Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


miniari # 2012.01.16. 17:21

A fiam 3 év börtön büntetést kapott.Amit elkezdett letölteni 2011.május.17-én,most jelenleg Tökölön van.Börtönbe még nem volt.Másodrendű vádlotként szerepel a papíron.Szeretném kérdezni,hogy van-e lehetőség arra,hogy hamarabb szabaduljon.Rendesen viselkedik,van már öt dicsérete,és dolgozik is mint szakács.Köszönettel Miniari

BabacicaObuda # 2012.01.24. 20:46

Persze !!!! Jó magaviselettel borton fokozatba evi 3 hónap foghaz fokozatba 4 hónap kedvezmeny adható . És lehet kerni az enyhebb fokozatott is. És Tökölön jók a bv bírok .

BabacicaObuda # 2012.01.24. 20:48

Köszönöm a választ obudafan , próbálkozunk :)

szabi0117 # 2012.01.24. 21:07

Tisztelt Fórumozók!
Tudna nekem valaki abban segíteni,hogy érdemleges választ ad?Mert sajnos eddig nem kaptam sehonnan normális választ.Röviden leírom a problémát.A barátomnak múlt év augusztus 31-én kellett volna bevonulni 1,5 évre,de ő nem tette meg.Most viszont bevitték.Többszörös vissaesőnek ítélték.A kérdésem az lenne,hogy kaphat e így valamiféle kedvezményt vagy ki kell tölteni e a 1,5 évet?
Válaszukat előre is köszönöm

BabacicaObuda # 2012.01.25. 17:45

Én ugy tudom hogy nem . A többszörös vissza esés és az ha nem vonul be időbe egyenket is kizárja a kedvezmenyt.

szabi0117 # 2012.01.25. 19:23

Köszönöm a választ?Még egy kérdésem lenn?Hogyan lehet túl élni?

ObudaFan # 2012.01.25. 19:39

Nem kap kedvezményt.

BabacicaObuda # 2012.01.25. 21:10

Sikerült az enyhebb fokozat és a kedvezmeny is !!!!!!:)
Remelem egy kis reményt tudok adni másoknak is !!!!!

bicike33 # 2012.01.26. 07:57

Tisztelt Fórumozók!

A kérdésem az lenne, hogy lehet 2 különböző helyre környezettanulmányt kérni, mivel a párom EVSZ-es, ezért gyakrabban jöhet haza, ezért szeretnénk kérni másik helyre is a környezettanulmányt, mivel közelebb lenne a fogházhoz?

Előre köszönöm válaszukat!

BabacicaObuda # 2012.01.26. 18:23

Hogy lehetek tul élni? Mi végig csináltuk a előzetest és mar ebből is alig van hatra 2 hónap . A pozitív gondolkodás és hozza állás ami nekunk segített . Minden nap level és telefon a beszélőre készülődés . Nem könnyű de szerencsés nem is gondolnánk milyen hamar megy az ido .
Az ido nektek dolgozik. És nekunk csak meg jobban meg erősítette a szerelmük meg a kapcsolatunk pedig elotte is jó volt.
Nehéz de próbálni kell a dolgok jó oldalát nézni meg a nehéz helyzetbe is . Szerintem csak igy lehet túlélni . Kitartást és sok erőt kívánok !!!

szabi0117 # 2012.01.26. 20:10

Kedves BabaciciObuda!
Köszönöm szépen a bátorító szavakat,a pozítív gondolkodás tényleg sokat segít,de így is nehéz(állandóan elkap a sírás).Viszont lenne még egí kérdésem,ha nem baj.
Azt az üzenetet kaptam,hogy múlt héten pénteken kiküldte a kapcsolattartói papírt viszont sajnos rossz házszám lett ráírva.Üzentem a postásnak is sőt beszéltem is vele,hogyha a nevemre jönne levél akkor a jó számba dobja.Ezt meg is ígérte viszont a mai napig nem jött meg?
Ilyenkor lehet tenni valamit,vagy csak ölbe tett kézzel várni?
Köszönöm a választ előre is

cafrinka # 2012.01.27. 08:41

szabi0117: Ha pénteken adta ki a nevelőjének,az aznap nem valószínű,hogy postára került,mert 2 nap áll rendelkezésére a nevelőnek,hogy továbbítsa.Tehát,szerintem,hétfőn került postára.Ha nem elsőbbségi levélként jön,akkor az legalább 3-4 nap mire a címzetthez ér,ha elsőbbségi,akkor elvileg másnap,de max. 2 nap múlva kézhez kell ,hogy kapd. Tehát ,ennek tükrében
várakozz!
Az,hogy sírsz az teljesen természetes,ez az elején kicsit olyan,mint a halál,az egyik pillanatban még ott van veled,a másikban meg nincs sehol,nem tudod,felhívni,nem tudod elérni,de ez a helyzet szépen a helyére kerül,megtanulod,hogyan kell kezelni.Egy jó tanács: ha már rendben megy a kapcsolattartás,akkor beszélőtől beszélőig éld meg ezt a dolgot,úgy könnyebb feldolgozni,mintha egy nagy kupacban egy végtelen hosszú időként nézed egyben az egészet.Ki lehet bírni hidd el,nem egyszerű,de 31 ilyen hónappal a hátam mögött,azt mondom nem lehetetlen. Az igazi szeretet sokmindent kibír! Kitartás!

