Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Karaj # 2012.01.31. 17:55

Megkaptam a választ a vezetékes vonal.Levélben nem nagyon hallod a másik hangját...

marla78 # 2012.02.01. 15:21

A következő problémám lenne, remélem, hogy valaki tud segíteni : A férjem 3,5 évet kapott bűnszervezetben, tehát fegyház fokozat. Feltételes szabadságra nem bocsátható, de úgy hallottam, hogy kedvezményként ha büntetése 2/3-át letöltötte havonta egy hétvégére hazajárhat. Ez valóban így lenne? Előzeteseben 17 hónapot töltött, majd 4 év szünet után két hónapja tölti a büntetését. Ha valaki tudna segíteni nagyon köszönöm.

kincsem30 # 2012.02.01. 15:22

BabacicaObuda
Köszönöm szépen a segítséget!

BabacicaObuda # 2012.02.01. 16:15

Nincs mit ,mi is jártunk igy .

kincsem30 # 2012.02.01. 18:08

És szerinted mennyi esély van arra hogy az ügyész engedélyezze a házi őrizetet?figyelembe szokta venni,hogy még csak négy hónapos a kisfiunk,és egyedül vagyok vele?Vagy inkább ne számítsak rá?

BabacicaObuda # 2012.02.01. 21:18

Kincsek 30! Én csak a sajat tapasztalatainkat tudom leírni ami ne vegyél kezpenznek. Az én ferjemet 8.5 hónap utan engedtek hazi őrizetbe . De ez sok mindentől függ pl a büntetési tétel és hogy mennyire áll fent a szökés , a bűnismeteles , tanúk befolyásolás .... A baba biztos enyhítő körülmény . Bent azt mondjak és az ugyvedeink is alá támasztották , hogy 6-12 hónap között alltalaban mindenkit kiengednek az elozetesbol hacsak nem valami nagyon súlyos az ugy ez nálunk igy is lett . És azt is nézik hogy elso buntenyes e vagy visszaeső . Készülj inkább szerintem erre és ha sikerül előbb akkor meg nagyon orultok.( persze a reményt soha ne add fel :)) én is nehezen éltem meg minden hosszabitast de igy utólag nézve tul lehet élni ( most a letöltött éljük meg ). 6 honapnal lesz az elso tárgyalás nekunk ott láttak először erre nagy esélyt de ott meg nem sikerült . Azért ha van ügyvédetek ő ismeri az ugyet ők általában elmondják mivel számolhattok. Nagyon sok erőt és kitartást !!!!

cafrinka # 2012.02.02. 07:51

Kincsem: Sok múlik azon,hogy mit követett el,annak mekkora a büntetési tétele. Maga az előzetes ideje,már differenciált,ami azt jelenti,hogy 1,2,3,vagy 4 évben maximalizálják a büntetési tételtől függően.

Az előzetes letartóztatás megszűnik,

  1. ha annak tartama az egy évet eléri, és a terhelttel szemben három évnél nem súlyosabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt van folyamatban eljárás,
  2. ha annak tartama a két évet eléri, és a terhelttel szemben öt évnél nem súlyosabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt van folyamatban eljárás,
  3. ha annak tartama a négy évet eléri, és a terhelttel szemben tizenöt évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt van folyamatban eljárás,
  4. ha annak tartama - az a)-c) pont alá nem tartozó esetekben - a három évet eléri.

Folyamatosan kérni kell a házi őrizet elrendelését az ügyvédnek,hivatkozva a kisbabára,bár megmondom őszintén,ha olyan kaliberű az ügy akkor nem igazán döntő szempont,hogy kit hagyott otthon. Az ügyvédnek nagyjából tudnia kell,hogy kb. milyen büntetési tételre számíthattok,ezért azt javaslom vele beszélj erről!

kincsem30 # 2012.02.02. 08:16

Köszönöm a válaszokat.A férjem hamis pénz felhasználásáért van előzetesben.Ennek a büntetési tétele 2-8 év.Elötte nem volt semmilyen ügye.

