedvezményt kaphat, az a végrehajtási fokozattól függ, hacsak az ítélete mást nem mond. De 6 hónap után még feles kedvezménnyel sem szabadulhat.

Natti24 # 2012.05.15. 07:43

Börtönt kapott.De tényleg márciustól nem 3 hónap hanem 4 hónap kedvezmény jár jó magaviselet esetén?Most olvastam valahol.

ObudaFan # 2012.05.15. 10:23

Nincs ilyen változás. Börtön fokozatban, ha az alapítéletben nem zárták ki a kedvezményből, de feles kedvezményt sem kapott, és időben bevonult, a büntetés 3/4-e kitöltése után szabadulhat. Ha fogházzá változtatják, akkor már a 2/3 kitöltése után is szabadulhat.

Natti24 # 2012.05.15. 10:46

Köszönöm szépen válaszát!Időben vonult be!Börtön fokozatot milyen esetben változtatják át fogházzá?

kaposvaar # 2012.05.17. 06:24

Üdv! Lehet, hogy rossz fórumot választottam, véleményt szeretnék kérni. Jogerős ítélet, 4 év letöltendő. Eltelt fél év, miért nem vonul be?

ObudaFan # 2012.05.17. 14:08

Mi a kérdés?

ObudaFan # 2012.05.17. 14:08

Börtön fokozatot milyen esetben változtatják át fogházzá?

Kifogástalan benti magatartás esetén.

kaposvaar # 2012.05.17. 19:27

A kérdésem az lett volna, hogy mi lehet az oka annak, hogy valaki még a jogerős ítélet után fél évvel sincs börtönben, mennyi haladékot kaphatott jog szerint, mert tudomásom szerint a 6 hónap az a maximum ilyen-olyan okok miatt. (egészségi állapot, családi történések, stb.) Köszönöm előre is!

szepi15 # 2012.05.17. 21:15

Sziasztok!
A párom időben bevonult (december 21-én), miután másodfokon kapott 30 hónapot börtön fokozatban. Előzetesben már 8 hónapot volt (még tavaly), így leghamarabb ha jól tudom júniusban adhatunk be fogházasítási kérelmet. Már 5 hónapja van ben és több helyre is szállították. Jelenleg egy dícsérete van és kifogástalan magaviselete. Mindenhol dolgozott és dolgozik is, most Sándorházán. A kérdésem az lenne, hogy itt mennyi az esélyünk a fogházasításra? (Van valakinek tapasztalata?) És tényleg létezik olyan, hogy valaki plusz hónapokkal hamarabb szabadulhat kisgyerekre való tekintettel?
A válaszokat előre is köszi

cafrinka # 2012.05.18. 06:52

szepi15: Az én párom is dec. 21-én vonult be. Valóban,június 21-e után adhatja be a kérelmet a rezsim váltásra. Sándorháza nem tudom,hogy ilyen szempontból milyen,de érdeklődjön a nevelőjétől,vagy a többi elítélttől,hogy ebből a szempontból mi a helyzet. A párom Baracskán van ,ott minimum 5 dicséret kell,ahhoz,hogy egyáltalán esélye legyen a fogházasításra. A gyerekek száma nem szempont,hogy mennyi a kedvezmény,azt törvény szabályozza,hogy egyes fokozatoknál mennyi,börtönnél évenként 3 hónap,fogháznál évenként 4 hónap. Még annyit tehet,hogy adja be az EVSZ-re is a kérelmet,azt is lassan megteheti,mert onnan van lehetőség eltávozásra minden hónapban.
Remélem,azért sikerül,majd a rezsim váltás!:) Sok szerencsét!:)

cafrinka # 2012.05.18. 07:00

kaposvaar: Első körben 3 hónap haladékot szoktak adni,de úgy tudom,hogy a 2 évnél rövidebb büntetéseknél kérhető,illetve nagyon indokolt esetben.pl. betegség adják meg nagyobb büntetéseknél. Az újabb 3 hónap halasztást,már nagyon-nagyon nyomós okkal adják meg. Szóval,vagy nagyon nyomós indoka van,annak,hogy még nem vonult be,vagy egyszerűen még nem hívták be. Nem régen olvastam egy cikket erről,hogy van aki,már 1 éve arra vár,hogy menjen a behívója. A börtönök eléggé túlterheltek,előfordulhat,hogy van akire később kerül sor emiatt.

ObudaFan # 2012.05.18. 09:06

Lehet, hogy csak egyszerűen nem hívták még be.