BabacicaObuda # 2012.01.27. 21:03

Minden bv mas de nekunk ha valamit kikuld másnap elsőbbségivel meg szokot érkezni . Egy level volt amit nem kaptam meg de hogy kinek a hibája azt nem tudom . Nem tudom van e ügyvédetek de ha hétfőn se jön meg bekuldenem hozza . Ő kihoz egy újat és ha aznap elobbsegivel vissza kuldod másnaptól kapcsolatarto vagy,mehet a level , telefon , csomag penz . Ha ebbe is kell segítség nyugodtan kérdez . Igen mi is beszelorol- beszelore éljük tul . Ugy számolom mindig vissza a napokat. ;) és persze mindegyikre ugy készülünk mint az elso randira . ;) egy ido utan sajna bele szokik az ember nem azt mondom jó de kevésbé rossz. Hidd el tul elitek . Az eleje nehéz nagyon .

BabacicaObuda # 2012.01.27. 21:07

31 hónap gratulálok a kitartasodhoz . Igen nagy igazság ha igazán szereti egymást két ember egy csak jobban össze hoz !! Megerősíti a kapcsolatott . Ez nagyon igy van . Erő és kitartás ebbe jók vagyunk ;)

kincsem30 # 2012.01.28. 17:47

Sziasztok!Az én férjem két hónapja van előzetesben.Hamis pénzzel fizetett.Kértük az ügyésztől a házi őrizetet,mivel van egy négy hónapos kisbabánk,és egyedül vagyok vele itthon.A kérdésem az lenne,hogy mik az esélyeink?Mire számíthatok?

bicike33 # 2012.01.29. 19:57

Hozzászólnék az előző kommentekhez én is!

Én is hasonló "cipőben" járok, mint Ti! Az én párom, már 1 éve Bv. Intézetben van. Az első napok leírhatatlan, hogy milyen érzések voltak, mindaddig míg nem tudtam vele beszélni telefonon, valamint levelet írni Neki. Szörnyen megvisel ez mindenkit, aki ilyet már átélt, én is ugyan úgy sírtam minden nap, mint Te, mellesleg nálam ez addig fajúlt, hogy idegösszeomlást kaptam emiatt, és lefogytam, 52kg-ról 45-re! Ezért én azt mondom Neked, hogy nem szabad ezt drasztikusan felfogni, mert egyszer úgyis eljön mindenkinek az a ZÉRÓ nap!! :) Ezután mi is hónapról-hónapra vártuk a beszélőt, aztán következett az, hogy jöhetett eltávra, és így lassan- ( de visszagondolva nagyon gyorsan) elteltek a hónapok.
Mostmár ott tartunk, hogy 11 hónap van vissza, és nagyon várjuk a Zéró napot! :)

Kitartás mindenkinek, aki tudja, hogy mit jelent ilyen helyzetben élni!!

BabacicaObuda # 2012.01.29. 20:23

Teljes igazad van igy kell felfogni . . Csak pozitívan ;) . Nekem az előzetes volt lelkileg a neheztebb ott az elején én is nagyon kivoltam .Itt az elso telefonig volt kicsit nehezebb . Utána hogy minden nap 10 percet tudunk beszélni megkönnyíti a dolgot. Persze mi mar tudtuk mi fog következni ezért talán nekunk könnyebb .
Jol egymásra talatunk itt :) ha egy kicsit is tudunk segíteni egymásnak mar megérte . Nekunk meg mar csak 63 nap !!!!:))))))
Mar látni a fényt az alagút végen !!!!
Kitartás csajok !!! Tul lehet élni !!!
És igy van mindenkinek eljön az ideje mikor nyílik a kapu ;)

Karaj # 2012.01.30. 07:04

Mennyibe kerül a telefonálás a börtönből?Van valami jó ötlet,hogy olcsóbban uszuk meg?Köszi

kékazég # 2012.01.30. 07:19

Igen van, írj levelet...

cafrinka # 2012.01.30. 08:32

88+Áfa a mobil,11.2+Áfa a vezetékes telefon és hétvégén,meg 6 után(ahol,engedik) egy kicsit olcsóbb.A levél,ha egyik nap feladod elsőbbségivel,azt másnap megkapja(elvileg,minden börtönben).Ezek a legális lehetőségek.Az illegálisakat nem ajánlom,mert a végén sokkal többe kerülnének.akár a mobil percdíjaknál is. Az idő nem áll meg,ki kell bírni az adott időt és ki is lehet,ha valaki igazán akarja.Az eleje rossz,de aztán beáll a napi,heti,havi ritmus és aztán lesz olyan is,hogy utolsó nap. Lásd,a Viszkisnek a mai nap,pedig az 12 év volt!

ObudaFan # 2012.01.30. 11:11

A nem engedélyezett mobilhasználatárt jó kis fegyelmiket lehet kapni. Aztán ha emiatt nem sikerül mondjuk a feltételes, akkor még hosszabb ideig is lehet majd mobilozni.

kincsem30 # 2012.01.30. 12:06

Én már három hete küldtem be a férjemnek pénzt,hogy tudjon telefonálni,és még mindig nem kapta meg.A börtönből meg telefonon nem adnak tájékoztatást.Mit lehet ilyenkor tenni?

Karaj # 2012.01.31. 11:42

Köszönöm a válaszokat,ha hosszabb távban kell majd gondolkodni,akkor érdemes egy vezetékes vonalat beköttetni."Kékazégnek" üzenem,hogy ez nem vicc portál...poénkodjon máshol.

BabacicaObuda # 2012.01.31. 13:20

Kincsem 30
A csekk másolatát be kell küldeni ( ajánlott levelbe a ferjednek) es a nevelők kersztul tud érdeklődni a gazdaságiaknal . De az eredetit társd meg mindenkepen ha a level elveszne.

kékazég # 2012.01.31. 14:27

Van valami jó ötlet,hogy olcsóbban uszuk meg?

Igen van, írj levelet.”.

Ez hol vicces?????????????? A telefonnál olcsóbb a levél!!!!