kincsem30 # 2012.02.02. 17:25

Ma jött meg a válasz az ügyészségtől.Nem engedte meg a házi őrizetet.:(

BabacicaObuda # 2012.02.02. 18:29

Kincsem! Sajnálom sajnos ez nem egyszerű időszak . Nekunk is 2-8 - as ügyünk volt . Szóval lelkileg pár hónapra meg készülj fel ! És az is igaz hogy bár enyhítő körülmény a gyerek , de sokan vannak igy bent hogy otthon család varja. Ne adjatok fel !!! És tul lehet élni . Nekem fel évnél mondtak a legnagyobb esélyt . De ezt tényleg nehéz reálisan csak az ügyvéd latja . Gyerek, munkahely esteleg ahol dolgozhat vagy vissza varjak és erről adna papírt is , a rendezett családi körülmény ezt mind figyelembe veszik majd ezt folyamatosan adjatok be a bíróságnak . Tudom mi a leges legrosszabb az előzetesbe ez a bizonytalanság . Ezt nehéz kibirni .

cafrinka # 2012.02.02. 18:53

marla78:Az EVSZ nem alkalmazható,ha:az elítélt a törvény értelmében [ Btk. 47. § (4) bekezdés], vagy a bíróság határozata folytán nem bocsátható feltételes szabadságra.
Az EVSZ keretein belül járhatna haza,de amit látod kizáró tényező,hogy nem bocsátható feltételes szabadságra.

kincsem: Próbálkozni kell ismét,ha letelik a 3 hónap,hátha...

xtina22 # 2012.02.18. 11:57

Sziasztok!Tanácsotokat szeretném kérni.Párom 2009 ben,távollétében kapott 2 ev 6 honap itéletet.4. honapja tolti buntetését,mivel nemtudott rola hogy be kellett volna vonulnia,mert kulfolon tartozkodott.A biro kizárta ot a kedvezmenybol.A perujitason gondolkodunk,hogy ha ujratargyalnák az ugyet,akkor lehetséges e az hogy sulyosabb itéletet kapjon?Mert ha o huzhatná a rovidebbet akkor termeszetesen nem kérjuk az ujratargyalást.de ha helyben hagynak az ugyet,akkor lehetseges e az hogy a kedvezmenyt visszakapja?Aki tud kérem adjon tanácsot!Kozonom!

xtina22 # 2012.02.18. 16:17

Tanácsot szeretnék kérni!párom 2009 ben 2,6 év bortonbuntetst kapott.Az itéletet távonlétében hozták,igy nem volt tudomása arrol,hogy be kellett volna vonulnia.4honapja tolti bunteteset.A bv biro kizarta a kedvezmenybol.A kérdésem az lenne,hogy igy van e esely még arra hogy hamarabb szabaduljon?Visszaszerezheto e a kedvezmény valamilyen formában?Esteleg ha perujitást inditványozunk,van e esély arra, hogy a kedvezmenyt megkaphassa?

S.evva # 2012.03.11. 18:46

Kedves ObudaFan!az élettársam 6év 6hónap fegyházat kapott,amiből 2é. 9h. letöltött,jó magaviselet alapján mikor kérelmezhetnénk az enyhébb fokozat helyezését,azaz mikor börtönösíthető?És mikor járhatna haza,mert van két közös gyermekünk!

ObudaFan # 2012.03.12. 15:54

Ha a kedvezményből nincs kizárva, és nem volt megszakítva a fogvatartása (előzetes után, jogerős ítélet előtt), akkor már lehet kérni.

bébi54 # 2012.03.12. 19:16

Tisztelt Fórumozó!
Szeretném a tanácsát kérni, ha fegyház büntetés kapott mostmár minősítést szeretne kérni ,ezt kinek irja a kérelmet és mit kell benne le irni.

várom válaszukat. köszönöm a segítségüket


Tanácsát kérném én vagyok a kis gyerek gyámja ha az anya gyesen van kérhetem e a gyerektartást és mi a menete

ObudaFan # 2012.03.12. 20:45

A bv. bírónak kell címezni, és nyugodtan oda lehet adni a nevelőtisztnek.

majomlány # 2012.03.15. 09:34

sziasztok!
segítségeteket kérem.Páromnak előzetes után fennmaradt 14 hónap letöltendő büntetése,de ebből 10 hónap kedvezményt állapítottak meg és 2012.juniusába kellett volna vonulnia letölteni, de nem ment be. magától január végén bement. persze nem engedték be egyszerre,elutasították,ki kellett kérnie a bv ből a bevonuló papírt, amelyen szeptemberi bevonulási dátum szerepelt. elsőfokon egy az egybe elutasították,fellebeztek,a szeptemberi bevonulos papírt senki nem vette át.....másodfokon is elutasították.
Van esetleg lehetőség,vagy értelme még egyszer fellebezni?megkaphatja még a kedvezményt?van értelme ügyvédet fogadni?Tökölön van egyébként,nem tudom ez számít e valamit.dolgozik rendesen. 2 hónapja van bennt.
előre is köszönöm a segítségeket

ObudaFan # 2012.03.16. 16:55

Nem kaphat kedvezményt, ha nem időre ment be.

Majlés # 2012.03.18. 18:10

Tisztelt fórumozók! Páromnak 2007-ben volt 1 év letöltendő börtön 3évre felfüggesztve, utána 2010 ben 8 hónap letöltendőt kapott lopásból és most az lenne a kérdésem, hogy 2011-ben kellet volna bevonulnia és mivel nem ment be járna -e neki a kedvezmény? Mivel két külön ítéletről van szó

ObudaFan # 2012.03.19. 08:20

Arra az ítéletére nem jár a kedvezmény, amelyikre a behívó szólt, és amelyiket nem teljesítette. A másikra jár, ha az alapítélet szerint nincs kizárva.

Momo1972 # 2012.03.19. 08:35

Tisztelt Forumozok! Testverem 2004 ben 1 ev 10 honap 4 evre felfuggesztett bortonbutetest kapott , 2012 ben pedig jogerosen 2 ev 10 honapot ami fegyhaz. Sajnos visszakapta az 1 ev 10 honapot is mivel a masodik elkoveteskor a felfuggesztes meg nem jar le. Az elso borton a mostani pedig fegyhaz minosites.. Az elsobol 3 honapot a masodikbol 1 eves toltott elozetesben, kedvezmenybol nincs kizarva egyik esetben sem.. Kerdesem a kovetkezo osszbuntetesbe foglalhato e a ket itelet illetve megkapja e a kedvezmenyeket, nincs e valami uj tv. hogy a felfuggesztett visszakapasa miatt elveszti a kedvezmenyt..illetve mennyi kedvezmeny jar ilyen esetben. koszonom

ObudaFan # 2012.03.19. 09:34

Feltételes szabadságra bocsátásnak csak akkor van helye, ha az elítélt

  • fegyházban végrehajtandó büntetésének legalább négyötöd részét,
  • börtönben végrehajtandó büntetésének legalább háromnegyed részét,
  • fogházban végrehajtandó büntetésének legalább kétharmad részét kitöltötte.

Emellett a végrehajtás során eggyel enyhébb fokozatot lehet majd kérni, ha a benti magatartására tekintettel ez indokolt.

Nem bocsátható feltételes szabadságra akit olyan szándékos bűncselekmény miatt ítéltek szabadságvesztésre, amelyet korábbi végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a végrehajtás befejezése előtt követett el. Tehát csak végrehajtható szabadságvesztésre ítélés után elkövetett bűncselekmény esetén nincs feltételes.

Ha az elkövetőt több, határozott ideig tartó szabadságvesztésre ítélik, és az elkövető valamennyi bűncselekményt a legkorábban hozott ítélet jogerőre emelkedését megelőzően követte el, a jogerősen kiszabott büntetéseket összbüntetésbe kell foglalni.
Ha jól értem, itt nem ez a helyzet, tehát nincs helye összbüntetésnek.

Majlés # 2012.03.19. 11:22

Köszönöm szépen a válaszát sokat segített!! Akkor van remény , hogy hamarabb otthon legyen , ha bemenne

ObudaFan # 2012.03.19. 12:16

Nincs mit.